Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

hankah
20. dec 2006

froschka- o je vážně těžký, někdo má fakt velký hlad a jí, jiná si dopřává, ale když musíš zůstat v klidu a nikam nechodit a jen ležet a na pohyb jsi byla zvyklá, tak se to hrozně těžko hlídá. neřekla bych, že se moc cpu, ale letí to nahoru jako blázen a to jsem první tři měsíce byla na svým.....

dorotka
20. dec 2006

froschka ale prave vy dvojickovske mozete byt vynimky ak ma kocka pred otehotnenim 50 kg a caka dvojicky tak 15 kg moze byt iba na tekutinach v tele a detoch takze nejake tie kila navyse si mozete dovolit nie?

froschka
20. dec 2006

ale ano ja sa nejdem hadat verim ze sa niekomu nie jeho vinou podari obalit viacej no len som chcela tym povedat ze su zienky ktore maju ine zmyslanie o jedeni a potom sa cuduju...hlavne to vidiet tu v rakusku mlada zena po 1 dietati vyzera ako panacik mishelin,ja len o troske nezodpovednosti som len pipisat chcela

a este sa na mne mozno budete rehotat ked budem pani slonica 😀

boo
20. dec 2006

ja som v 19.tt a pribrala som doteraz 4 kilá ale dávam si pozor na váhu neprejedám sa jem zdravo.chcela by som pribrať tak 10-12 kg do pôrodu. uvidíme či sa mi to podarí.

mracik
20. dec 2006

Froschka, ja som počas prvého tehu pribrala 26 kíl a nejedla som o nič viac ako predtým, bola som opuchnutá ako pampúšik, takže najmenej polovica z toho bola voda... Takže nie je to vždy také jednoduché.

froschka
20. dec 2006

podla mna je to priberanie aj v nevyvazenej strave...keby sme sa stravovali plnohodnotne tak by si telo nepytalo papat v noci alebo nemali sme chut na nieco co nas pekne zasobi tukmi....

froschka
20. dec 2006

mracik joooo nie som doktor ale k tej vode a opuchom tolko ze aj pitny rezim je dolezity aby bola dostatocna vymena ale vsetko ma svoje vynimky ved prave ja co tu teraz mudrujem mozem byt na tom najhorsie 🙂

hankah
20. dec 2006

já vůbec nevím, co je noční jídlo. naposledy jím kolem sedmé a mám vždycky pocit, že mi praskne břicho. jím celozrné rohlíky, smažené mi nedělá dobře, jím hodně zeleniy, je pravda, že sladké si občas neodepřu, ale zase toho není tolik a kila stejně letí k výšinám 😠

jj2202
20. dec 2006

froschka, ake mas krasne brusko. ja mozem o takom len snivat 😅
inak ta tmava farba vlasov ti fakt sekne.
ozaj a co dvojicky, uz OK?

froschka
20. dec 2006

jj jeeeeeeeeeej hned mam super naladu ked take pochvaly pocuvam a to som chcela byt volakedy blondava juuuuuuj nikdy veru 😀
a ano miminka su ok vcera nas doki pozeral a obe sa vyvijaju rovnako ale stale musime na tyzdnove kontroly chodit.A o 2tt mi slubil ze povie pohlavie huraaaaaaaa

a pridi do innsbrucku nalozim ti z mojho bruska 😀

mracik
20. dec 2006

jasné froschka, pri druhom som jedla hlavne zeleninku, ovocie a asi dva litre mlieka denne - strašne mi chutilo, a hlavne už som bola múdrejšia a takmer vôbec som nesolila... to som už pribrala iba 13 kíl, ale malý bol z tej zdravej stravy strašne veľký...
inak pri prvom som bola asi do polovice tehu vegetariánka, ale mala som zlý krvný obraz, tak som s tým musela prestať

froschka
20. dec 2006

no a teraz som smatrala v tvojom albume a aha ju ze brusko hento tamto...sak mas aj ty uz gulickuuuuuuu 🙂

froschka
20. dec 2006

mracik wow inak dobre ze hovoris o soli asi by som aj ja mala obmadzit,ja rada solim ale asi si dam po prstoch

jj2202
20. dec 2006

no ved ano ale som v 22tt 😀 😀 😀

froschka
20. dec 2006

jj bud rada.kolko mas obvod pasu?ja som mala normalne 68 a teraz 88 😝 pomooooooooooooooooooooc

golemocka
20. dec 2006

Ja som na tom super, pocas prveho mesiaca som pribrala 4 kg, ale to som ani nevedela, ze som tehotna, potom som schudla 300 gramov, a terza som pribrala 600 gramov, doktorka povedala, ze idem zatial velmi dobre. 🙂

natana
20. dec 2006

ja sa nenapchávam, skôr by som povedala, že chodím spať so škrkaním v bruchu,
odopieram si čo sa dá, a priberám 2-3kg za mesiac. Neviem koľko by som mala na sebe, keby som jedla tak ako si telo žiada.
Myslim, že je to individuálne. priberanie spôsobujú hormony a každej môžu fungovať inak. A to nejem žiadne masné jedlá. dokonca som začala jesť racio stravu (vločky a podobne veci, aj ked mi to moc nechutí, teda to čo mi chutí, je asi sladene medom, napr. Vitalis a pod)
ale ja som nemohla nikdy jesť to čo mi hrdlo ráčilo, ale sú také žienky, čo sa vyslovene prejedajú a aj tak sú ako prútik.
Takže froška, kie kilá nie sú vždy výsledkom nadmernej konzumácie. Ale máš aj pravdu, niektoré budúce mamičky si doprajú až moc.
Aj to zhadzovanie kíl je potom individuálne.
ALe držím palce, nech to ide ľahko. (ja som určite ten druhý prípad) ☹

jj2202
20. dec 2006

froscha vobec neviem. radsej sa nemeram.... 😀
ale som +5 az 6kg

froschka
20. dec 2006

mna segra namotala na meter cize somsi nemala kedy vybrat ci sa chcem ci nechcem merat hehe 😀 ja zatial 3kg

jj2202
20. dec 2006

no tak to u mna nehrozi....
inak chcem sa ta opytat mas tehu rifle? lebo na jednej fotke su ti tak troska vidiet. kde si ich kupila?

froschka
20. dec 2006

? na fotkach mam len bedrace a na poslednej tiez ale nosim aj tehu ale tie su take skarede ze len v nevyhnutnom pripade a na doma ale su na nezaplatenie pohodlne.ale kupim si aj nejake frajerske. a kupila som ich v C&A v rakusku

froschka
20. dec 2006

a ozaj mas pravdu mam ale tu gumu zrolovanu hehe

jj2202
20. dec 2006

ja chcem tiez nejake brutus bedrace, ale nikde som take nezohnala. lebo nosim stale rifle co mam uz davno,....rozopnuty gombik..a tak.
ale keby boli viac bedrove tak by som ich zapla pod bruskom a bolo by.
jedny tehu rifle som si kupila v trnave, ale neviem preco mna tlacia. preto nechcem nic cez brusko... 😀

bubonic
20. dec 2006

takže podľa toho čo mi povedal lekár, tak mesačne by sme mali pribrať tak 1,5 kg. to je ideál. ja som sa nejako rozožrala a od 23 - 26tt som pribrala 5 kg a lekár ma v poradni skoro zastrelil ☹ . že ak to bude takto pokračovať tak šup so mnou do nemocnice. tak som tvrdo obmedzila sladké, menej solím a aj menej a často jem. a za posledných 14 dni som nepribrala nič, max. pol kila. lebo teda do nemocnice ísť nechcem. celkovo som zatiaľ pribrala 8 kg, desím sa 8 a 9 mesiaca ☹ . nakoľko som skôr ťažšia veková kategória - sloník a XXL, snažím sa veľa nepribrať.

froschka
20. dec 2006

jj bedrace su fasa skus pozriet v kenvele. a pekne tricenko dlhe na to alebo taky brusny pas pozri na www.bauchband.at len na predstavu co to je a ako super sa da nosit

mracik
20. dec 2006

inak k tým nohaviciam, bolo mi divné nosiť tehu oblečenie už v štvrtom týždni, ale kúpila som si rifle cez internet a odkedy som ich obliekla už nechcem nosiť moje staré oblečenie, sú také mäkkučké, pohodlné...

jj2202
20. dec 2006

froschka...v kenvele sa mi nic nepacilo.... ☹
ta stranka je super. to na sr nehrozi ☹ aspon teda ja som nic take nevidela...

froschka
20. dec 2006

jj myslim ze je to novinka aj tu lebo som to doposial nevidela a je to super vec ako si obliect aj svoje stare male veci a vyzera to aj moderne a milo
a nohavice asi si aj ja cez net objednam.a co quelle a neckerman?ja sa priznam ze som velmi vyberava a malo veci sa mi paci no asi to vsedne oblesko skombinujem s koralkami a pod

dorotka
20. dec 2006

froshka tak s tym pojedanim v noci nemas vobec pradu ja som pred tehotenstvom mala silen spalovanie ale nepotrebovala som jest v noci dokonca aj ranajky som jedla v praci skor som nedokazala teraz proste musim jest v praci a snazim sa davat telu to co si ziada proste mala by ma ukopala ak by som jej niekedy nedala najest sa o stvrtej piatej a to pred spanim musim jest nemozem vsak jest velke porcie lebo babatko tlaci na zaludok takze o to castejsie musim jest
bubonik aj ja som presne v tom obdobi nabrala 6kg za mesiac ale potom to uz zas islo pomaly ani nie kilo za mesiac kazde telo je ine a pokial celkove priberanie nie je velke tak je to ok ja mam zatial 11kg naviac a som spokojna
jaji uz som ti to viackrat pisala menzestraky z ma-ma alebo mol22 netlacia rifle nosim doteraz len kym sa tie menzestraky uschnu tiez ma tlacia a zima brusku fakt neprospieva
akurat sme sa aj s tonickou rozpravali ze tie menzestraky su uplne super a pohodlne do konca tehotenstva

froschka
20. dec 2006

dorotka a ake su web adresy na tie mama a mol22?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre