Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

marinka
15. sep 2009

Vždycky je lepší se zeptat, než se kvůli tomu zbytečně stresovat 😉

andrejusa
15. sep 2009

veď áno, práve kvoli stresom som sa v štvrtok vrátila z nemocnice... tak ďakujem za rady 🙂

marcela22
15. sep 2009

Alexandra tak len tak ďalej pekne papkaj 😉 Ale tiež mám dni keď toho zjem kopec a potom mi zasa nechutí...no ale keď tak nad tým rozmýšľam, ten deň "nechutenstva" som už nejakú dobu nezažila 😅 A tak dnes ráno bolo na váhe tých včerajších +8,5kg... 😕 Ale ja už nechceeeeeem priberať😖
No a na tej svadobnej fotke mám bledé vlasy preto, lebo som ich mala odfarbené z čiernej, našťastie mám sesternicu kaderníčku, nikto iný by asi nemal trpezlivosť toľkokrát ma odfarbovať, lebo čiernu som si dávala viac ako rok a farbila som sa každý mesiac 😝 Takže to moc nešlo ale nakoniec "pustila"...no a teraz mám hnedé, vlastne si dokonca nechávam moje vlastné vlasy, celkovú dĺžku mám tak do pol chrbta a svoje už mám z toho asi tretinu...našťastie sa mi to až tak brutálne nedelí tak to celkom ujde...ale sranda je že to mám od slnka vytiahnuté tak, že tam mám blond pramienky...takže nakoniec skončím možno zasa ako blondína 😠
Už som rozmýšlala že si zmením foto tu v tom okienku, ale neviem či nájdem nejakú "vhodnú" 😨 A Ty nám zostaneš naďalej "utajená"? 🙂

Raduzka to máš akurát tú váhu!!!

Marinko, teda, Ty už tuším ani nepriberieš...už tuším začínam závidieť 😀 A papáš pritom fakt pekne, ja keby som si napr. večer pri telke niečo dala raz, tak z toho priberiem...a Ty si dávaš každý večer a nič...ako to robíš??? 😨
Alebo by som aj ja mala skúsiť dať si každý večer??? 😀

No ja som dnes zatiaľ stihla:
raňajky: rožok s maslom a medom (od začiatku tehu prvýkrát med, strašne mi chutil🙂 ), Caro s mliekom, káva
desiata: veľké jablko
obed: bude plnená paprika už sa tááák teším🙂
no a ďalej uvidíme...

marinka
15. sep 2009

Marcelko, určitě ještě přiberu, to teď dlouho nic a pak z ničeho nic skočí kilečko 😀 Ale ráda bych ještě tak ty tři, čtyři přibrala, nebo ještě půjdu z porodky pod svojí váhou a to by mě asi kleplo, ráda bych, aby mi něco zůstalo, nebo kojením to stejně poleze dolů a nerada bych vypadala jak z koncentráku 😒 Sice budou Vánoce, ale stejně nebudu moct skoro nic kvůli prdíkům, Aničce vadila čokoláda, ořechy a to je v každém cukroví ☹
A s tím zobáním u telky každý večer to zkus, u mě to na váhu nemá vůbec vliv 😀
Rohlík s medem, to taky miluju!! 😵

stylly
15. sep 2009

Ahojky já jsem v 25tt a vážím 57kg,přibrala jsem 2kg 😀

alexandrah
15. sep 2009

adrejka - presne ako pise marinka - aj mne lekar povedal, ze babatko si samo berie z tela matky ziviny!!! ved nemusis mozno pribrat tak vela, aby to potom nebola moc velka zataz na organizmus + na tvoju chrbticu!! asi ten organizmus, vie, co robi, ked nemas take prezieracie nalady (mimochodom, ani ja ich nemam, nie viac ako pred tehu).
baby, som sa vytesovala z vasich gratulacii 😎 , dneksa rano dokonca hrianka s bryndzovou pomazankou, jablko, potom 7 days, obed (okolo 4 pm) polievka a spagety, zmrzka - toto zatial!! a cola 😀 😎 (ja ale vobec nepijem kavu, a dneska som potrebovala pracovat 😎 ).
marceli - ja sa prihovaram za tmave vlasy, velmi sa mi v nich pacis 😎 ja musim najprv kupit fotak, pokazil sa nam, ale pred porodom urcite. a mam nejake foto na cd, ale sme sa stahovali, e mam to kade tade, este som si v tom nerobila poriadok, ani som este nikdy nedavala foto do PC 😢 , ale snad casom 😀 tiez mam tmave vlasy, stredne dlhe (momentalne po plecia), vyzeram o 10 rokov menej ako mam, no a tak.
mari - ja tiez zavidim, na fotkach si uplny slizik, aj pekne papas, a vsetko ok, ani nepriberas. aj keby si uz nepribrala, tak je to ok, hlavne ked ste zdrave. marceli - myslim, ze je to tou genetikou, a metabolizmom 😀 ty mas teda 47 + 5? 52 kg?

zuzka11
15. sep 2009

Ahooooj holky moje!

Tak hlasim, ze jsme doma, jdu docitat, kolik jste mi pribraly/shodily a jidelnicky🙂))ja se s jidelnickem nepridavam, vite jak vari v nemocnic, pro priklad- vcera k veceri - 3 koblihy 😀

Zitra se asi odvazne zkusim zvazit, ale je mi to tak jedno....ted resim kojeni a takove "prkotiny" , je to boj......

marinka
15. sep 2009

Zuzíííííí, vítejte doma!! 😵 😵 Jsem moc ráda, že jsi mezi nás nakoukla, i když pro tebe už tohle téma není vůbec aktuální 😀 Ale bylo by tu bez tebe smutno 😉 Písni,až budeš mít chvilku, jaký byl porod, jak to začalo (kontrakce, rupnutí plodovky..) a jak se cítíš jako čerstvá maminka 😵 😵

Alex, no je to nespravedlivé, že někdo (já 😀 ) může sníst tolik a na váze se to vůbec neprojeví a někdo si musí hlídat každé sousto a přibírá pomalu z vody 😅 Genetika za to může určitě hodně, u nás v rodině nění vůbec nikdo silnější postavy a to myslím širší rodinu, jako tety, sestřenky apod. Dokonce i babičky jsou všechny štíhlé 😵 JJ, teď mám 52 kg (dnes ráno 52,2) a začínala jsem na 47 kg..Aspoň na těch 55 kg se chci dostat, snad to ještě půjde nahoru!

Marcelko, taky se mi na tobě moc líbí ty tmavé vlasy,jsi kočanda 😵

No a já můžu přidat dnešní jídelníček 😀
snídaně: dalamánek se šunkou a rajčátkem
svačina: několik Opavia oplatků
oběd: zapečené těstoviny s brokolicí, šunkou, rajčátkem a sýrem - mňam, mňam!
svačina: na návštěvě u dědy dvě linecká kolečka a pár lentilek od Aničky 😀
večeře: topinka s česnekem (měla jsem na ni hroznou chuť!) a ještě sýrový loupák
u telky: manžílek prohlásil, že dneska mlsáme zdravě, takže budou nakrájené jablíčka a hrušky 🙂

alexandrah
15. sep 2009

no vidis mari, tak to mas o 10 cm viac, a pritom uz teraz vazime rovnako. no ja podla mna tych 55 aj viac dosiahnem. ale po porode sa uz tesim na cvicenie a zdrava strava. necitim sa dobre v takomto väcsom tele, zle sa cloveku pohybuje, dycha a tak, ja som zvyknuta, ze ma telo poslucha. prave som skoncila pracu s PC, takze este sa mlsanda vecer nekonala, ale idem pred telku, a cosi si urcite najdem!!! bud ovocie, alebo ta zmrzka!!! mnam!!!

marcela22
15. sep 2009

Marinko, že kilečko 😀 A to zasa budeš mať na niekoľko týždňov pokoj s priberaním,čo? 😀 To mne potvory vedia v krátkom odstupe naskočiť aj dve a to ich potrebujem menej ako Ty! Ale po prvom pôrode som schudla ľahko, tak je mi to teraz v podstate "jedno", verím že to tak bude znova 😉
A určite si nakoniec na Vianoce nájdeš to "svoje" čo nebude vadiť ani malinkému v mliečku 😉
A moooooooooooooc ďakujem za pochvalu! 😅 🙂
Mimochodom nedávno som "zacúvala" v tejto téme až do obdobia môjho prvého tehu a už tam sme sa stretli 🙂

Vždy sa tak pousmejem keď tu baby píšu ako sú v napr. 20tt a ešte nepribrali a tak...na začiatku som sa tiež stavala denne na váhu s veľkým očakávaním že KONEČNE snáď nejaké kilčo naviac...teraz na váhu leziem takmer so strachom 😀 Baby nebojte, na každú z nás príde 😀 😀 😀

Zuzi, vítam Vás aj s malinkým domaaaaaa!!!!! Aj ja som veľmi zvedavá aký bol pôrod a ako to všetko začalo a tak...proste ma zaujíma úplne všetko! 😉 A aj to aký je malinký. A čo chladnička, konečne opravená???

Alex, tak to Ťa budem s radosťou chváliť aj každý deň 😉 A teším sa až dodáš niekedy foto, ja sa teda chystám tiež už dlho, takže tiež sa nemám veľmi čím chváliť 😅 Ale keď tiež to mám tak všelijako rozhádzané, vždy len stiahneme foto,uložíme ich pod nejakým dátumom a hotovo....to potom nájsť nejakú konkrétnu fotku je dosť ťažké 😝
A pri hnedých vlasoch zostanem, tie moje vlastné nie sú až také bledé, to len teraz zo slnka...inak sranda je, že keď som si išla dávať čiernu, úplne každý mi hovoril že mi to nebude svedčať a tak...som totiž dosť bledá. No a keď som si ju dala všetci chceli aby som pri nej zostala 🙂 Aj teraz by som si ju veľmi rada dala, ale keďže chcem dlhé vlasy, tak potom to odfarbovanie a spol. keby som chcela zmenu by sa mi už fakt nechcelo podstupovať...takže radšej keď tak zvolím nejakú čokoládovú.

No a pre doplnenie, na obed bola tá paprika, po nej som zvládla asi 5 čokopiškótov, zopár chrumiek, na olovrant som nestihla nič, ale na večeru som mala grilované kuracie mäsko so zemiakmi. Potom sme ešte išli na oslavu a tam som pila len čistú vodu lebo bolo veľa hodín... Ale ráno si dám niečo dobré a vynahradím si to 😀

Mari myslím si že u mňa by to večerné "mlsanie" dopadlo hmotnostne veľmi ťažko 😅

evanek77
16. sep 2009

ahoj,
vy jste tu samé takové hubeňourky, já začínala na 56/169 a už mám 68,5 😝 😝 😝 😝
snažím se nejíst, ale mám pořád hlad a jak chvíli nejím, začne mne pálit žáha... budu rodit jako koule 😀

misskkaa
16. sep 2009

no ja som zas schudla kilo....neni to divnee ☹ ☹ ..minuly tyzden dve a teraz kilo. v piatok idem na poradnu a som zvedava co mi na to povie. stalo sa vam to niektore z vas? ...
evanek77 no neni si sama,ja som videla dve ocikane ciarocky a co mi neuslo som zjedla...mala som 60 a teraz mam 81..no vlastne uz "len" 78kg. ale neni to take strasne,viem ze to po porode isto zhodim... 😀 😀 😀

maca1211
16. sep 2009

no ja som tiez pocas tehotenstva riadny papac,aj to vidiet na vahe,uz mam 17kg navrch a neviem si povedat dost pri jedeni,kazdu chvilu sa citim hladna,len zhladavam co by som tak mohla zjest,neviem sa tomu nejak branit aj ked by som asi mala,teda ani sama neviem.

marcela22
16. sep 2009

Evanek, nájdu sa aj horšie ako Ty, neboj! a nikdy nevieš kedy sa priberanie môže zastaviť a skončíš aj tak na super váhe! 😉 No a keď nie tak to potom proste schudneš a hotovo 😀

Jooooj aj ja chcem aby sa to už zastavilo 😅

Miska, niekto schudne tesne pred pôrodom, ale v Tvojom týždni to tým asi nebude...ale možno Ti maternica začala viac tlačiť na žalúdok a menej papáš...malé je určite v poriadku, neboj!!!

Maca a v ktorom si týždni? Niekedy mám tiež pocit že keď sa nenajem tak do hodiny zomriem, viem o čom píšeš... 😝 😅

alexandrah
17. sep 2009

ahojte, ja uz chytam depky z porodu, a strasim tu v tejto nocnej hodine, uz som zozrala aj 2 tender ... 😖 ja sa citim hladna, len ked cosi zjem, potom sa nejak rozozeriem, a uz jem furt, ale ked moc nejem, tak ani neni som hladna (az vecer, klasika 🙂 ). ale vecer ma moje telo vlastne obed, takze z toho ani nepriberam 😀 dneska som bola s kamoskou na obede (o 18.00 hod, na cine 😎 - dovtedy som mala iba 1 hrusku). ale potom iba to tender teraz. vlastne este jablko.

hanus177
17. sep 2009

Ahojte tehulky. Včera som bola na poradni.... a doktorka ma príjemne prekvapila... na to, že som od začiatku pribrala cca 2 kg je bábo v poriadku......... pýtala sa ma na moju pôrodnú váhu.... pretože bábo je väčšie ako by malo byť..... 🙂
Takže žiadne stresy, že málo priberáme.......... doktorka mi vysvetlila, že dieťa si zoberie od matky čo potrebuje... a nezávisí veľkosť bábetka od kilogramov, ktoré priberieme... 😝 No patríme medzi tie "šťastnejšie maminy", ktoré nemusia kontroľovať svoju váhu 😎
Aspoň jedna výhoda 😀

alexandrah
17. sep 2009

no sak presne to vravim kazdemu od zaciatku, aj mne to lekar povedal!!!!!!!!

maca1211
17. sep 2009

marcela22 - no teraz som uz v 30-tom tyzdni a som strasne zvedava kolko este priberiem dokonca,v priemere za ten jeden tyzden priberiem tak kilo,takze predpokladam ze potiahnem az cez 20kg,ale tak uvidime,hlavne je ze dietatko je tak velke ako ma byt,to jedine ma upokojuje.

raduzkaaa
17. sep 2009

hanus177 - souhlas, přesně tak, naše mímo je pořád o pár centimetrů větší než podle tabulek a bříško ráno skoro není a až večer se vyšpulí, takže hlavně že prcci rostou 😉 Kamarádka je jako za groš kudla jen pupík jako melounek, termín má 2.10. a kde nosí těch 12kg navíc teda fakt nevím, takže žádný strééééééééééés 😀

janula17
17. sep 2009

caute baby, aj ja sa uz musim postazovat aj poradit. pribrala som 5 kilo od zaciatku tehu a uz teraz sa citim ako slon. Nemam na sebe uz ani kusok svalu, ako vy cvicite na svaly na nohy, poradte mi. Chodievam na tehu cvicenia ale to je len 1x do tyzdna a moc posilovania tam nie je, skor take natahovacky. Neviem ale ako mam tak viac posilovat na nohy a zadok, brusko uz riadne vycuhuje, tak ako cvicit aby som mimcu neublizila?

marcela22
17. sep 2009

Alexandra, kľud, pôrod je ešte ďaleko, do toho sa ešte "vžiješ" a čím vyšší týždeň budeš mať, tým viac budeš dúfať že to príde čo najskôr a budeš sa tešiť! strach z pôrodu máme asi všetky, či z prvého alebo aj dvadsiateho, nenechaj sa tým tak trápiť! Určite to bude krásne a malinký ešte krajší 😉
A vidím že na hruškách fičíme obidve 😀 Moja dcérka má z tých málo zrelých zápchu, super 😝 Mne asi pomáha ľan a spol. 😀

Hanus, presne tak, my to tu "obhajujeme" od začiatku že priberanie matky takmer nevplýva na priberanie bábätka. A ono sa to priberanie aj tak ešte rozbehne 😉

Maca kľud, niečo necháš v pôrodnici, ak bude dosť mliečka tak veľa zhodíš kojením...a ak nie tak nejakou dietkou a cvičením...uvidíš, že to pôjde dole, hlavne si užívaj ešte tehu a bruško, nejaké kilčo naviac Ti to predsa nemôže pokaziť 😉 Sú aj baby ktoré priberú ešte o dosť viac ako Ty a je im to jedno...a keď malinké rastie ako má tak nemáš čo riešiť 😉

Inak mne sa to priberanie nejako rozbehlo a to už sa malo zastavovať...veď behom posledných 11týždňov som pribrala 4kg, už mám takmer +8,5kg. Takže až na takej "nízkej" váhe asi neskončím 😒

alexandrah
17. sep 2009

janula - ja momentalne necvicim vobec, na zaciatku mi to lekar zakazal, a teraz ... tie tehu cvicenia nie su nic pre mna, ja potrebujem poriadne, a take ako korculovanie, co stoji za to uz nemozem ... tak radsej nic .. ine ma nebavi, take co tehulky mozu, to je take cvicenie na 1/4 zadku .... to si viac zacvicim pri upratovani doma. ale inak, som chodila aj vela na tury, a teraz trochu prejdem do kopca, a bolia ma priserne nohy, chrbat ... radsej to nenapinam ...
marceli - ja nastastie zapchu nemam, ani som nevedela, ze z nezrelych moze byt. inak, moja sesternica pribrala prave najviac v poslednom trimestri, do 7. mesiaca 6 kil, a potom 8 kil v poslednom!!! ale teraz je aj tak chuda. dneska som mala ovocie, polievku a chlieb vo vajicku 😉 s horcicou. 😀 ale aj tak mas stale malo, + 8 kil je ok!!!

martucha79
18. sep 2009

ahoj holky, tak já hlásím v 39tt plus 13 kg. Zřejmě to možná ještě poposkočí, protože pohyb je čím dál tím obtížnější 😀 i když těhu cvičení ještě zvládám, alespoň se hezky protáhnu 🙂

krakulka
18. sep 2009

Ahojte tehulky, mam jednu otazku, je ok, ked som doteraz nepribrala? Moja povodna vaha pred tehu bola 58 kg, ina som po IVF. Prve tyzdne mi vobec nechutilo jest, tak som schudla na 56 kg. a teraz v 18tt+2d ma vahu 57,50 kg. Vsetci v rodine ma strasia, akoto, ze nepriberam, ze mimi bude male a podobne blbosti. Ja sa stravujem normalne. Napr. dnes som zjedla: ranajky: 1 ks toast s maslom, sunkou, paprika, obed: polievka vyvar, mexicke kur. maso, ryza, salat, olovrant: 2 ks sunkovy chlebicok, vecera: gratinovane slimaky s byl. maslom, paniny, + nejake sladkosti. Ved to podla mna staci. Este si idem daj jedno jablcko.

ywonnee
18. sep 2009

kg ktore som za prve no kocky som najstastnejsia na svete konecne som pribrala tych mesiace schudla... aj ked horko tazko sa nutim ale uz normalne jem a celkom mi aj zacalo chutit...
Marcelka mala si pravdu ze to pride.... a co Ty??? ako sa mas??? mi uz vieme ze to bude chlapcek teda ak sa dr nemyli... velmi sa tesim ale radsej by som mala dalsie dievcatko aby som mohla treti krat otehotniet... moj muz sa nechal pocut ze ak konecne bude chlapec ze konci s plodenim... preto by som rada dievca aby som mohla mat aj tretie mimi... scela by som mat vela deti.... je to nadherne

ywonnee
18. sep 2009

no nejako mi blbne pc ved ste moju prvu vetu pochopili ze???

zuzka11
19. sep 2009

Holky zdravim! Konecne snad minutka klidu......ja asi budu jako z koncentraku, protoze cviceni zatim neni mozne - boli me, ehm, vite co 😔 a hubnu....a moje dr.mi jeste sprdla jidelnicek, ze je moc laergizujici, tak mam omezeni 😕

marci - lednicka jeste nic, predstav si 😠 ale zamakam na tom, jde jen o to nejakou novou si vybrat....ale ted je toho tak moc na vyrizovani....A neboj, uz nepriberes, vsak ono se to zastavi........tak ty ses barvila ne cerno? Mam kamaradku, ktera je prirodne bond a taky byla dlouho cernovlaska, ted to zase zmenila....slusi ji oboje a moc🙂)

Mari - koukam, ze Anicka ti taky davala, me vsichni donesli cokolady a ja se na ne musim leda tak divat a TAK bych si je dala!

janul - do konce tehotenstvi jsem cvicila upravene cviky z pilates, je to podobne kalanetice, v leze, na boku zadek, stehna - mkrni kdyztak na hejbejse.tv a tam jseou taky cviky na posilovani!

crawler
19. sep 2009

ahoj, je vidět, jak je každý jiný 🙂

já měla před otěhotněním 59kg a teď už má skoro 62kg a přitom mi taky nějak extra nechutná, to mi vysvětlete - jaktože někdo může hubnout a druhý stejně přibere? 😀 😠

llaayllaa
19. sep 2009

Ahojte tehulky 🙂 ked vás tu tak čítam(síce som neprečítala úplne všetko),tak si pripádám ako z inej planéty 🙂 ,mne chutilo počas tehotenstva všetko,teda okrem alkoholu a cigariet,a aj to tak vyzeralo,pribrala som neuveritelných 28kg,ale stálo to zato,pred tehu som mala 48-49kg,a momentálne mám 52-53kg,síce tie kilečká idú dolu pomaly,ale hádam isto 🙂
všetkým vám prajem,chutné a zdravé papkanie,a krásne a bezproblémové tehotenstvo 😀

mikat
19. sep 2009

Ahoj, tak ja som v 38. tyzdni, pribrala som 21 kg a este stale to ide hore....zacinali sme s vahou 49 kg, uz mam 70 a som z toho uz mierne zufala....:( dufam, ze sa to priberanie pomalicky zmierni, lebo ma uz velmi bolievaju nohy a je to pre ne velka zataz...:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre