Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

gertka
8. feb 2009

Ahojte zienky, tak ja som prvy trimester vyslovene pregrcala a schudla som 2kg, a teraz som to nabrala (konecne) takze od povodnej vahy mam zatial 2kg (teda dokopy 4kg), pravidelne kazdy tyzden sa meriam a vazim (aby som sa nenudila) a zatial mi to vychadza 0,5kg za tyzden a teda duma, ze aj zostane 🙂
Porovnavala som sa s kamoskami, ktore su v tom istom tyzhdni, prip. podobnom a fakt mam malinke brusko, ale spicate. Myslite ze je to tym ze som malo pribrala?

katka2808
9. feb 2009

ahoj zienky. tak ja som zatial pribrala 7 kil... od zaciatku vzdy okolo kilo za mesiac, v 5. ale uz dve kila... no tak sa snazim jest uz akosi rozmumnejsie... predsa len 4 mesiace este predo mnou...

katka1981
9. feb 2009

katka2808, ty si chuducka, na tebe to isto nevidno. Boli ste uz na 3D?

traktor
9. feb 2009

ahoj katka1981 ja som tiez asi do polky 7 mesiaca velmi malo pribrala ale potom sato tak rozbehlo ze som az bola nestastna , ze som uz ako taky vecsi slonik 😀 .u kazdej je to asi inac... teraz v tomto tehotenstve som pribrala uz 7 kg 😠 , a to som do 3 mesiaca chudla co som stala vracala , tak teraz sa mi to otocilo, no co uz po porode schudnem - aspon tak to bolo doteraz , ze ja som kojenim raz dva prisla na svoju vahu

katka1981
9. feb 2009

traktor, ja som nevracala ani raz, ale v prvom trimestri som jedla striedmo lebo som sa bala ze mi bude z jedla zle. Ale teraz som zrava ako kedysi ked som tehu nebola. A kolko si nabrala po 7.mesiaci? Joj co mam robit, ked sa neviem ovladat? 😠

lenulinkaa
9. feb 2009

ahojte..ja som bola od malinka totalne chuducka a ani cez tehtoenstvo sa nic nezmenilo takmer 35tt- a len 5kil hore 😒

medeana
9. feb 2009

ahojte zienky domace,
ja uz teraz nemam taku potrebu stale nieco jest ako v I. trimestri, väcsinou ani nebyva cez den hladna, ale kedze babo potrebuje vyzivu , musim sa obcas prinucovat vecer nieco zjest...a doteraz som nabrala 5 kg co je vcelku fajn 😀

ditka1
9. feb 2009

ja 16kg doteraz,tiez sa to nehybalo zo zaciatku a potom od 6mesiaca...fuuu 😝

gertka
10. feb 2009

fiha ditka, od 6. mesiaca si zacala velmi priberat? tak to ma asi caka, lebo ja som stale hladna, aj ked sa najem, stale mam pocit hladu a neviem sa dojest. zatial som pribrala iba 4kila aj s tym co som schudla

susik77
10. feb 2009

ahojte, ja sa musim krotit, pri 1.tehu som nabrala 18 kg, a k tomu som mala uz 8 kg nadvahu pred tehu. Myslite, ze sa to da prinutit sa a napr.vecer po 18 nejest, prip. len ovocie? mne byva rano vzdy trochu divne a potom jem skor poobede a vecer ☹
chcem skusit aby som nepribrala viac ako kilo za mesiac. samozrejme v 3.trimestri to asi neovplyvnim-aj v min. tehu sa mi strasne hromadila voda-to som tiez rodila v auguste 😎 nastastie ked som porodila, hned slo 9 kg dole-teda hned po porode vsetky opuchy zmizli 🙂

bertica.h
10. feb 2009

no..so mnou to už ide..ešte nemám svoju váhu,už len kilečko mi chýba 😅 😅
hrozne sa bojím že budem jak tučko ked pojdem do porodnice..ale v jedle mi to nebrání 😅 😅 😔

dnes mi ale nasadili rovnátka,takže pár dní budem v jedle krotená.. 😀 😀

tehula
10. feb 2009

ja po dnesok mam 5kil hore, brucho mam na moj vkus dost velke, prsia detto , inak ostatne casti tela su jak pavuk chude. Ale tiez mam obavy, kam az to zajde. Dnes som mala problem nalakovat si nechty na nohach cez ten bachor 😀

lumon
10. feb 2009

já jsem zatím přibrala 2kg. Přibírám zhruba stejně jako u prvního těhu a to jsem přibrala celkem 11kg, přičemž 6kg jsem nechala v porodnici. Doufám, že nyní to bude podobné.

katka1981
10. feb 2009

ja po dnesnej cokolade urcite chudsia nebudem 😀 ale kazdy den si hovorim, od zajtra sa to zmeni.

aponchie
11. feb 2009

celkove sem se vazila a mam 7kg nahore ,ale furt se uklidnuju,ze kilo ma skoro dite plodovka prsa mi hodne narostla a zkousim oblect neustale me rifle a vlezu se do nich nohama takze tak hrozne to neni to spis bricho vylezlo uplne mega ,ale neodpiram si nic a sladke jim celkem fest 😀

bertica.h
11. feb 2009

baby a vy beriete ako prírastok váhy čo?
počítate si to zo svojej východzej váhy pred tehotentvom,alebo počítate násast váhy zo začiatku tehu,ked ste napr.schudli?

chápete čo myslím? 😅 😅

stansun
11. feb 2009

ahojte, berti rada ta vidim 🙂

ja som zatial pribrala iba 2 kila co mi pride v celku akurat po 1.trimestri 🙂 ale mam pocit, ze to zacalo ist teraz prudko hore tak som zvedava ako dopadnem v 2. trimestri 🙂 chcela by som tak 11kg

susik77
11. feb 2009

bertica: ja pocitam vahu pred tehu. inak, ja som mala zac. tehu pred vianocmi, to mi strasne chutilo jest a len cez vianoce som nabrala 3 kg 😝 tak teraz sa snazim udrzat to az do 16.tt aspon

bertica.h
11. feb 2009

Ahoj 😵 😵
Ved ty si chudulinká Stan,všetko zhodíš..so mnou to bude horšie 😅 😅

Ked počítam váhu pred tehu,ešte stále som teda nepribrala,dokonca som -1,2kg..tak uvidím..ale som sa rozbehla🙂)

susik..to si nevyberieme,mylsím..ved voda zadržiavaná,maternica zvačšená,bábo..atd..to su tiež kilá..skor ide o ten tuk..☹
sladkosti milujem 😅 😅
som rada,že som na začiatku tehu schudla. 🙂

stansun
11. feb 2009

berti ale uz mas peknucke brusko 😵

ved teraz chuda som ale uvidim ako skoncim 😀

katka1981
11. feb 2009

Baby co ste pribrali rapidne po 6. mes. resp.neskor, jedli ste rovnako ako predtym , alebo to bolo zvysenym prijmom potravy? Zeby sa tak spomalil metabolizmus? Ono tazko sa obmedzovat, ked hlad je zlyyyyy. Mne vcera vytrhli zub a kedze som presla na kasovitu stravu, kilo som schudla, sa tesim, lebo ja hned ako sa prezieram, hned to kilo nabehne. Samozrejme ze cokoladu som si neodpustila.

stansun
11. feb 2009

ja som zatial rada, ze vobec nemam chut na sladke 🙂 takze jem to iba v minimalnom mnozstve co ma samozrejme velmi tesi 😵

belanka
11. feb 2009

no ani ja som nemala chuť na sladké,skôr naopak.ale asi pred 2týždňami to prišlo...

bertica.h
11. feb 2009

katka 😀 😀
mne zasa dávali včera strojček na dolné zuby a jem iba tak krupičnu kašu,jablkovo škoricový jogurt a na obec som mala zemaikovú kašu..ale neboj..tiež som si dala kus horkej čokolády..krásne sa rozpustil v ustach 😀 😀

na začiatku tehu som nemala na sladké vobec chut...to sa mi nikdy nestalo 😅 😅
ale potom to prišlo a viem,že neodíde 😒
snažím sa jesť ocovko..ale ja potrebujem zložité cukry a nie fruktozu..cukríky,koláče,čoko..čo už.. 😔

zajtra idem na ten gluk.test a ma napadlo,že som si dala čoko,krupičnu kašu..sladký jogurt..či mi nevýjdu výsl.pozitívne...

Stan..bud rada 😉

ja mám už druhý krát(prvý krát pri Viktroke)hroznéééééé chute na melon.
nech už sa daju sladučké kupiť,vedela by som ich mať ako celodenné jedlo,milujem ich.

pajinkaa
11. feb 2009

holky, tak já se chtěla vlézt max do 15 kg, ale ráno už jsem byla skoro na 18 kg plus a to začínám teprve 38 tt.. :( od 30 tt je to už 7 kilo, hrůza :( ale co už nadělám...

Katko, nemyslím, že jím víc, ale ze vzduchu to asi není a je fakt, že sladkýmu neodolám a pohyb skoro žádnej...

tehula
11. feb 2009

katka, ja som teraz chora, uz s rastucim bruchom som podla mna aj rodiny jedla dost malo, lebo mi male tlaci na zaludok, teraz pocas choroby je to ale o nicom. Nalievam sa najma cajmi, a maximalne tak polievku mam cez den a ovocie. Aj tak sa ale vaha drzi, dokonca pomalinky ide hore. Neda sa to ovplyvnit nijak podla mna, brusko aj babo rastu a telo sa musi prisposobit. Povodne veci ale stale v pohode obleciem, len v pase som nabrala uz asi 24cm.
Chute nemam absolutne ziadne. Som zvedava, co bude po porode s vahou

aponchie
11. feb 2009

mate nekdy pocit jakoby vam to bricho melo prasknout?ze ta kuze je nasponovana jak na prasknuti ani dychat nemuzu

pajinkaa
11. feb 2009

Aponchie - jo jo - ten pocit znám dobře, hlavně večer 🙂 tak se vždycky těším, že ráno to bude lepší 🙂 Ale zatím se to vždy někam roztáhlo nakonec - ještě neprasklo 😉 a s dýcháním je to týden od týdne horší... což je asi ale normál...

janulla84
11. feb 2009

Ahoj holky dneska jsem tu poprve muzu se k Vam pridat??? 😖

babulka123
11. feb 2009

janulka vitaj...
sme skoro narovnako.. a dnes som sa zhrozila.. doteraz som bola v tom ze som pribrala nejake 2 kg.. no trt ..
dnes na vahe rano plus 3.5 kg...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre