Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

marinka
11. sep 2009

Alex, tak to já jsem ještě větší hubeňour jak ty 😀 Já mám 169 cm a normálně vážím kolem 50 kg, ale po porodu s Aničkou jsem shubla na 47 kg, hlavně kojením teda, ale nedařilo se mi přibrat i když jsem kojit přestala, takže moje výchozí váha je 47 kg a teď mám 52 kg 😅 U mě ná ma tom nepřibírání hodně podíl štítná žláza, ale taky dobrý megabolismus, u nás v rodině jsou všichni hubení 😀

Jinak včerejší jídelníček:
snídaně: rohlík s medem
svačina: vlašské oříšky s rozinkama
oběd: pečené stehýnko s rýží
svačina: krupičná kaše s jablíčkem a skořící (asi tak půl talíře, jedly jsme s Aničkou 🙂 )
večeře: česnečka s vajíčkem + půlka velké bagety
u telky: půlka oříškové Orion čokoládky, hruška

alexandrah
12. sep 2009

no to teda si väcsi hubenour!!! (teda pokial nemam tych 40-42 kg - co mi furt kolise, az po 45 kg ...); ja mam metaboliznus v poriadku, ale ked som bola mala, som bola zhvyknuta fakt malo jest a cvicit, a ked jem trochu normalne, tak priberiem. napr. ked som zacala po VS chodit do roboty, a pravidelne na obedy (inak vsetko po starom), tak som za pol roka pribrala 10 kil!!! (potom som dala vypoved, isla inam, a zase schudla 😎 ). no ale to som mala vychodziu vahu 41 kg. aj teraz mam bezne v praci takych 43-44 kg maximalne. u nas v rodine su tiez vsetci chudi, mama pribera hlavne do brucha. ja keby som kolkorat jedla, co je napisane v dietach, tak by som pribrala ☹ no uz som si zvykla. hlavne ked sa pravidelne hybem, tak mozem aj normalne jest, a je to ok. a sport zase milujem, takze v poho 😎
dneska som mala ten gulas, jablka ... a uz neviem ... spala som od 12 do 3, od vtedy som hore 😢 ale skusim este spat ...

berryl
12. sep 2009

tak já jsem v 35tt a nahoře mám 8kg 🙂 já jsem ráda, jen mudr se to moc nelíbí

zuzka11
12. sep 2009

Ahoj holky!

tak se nam vcera narodil Adam, 3070g a 50cm, jinak ranni vaha pred odchodem do porodky - me to az tak nezajimalo, ale manzelisko chtelo "statistiku" plus 6,3kg.....

marinka
12. sep 2009

Zuzi, jupíííííííííí, moc gratuluju k Adámkovi - krásné jméno 😵 😵 😵 S váhou jsem se teda netrefila, ale zase o tak moc vedle jsem nebyla 😀 Jaký byl porod??

berryl, prosím tě, co se na tom dr. nelíbí?? 😕 Jako že to je málo? Mně to přijde super akorát 😵

Jinak včera jsem si dopřávala sladké od rána do večera, tak jsem myslela, že to ráno půjde na váze znát a prdlajs, tak asi až zítra 😀

snídaně: rohlík se šunkou, Pribináček
svačina: sušenky v mateřském centru
oběd: nudle s ořechama
sváča: manžílek mi donesl zákusek indiánka a čokoládový šáteček, tak jsem zblajzla obojí 😀
večeře: kuřecí prsa na kari s rýží a rajčátkem
u telky: několik malých oplatků a kousek moc dobrého sýra 🙂

alexandrah
13. sep 2009

ahojte, beryl - tiez som to nepochopila, akoze malo??????? (aj ja cakam riska) ja som pol kila schudla ... ale to potom zase naberiem ...
zuzka - gratulujem k adamkovi!!!!!!!!! 😀
ja do seba tlacim vianocku s maslom, aby som mala cosi zasadite v zaludku ... uvidim, co do vecera. vcera som zase zaspala o 2 v noci. ☹

jmisa
13. sep 2009

Zuzko, gratuluju.
Tedy jen +6,3 jo? To půjdeš z porodnice mínusová 😀

tintiniacik
14. sep 2009

ahojte babenky.Som prvý krát tehotná som v 13tt s tým že sa mi stálôe zdá že na mne stále niueje nič vidiet pribrala som 2kg no stále sa pozorujem a mam strach že či je všetko v poriadku. Každý mi hovorý že na mne nieje nič vidiet a ja už neviem čo si mám o tom mysliet. Prosím poradte mi

mamoo
14. sep 2009

Tintiniacik: bud pokojna, na vacsine tehuliek bolo poznat brusko az niekde v 16-18 tyzdni. V tvojom stadiu su maternica aj plod este len velmi prtave 😉 ludia casto nevedia posudit, ze kedy ma byt uz brusko vidiet, ja som bola rovnaka, kym som sama neostala tehu a nezistila ako kila a brucho pribudaju 🙂

hanus177
14. sep 2009

Tintiniacik neboj a hlavne sa nestresuj, bábo to cíti. Ja som na tom podobne som v 23 tt a zatiaľ som pribrala cca 2 kg. Bruško mi začalo rásť asi tak od 20 tt. Pravidelne si ho meriam a zatiaľ som v páse pribrala 15-17 cm. V začiatkoch som schudla hlavne v stehnach. Keď som bola u Dr. sestrička na mna vyštekla: "veď ste nič nepribrali" ale Dr. povedala, že bábo sa vyvíja ako má. Teraz idem k Dr. v stredu tak sa veľmi teším a modlím sa, abybolo všetko o.k.

marcela22
14. sep 2009

Ahojte🙂

Zuzi, srdečneeeeeeeeeeeeeeee gratulujem! to je super že je malý konečne na svete! A váha super-jeho aj Tvoja 😀 A nakoniec ste vybrali meno super 😉
teším sa až Vás pustia domov!!!!!!!!!! A malému želám veľa zdravíčka, šťastíčka a úspechov v živote!!!!

No my sme boli na víkend u našich, bol to taký pracovný tábor skoro 😀 vyberali sa zemiaky, zabíjali sa dve prasiatka...ja som síce nerobila nič z toho ale strážila som našu Sonynku a ešte aj 4mesačného synovčeka, tak bolo veselooooo 😝 sa začínam fakt báť tej moje blízkej dvojdetnosti 😒 😅

Tintiniacik, to je ešte dosť skoro, nebojkaj, určite čoskoro vykukne bruško aj všetko ostatné 😉 Na mne ľudia nič nespozorovali do piateho mesiaca a to bývam na dedine kde všetci všetko hneď "vysnoria"...a to bolo leto a nosila som úzke tričká, kraťasky, šaty...určite si veľké bruško stihneš riadne užiť 😉

tami_tami
14. sep 2009

tintiniacik - ja som v 24.tt mala + 7kg a len naznak nejakeho bruska o ktorom som vedela len ja - viditelne brusko mam až od 26.tt cize bud v pohode lebo je to normalne 😉

hanaharris
14. sep 2009

Ja jsem v 18 tt a zatim jsem pribrala 1,5 kg, brisko mi trosku leze, ale zatim ne nijak extra. doktorka mi rikala, ze se vubec nemam stresovat, male je v poradku a roste jak ma, takze to neresim.

matenka
14. sep 2009

tak ja som pri prvom pribrala počas celého tehotenstva 9,5kg, takže z nemocky som šla s pôvodnou váhou 😅
a teraz mám -2kg, takže vidím, že aj to druhé bude také isté, ale keď mne je furt zle, a pri prvom som nemala ani žiadne chute, až posledný mesiac, a to už som toho potom veľa nestihla

simusska
14. sep 2009

ja som v 15t a uz si musim kupovat tehotenske veci...je to normalne? brusko mi uz je jasne vidiet

gababa
14. sep 2009

Ano, myslím, že jo simusska!
Já si na začátku 16tt koupila těhotenské džíny, normální mě strašně bolely u poklopce.
Bříško taky mám.
Ono je to u každého jinak 😉

tanyja
14. sep 2009

môžem sa pridať ?
ja mám necelý mesiac pred pôrodom a mám 8kg + , či mi trčí brucho od začiatku som neriešila a tehu nohavice ani nemám, stačia mi super pohodlné tepláky , kt, vyzerajú ako nohavice a to mi stačí
už si trošku pripadám ako tank, ale čo už som mnou 😀

alexandrah
14. sep 2009

tanya - super pristup!! 😀
no ja som dneska na gulasi, a hlavne na hruskach - oco dopestoval, a su take super, este zelene a tvrde, take milujem, tak som ich uz dneska spraskala asi 6 😎 + struhanu mrkvu s citronom a cukrom, tiez milujem ... a rano som mala aj ranajky - muz mi dal 2 kusky vianocky s maslom. no skoro ukazkovy den. a na obed dokonca zeleninovu polievku!!! to som sa ale pochlapila, ze? a do toho 2 rady studenstskej pecate, samozrejme 😀 😎

tinka0812
14. sep 2009

Ahojte.Mozem sa pridat?Tintinacik,ja som v 31 tt a zatial mam 3kg na viac a to mi este aj tehotenske nohavice zacali padat.Brusko mam velke ale nohy mam chudsie ako ked som tehotna nebola.takze bud v pohode. 🙂

marcela22
14. sep 2009

Alexandra, no páááni dnes si sa riadne prejedala, čo? 😀 Teda si ma normálne prekvapila!🙂 Tiež mám strašne rada hrušky, zelené aj úplne zrelé, je mi to jedno, hlavne že sú🙂 A u našich som sa nimi cpala celý víkend (teda okrem iného) tak som zvedavá na zajtrajšiu váhu...dnes to totiž vyzeralo na ďalšie polkilečko naviac ale uvidíme či sa udrží...už by to bolo +8,5kg. Joj ale to už mi fakt stačí 😅
Tebe tie týždne ale tiež riadne naskakujú...to ten čas tak letí??????

berryl
14. sep 2009

no mudr má v ordinaci zrovna těhulky které jsou ve stejném týdnu jako já a mají nahoře pres 20kg tak proto,mi to jinak přijde ok :o) gratuluji k Adámkovi

marcela22
14. sep 2009

Berryl tiež mi sestrička u doktora povedala že ešte také 4kg by som mohla pribrať...ale myslím si že ich vôôôbec nepotrebujem🙂 Malé rastie ako má, takže neriešim 😉

alexandrah
14. sep 2009

ahoj marceli - no este vecer pri telke padli za vlast nejake keksy ci co to bolo ... ako vzdy chut na sladke vecer, klasika 😀 ale dneksa som normalne poctivo - ze aj ranajky - vianocka, obed - polievka a vecer - gulas, a medzitym tony hrusiek 😎 😀 ja milujem take tvrde ovocie, zrele nemam moc rada, najmä hrusky ak su mäkke, uz ich nezjem, konecne oco pochopil, lebo vzdy mi nosil zrele, cakal az dozreju, a ja som ich vyhadzovala. ale aj tak nevie co s tym, ma ich kopec. on je taky zahradkar ... no aj mne lekar povedal, ze este kludne aj 10 kg +, no snad nie ... ale co uz ...
berryl - to sa cudujem, praveze tych 20 kil neni zrovna moc zdrave, to je ale zataz na organizmus, aj pre matku aj pre dieta. to je asi nejaky pribrzdeny lekar, moji mi povedali, ze to predsa nezavisi, kolko matka pribera, dieta si aj tak vezme, co potrebuje. takze sa nestresuj, mas akurat peknu vahu 😎 😀
marceli - na tej svadobnej foto si blondina, a na fotkach v albume tmavovlaska?? takze momentalne na tmavo? (to ti sekne) 😀

raduzkaaa
14. sep 2009

Ahoj holky, po delší době zdravím, tak hlásím, že já celou dobu nic, pupík byl takovej jako po 5 hruškách a teď už se pěkně kulatím, chutná mi pěkně a přibírám taky sakra pěkně. Z původních 53kg mám 57kg 😀 😀 Kromě triček, která jsem už ve třetím měsíci nenatáhla přes koziska 😀 tak kalhoty i sukně jsou v pohodě a nosím je fikaně zapnuté na gumičku, aby tam malá neměla obtisk od knoflíku 😀 😀 žádnej stres, to všecno pak vyběháme 😉 ...snad 😅

marinka
15. sep 2009

Ahojte kočky,

alex, taky zírám, konečně pěkný jídelníček 😀 Moc chválím, jsi šikulka 😵 Hrušek mám taky plnou lednici, ale u nás je jím jenom já, tak to nějak nestíhám, navíc mám pořád největší chuť na broskve 😅 Tak asi pohledám na MMB a udělám nějaký koláč s hruškama, ať se spotřebujou..

U mě furt stejné, + 5 kg, vůbec se ta váha nechce hnout 😒 Přitom včera jsem toho snědla až nad hlavu 😅 :

snídaně: dva kousky koláče s ovocem
svačina: lískové oříšky, co mi dovezl taťka z jejich zahrady (plná miska)
oběd: smažený sýr s bramborem, rajče
svačina: houska s domácí marmeládou (taky od taťky - broskve a pomeranče - výborná!!), asi tři Opavia piškoty
večeře: dalamánek s vajíčkem, rajče
u Superstar: broskev, 2 Opavia oplatky, brambůrky

andrejusa
15. sep 2009

ahojte 🙂 , potrebujem poradiť... som na začiatku 18tt a zatiaľ som nepribrala ani kilo. Ja som dosť nízka (152cm) a mám nadváhu...(vážim 75kg) je možné, aby si bábo bralo živiny zo mňa? ja skoro vôbec nebývam hladná, takže prežieranie a nájazdy na chladničku niesú môj prípad... len sa bojím, či tým, že som ešte nepribrala nejak neohrozujem bábo, alebo bude slabo vyvinuté... neviete mi poradiť?

marinka
15. sep 2009

andrejko, vůbec se neboj, spousta holek nepřibere do 20 tt ani kilečko a neznamená to, že by miminko nějak strádalo 😉 Přesně jak píšeš, zatím si bere živiny z tvých zásob a přibírat zřejmě začneš až po tom 20 tt..Nemusíš se vůbec bát, miminko má všechno, co potřebuje 😉

andrejusa
15. sep 2009

jééé, ďakujem, sa mi uľavilo. Len ma čaká morfologický utz a bála som sa, aby mi dr. nepovedal zlé správy. Ale aj tak je bábo o týždeň menšie... to môže byť možno aj tým, že som taká nízka a mám menšiu maternicu, alebo to má za následok tá strava...?

marinka
15. sep 2009

Andrejko, to ze stravy nebude, že je mimi trochu menší, spíš tím, že jsi sama drobnější, nebo jsi taky mohla otěhotnět později, než jak to sedí podle MS.. Já jsem měla při prvním těhu i teď mimča na každém utz o několik dní mladší a srovnalo se to až těšně před porodem 😉

andrejusa
15. sep 2009

ďakujeeeem 🙂 asi sa pýtam hlúposti, ale tak strašne sme sa tešili na mimčo a teraz som zo všetkého veľmi vyľakaná a radšej sa hneď opýtam. Máš pravdu, môže to byť aj tým, že mi dr. zle vyrátal MS

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre