Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

andy21
28. máj 2008

mouse, díky za uklidnění, jsem si říkala, aby mimču něco nechybělo 🙂

marinka
28. máj 2008

andy, to je normální, že se v prvním trimestru hubne, zvlášť když se zvrací a jsou nevolnosti..Když je to ienom o kilčo, miminku to nemůže nijak uškodit. Doženeš to později 😉

benitas
28. máj 2008

ja som pribrala zatial 6kg, a tiez v tom to teple sa akosi menej chce jest, najradsej by som stale len vodu pila 😵

pepka
28. máj 2008

Andy, nič sa neboj, ja som v 16 tt. a moja váha sa konečne aspoň vracia na váhu pred tehotenstvom. Od začiatku tehotenstva som ešte 2kg schudla, rátam že do týždňa budem mať tých 56 spät a môžem začať priberať. Pri prvom dieťati bol ten priebeh na vlas rovnaký a žiadny problém v tom nikto nevidel. Až na konci tehotenstva, keď som mala stále len nejakých +5 sa to lekárovi nepáčilo a mala som vykrmovací režim, nič to nepomôže. Mohla som jesť tak, že mi to šlo ušami a proste som sa dostala len na +7 v deň pôrodu. Domov som sa vrátila v pôvodnom znení 🙂 takže žiadne strachy, telo k priberaniu neprinútime....

theresa
28. máj 2008

Ahoj, tak podle včerejšího vážení u doktora jsem přibrala zatím 6kg, ani jednou jsem nezvracela a bříško mám opravdu velké. Myslím si, že 10 kg určitě celkem přiberu.

pinco
31. máj 2008

Benitas, este sa mozno rozpapkas 😉 Na mna prisli hlady az po 26 tt, takze teraz uz mam plus 8 kg. 🙂 Ale voda mi tiez berie 😀 Doktor mi povedal, ze si mam pomaly s vodou, aby mi nohy nepuchli, ze treba pit, ale ze len tak chlipkat, nie sa moc nalogat...

gysrai
31. máj 2008

ahojte, tak som 24 plus 5, a vaha stupla zatial o 7 kg.. keby som tak vedela, kolko ma este caka... ach jaj

inak denno-denne cvicim na orbi-treku, tak hodinku a pol na lahky prevod, co je fajn, lebo sa necitim ako kus uteraka 😀

sylvka
31. máj 2008

holky,pomoct....jsem 24týden a už mám 10 kg nahoře,zdá semi,že jim stejně jako před těhu 😒

lisounek
31. máj 2008

ahoj sylvka: to holt neovlivnis si myslim a ted jeste jak je horko, tak jsme plny vody takovy ty neviditelny.... 😅 ja jsem teda 29 tt a mam neco mezi 8-9 kg...ach jo ted to nejak vic pribiva... 😒

avanka
31. máj 2008

Ktovie, od coho zalezi, kolko zena priberie....napr. ja som sa bala, ze budem ako gula, a pribrala som zatial 8,5 kg, co je myslim slusne....pred tehu som priberala, ako sa povie aj z vody..je pravda, ze sa velmi neprejedam, snazim sa jest zdravo, takze pojem na kila zeleniny a ovocia...(dnes som mala na veceru misku jahod a 2 nektarinky), ale nevyhybam sa ani sladkostiam

sylvka
31. máj 2008

ale já taky nejim špatně,jim jako jsem jedla před těhu ☹

avanka
31. máj 2008

Ja jem tiez rovnako, len snad nie tak pravidelne...a malinky vraj podla ultrazvuku ani nebude ziaden valibuk...

heppu
1. jún 2008

to je fakt individualne mozno aj ked ma niekto viac tak to nemusi byt zrovna tuk ale mozno viac zadrzanej vody v tele a ine,,ja mam teraz +12 ale tak isto to na mne nie je moc vidno a nerobim si stres z toho

adrina
1. jún 2008

ja tiež hlásim +12kg....ale na mne je to vidieť statočne..všetko mám na brušku a teraz sa to začalo ukladť aj na stehnách..malý sloník 😵 😵 😵 😵

mink
1. jún 2008

Ahojte tehulky 😵Ja som pribrala slusnych 19kg pocas tehu....co by ma ani vo sne predtym nenapadlo.Prve dni po porode ked mi nabiehalo mlieko som este dost opuchla ale asi do tyzdna sa to ako zazrakm upravilo a do dvoch tyzdnov som sa zase citila ako clovek 😅 Ani neviem ako tie kg odisli...ale som strasne rada ze su uz prec... teraz mam uz len 3kg navyse.... takze pohoda...
Nestresujte sa pre vahu....stravujte sa zdravo.... a tie kila navyse... ako prisli tak aj odidu 😵 😎

lencourek
1. jún 2008

já jsem do teď přibrala 9 kg, bříško moc velké nemám, ale určitě se mi tuk usazuje na zadečku a stehnech. Tak nevím, jak se toho zbavím. Teď to nijak neřeším a dávám si na co mám chutě. 🙂

heppu
1. jún 2008

adrina my dve nejako priberame rovnako ako sledujem a sme aj v rovnakom tyzdni to je teda sranda mozno aj rovnako porodime xa xa

orka57
2. jún 2008

Dievky zlaté, ale čo mám povedať ja?! som 20 tt a práve som sa ze vážila - mám peknučkých 10 kilo plus! je teda fakt, že sa cítim nejaká opuchnutá a je pravda aj to, že sa napchávam ako nikdy predtým a šaláty mi veľmi nechutia, ale preboha, koľko budem mať pri porode? ☹

heppu
2. jún 2008

orka57 neboj sa mozno uz ti to pojde pomalsie aj ked davaj pozor lebo to je fakt dost ja som zacala od 20 este len naberat a dovtedy sm mala +3 kg

orka57
2. jún 2008

heppu, ja mám ale pocit, že tučniem i keď to zase tak veľmi podľa mňa na mne nevyzerá..ale fakt je, že jem veľa sladkostí. podľa tabuliek som pozerala, že už som nad hornou hranicou... hmm, asi ma zajtra v poradni vyšlú na hladovku🙂)) ale vážne som z toho nervózna.. moja mama pribrala pri prvom z nás 20 kg!

heppu
2. jún 2008

no moze to orka suvisiet aj s tou tehotenskou cukrovkou ved sa popytaj v poradni ci mas dobre vysledky mne tiez sladke hrozne chuti ale snazim sa jest sladke v podobe jedal ako jogurty. cerealie s mliekom a nie tycinky tak skus a mozno to pomoze

mien
2. jún 2008

ahojte baby, no ani ja som si to nemyslela, že toľko priberiem počas tehotenstva, ja som pribrala rovných 25 kg a to som mala 55 a teraz 80, takže nestresujete a musím dodať,ž pred tehotenstvom som si dávala stále pozor na váhu, ale počas tehotenstva sa to proste nedá ja som to nezvládla

orka57
2. jún 2008

mien, tiež mám ten pocit, že teraz sa nedokážem ovládať. navyše som pred tehu fajčila a keď som sa aj snažila prestať, tak som proste "žrala" čokoládu na kilá! takže to chcelo veľké sebaovládanie.. nemyslím, že by som mala nábeh na cukrovku.. krvný obraz vyšiel perfektný, žiadne abnormality sa zatiaĺ nepotvrdili zo žiadnych testov. som z toho trochu nešťastná, ale viem, že aj tie, čo tak strašne pribrali po porode zhodili.. tak dúfam, že sa mi podarí to trochu zastaviť/ spomaliť.

zuzana8
2. jún 2008

ahojte babenky-tehulky, no konečne sú tu aj také čo priberajú...ja som teraz v 24tt a mám 9kíl hore.. pred tehot. som mala 50kg/158cm, fajčila som, cvičila a dávala som si pozor na líniu. Ale teraz mám pocit, že priberám aj zo vzduchu🙂) A to už po 18.00hod nejem. Nefajčím a necvičím, nakoľko mi to doki neodporučil, lebo som už staršia...takže tak...cítim sa ako malý slon, ale keď pozriem na moje dievčatko s 3D, tak si poviem, že potom to nejak poriešim 😅 , teda verím tomu. majte krásne a priberajme🙂))

lulanek
2. jún 2008

Ahojky těhulky jsem tu nová a trochu vyjukaná 😖 ,ale ráda bych se s vámi taky podělila o svoje zážitky a problémy 😉

orka57
2. jún 2008

no tak to som rada, že priberáme viaceré🙂) a s tým vzduchom mám tiež rovnaký pocit🙂))

lulanek, a ty tiež priberáš? ja som tiež len dnes začala písať príspevky, tak píš, čo máš nového a ako to prežívaš🙂)

waitinka7
3. jún 2008

Ja som v 34 tyzdni a pribrala som 10 kg, predpokladam, ze do porodu este 2 kg priberiem.

holly1
3. jún 2008

ahoj, tak já jsem se teď aktuálně nevážila, ale v 16tt jsem měla +0,5 kg. Jsem dost hubená, ale před těhu se mi podařilo přibrat asi 4 kg. Myslela jsem si, že budu přibírat víc, ale zatím ne. Je fakt, že se snažím jíst dost zdravě, protože si myslím, že miminko pak bude mít dobrý základ. Vy jíte teď v těhu o dost víc než předtím nebo jak?

smardik
3. jún 2008

ahoj, já jsem v 19týdnu a zatím jsem přibrala asi 4kg, takže včera jsem měla při výšce 167cm 50,7kg takže se raduju že konečně přibírám 🙂 🙂

holly1
3. jún 2008

musím se co nejdřív zvážit, třeba už mám taky víc 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre