Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

alexandrah
1. sep 2009

no ja som zase dneksa tomu moc nedala, orvy krat som jedla az o 16.00 hod, tie zemiaky gratinovane, a potom ...neviem, asi 2 jablka, 1 manerky orieskove, ... a chipsy ... 😒 asi nic moc ... ale nejak mi neni dobre ... aj teraz ... dokelu ... asi navstivim wc ... uz to niekto mal, ze cely cas nic, ziadne nevolnosti, ani raz, a v poslednom trimestri zle od zaludka?? cely cas vravim, ze to mam pomylene a opacne ... ( a to aj ked zjem cosi lepsie, ako dneska ... 😠 )

marcela22
1. sep 2009

Ahojte tak ako ste sa dnes mali? Ráno už idú deti do školy a škôlky, fuuu, nechcela by som...keď si predstavím že o rok pôjde tá moja "malinká" do škôlky tak je mi do plaču už teraz...

Radšej ani nebudem písať čo som za posledné dva dni pojedla, lebo toho bolo akosi veľa 😅 ale to bolo hlavne tým že svokrovci priniesli kopec dobrôt z toho ich "výletu" tak som neodolala...uvidíme čo na to ráno povie váha...

alexandrah
1. sep 2009

no marceli, len ziadne ohlady, klud, ja som vcera pri knihe asi o polnoci v posteli spraskala celu milku, mnam!!! ale je pravda, ze som sla spat o 4 rano, sńad trochu vytravilo ...
a dneska to bolo lepsie: polievka, slivkove gule, manerky (som si ich kupila 4 ks, tak kazdy den bastim jedni) a 3 jablka ... stale 52.
jaj, kedy moje deti pojdu do skoly, uz aj ja chcem s nimi riesit vsetky veci, skola, lasky, kruzky ... a podobne, to si este pockam, som ale hrozne nedockava, uz chcem aspon riska pri sebe!!!

marcela22
1. sep 2009

Alexandra, tak to si dobrá🙂 Ja by som čokoládu v noci jednoducho nevedela jesť...nezvyk. Zato cez deň bez problémov 😀
Tebe sa tá váha tak pekne drží, ale mne už začala stúpať, už som pribrala takmer 8kg tak už to nie je taká "sranda" 😒 Viem že to aj tak nie je veľa ale som prekvapená ako rýchlo sa to začalo na mňa lepiť. A to som stravu až tak nezmenila, ani nejako nepridala, jednoducho to naskakuje. Ale najlepšie na tom je že som od začiatku augusta schudla vyše 1cm v stehnách, v bokoch som pribrala asi 5cm a v prsiach tuším 8cm. V brušku zatiaľ 22cm...tak môžeš hádať kde je tých 8kg 😀 😀 😀
Prečo chodíš spať tak neskoro? ja som už teraz hotová, ledva vidím, len sa mi nechce vstávať od notebooku...

klauduska
2. sep 2009

ahojte,

podavam aktualne info o vahe:29tt a + 7 kg....

gababa
2. sep 2009

Ahoj, tak se taky přidám.
14 tt, 5 kilo nahoře!!!!!
Buď je to tím, že jsem měla před otěhotněním málo a tím jak žeru jako čuňátko nabírám na sebe, nebo budu za pár měsíců šílená popelnice 😲 .
Musím se začít hlídat a začnu trochu cvičit.

nikush4
2. sep 2009

tiez sa pridavam, 21tt a + 5 kg.. take 4 kg je ale za posledne 2 tyzdne 😖 dufam ze to som teraz nenabrala taketo tempo 🙄 aj ja sa chystam cvicit.. len neviem ako... chcela by som aj nieco ine ako tehotenske cviky a veci tomu podobne...ale nejak sa k inemu neviem dostat.. co mozem a co nie

gababa
2. sep 2009

nikush4 - můžeš všechno krom divokýho hopsání a náročnýho posilování. Já se chystám trochu posilovat na zadek a nohy a pak základy (nebo spíš) protahovačka z jógy, dýchání a tak, jinak mě to stejně neba 🙂. Nej je plavání, ale k tomu nemám možnost.

Máte taky někdo zkušenost s velkým přírustkem váhy v prvním trimestru? ☹

nikush4
2. sep 2009

no skusim daco, aj ja potrebujem hlavne zadok a nohy.. lebo ńejak ako som otehotnela tak je to viac nez katastrofa tak skusim uvidim 🙂 a plavanie... by som aj sla, ale ked do bazenov velmi nechcem, a hlavne tu kde byvam su naozaj "hygicienicky ciste" 😖 ´

kwetinnka
2. sep 2009

JA som v podstate cele tehotenstvo jedla vsetko co mi chutilo...v noci som nejedavala...a skoncila som na +13kg.Do 36 tt som chodila cvicit ale ani nie tak koli priberaniu ako koli chrbatu.a bolo to super...teraz si aspon doma na lopte hopkam..

susisus
2. sep 2009

Tak mne sa priberanie zastavilo na 10 kg, dúfam, že mi aspoň 3 po pôrode ostanú.

ywonnee
2. sep 2009

ahojte ja som za prve tri mesiace schudla sedem kil a teraz sa mi uz konecne podarilo pribrat spet 3,5 kila... no hlavne ze babo je v poriadku. pri dcerke som pribrala skoro 30kg a teraz mi to nejako vobec nejde ... aj jest sa musim prinutit...
😖

martinaj
2. sep 2009

no ja som pri prvej pribrala nejakych 18kil a teraz som zatial v -1kg 😀 takze sa tesim

alexandrah
2. sep 2009

aj ja jem vsetko, co mi chuti, marcela - ako som pisala, mam cely rezim pretoceny, neviem zaspat skorej, a tym padom aj ked jem o polnoci, je to akoby ini jedli o 7 vecer, alebo tak. ja zase nezvyknem moc cez den, ale vecer ... a ani z toho nerpiberam, lebo moj organizmus je takto zvyknuty cely zivot ... no ja dufam, ze aj to malo co mam, po porode zhodim, asi nebudem mat cas, ale aj tak si robim plany na cvicenie a tak ... aj tak si myslim, ze za tie 3 mesiace este priberiem, aj ked lekar chcel, aby som mala aspon 60 kg, to sa asi nestane, ale ktovie ...
kweti - ja som cvicit nemohla, bolela ma maternica, lekar povedal, ze sa mam setrit, to bolo najväcsie utrpenie, predtym denne treningy, kludne by som aj teraz isla, ale uz ani nevladzem, aj ma boli brucho ... dalsie tehotenstvo budem aspon obmedzene cvicit dufam ...

marcela22
2. sep 2009

Alexandra tak Ty vlastne dúfaš že Ti malé nebude spávať v noci ale cez deň, čo? 😀 Uvidíš či sa priberanie ešte rozbehne alebo nie, ale to je v podstate úplne jedno, keďže malý sa vyvíja ako má.

Ja som si v prvom tehu tiež veľmi nedávala pozor čo jem, ale večer som nejedávala ani vtedy, a pribrala som 14kg. Teraz si tiež až taký pozor nedávam, teda jem s rozumom a snažím sa zdravo a vyvážene, ale sladkostiam neodolám. No a aktuálny prírastok je +7,5kg.

No a jedálniček:
raňajky: krajec chleba so syrom, kúsok salámu, dve rajčiny, káva s mliekom
desiata: asi 5 kukuričných chrumiek (vzala som malej 😀 )
obed: kapustnica s malým krajcom chleba, teraz dvoje Bebe dobré ráno - žeby dezert? 😀
ešte sa chystám na jablko, melón a na večeru si dám asi krupicovú kašu s maslom a škoricou, lebo mám na ňu hroznú chuť. Včera som mala cestoviny so škoricou a dnes som slintala nad Ciniminiskami v obchode, neviem prečo som sa tak zcvokla do škorice... 😝 u malej som to tak mala po pôrode, všetko som mala škoricové 🙂

ywonnee
2. sep 2009

marcela ja som to tiez mala pri malej... stale mi chutilo vsetko sladke a stale skoricove. teraz tomu nejako neviem prist na chut a uz vobec nie na sladkosti... chuti mi len ovocie a idem sa zblaznit za mangom a hroznom... sem tam sa prinutim nieco zjest ale to je ozaj minimum... inak to vyvratim... zato ovocie sa u nas kupuje kazdy den na kila.... 😀

marcela22
2. sep 2009

Ywonnee že by som zasa čakala dievčatko??? 😀 Celkom by som bola aj rada....ale ono je to jedno...
Ja som mala melónové obdobie- dosť dlho, teraz už pár dní mám zasa jablkové, predtým bolo broskyňové...a každý deň musím jesť paradajky (ale to aj preto že ich máme v záhrade kopec) a často mám chuť na hermelín. ten som sa zo začiatku bála jesť a odolávala som, ale v poslednej dobe už ho papám keď má chuť...Tebe sa sná´d to papanie ešte rozbehne,snáď nie príliš ale trochu by mohlo, že? 😉

spimira
2. sep 2009

Já mám zatím +10kg nahoře, jím vše, neomezuji se, ale ani nepřejídám 😉

frzeiovn
3. sep 2009

Ahojte, som a zisťujem čo čakám, chcela by som dievčatko lebo doma už mám chlapca 1,5 roka. Keď som bola tehotná tak som pribrala asi 17 kg, a to som začínala s 67 kg, ale ako sme prišli domov z pôrodnice a som behala okolo neho, bola nevyspatá a unavená, jedla som na etapy tak tie kilá tak utekali dolu, že keď som šla na kontrolu po 6 týždňoch, doktor sa čudoval, že či som bola tehotná alebo čo, tak sa nebojte, dieťa je najlepším zhadzovačom váhy, a najmä sa teším, keď to už u nás bude dvojnásobné...
PAPA 🙂

marcela22
3. sep 2009

Frzeiovn tiež som po prvom pôrode schudla dosť rýchlo a ľahko, ale to bolo najmä tým, že malá mala 3 mesiace otočený režim a jednoducho som nespávala... 😅 Ale ako "dietka" je také dieťa super, čoskoro ste v takej forme že by Vám aj maratónec závidel 😀 😀 😀

No a keďže sa nejako nikto veľmi nezapája, asi si tu budem čoskoro písať sama 😀
Mimochodom, žeby Zuzka už porodila???? Odkedy sa sťahovala, tak sa neozvala...alebo ešte nemá net....

No a môj dnešný jedálniček:
raňajky: 1 a pol jogurtu a 1 rožok (dojedala som aj po malej)
desiata: kúsok syra a salámy pri príprave pizzi
obed: trocha kapustnice zo včera, domáca pizza-dva kúsky, Caro s mliekom a Orion Sandwich
olovrant: jablko
večera: krupicová kaša s maslom a kakaom

A ako ste na tom boli dnes vy? 😉

zuzka11
3. sep 2009

Ahooooj tlustosky a hubenourky moje! 😉

Marci - zrovna jsem na tebe myslela, ted vecer nas napojili na net a hned pisu! 😀

Muj jidelnicek bude nezdrav, ale co, priznam se 😀

snidane - medovnik - dostala jsem od mnzela k narozeninam
svaca - tusim svestky
obed - kuskus s cuketou, rajcat a redkvickami
svaca - datle - pytlik 😔
vecere - jogurt

Predstavte si, ze po prestehovani jme zjistili, ze mame rozbitou lednicku 😖 opravar prijde az v pondeli, nastesti nam vcera kamaradi pujcili mensi nahradni,kterou nepotrebuji......ale je to hruza bez lednick, clovek zapomene......zitra se uz tak tesim na lattecko, nemela jsem ho ani nepamatuju........

Jinak vaha pred cca 2dny porad stejna + 6,5kg.......ale tusim, ze medovnik s ni zatoci, zitra se na me smeje zase 😀

alexandrah
3. sep 2009

marcela - priberat ja nemusim, hlavne, ze maly pekne rastie a pribera!!! ja som si navarila taky dobry sosovicovy privarok na kyslo + volske oko k tomu!!! mnam!!!
zuzka - ty si nejak malo pribrala, a to si v 39 tt. zavidim!!!
ja necakam, ze schudnem rychlo po porode, na urcitu vahu asi hej, ale dalej sa potrapim ... no nevadi ...

zuzka11
4. sep 2009

Dobre ranko!

Ali ja myslim ze kila jdou relativne dobre, ale to zpevneni a forma 😝 S tim budeme mit asi "praci" vsechny........

Vsem preju krasny den, ja jdu asi dospat noc, bolel me podbrisek zadiska, typicky menstruacne - uz jsem skoro zapomnela jako to je 😝

marcela22
4. sep 2009

Zuzi, ahoooj tak som mala s tým druhým tipom pravdu - že ešte nemáte asi net. Sa mi zdalo že si aj písala že ho zo začiatku nebudete mať, ale nebola som si istá tak som z Teba trochu "stresovala" 😅
Ale bolo by fajn keby si už aj malého mala pri sebe, však?🙂 Už si sa bola pozrieť v pôrodnici? Alebo to máš za sebou už dávnejšie? A kedy máš poradňu?
Želám všetko najlepšie k narodeninkám, veľa zdravíčka a hlavne zdravé dítko a ukážkový pôrod 😉
Juuu medovníku by som neodolala ani ja, mňam! Ja som dnes tiež začala nezdravo, mala som hroznú chuť na pašteku, tak po dlhej dobe som "zhrešila"...a je mi to tuším jedno 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Bola fakt dobrá 😀
S chladničkou je to nepríjemné, až keď ju človek nemá tak si uvedomí,ako je bez nej zle. Ešte že Vám mal aspoň kto požičat...

Alexandra presne tak, keď sa darí malému nie je dôvod rozmýšlať nad váhou. A prívarok by som si tiež dala,mám ho hrozne rada, najmä s tým vajíčkom...
Ja som chcela robiť tie gratinované zemiaky ale svokor ma predbehol že on má v pláne nejaké dusené, tak som radšej ticho a sadkám si na sedačke 😅 😀 Vonku prší tak sa nedá ísť s malou von...paráda 😝

Zuzi ja som s formou a spevnením moc problém nemala, pri malej som kilá vybehala, ešte mi aj jesť nechutilo a na svalstve a kondičke som ani veľmi nepostrehla nejaké zhoršenie. Teraz mám pohybu stále dosť veľa, každý deň prechádzky s malou, jej dvíhanie, do toho večné úklidy (tiež po malej 😀 ) varenie atď... dokonca som od začiatku augusta schudla 1cm v stehnách, to už ma asi nohy nemôžu uniesť 😀 😀 😀 😀 Ale už mám takmer +8kg, sestrička bude šťastná ako blcha 😵

martucha79
4. sep 2009

ahoj holky, tak já hlásím v 37tt plus 12kg. Už by se to mohlo zastavit, ale moc tomu nevěřím. Teď už je mi to ale fuk, snad už to tolik nenaskáče 🙂 Za dva jsem teda celé těhu nejedla, ale sladkého jsem se taky nějak moc nevzdávala 🙂 No, dalo by se říct, že před těhu jsem ale hodovala daleko víc.

kvakulka
4. sep 2009

Jé, já taky ujíždím na skořici- a čekáme kluka.
teda holky, vy některé jíte málo jak vrabčáčci, to bych asi umřela...A hlavně by mě malej ukopal- jakmile jsem hladová, tak kope jak ďas- dokud mu nepošlu nějakou výživu 😀 😀

marinka
4. sep 2009

Ahojte holkýýýýýýý!!!!!

Zuzi, jsem moc ráda,že ses ukázala, už jsem si taky myslela, že jsi fakt porodila 😀 😵 Ale vidím,že už poslíčkuješ, tak možná už to bude co nevidět 😉 chodíš do zářijovek, abychom když tak přišly na to, že jsi už porodila? 😉

U nás vše při starém, teď jak bylo pěkně, tak jsme byli pořád někde venku nebo u kamarádů a v mateřském centru, dneska je hnusně, tak jsme doma, aspoň si udělám pořádky 🙂 Už jsem pár dnů nepsala jídelníček, tak včerejší:

snídaně: chlebík se šunkou, půl jogurtu po malé
svačina: pár sušenek na procházce
oběd: krupičná kaše s jablíčkem a skořicí 🙂
svačina: vlašské oříšky s rozinkama a zase se dojídal rohlík po malé, několik oplatků Kolonáda (byla tu návštěva)
večeře: chleba s Lučinou a vajíčkem
u telky: arašídy v cukru

a váha + 5 kg 🙂

zuzka11
4. sep 2009

Ahoooooj! 😉

Mari - do zarijovek nechodim, ale urcite dam po nekom vedet 😉 J mam dneska nejaky blby den, G.porad kope do cipku, jsem nenaladena, slusne receno, zbodla jsem nejen medovnik ale i celou oriskovou cokoldu a ted mi je nedobre 😔 muzu si za to sama.....a postezuju si, sla jsem spat a vola mi ( poslusne jak jsem prikazala)P.jak ze se mam a jestli nechci odvezt domu - puvodne jsem chtela neco vyrizovat ve meste....tim me totalne probudil, nenaladenost pokracuje 😀

Pocasko tady stejne asi jako u Marinky, zatazeno, ale aspon neprsi.........jsem skleroza, ale uz jsem vam psala, jak mam misto hlavy nejspis plinku? 😕 Dostala jsem od kamarada postylku na Gyroska, od jine kamradky jsem si koupil matraci - ma jednu navic.....mam to doma cca od kvetna....ted jsme to slozili, po prestehovani a ooooppppssss, postylka vetsi nez matrace.....pak ver kamaradum, kteri ti rkaji rozmery....a ja blba to nezkousela, tak jedeme odpoledne do IKEA poresit ten nepomer.......

gababa
4. sep 2009

Ty jo, vy jste snad na dietě 😀
Já vím, že se má jíst zdravě, ale mimo to - nikdo nechodí o půlnoci do lednice na čabajku nebo tak? 😀
Jdu si dát houstičku s debrecínkou k večeři....

lea132
6. sep 2009

Ahojte, tak my uz sme na svete 🙂 Mala sa narodila 1.9. o 15:02 s mierami 53 cm a 3960 g 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre