Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

mono
1. sep 2010

Tiez som nieco podobne bublacik. som 30tt a pribrala som len 4kg. mala sice nie je velka, pred 2 tyzdnami mala 950g, zajtra idem na poradnu, uvidim ci aj na sono a som velmi zvedava, kolko ma. v prvom tehu som pribrala 10 kg.

mono
1. sep 2010

sorry za skomolenie mena. klavesnica neposlucha

kukulinka
7. sep 2010

Ahojky, dlouho sem nikdo nepsal, já mám ke dnešku +13kg, no dotáhnu to určitě přes dvacet, ale nějak mi to nevadí 🙂. Hlavně ať jsme zdraví a nezavřou mi zase do špitálu s tlakem.

simisi
7. sep 2010

Ahojte.Tak ja som momentalne +7 kg,mala mala minuly tyzden 1200g,tak som celkom spokojna.Pri prvej som nabrala 30 kg,to bola sila 😠 Dufam,ze viac ako 5 kg sa na mna uz nenalepi 😝

whitelily
7. sep 2010

ja som dnes sa povstavila na vahu po 2 tyzdnoch
34 tyzden a mam + 15 kg to som myslela ze budem mat tak az na konci a nie teraz.....ale je pravda ze som stale hladna..nemozem si pomoct 😒 hlavne nech je male v poriadku ja uz sa po porode nejako dam do kopy
@palesandra mala som v v tvojom tyzdni asi tiez tak ,ale vraj zalezi podla toho aka si bola pred porodom ,ak si bola chuda tak priberies asi viac..tazku hlavu si s toho ale nerob

alienka24
7. sep 2010

ahoj, tak já jsem zatím přibrala 1kg 😅

whitelily
7. sep 2010

@simisi a ako rychlo si aj pri prvej schudla ? islo to dole tazko? teraz to mas super az ti troska zavidim 😉

whitelily
7. sep 2010

@alienka24 preco tak malo a co ti na to doktor povedal

simisi
7. sep 2010

whitelity,nastastie do 3 mesiacov boli tehu kila prec,islo to celkom dobre,mozno aj preto ze som nekojila a stale sme boli vonku.Teraz mam strasne malicke brusko a kila mi idu do zadku a stehien 😒

alienka24
7. sep 2010

@whitelily nevím proč tak málo, do 16tt jsem trpěla nevolnostma, takže teprv ted už můžu normálně jíst, chutěma netrpím takže jím skoro jako předtím ale častěji, no a hlavně se láduju ovocem a zeleninou a dr. mi na to řekla že ona sama přibrala za celý těhu 6kg a že měla největší mimi v nemocnici 😉 takže pokud mimčo roste tak se nic neděje, bere si ze mě co potřebuje

whitelily
7. sep 2010

@simisi to mne tiez ide skor do bokov a zadku brusko ani nie ...len z bokov sa chudne najtachsie
ja som praveze pocula ze pri kojeni idu skor kila dole .. neviem. mozno sa mylim

janyjany
7. sep 2010

Ahoj holky,
jsem po IVF, vypadá to , že se povedlo, takže bych měla být už nějaký 6tt / 7tt, ale nemám jestě za sebou UTZ po třech týdnech po prokázání z krve, tak to nemám v pase, ale už teda mám 3,5 kg nahoře a každý den to jde nahoru 🙄 , jsem z toho teda docela hotová, protože s dcerou jsem přibrala možná 24 kg, už jsem se pak radši nevážila a hlavně jsem ze začátku prostě nepřibírala a jedla jsem jak blázen, večer jsem měla o 3 kg víc a ráno tam nebyla, ted teda nespaluju skoro vůbec.

janyjany
7. sep 2010

@alienka24 to teda závidím, jak to děláš 😅 😕 no to je krása 😅

paola881
7. sep 2010

no ja som doteraz pribrala +7kg...ked som otehotnela,bola som veeeelmi chudučká 😒 ,,,,ale nechápem kam tie kilá idu,lebo vôbec nieje vidno,že som pribrala...len bruško rastie.

whitelily
7. sep 2010

mne tiez rozpravaju ze som az tak moc nepribrala ze je to ok,,,,ja si ale tak nepripadam

simisi
7. sep 2010

hlavne nech su deturence v poriadku 🙂

terak
7. sep 2010

@alienka24 Tak to neni malo, ja jsem ve 20 tt mela jenom dve kila nahore... ted po dalsich osmi tydnech je to uz +11 😀 😀 😀 Ale je pravda, ze obcas strasne zeru, tak se snazim hlidat... Taky jsem chtela max tech 15 a ted uz vynechavam pecivo a podobne veci, abych to mela aspon do 20 kil 🙂

lubina78
7. sep 2010

Ahojte, ja som na začiatku tehotenstva 2kg schudla a pritom som vôbec netrpela nevolnosťami 😕 , a doteraz som 3 kg pribrala, takže to beriem ako +1kg.... Zdá sa mi to málo, ale lekárka hovorí, že je to OK - malý rastie ako má, výsledky sú dobre... ale aj tak som z toho trocha nervózna ☹

stojdulka
8. sep 2010

tak ja mám v 35tt +9kg, predsavzatie som si dala do +12kg takže by som to do konca tehu mala splniť...a pritom mi dr. pri usg v 33tt povedala že malá bude mať do 4kg takže dosť veľké dieťa... 😉

mamama11
8. sep 2010

@stojdulka tak to si dobrá, moje predsavzatie do +15 isto prešvihnem, lebo už teraz mám +11,5kg ☹ no ale čo už, keď je bábo stále hladné, tak mu musím dať 😀 no tak neostáva iné, len dúfať, že to dám dole tak ako aj tých 21kg po babách 😉 a teda ty to už máš za pár, tak sa držkajte obe 😉

ankava
8. sep 2010

ahoj všem přidávám se taky do statistiky - 26. týden a 7 kg nahoře, můj plán je max 14 kg, ale když se to nepovede, tak se svět nezboří, hlavně aby dítko bylo v pořádku

zipsy
8. sep 2010

no, baby, tak ja asi vediem, este len 15.tyzden uz 5 kg hore, z 57 na 62 kg. jem celkom normalne, obcas neodolam a dam si obed aj o 11ej aj o 14ej, ale inac ziadne sladkosti a pod. a brucho mam fakt velikeee, zda sa mi ze dost tukove :( som z toho dost nestastna, ale bojim sa, ze s tym nic nespravim :(

kamilka007
9. sep 2010

Ahojky, děsí mě jak všude píšou: v 10.-11. týdnu na váze ještě nepřibíráte, ale můžete cítit těsnější kalhoty.
Já zítra začínám 11.tt a mám 3,5 kg nahoře a všechna okolo pasu a hlavně na bříšku, už trochu i vypadám jako těhule a přitom to ještě vůbec nemá být vidět. Nemáte s tím některá zkušenost? Může se to stávat nebo prostě jen moc jím? Nikdy jsem ale s jídlem problémy neměla, moje míry vždycky byly akorát - 173cm/57kg. Díky za odpověď

ankava
9. sep 2010

@kamilka007 neděs se... moje kamarádka (velice štíhlá holka, jen vždycky měla trochu bříško) přibrala do 4. měsíce 6kg, v 5. měsíci měla nahoře 8 kg a nakonec rodila jen s 10 navrch. Ve 3. měsíci vypadala jak v šestém a pak už se to o moc nezměnilo. Každá to má jinak 🙂 Navíc se říká, že hubené přibírají víc a při tvé výšce bylo těch 57 celkem na hraně hubenosti. 🙂

abbey1
9. sep 2010

Ahojte.Pri prvých dvoch tehu som pribrala 6kg,pri treťom 8kg a deti mali 3180,3080 a 3170gramov.Všetko je to individuálne a veľkú úlohu hrá genetika.Hlavne zdravé detičky a bezproblémový pôrod.

alienocka
9. sep 2010

ahojte! ja som skoro v 20.tt a este som nepribrala a ani nemam najake velke brusko Ale myslim,ze to je tym,ze jem inak ako pred tehotenstvom. Pretym som sa vedela naprasket riadne dva krat za den a teraz jem mensie porcie viec krat za den a hlavne kedysi mi chutilo sladke a teraz moc nemusim. Ale inak myslim,ze aj tak mam dost kilov a nemusim az tak priberat. Hlavne,ze maly rastue ako ma 🙂

barborkach
9. sep 2010

@kamilka007 ahoj, ja mam tiez termin v aprili..a na bruchu uz riadne citim... nezapnem uz viacero nohavic...ale radsej sa nevazim 😅 😅

bubacikb
11. sep 2010

Ahojte som uz tak v 20 tt a niesom si ista ale asi citim pohyby je to take steklenie no citim to po bokoch bruska... je to ok?

henika81
11. sep 2010

ahojte baby, ja som v 1 trimestri, vazim len 41kg, mam aj viac zdrav. problemov zatial je to ok, ale poradte mi, mam sancu vynosit dieta s takou nizkou vahou? A ja osobne nepriberam, lebo mam rozne diety celiakia a bezlakotzova, a pankreaticka, cize som obmedzovana co sa tyka jedalnicka. plod moze pribrat a rast aj napriek tomu ze ja nepriberiem? je to mozne? som z toho dost nervozna.inak jem dost a casto a po menej lebo naraz sa ani najest nemozem a nesmiem. tak mi prosim poradte, ci ma niektora z vas taketo skusenosti. 🙂

mamama11
11. sep 2010

@henika81 nemusíš nejak extra pribrať, nech rastie a priberá aj plod a vlastne si ešte len úplne na začiatku, kedy sa ani ešte riadne nepriberá, takže možno vo vyššom týždni tehotenstva budeš priberať, aspoň pár kíl hádam naberieš a bábätko si zoberie to, čo potrebuje, len aby si po pôrode neschudla na menej ako máš teraz, lebo to nebudeš zvládať, budeš príliš slabá, takže skús papať hlavne výživnú stravu a kľudne aj viac kalórií si môžeš dopriať a keby sa lekárovi zdalo, že priberáš málo a bábätku to nestačí, isto ťa na to upozorní a poradí, čo máš robiť 🙂 toť môj názor 😉 džkaj sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre