Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

kukulinka
18. aug 2010

@palesandra
@zbibo Ahoj holky, já měla v 18.tt +4kg a dnes jsem 23.tt+0 a jsem na plus 9,5kg. A to nějak nežeru za dva, takže to asi ovlivnit nejde, nevím, už jsem se tím natrápila dost, tak už to nějak neřeším. Ale kynu jen na bříšku, protože těhu gatě kupované na kraji těhu jsou mi přes nohy dobře, jen to bříško vylezlo.

palesandra
18. aug 2010

@kukulinka no ja myslim, ze na moju vysku 157cm je to dost navrch..ale co uz..asi sa postupne zacnem s tym zmierovat, uvidime ci to pojde 🙂..lebo ja mam od mala psychicky problem s vahou.. 😒

kukulinka
18. aug 2010

@palesandra Já jsem na tom taky s váhou od malička bledě, měřím 168cm a dnes jsem měla 94,5, takže nadváha jako blázen, ale vím, jak zhubnout, před těhu jsem měla 115kg a zhubnula za rok na 85kg, pak jsem otěhotněla.

terak
18. aug 2010

@kukulinka Ahoj, myslim ze to mas jeste v norme. Kamaradka je ve 20tt a ma + 8 kilo

Ja jsem 25 a minuly tyden jsem mela navrch +7 kilo, ted se bojim vazit, takze nevim 😀 😀 😀

drzkosa
18. aug 2010

ahojte nema nahodov niektora skusenosti s popraskanymi zilkami na zadku? Bohuzial sa mi zacali objavovat a neviem co s tym...

terak
18. aug 2010

@drzkosa Mazat, mazat, mazat.... pokud uz se objevily, pak doporucuji tohle: http://www.elancyl.com/en/soins/produit_vergetu...

kika987
18. aug 2010

nebojte sa ze priberate vet to po porode pojde samo dole ked budete behat okolo vasich babatiek ja som cez tehotenstvo pribrala 17 kil a teraz 3 mesiace po porode mam tolko ako pred otehotnenim...52 a nedrzala som ziadne diety....

mamama11
19. aug 2010

tak ja sa pekne guľatím a veru dosť rýchlo, už mi skočilo 10kg 😲 , no isto to nedobojujem s tými 15kg ako som chcela, zas určite skončím s 20kg ako predtým, no čo už, hlavne nech je mimčo zdravé a síce máš @kika987 trošku pravdu, ale nie na každú to zaberá, mne nestačil ani pohyb pri drobcovi a to som ho pri staršej mala neúrekom aj v noci, lebo strašne zle spávala, plus cvičenie, kým som neobmedzila stravu nešlo to dole, takže až po kojení diéta a tak som to zhodila 😉 všetko závisí od génov 🙂

jana776
19. aug 2010

ahojte, ja vas len chcem povzbudit, aby ste sa netrapili, po porode to zlezie skor ci neskor samo, ja som pribrala 25 kil a 7a pol mesiaca po porode uz nemam nic navrch... V tehotenstve som sa nejako extra neobmedzovala a teraz som obmedzila akurat sladke... kojim a dost to pomaha.

mamama11
19. aug 2010

@jana776 no ako píšem genetika robí svoje, ja som kojila obe babule rok a bez diét po skončení mi to nezišlo 🙂

mima89
19. aug 2010

pred porodom- 174cm, 63kg-normal postava
pocas tehotenstva som pribrala na 72kg
po porode mam 64kg....ale to kilecko mi neprekaza...

9ka
19. aug 2010

Ahoj holky, tak já taky přispěju svou " troškou" do mlýna:
1. těhu: začínala jsem na 82 kg a dotáhla jsem to až an 108!, do roka jsem měla 30 kg dole a za další rok jsem měla 68.
2. těhu: 68 na začátku a teď už jsem o5 na 97 - doufám že každým dnem porodím, ať už nepřibírám.... 🙂
Co se týká životosprávy, nejím sice za dva, ale zase se nijak neomezuju...
Zhubnout to jde bez problémů, ale co pak s tou kůží? 😅

kukulinka
19. aug 2010

@9ka Tedaaa, to jsi dobrá, kůže se zatáhne, chce to jen mazat, já po zhubnutí 30kg žádnou vytahanou kůži neměla. Já jsem ve 23.tt. a mám nahožře 10kg, fuuuj, taky nežeru za dva, ale sladký teda jím.

otulik
19. aug 2010

ahojte babenky pridam sa aj ja v prvom tehotenstve som pribrala o 9 kil vrcala som dlho ale aj teraz vraciam od zaciatku je to uz lesie ale dneska ma sokla sestricky na gynde som v 20tom tyzdni az teraz som pribala doteraz nic od poslednej poradne 3kila ze idem rychlo s vahou a ja ze sak som vracala ...no teraz je to uz lepsie tak priberam nie?.-)som rada ze som nesla na infuzie a ze troska sa to lepi i ked to neni vidiet brusko uz ano.-)))teraz co mam obmedzit papanie?ani nepapam vela ani chute nemam teraz ☹ citim ze som hladna tak sa napamam 😉 ale sak to je normalne ze sa pribera nie??? 😉

9ka
19. aug 2010

@kukulinka já jsem měla trochu vytahaný břicho - ne nějaký lalok 😀 ale spíš takový povolený - už to není jako ve dvaceti... 😉 Taky to bude možná tím, že jsem dost líná na nějaký sklapovačky.... 😎

kesurka
19. aug 2010

Ahojte holky, jak to tady čtu, tak jsem asi atypická..V 16 týdnu už bylo 6 kilo nahoře, teď jsem ve 32-33 a už je to 18.. a to jsem byla poměrně hubená předtím. Nejdřív ze všeho mi narostly prsa - z dvojek rovnou na pětky, potom zadek a nohy, bříško až v pátém měsíci. Ale ted už jsem Míša kulička..Ze začátku mě to hodně štvalo a snažila jsem se váhu ovlivnit, spíš nejíst než jíst, ted už si jen dávám pozor na pravidelnost a jím v malých dávkách. Kdoví na kolika kilech se to zastaví!! Tipuju tak

brulka
20. aug 2010

ahojte tak aj ja sa pridam s mojou skusenostou. pred tehu 170 cm 61 kg pribrala som na 76 kg teraz som prisla z porodnice a mam 66 kg takze mi ostalo 5 kg. ale musim povedat ze som rodila predcasne ktovie kym by som to ten posledny mesiac vahovo dotiahla.

tych 5 kil ma netrapi, teraz mi napriklad nechuti jest takze si myslim ze dost rychlo schudnem. horsie to bude zasa vytrenovat svalstvo, brucho je jak huspeninka a nohy a zadok su na tom podobne. ale musim povedat ze ked sa pozriem do kolisky na nas malicky zazrak tak to velmi neriesim nejako bude vsetko sa da a dolezite je teraz nieco celkom ine. hlavne nech su nase deticky zdrave a ostatne je na druhom mieste. myslim ze t budete citit po porode rovnako. clovek jednoducho zmeni priority 😵 😵 😵

williamjozef
20. aug 2010

ahoj ja som pri prvom pribrala ľľ kil 😲 ,teraz som v 19 tyzdni, a mam na sebe 3 kila,snad to bude tentokrat lepsie 😝

terak
20. aug 2010

@williamjozef Jeee to ja jsem taky mela v 18tt + 2 kila a ted uz je to 8 😀 😀 😀 Budu ráda, kdyz to udrzim do 15

gumimacko
21. aug 2010

ja vam tisko zavidim, som v 15tt a ani gram navyse, naopak v prvych troch mesiacoch som schudla 3kila z tolkeho vracania, potom som ich sice dobehla ale uz ani gram, bola som rada ze ranne nevolnosti uz pominuli a dnes som znova 2x rano vyvratila vsetko co som v sebe mala ☹ tak neviem ako my priberieme, a bud.tyzden ideme k dr tak som zvedava co mi povie na to ze nemam ani gram navyse ☹ nechcem byt zase tucna ale aspon to kilo by som brala, aj ked na druhej strane brusko mi pekne rastie tak ja neviem ako je mozne ze vaha stale rovnaka,pre lepsi obraz je tu foto teraz v 15tt

vodnari
21. aug 2010

Tak ja som zo začiatku tiež schudla ale teraz už mám 18 kíl navyše.... 😢

otulik
21. aug 2010

@gumimacko ahoj to iste som mala aj ja nic ani gram som nepribrala vkuse som vraciala a teraz je trooska lepsie len sestriicka ma zrbala ze idem s vahou hore tri kila od poslednej poradne lenze som teraz na svojej vahe ako pred tym vracanim ...samozrejme ze nechcem velmi pribrat ale ked som hldna musime papat 😉

gumimacko
21. aug 2010

-otulik- tak to ej, tym doktorom a sestrickam tazko vysvetlit, ked ta nevidia kazdy den a nepoznaju tvoju normalnu vahu tak sa s nimi zbytocne hadat, nech si myslia svije a my takisto 😉 len ja by som uz chcela aspon jedno kilko navyse, asi vo stvrtok pojdem k dr tak som zvedava co mi povie, lebo naposledy ked ma vazil sa smial z eja ani nevyzeram ako tehotna a pri odchode mi povedal ze mam vela papat, no ja uz teraz jem dvakrat tolko, ale mozem za to ze to nepoznat na vahe?! asi mu poviem ze babatko vsetko spapalo preto len brusko vacsie 🙂

otulik
21. aug 2010

tak ako som ti pisala ani ja som nic nepribrala az teraz troska..ale ja mozem kaslat moju sestricku na gynde.naj si klebeti co chce ..najprv ze ma poslu na infuzky ked som vracala a teraz toto hmm 🙂

andelka
22. aug 2010

@gumimacko máš krásné bříško, miminko roste, gyndr bude spokojen, uvidíš. Vůbec se z nepřibývajících kil nestresuj. Já jsem první kilo navíc hlásila až někdy v 21tt a to jsem nezvracela ani jednou za celé těhu. doktor mi nikdy nic neřekl kvůli ne/přibírání - ze začátku jsem nepřibírala vůbec, pak půl kila za měsíc a ke konci (od 34tt) půl kila za týden 😅 naštěstí pak už byl porod 😀

nadja73
23. aug 2010

@gumimacko taky to mam tak podobne, moje puvodni vaha 58 kg se mi zvedla na 64 kg rano a 65 vecer. at delam, co delam, jim mozna i 2x tolik, co normalne, tak tolik nepriberu. 2 posledni kila jsem pribtala az ted v 6. mesici. Zatim je to teda jen v mimcu a brichu. Dneska mi i dr. potvrdila, ze nemusim nabirat tuk, bricho je velke tak ja ma byt a konec 6. mesice a nase mala snad tedy taky prosperuje. V patek jdeme na 4D ultrazvuk, tak tam se dozvime i miry, jake ta nase cacorka ma 🙂

janusa01
24. aug 2010

No tak aj ja pridam....ja o par dni rodim a pribrala som z povodnych 53kg na 77kg.Najprv som sa zlakla ked to islo hore,ale ani sa neprejedam jem ako predtym,ale vela vody pijem.sladkosti vobec nejem nechutia mi.Som naplnena vodou,ale az tak to nevidiet.hra tu velku rolu genetika aj moja mama tolko priberala pri tehu ,ale potom bola velmi chuda.cca 48 kg.takze sa tym az tak netrapte. 😵

bubacikb
31. aug 2010

ja som v 19 tt a pribrala som len 4,5 kg a mam take male brusko oproti ostatnym v piatom mesiaci....

slniecko174
1. sep 2010

@bubacikb ahoj aj ja som v 19 tt, tiez mam male brusko a pribrala som 5,5 kg a to cakam dvojicky.

bubulacik
1. sep 2010

Ahojte tak ja som asi opacny pripad jem vsetko co vidim a nie a ie pribrat som v 31tta bribrala som za cele tehu iba 3kg a to este aj malicke vazi okolo 1800g-podla dokyho.Tak mi povedzte skade to malicke tak pribera a ja nic... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre