Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

30lenka
6. júl 2010

ja som na zaciatku vazila 57 schudla som troska a teraz mam 63 tak mam + 6kg 😀

flamenga
6. júl 2010

@kakaovyrez ja som mala ešte v 20tt +0kg, potom som začala priberať, ale veľmi slabúčko, najviac sa na mňa nalepilo v 8. mesiaci 😉 Ale určite je to indi vindi.... bruško bude v 26tt už určite vykúkať....

kakaovyrez
6. júl 2010

Nevadi, ze bude vykukat, len aby nevykukalo prilis, hlavne aby som vyzerala v tych satach normalne a nie ako torta... A hlavne, aby som vobec nejake saty na seba zohnala. Viem, ze je to individualne, ale stale nad tym rozmyslam a zistujem, co a ako... Dakujem za odpoved!!! Keby to bolo podla teba, bolo by to idealne 🙂

mikailla
9. júl 2010

ahojte,neviem ako casto sem chodite,novych prispevkov je malicko ale skusim sa opytat,mate niekto skusenost s tym,ze ste mali malicke brusko a aj tak neznesitelne bolesti v chrbte? moze to byt koli tomu,ze babatko vytlaca organy do chrbta? dakujeeeem ak sa niekto najde co da radu 😀 😀 😀 😀

standa82
9. júl 2010

@mikailla ...pri prvom dieťatku (synovi) som mala malé bruško (asi také ako mám teraz a to som ešte len v polovici). Bolel ma chrbát (kríže) a niekedy neznesiteľne. Nie netlačí orgány, ono sa viac opiera o chrbtovú stenu. 😉

mikailla
9. júl 2010

@standa82 - takze ta bolest z chrbta je zapricinena tym,ze babatko sa tlaci tam dnu ? lebo uz chcem ist na pohotovost s tym lebo vcera to boli aj take zachvaty akoby mi dnu tlacilo na organy aj na zaludok a len som zvracala 😢

standa82
9. júl 2010

@mikailla ... mne bolo vtedy povedané, že je to tým a musím len vydržať.

seginiatko
12. júl 2010

Ahojte, ja som v 18tt. pred tehu som mala 58 kg a odkedy som tehu tak mam len 57. nepribrala som zatial ani gram a uz mi to zacina byt divne . brusko rastie pomaly, ledva ho vidiet. Ale pohyby citim uz od 16 tt. ked so si citala, ze babo by malo mat uz cca 15 cm, tak neviem si to ani len predstavit kde tam je schulene ... bududci tyzden idem do poradne , tak som zvedava ci mi na to lekar nieco povie ... 😒

standa82
13. júl 2010

Ja som nepribrala do 7 mesiaca pri prvom dieťati nič, bruško bolo malé.Keby som nemala lek.potvrdené že som tehotná, ani by som si to nemyslela.
Vo štvrtok idem do poradne, som zvedavá o koľko sa nám zvýšila váha 🙂

claca
13. júl 2010

ahojík,já jsem těsně před porodem a mam + 7 kg,měla jsem už 8,ale v těhle vedrech se pořád potim,tak šlo kilčo dolu,ještě že mam jen tak málo,protože i tak funim a nemůžu se hýbat ☹ už abych rodila

terak
13. júl 2010

Jéje holky to se máte. Já už mám nahoře skoro pět kilo :( A to jsem teprve v půlce a začala jsem přibírat asi před měsícem. Ale tak nějak skokově. Přišlo mi, že před tím jsem jedla daleko víc a nic... ted co se hlídám, nemám ani záchvaty žravosti a žádné divné chutě a ono to prostě leze nahoru :( Bojím se, kde to skončí 🙄

mamama11
13. júl 2010

@terak netráp sa, ja som na tom ešte horšie, mne už naskakuje 6.kilo, snažím sa ho nejak zabrzdiť, ale príliš sa mi nedarí ☹ a môžem povedať a neklamem, že sa vôbec neprejedám, dosť sledujem koľko zjem, len som stále hladná a vlastne jem len keď som hladná a skáče to jedna radosť 😒 pri prvých dvoch som mala +21kg, tak sa obávam, že skončím rovnako 😠

janulka80
14. júl 2010

Ahojte, ja som zatial pribrala asi tri kila. Ale najskor som na zaciatku asi kilo schudla. Vobec netusim z coho priberam nakolko mi moc jest nechuti. Zjem omnoho menej ako pred tehotenstvom. Nemam ziadne zvlastne chute, jem hlavne zeleninu a ovocie. Kila sa mi zatial ukazuju na brusku a prsiach. Myslim, ze je to aj o postave a vahe, ktoru ma zena pred tehotenstvom. Ja som vzdy skor patrila k tym chudsim typom a mozno preto mi brusko teraz viac vydiet. Hlavne vsak pre mna je aby bolo malicke v poriadku. S vahou si budem robit starosti ked sa narodi.

mikailla - bolesti chrbta mam aj ja. Hned od zaciatku tehu ma bolia krize a asi mesiac boli uz aj chrbtica. Starosti si stym ale nerobim. Vsetci mi vravia, ze to sa mi proste preformovava telo a nic stym neurobim.

stanka02
14. júl 2010

Ahojte, ja som pribrala 7.5 kg, no posledne 3 tyzdne sa to zastavilo, bola som u lekarky, robila mi vysetrenia a hovorila, ze je to ok, ze babo pribera aj napriek tomu, ze ja nie, vraj zle by bolo keby som schudla. Tak som sa ukludnuila, ze je hlavne, ze malicky pribera.

weri1
14. júl 2010

já mám týden před porodem a mám 21 kg navíc 🙂

zuzanka.h
14. júl 2010

Ahojte dievčatá. Tak ja som do 5. mesiaca pribrala 11kg(som nejedla, ale žrala) a potom už iba 4kg takže dokopy 15kg... a malý sa mi narodil mal 3750g a 53cm 🙂

stojdulka
14. júl 2010

tak ja som do teraz (27tt) pribrala 7kg...dúfam, že do ciela dobehnem pod +12kg 😉

luciaj
15. júl 2010

ja som pri prvom tehu pribrala 13 kg a teraz (28tt) mam uz +11 kg, takze to bude isto cca 15 kg. ale baby nestrsujte pre priberanie ... kazda priberie tolko, co jej organizmus potrebuje 😉

@stojdulka pozeram, ze si z Lubovne ... cez vikend tam ideme na 2 tyzdne na chalupu, na Maly Lipnik 🙂

kukulinka
15. júl 2010

Holky, váhou se nestresujte, v pondělí mi řekli, že mám špatný skríning, Down 1:100 to jsem měla v poradně 89kg a v úterý odběr plodovky, nervy jako blázen a dneska mám 91kg, ale mám nateklé nohy z těch veder. Furt jsem řešila váhu a teď je mi to jedno, hlavně, že je malej zdravej a v pořádku.

standa82
15. júl 2010

No dnes som bola v poradni a zistila som, že som 0,5 kg schudla. Takže zatiaľ + 5kg. 🙂

ewulka30
15. júl 2010

Dievčatá.. Pri prvom som pribrala 25 kg a všetko mi ostalo!!! Teraz som v 31 t. a zatiaľ mám + 3.. Ale zatiaľ vyzerá všetko OK:

zuzkat1
15. júl 2010

baby ja som pribrala 19kil a uz ked som odchadzala z porodnice som mala 14 kil dole a teraz ma mala pol roka a ja mam navyse 2 kila... nestresujte sa vahou..kazda je ina a kazdy organizmus je ini... niekto priberie 5kil a babatku to staci a niekto priberie 25 kil a babo je tiez v pohode..jasne ze netreba jest za troch ale ani ziadne diety🙂 jedzte na co mate chut🙂

stojdulka
15. júl 2010

@luciaj tak to vam prajem pekný pobyt na lipníku je krásne a aj počasíčko by vám malo vyjsť 😉

rosienka
16. júl 2010

ja som doteraz, cize 38tt pribrala okolo 13 kg, ale posledne 2 t sa to kolise skôr smerom nadol, takze uz asi ani nepriberiem, ved zachvili snad aj porodim 🙂

bubulacik
17. júl 2010

ahojte ja som v 25tt a pribrala som 0,5kg a to jem fakt vela lebo som stale hladna co myslite neni to malo???

anjelicek26
17. júl 2010

@bubulacik - no je to malo...ale pokial papas, tak by si to nemusela riesit... treba davat pozor pri zenach, co za cele tehu priberu pod 5 kg, nech sa po porode nezlozia...dvom kamoskam museli davat transfuzku... ten ubytok krvi je predsalen, bez zasob energie a to vsetko vycerpavajuce - kojenie, nespavost - to ide na fyzicku. Tie zasoby treba mat.

bubulacik
17. júl 2010

tak dufam ze nebudem patrit k tym pod 5kg. papat papam a rastie len brusino sa smejeme ze najprv pojde brucho 5 minut nic a potom ja....a papam hocico napr. vcera cokoladovy jogurt a ktomu slaninu strasna kombinacia ale ked nam to chutilo. 🙂

zuzka1008
17. júl 2010

ja som mala na zač. tehu strach že nepriberiem a potom ako mavnutim prutika som zrazu z týždňa na týždeň važila o 1/2 kg viac, teraz som v 37 tt a pribrala som z 58kg na 71kg

estterka
17. júl 2010

@bubulacik este kludne sa mozes rozbehnut..ja som tak nepriberala dlho,uz si nepamatam presne do ktoreho tt,ale nieco okolo 21-22 a teraz sa to tak "pekne" zacalo,ze 5 kg za mesiac a uz zrazu sa mam stravovat dietne atd🙂

bubulacik
17. júl 2010

@estterka ja sa len bojim aby som nepribrala naraz a vela aby to potom neuskodilo malinkemu a ani strie nechcem tak hadam to pojde pekne postupne a nei naraz 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre