Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

katy1979
24. máj 2010

vailka priberat iba do bruska by bol aj moj sen. to mas v pohode 6kg. vobec sa neboj po porode to pojde vsetko dole ani nebudes vediet ako.
ja som v prvom tehu pribrala 10kg tiez vsade hlavne zadok boky prsia. po porode mi ostali 4kg a do pol roka som mala este nizsiu vahu aku pred tehu.
teraz mam zatial 12kg a vobec sa nestresujem. tesim sa zatial z toho ze sa mi strije neporobili a to co mi ostane zo sadielka casom a kojenim zlezie dole.

helcenka
24. máj 2010

Ještě jsem chtěla dodat, že pokud to máš v genech, tak s tím stejně nic nenaděláš. A znala jsem taky jednu, která si nechtěla těhotenstvím "zkazit postavu", tak cvičila jak šílená, chodila běhat, jedla pidi porcičky a pak ji v 7. měsíci odvezla houkačka, doktoři měli co dělat, aby dítě vůbec zachránili a teď má doživotní následky. Hlavně že maminka má postavu jako před porodem a může se chlubit, že přibrala jen 2 kila.

Jo a Vanilko, promiň výraz praštěná, ale když jsem četla tvůj příspěvek, tak mi to tak fakt přišlo.

Já při prvním prckovi přibrala 13kg a první kilo někdy v 5.měsíci a těhu na mě začalo být vidět až tak koncem 5. měsíce. A to vypadalo, že jsem se víc najedla. Teď čekáme druhé dítko, jsem v 7. týdnu a už je to na mně vidět i přesto, že jsem nepřibrala ani deko, a mám ještě o půl kila míň.

Tak bych se na to vyprdla. A jdu si dát zmrzku, ať se máme s prckem dobře. 😀

vanilka8
24. máj 2010

baby mate pravdu...zase ja jem ked mam chut ...nie ze by som sa obmedzovala ,len obcas dojde na mna mensie depresia...neviem ci za to mozu aj hormony 😒 .. helcelnka vobec sa nemusis osparvedlnovat za vyraz prastena.... mas pravdu ...vela zien sa snazi mat dieta a nemoze a ja tu riesim banality

stojdulka
24. máj 2010

@vanilka podľa mna neriešiš žiadne banality, nech si hovorí kto chce čo chce aj v tehu treba dávať pozor na priberanie...žiadne že jem za dvoch alebo som tehu tak sa nebudem obmedzovať...skôr naopak ja som v predchádzajúcich tehu sa držala spomínaných hesiel a nielen že som pribrala po 30kg ale ani po zdravotnej stránke mi to neurobilo dobre
netreba stresovať ale zobrať rozum do hrste a hlavne jesť podľa toho...a ani pohyb či cvičenie nieje na škodu 😉

katy1979
24. máj 2010

samozejme ze aj hormony ja tiez na sebe neznesiem kilo tuku a pripadam si tucna. a kazdy koho stretnem mi povie ze aka som stihla. takze asi sme prastene. neriesim. ja som si uz zmrku dala aj s jahodami. vsak malý potrebuje 😀
naozaj to je asi v genoch. vsak sa pozri na maminu ci sestru ak mas ze ci im ostalo nieco po porodoch alebo nie.

stojdulka
24. máj 2010

@katy1979 to musíš brať tak že človek je vždy sam k sebe viac kritický...potom niekedy sa treba spoľahnúť na druhých a ked ti tvrdia oni že si pekná a štíhla tak si jednoducho vsugerovať že je to tak a hotovo 😉

medyna
24. máj 2010

vaha a priberanie v tehotenstve je jedna vec... ale druha je aj taky mierny "natlak" okolia.... ved len jedz, jedz , daj si este, ty musis za dvoch ..... nooo,zaludok mi zostal len jeden a asi sa aj trosku scvrkol, ked je tam teraz aj babo..... 😀
Akurat vcera som to zazila na rodinnej navsteve, som myslela, ze puknem a len mi kladli na stol, na tanier a este mi aj zabalili domov..... 😖 a teta bola este aj trosku urazena, ze som nezjedla celu misu oblozenych chlebikov a kolacov, ze asi mi u nich nechuti..... 😠
Chutilo mi, ale aj ja mam svoje hranice..... 🙂

katy1979
24. máj 2010

stojdulka tak toto si nevsugerujem 😀 som taky tulenik. ale uz len mesiac a potom uz snad taký tulenik nebudem. tiez som si robila z vahy najprv velku hlavu teraz mi je to uz suma fuk. 20kg som nepribrala tak je dobre.

vanilka8
24. máj 2010

v mojom pripade to budu skor hormony lebo jem zdravsie ako pred tehu 🙂

victory881
24. máj 2010

nibiru ja som tiez v 30tt a pribrala som 14 kg.ja som od 3 mesiaca na rizikovom ale vychadzky som mala a ked mi lekarka povedala ze mam skrateny krcok tak uz ani chodit som nemohla a to veru ide ta rucicka na vahe riadne hore 😉 ...teraz sa to ako tak ustalilo bo uz chodim na vychadzky...dufam ze uz vela nepriberiem...no typujem asi takych 5 kg este...dufam ze nie viac lebo ma porazii 😀 pred tym som vazila 62 kg a mam 173cm a teraz sa citim ako jaternica 😀 ...inak od kial si a mas uz vybranu porodnicu???

claca
24. máj 2010

tak při dnešnim vážení mam už 5,5 kg,tak taky pomalu lezu,ale snad 10 kg to nepřesáhne,tak jsem spokojená,jim hodně střídmě,ale občas mě to taky ujede a "hrábnu" synovi do nutely 😠 😠

katy1979
24. máj 2010

claca 5.5 kg to by som aj ja chcela mat. myslim ze mozes byt kludna a kludne hrabnout synovi do nutely.

stojdulka
24. máj 2010

@claca mať v 33tt iba 5,5kg pribraté to vyskakujem až do povaly od radosti...ja som si dala hranicu 12kg 😉

stojdulka
24. máj 2010

inak baby neviem či to tu už nebolo ale vypočet koľko by ste mali pribrať vam urobí tu:
http://baby-web.topky.sk/Prirastok-hmotnosti.aspx
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 skúste

nibiru
24. máj 2010

no sak v podctate ja to stale beriem ze nad vahu ktoru som mala je to len 10kg noo to doktor rata aj to co som schudla ja som pred tromi rokmi ako som prestala fajcit pribrala20kg a neslo to zhodit ani dietami ale verim ze po porode to pojde dole 😀 😀 😀 ja si myslim ze jem tak ako predtym akurat za posledny mesiac jem viacej sladkeho kolaciky s listkoveho cesta,mila rezy raz za den a hlavne zmrzlinu , ja som nikdy na sladke nebola dokonca ani sladke malinovky som nepila najlepsie som sa napila s vody a mineralky.. okrem zmrzliny tu milujem odjakziva 🙂 😀 na zaciatku tehu som jedla len maso 🙂 ale snazim sa neprezierat no dufam ze neprekrocim 100kg

lenkaaninka
24. máj 2010

ja som v 32 tt a mám plus 10 kg a to posledných 5 za posledných 5 týždnov ani nechápem ako ale nech 😉 ale nejako som spuchla celá ale aj dosť vody pijem ale nejako konkrétne neriešim len nech sa to spomal a bude to ok...

nibiru
24. máj 2010

no ja mam v prsiach podla mna take 4kg tie sa mi zvatcili o 3cisla uz mam kosik g ...este som chcela ze ratam ze nase babo bude dost velke kedze jeho tato ma 190cm a 130kg on je taky velky chlap a ja ked som sa narodila mala som 4,5kg a 52cm v 3mesiacoch som vazila 7kg je pravda ze nemam pokom bit stihla kedze mama je ta ista postaca co ja len o 10cm mensia já mam 168cm ked ma sla rodit mala 95kg a pribrala za cele tehotenstvo 35kg...

nibiru
24. máj 2010

stojdulka mne vislo ze som mala pribrat 7kg takze som uz dvojnasobne za limitom 🙄

ivanka85
24. máj 2010

mne vyslo 12,5 az 18kg, teraz mam +9

lutsine
25. máj 2010

V priebehu Vášho tehotenstva by ste mali pribrať cca mezi 11,5 kg a 16 kg.

zatial mam 9 kg navyse,takze som stale v norme.

helcenka
25. máj 2010

Já jsem samozřejmě v příspěvcích nahoře nemyslela, že musíme jíst za dva. Taky jsem psala, že je důležité jíst pravidelně, menší porce a pokud možno zdravě. A pohyb je také důležitý. Já u prvního těhu nesměla od 7. měsíce cvičit, tak jsem alespoň chodila na procházky.
Jen jsem tím chtěla říct, že je hloupost se stresovat nad tím, jestli mám kilo navíc nebo ne. A když nejsme těhu, tak si určo taky nějakou sladkost nebo zmrzku dáme. Tak proč ne v těhu.
Já přibrala v prvním 13kg. Malej, když se narodil, vážil 4,25kg a přibrala jsem většinu do bříška. Po porodu jsem vážila o dvě kila víc než před početím a ty šly dolu samy. A teď, i když mám ještě o půl kila míň, než před početím, už cítím, že mi začínají být těsnější kalhoty a připadám si jako balón.
A Vanilko, pokud jíš opravdu zdravěji a pravidelně a nejíš větší porce než obvykle, tak s tím stejně nic nenaděláš, tak bych si tím hlavu nelámala.

A podle toho výpočtu mám přibrat max. 11,5kg. Tak jsem zvědavá. Ale já to mám ještě daleko.

anxuska
25. máj 2010

jaj, ja som 30tt a mám +11kg.... no dúfam, že viac, ako +15 nedám....
podla tej kalkulačky mi vyšlo, že mám pribrať 11,5 až 16

zana0077
25. máj 2010

ahojte babenky... asi ako vsetky zeny sa aj ja tesim, ze vela nepriberam, aj ked asi ako vsetky "normalne" maminy radsej pribrat aj 30, len nech je babo v poriadku... som v 22 tt a mam 3 kg navyse. pri prvom to bolo 30, pri druhom 3,5 kg...
ale schudla som to. skor potom som pribrala...:o))
stojdulka, kukam, ze aj ty si zo starej lubovne?

betina1984
26. máj 2010

Ahojky. Ja som pri prvej pribrala 14 kg, z 80 na 94 kg. V pôrodnici som nechala 6, potom som pri dojčení schudla 4, potom ich nabrala a keď som prestala kojiť, malá mala 3 mesiace, od júla 2007 do januára 2008 som schudla z 88 kg na 63 kg. Teraz som nejaké kg nabrala, ale snažím sa o bábo a chudnutie neriešim. Keď porodím, potom budem riešiť váhu...

stojdulka
26. máj 2010

@zana0077 hej z okresu...sme sa rozhodli pre tretie dieťa tak sa tehuľujem, zatiaľ je to v pohode 😉

mamama11
7. jún 2010

@stojdulka vidím, že ty sa držíš fajn, +3kg, je super 😲 , tak si si dala hranicu a možno ju takto aj dodržíš, ja som si dala hranicu 15kg, ale ako mi to fajn skáče, tak asi sa mi to nepodarí, ale neva 😵

flamenga
7. jún 2010

tak ja som vo finále a už asi mesiac sa držím na +10kg.... uff.... ale som aj trošku naliata, tak predpokladám, že niečo z toho bude aj voda..... cca do 20tt som mala +0kg 😅 ... posledný trimester to išlo pekne hore, ani som nevedela ako....

mamama11
7. jún 2010

zabudla som napísať, že som zatiaľ už +2kg, ale to sa vôbec neprejedám, len som stále hladná a každé dve hodiny musím niečo prejesť 😒 pritom aj mi býva strašne zle, ale zvraciam len keď som moc hladná a len kyselinu, tak mojej hranici sa asi vyhnem ale nevadí, hlavne nech je drobček zdravučký a ja si už nejako poradím 🙂

pomfrita
11. jún 2010

vanilka, to buď v klidu - já při prvním těhotenství přibrala 25kg - bylo to dole za 4 měsíce po porodu a teď jsem začala 15. týden a už mám nahoře 15kg 😀 😀 - což je o 7kg více než ve stejném týdnu s prvním mimčem....věřím, že to zas půjde dolů...no, kdy si má člověk užít toho jídla, když ne v těhu 😉

nadja73
11. jún 2010

ahoj holky, ja mam taky dilema s pribyvanim. dneska mi uz opakovane doktorka rekla, ze jestli nepriberu, tak me posle do nemocnice na vykrmovani. a to mam pekne BMI 21,5. od 8. do 13.tt jsem zvracela, ne pravidelne, ale urcite 10x se to prihodillo vzdy po snidani, pak jsem uz nemela na jidlo chut a tak mam vahu porad stejnou, max. 0,5 kg nahoru a to je prej malo 😖 jim normalne, neomezuju se, ale tolik toho do sebe nedostanu, asi se mi zcvrknul zaludek. mozna zacnu pribirat pozdeji, ale ted mam z toho takovej blbej pocit, abych miminku davala dost. dr, mi doporucila nutridrinky, ale me tohle nikdy enchutnalo a obavam se, abych to stejne nevyhodila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre