Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

kakusa
14. júl 2008

joooj to nie davame si bacha a snazim sa vecerat salaty, teda aspon posledne dni a asi pri tom aj zostanem a nestastie nahrada sladkeho mi staci aj ovocie,ale aj tak mam obavy,bo strasne tazko chudnem a aj tak som sla teraz do tehu s vahou pri ktorej som maleho rodila... ☹

buffinko
14. júl 2008

aj na ovocie bacha - obsahuje vela cukrov. ale ak si davas pozor, naozaj sa nemas coho bat, priberies primerane a po porode to pojde pekne dole pri spravnej strave. hlavne netreba hladovat a dopriat si vsetky ziviny. aj ja chudnem velmi tazko, ale vsimla som si - pred tehu- ze ked jem pravidelne, male porcie a pestru stravu (z kazdeho rozku trosku 😀 ), bez sladkosti a pod. kila idu pekne dole. inak telo ma pocit, ze prichadza cas ohrozenia a treba si urobit zasoby na horsie casy. tak ti prajem, aby si vydrzala pekne az do konca, ide Ti to zatial dobre 🙂

andy21
14. júl 2008

Ahoj holky, tak já dnes + 1,5 kg, se úplně divim 😖
Ale břicho mám velký, tak si říkám, že mimču nic nechybí a že to přibírání je asi individuální....

muriel293
14. júl 2008

ja nelúbim šaláty!!!!!!!!!!! 🙄 čo si počnem???? dneska ma stretla kamoška a zdochýňala z mojich ceckov!!! 😠 😠 😠

kakusa
15. júl 2008

Tie cecky sa asi stratia, ked bude aj brusko neboj🙂
Ja mam rada zeleninku...ovocie milujme-nektarinky a tak.

kakusa
15. júl 2008

buffinko si ma trosku ukludnila, lebo vsetci ma strasia, ze budem po mamine a priberiem 25 kil...ale pri prvom som len 12, teraz to asi bude viac,ale ak sa stanem do 15 budem spokojna...

janka_pn
16. júl 2008

ja mam zatial plus 10 kg, hornu hranicu som si stanovila na 15 plus 😅 takze posledne dni budem asi hladovat 😀

majandra
16. júl 2008

ja som zatial pribrala 4,5kg tak uvidime ako to pojde dalej... 😅

skrecok
16. júl 2008

To ste ma ukludnili, ja som pribrala doteraz len 11 kg a niektore kamosky a svokra mi hovoria, ze "iba tak malo a preco nejem" 😠 . Mna to dost uraza, ja za to nemozem aj napriek tomu slusne jem. Taktiez pred tehotenstvom som mala velke problemy s priberanim. Skusala som vsetko mozne, lenze neda sa to, proste mam taky metabolizmus. Budem velmi rada, ked do porodu budem mat aspon 15 kg.

majandra
16. júl 2008

Mna dost uraza, ked sa mi kazdy pozera na brusko a hovori, ved ti to vobec nie je vidno..... ☹ si vobec tehotna?? a podobne otazky

kakusa
16. júl 2008

No to by ma neurazalo, mne skor vadia, tie otazky a "A ozaj tam mas len jedno???Jeeeeeej a to vyzera na dvojicky.... 😠

majandra
16. júl 2008

kazdeho urazi nieco ine....

pensadorcallisto
16. júl 2008

Ahojte..... Pripajam sa k diskusii... Pri prvom tehotenstve som pribrala do nejakych 12 kil.... Potom som velmi rychlo dala vahu dole aj preto, ze sme sa s byvalym manzelom stale len natahovali a ja som utekala hned k mame. A do toho vsetkeho som bola v 3. rocniku na vyske. Takze po nociach aj studium aj dieta aj rozne starosti. Pri vyske 170 som sa zakratko dostala na povodnu vahu 54 kg. Nikdy som sa nezaujimala o to, ci som chuda alebo mam nieco navyse. Pred prvym tehotenstvom som mala stalu vahu, ale potom sa to kolisalo. Neskor som mala 60kg. Potom som zasa schudla. V poslednej dobe mi na vahe zacalo dost zalezat. Pred terajsim tehotenstvom som si stale strazila tych 54-55 kg. Som v 15tt a doteraz som pribrala 2 kg, aj to, ked som bola teraz u nasich na SVK na 13 dni. Chyba mi tu domaca strava. hahaha.... Teraz som si povedala, ze kaslat na to, prejedat sa nebudem, sladke mi velmi nechuti uz dlhu dobu, ale zasa jem cely den. Stale do niecoho zakusim. Takmer kazdu hodinu nieco zjem a ked pride manzel domov, tak stale tepla vecera, to sa tu u nas uz stalo milym pravidlom. Taktiez kazdy den mame ranajky pred tym ako ide do prace. Snazim sa na vahu nemysliet, aj ked podvedomie pracuje

vrtulka74
16. júl 2008

ahojte ja som teraz v 14tt uz sice nevraciam ale stale chudnem....schudla som uz 5 kil a brusko stale nieje vidiet..je to normalne?

kakusa
17. júl 2008

Majandra to hej ono asi nie je dobre ziadny extrem a ludia su trudici si asi vela veci neuvedomia🙂

lucxy
17. júl 2008

majandra neboj nic brusko este narastie,,,,mam kamaratku ktorej vyhuplo az po 25tyzdni
kakusa aj ja som mala strasne velke brusko a sa ma pytali ci nemam dvojicky,,,,,,kaslat na vsetkych ale najlepsie bolo ked sa to pytala niaka baba ktora este ani dieta nemala 😒

buffinko
17. júl 2008

mne zacalo rast po 20-tom tyzdni, bol to riadny skok. z nicoho nic za tri tyzdne brucho ako balon. tiez mi tipovali dvojicky alebo ze som uz tesne pred porodom... co narobime, predsa nemozeme za to ake brusko narastie, resp. nenarastie. kolegyna az do porodu mala len malu lopticku, babo sa ulozilo az niekde ku chrbtici a ona vyzerala, ze sa len trosku viac najedla 😅 . kazdy je iny.

majandra
17. júl 2008

dakujem dievcata,

ved to ano, ja s takymi "sikovnymi" sedim v kancelarii, ale uz som ich uzemnila, ved predsa nemozu porovnavat bruska, ako pisete kazda sme ina, zavisi to aj od postavy, a ja som bola vzdy utla 🙂 jem vela ale jedna kamoska mi povedala, ze to ide zrejme do babatka.Ide mi to maximalne do prs, nohy a zadok mam stale rovnake. 😅

kakusa
17. júl 2008

No majandra to bud rada...Pozdravuj tie sikulky, ze nech si to skusia same a uvidime, co ich bude viac tesit, ci velke,alebo malicke brusko🙂 Hlaavne jeze je mimi ok🙂 no nie 😀

majandra
17. júl 2008

kakusa, jasne, ved v utorok idem na kontrolu tak som zvedava, co povie lekarka, ako sme na tom 🙂 trosku mam aj strach ale snad to bude ok

kakusa
18. júl 2008

Ja som pri prvom maturovala v 5 mesiaci a mala som obleceny kostym zo stuzkovej a este mileital...Brusko si uzijes pri druhom tehu neboj, vtedy teda rastie ozaj velmi pokrokovo... 😉

bebca
18. júl 2008

ahojte
baby ja som pribrala doteraz už 11kg!!!!!!!!!!!!!!!!!§§
co mam robit aby sa to na mna tak nelepilo?

mamamima
18. júl 2008

Bebca a čo papkaš? akú máš výšku?

bebca
18. júl 2008

mamamima mam 170 a vaha uz 72!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
paradte mi ☹ ☹ ☹

holly1
18. júl 2008

ahoj, tak já mám + 4 kg a jsem celkem spokojená, i když pořád dost hubená

holly1
18. júl 2008

bebca, no to je celkem dost, a jak vypadá tvůj jídelníček? Co tak denně sníš?

mamamima
18. júl 2008

Bebca, aj mne to ide dosť rýchlo hore, 10 tt a +2,5 kg a jem tak ako predtým...to je individualne...ale snažím sa obmedziť sladke, všetko nezdrave, ani mi to teraz nechutí...mám za sebou nizkot. acidko s celozr. rožkom, potom si dam jablčko, al. bebe, ovocie, zeleninku a tak...aj ja sa musim velmi obmedzovať, ale neverim tomu, že sa zmestim do 15 kg ☹ aj pri malej som pribrala dosť 18 kg, ale do roka som mala 55 pri v. 164 tak v poho, schudneme...netreba sa hlavne prežierať a to som ja v prvom tehu robila...svokrine fajnove kolačiky a tak, teraz som voči nim imunna, už ma tak neberu 😀

dvojka
18. júl 2008

Ahojte holky.Taky se podělím o své váhové přírůstky.
Já z kraje zhubla 8 kilo!Z původní váhy 52 kg jsem po zhubnutí měla 44kg a to bylo v 13 tt!Pak jsem začala přibírat
a nyní jsem 17 tt a moje váha už je 49 kg! 😀 🙂

mamamima
18. júl 2008

dvojka počuj neprovokuj 😀 😝

majandra
18. júl 2008

Ahojte, ja som teraz 19tt+6 a pribrala som 4,5 kg. 😉 uvidime ako to pojde dalej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre