Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

funy
20. aug 2008

andela1,
neboj je to individualne. ja som zatial pribrala 3 kg. jem dost casto. ale este som sa nezbavila nevolnosti, aj vraciam.
jem strasne vela sladkeho a aj tak sa mi zda ze som pribrala na vahe malo. ale to vsetko dozenieme. neboj sa. aj moje babo je aktivne, tak si myslim, ze sa ma dobre. naposledy sme ho videli ked som bola v 12tt. uvidime ho v piatok, tak sa uz nevieme dockat. dufam, ze rastie. lebo silu ma, to citim ked kope.
a je to uplne individualne ako babo rastie. a nezalezi to na tom kolko ty papas.

muriel293
20. aug 2008

baby ja som vôbec nevracala preto som asi dobre priberala... 😀 teraz v začiatku druhého triemstra mám pocit že začínam priberať viac ako v prvom,neviem,možno sa mi to len zdá,prsia chvalabohu prestali teraz rásť,nebolia ma takže s tým som spokojná i keď som si vedomá že to ešte nie je koniec ich rastu xixi,no uvidíme,teraz sa skôr zaoberám inými vecami, 4.septembra mi budú robiť "tripla" tak som v strese!

jaja257
20. aug 2008

muriel: ak mozem byt taka smela, kolko si uz pribrala? len zo zvedavosti, lebo ja tiez priberam a vaha mi stala na mieste len tyzden. 😀

mamamima
20. aug 2008

jaja a ak ja mozem byt smela, ty kolko 😀 mne to ide stale hore, od dnes som nasadila zdravu stravu 😀 😝

majandra
20. aug 2008

ahojte, ja som pribrala uz 7 kg a som z toho na nic......som zvedava kolko este priberiem do konca. ☹

mamamima
20. aug 2008

majandra a kolko si mala pred tehu?

jaja257
20. aug 2008

mamamima: ja som pribrala uz 7 kg a predpokladam, ze sa to este urcite zdvihne 😀 na mna zdrava strava nefunguje, ja by som musela asi prestat jest aby som nepriberala 😀 a ty si kolko pribrala? teda ak smiem 😉

apfele
20. aug 2008

37.tt + 9.kilo ( váha na začátku těhu 52kg). Čeká mě císař první týden v září, tak předpokládám, že už moc nepřiberu. Jinak majandro každý přibývá jinak, někdo více , někdo méně, hlavně se nestresuj, nejdůležitější je miminko a jeho zdravý.

holly1
20. aug 2008

já mám asi 6 kg nahoře, jde to celkem dlouho pravidelně o 0,5 kg týdně, tak nevím, jak dlouho to ještě bude takhle pokračovat? 😎

majandra
20. aug 2008

mamamima: ja som mala pred tehu 52 kg 🙂

mamamima
20. aug 2008

jaja no ja 4 😝 ale fakt som sa rozozrala zacinala som s cca 55 +-

mamamima
20. aug 2008

a ja by som priberala aj keby som nejedla 😀 ale dufam ze to aspon spomalim...

majandra
20. aug 2008

no to dufam, aj ja....ale snad po porode to zhodim... 😉

mamamima
20. aug 2008

ja som aj pri malej dost pribrala a do roka chudsia ako predtym, tak sa spolieham na to 😎

muriel293
20. aug 2008

ja mám za prvý trimester plus tri kilá a teraz momentálne neviem čo je,budem sa vážiť až začiatkom septembra u lekára

majandra
20. aug 2008

pozerala som tvoj album, a mas velmi peknu malicku, je velmi chutna 😉

mamamima
20. aug 2008

majandra dakujem 😅

north66
20. aug 2008

ahojte ja som v 22 tyzdni a som v pluse necele 2 kg. 😒
brusko nemam ziadne. tak neviem kedy to pride. v stvrtok mam poradnu tak dufam, ze bude vsetko ok.

majandra
20. aug 2008

north66, brusko ti este vystupi, a budes gulatucka 🙂

vevusiatko
20. aug 2008

north66 vobec sa neboj ja som do 22 tt nepribrala ani kilo skor naopak stale som chudla...brusko mi trosku rastlo a teraz v 25 tt mam o 4 kg viacej...lekar ma ubezpecil ze to je v poriadku....

north66
20. aug 2008

majandra, vevusiatko
dakujem, dufam, ze to tak bude.

jasminka
20. aug 2008

north a citis uz pohyby?

north66
20. aug 2008

jasminka, citim stale... male je dost aktivne... na brusku je vidiet kde sa momentalne nachadza. je to strasne zlate... je to taka mala vypuklinka na bursku.

janka_pn
21. aug 2008

mam 12 do plusu a lekar povedal, ze je to dost 😒 , ze ak zena priberie vela, po porode ma dost pravdepodobne problemy so zlcnikom ☹ tak sa teraz bojim.

evitkamalicka
21. aug 2008

ja som uz pomaly na konci tehu a mam +13kg, vraj je to akurat pribrat tolko do konca tehu

bora8
21. aug 2008

janka_pn- to čo je za hlúposť - to som ešte nepočula.... ja som za prvé tehu pribrala minimálne 22 kg a nikto mi nič také nehovoril a rozhodne som nemala problémy so žlčníkom, teraz som tehu druhý krát a zatial som pribrala 14,5 kg

bebca
21. aug 2008

bora8 a aj si to schudla po prvom??
ja som zatial pribrala 15 kg a to som len 22tt
hroznééééééééééééééééé
ale doktorky mi nic nehovorila ze je to moc......zatial 😉

bora8
21. aug 2008

bebca schudla.... bola to makačka ale schudla - dokonca som schudla viac ako som pribrala....

janka_pn
21. aug 2008

bora, nuz aj ja som sa na neho divne pozerala. poznam vela zien co pribrali cez 20kg a problemy nemali. mne sa zda, ze to priberanie dako moc neovplyvnim, ze aj z "vody" priberiem. to by som sa musela sakra dobre strazit, aby som do porodu nabrala len dakych tych 12kg ako mi odporucal. no to tehotenstvo je stresujuce uz samo o sebe a nie aby som sa este aj trapila so stravou 😠

janka_pn
21. aug 2008

mimochodom ma uz niekto susenost kolko sa pribera v poslednych tyzdnoch? moje mimi ma uz cca 2kg, co teda priberie este asi kilo. ale co ja? 😨 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre