Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

deina
22. nov 2007

Za posledne dva tyzdne som vobec nepribrala - stale je to +7kg v 25tt. 😕

dzej
22. nov 2007

ahoj, já jsem na začátku zhubla a teď už mám celkem plus 4kg navíc - to se mi povedlo za měsíc.

nanika
24. nov 2007

Ahojte kotuhy, dlho som tu nebola 🙂 Takze ja zatial +5 kg, som zvedava, co ma este caka, uz som vysadila plavanie, zacinam sa otvarat, bojim sa infekcie a aj mam pocit, ze Oli sa zacina dobijat von, tak volim radsej kludovy rezim, nech chrobacik vydrzi este dva tyzdne.

Drzkajte sa, vidim, ze ste na tom vsetky super a nechyba vam ani dobra nalada 😀

danuska24
24. nov 2007

ja + 8 kg.
ja som chcela chodit plavat kvoli chrbtici, ale bala som sa aby som nedostala nejaku infekciu, tak som to vzdala.

karin80
25. nov 2007

..teda nanika a danuska...krasna vaha...ja pribiram postupne od zacatku, ted plus 12kg, citim se dobre, dost lidi mi rika, ze ty kila krome briska a prsou nejsou videt, tak uvidime na jare, treba opravdu nepujdou videt 😀

nanika
25. nov 2007

Karin, ziadna krasna vaha tych mojich 98 kg teda nieje, je mi skor do placu, ale je to len moja marnomyselnost, co sa mi podarilo na seba za tri roky nalepit. No dobre, boli v tom aj hormony a imunitne lieky, ale baby, ja som mala tri roky do zadu 72 kg! To snad ani nie je pravda, ze mam teraz skoro o tridsat viac. Dufam, ze mi Oliver pomoze nieco z tej nadvahy zhodit kojenim, modlim sa pre to 🙂

Inak, tychto 5kg mam len na brusku, nikde inde, tak verim, ze po porode su fuc, ved Olino ma uz viac ako tri kg, toho casu, tak to zasa nie je az take spatne looooool

karin80
25. nov 2007

nanika, tak to bys mela mit po porodu min, nez pred tehu. A pak behani kolem Oliho...ono to pujde....musime tomu verit..ze pristi leto budeme spokojene maminky 😉

elenita
26. nov 2007

No, ja som uz na zaciatku 3.mesiaca a zatial je asi take kilo dole ☹ brusko ploche ako doska...

huncut
26. nov 2007

ahojte..ja som dnes začala 24 týždeň a mám +4kg ešte stále...bruško je krásne guľatučké.... tak som celkom spokojná...hlavne že malinké bude v poriadku

fish
26. nov 2007

Ahoj.Já jsem 18.t ta přibrala jsem 2,5-3kg,záleží podle toho,jestli jdu ten den na záchod nebo ne.Trpím totiž v těhu docela slušnou zácpou.

pomfrita
26. nov 2007

Ahojky těhulky, já v těhu nabrala 25kg 😝 a teď-2 měsíce po porodu mám už 17kg dole 😀 . V těhu jsem se přežírala a teď to prostě nedělám, takže to jde samo dolů. Hlavně se netrapte, když přiberete víc, než těch 12,13kg. Lepší nabrat víc, než se trápit hlady. To já si v těhu papaníčko užila, bylo fajn moci si dám všechno, co jsem chtěla a v jakémkoli množství, mňam 😉 Závidím vám, těhulky 🙂.

petruna
26. nov 2007

ja jsem za prvni 4 mesice pribrala jen kilo, nejspis proto, ze uz jsem mela slusny zaklad pred tehotenstvim 😅
Ted mi pripada ze nabiram co tyden to kilo....
Ted mam od zacatku tehotenstvi navrh 7 kilo !!

ivee
26. nov 2007

Ahoj, tak já jsem dnes 25+4 a přibrala jsem zatím 1 kilo 😉 na začátku jsem dala dolů 3 kila (tři měsíce jsem jen spala) a teprve teď mi váha začíná lézt nahoru. Ale pravda je, že teď jsem začala trpět "vlčím hladem" 😀 hlavně večer.

michlas
27. nov 2007

Ahoj,při prvním jsem přibrala 30kilo 😖 ,při druhém 25kilo 😖 ,vždy jsem šla z porodnice o 10kilo lehčí.A ted při třetím ve 30týdnu mám zatím 12kilo,ale žravost mě už pomalu opuští tak to snad,už o moc nevyskočí.Taky tenkrát jsem byla mladší tak šly kila dolů dobře.Jsem sama zvědavá jak to půjde dolů teď,jsem přeci jenom o 10let starší. 😉

stastna
27. nov 2007

Ahoj....ja osm zatial pribrala +7... a to dva kilo za posledný týžden 😅 musím sa krotiť...aj keĎ sa mi nezdá že papam nejak vela.....asi si to budem písať 🙂

petasllov
27. nov 2007

Tak ja som na tom tak, že + 8 kg, uvidíme, koľko to bude do konca tehotenstva, čo je ešte pekných pár týždňov.

riuska
27. nov 2007

ja som tiez jedla normalne a pribrala som vsehovsudy 15,5 😕

danuska24
27. nov 2007

ja som tiez jedla normalne (niekedy az vela 😉 ) a mame +8kg 🙂

r123
27. nov 2007

tak já v prvním těhu přibrala 12 kg a to sem se opravdu přejídala!!!teď mám zatím nahoře 6 kg a z toho tři kila za poslední měsíc ☹ ,ale že bych se přejídala to ne spíš tak jako pořád uzobávám někde něco!za to ale sním menší porce než před těhu!takže dá se říct že jím pořád stejně!aly myslím že na víc jak těch 10-15 kilo se to nevyšplhá.teda doufám 😅 ťuk ťuk

katullka
28. nov 2007

r123, vidim, ze asi tiez nemozes spat. Ja som sa pokusala o zaspatie, ale nedarilo sa, lebo mi je zle od zaludka (tak mi treba zjedla som skoro celu cokoladu 😠 ) tak som zapla PC a co nevidim, tema - priberanie v tehotenstve 😀 . Ja cakam dvojicky a pribrala som uz nejakych 12-13kg a to mam este mesiac pred sebou. Ked sa budem vykrmovat tak ako doteraz, tak neviem pri akej vahe skoncim 😒 Momentalne mam 70kg. A to som si na zaciatku povedala, ze tak do 70kg ked priberiem, tak to bude v pohode 🙂 , no musim trosku pribrzdit.

r123
28. nov 2007

katy ale to je přece krásná váha a navíc čekáš dvojčátka!!!neboj je to akorát!!!jo jo taky nemůžu spat mám s tím hrozné problémy!!chodím spávat až tak kolem druhé a to kolikrát trvá dlouho než vůbec usnu!! 😢 a v noci se často budím.za to pak ráno mě v děvět příde že je půlnoc 😀 jo z tou čokoládkou to znám já to mám vždy po ránu často se vzbudím a mám strašnou chuť na čokoládu onehdá jsem doslova sžrala půl čokolády jenom sem otevřela oči!a teď před chvílí jsem spořádala balíček lentilek 😀 já mám 57,5 a před těhu se to pohybovalo 52-53 kg !říká se že ke konci těhu už se tolik nepřibírá já v prvním těhu ten poslední měsíc už nepřibrala nic!

katullka
28. nov 2007

No tak mat Tvoju vahu 😅 . Aj ja som niekedy mavala 52-53kg, ale to uz bolo davno..Dufam, ze ked sa drobci narodia, tak pri nich schudnem a budem mat este menej ako pred otehotnenim. Lebo ja som chcela pred tym schudnut, ale nejako som to nestihla 😀 . S tym priberanim som pocula, ze v 8mes. sa pribera najviac a v 9mes. uz skoro vobec. Ale asi je to vsetko individualne. Ja dufam len, ze priberaju aj babatka nielen mamina 😀
No asi sa pojdem pokusit zaspat, uz sa mi zle sedi pri PC.

Tak dobru noc!!!

veda
28. nov 2007

ahoj holky, já jsem v 15.týdnu a mám už 3,5 kg. Ale mega papám. Už se musím začít ovládat 😅

sandrika
28. nov 2007

ja som v 19 tt a pribrala som 3 kg ja ale zase toľko nejem povedala by som, že menej ako predtým..

lenpo
28. nov 2007

Ahoj holky, kdy vám začalo růst bříško?

babulina
28. nov 2007

tak po 10tt trosku sa ukazalo, ale to som vyzerala skor ako po dobrej veceri, ale potom znenazdajky v 18tt som zazila brutal skok a odvtedy vyzeram ako tehu 😀

adicka111
28. nov 2007

ja sa obávam toho, že prekonám magickú 100-ku 😢 som pomaly v 20-tom týždni a pribrala som cca 6kg, momentálne mám 82 kg, je to des, vážim toľko ako môj drahý 😝 ten si z toho robí riadu prču, že časom ho prebijem 😵

sandrika
28. nov 2007

lenpo to je strašne individuálne mne tiež tak v 10 tt kúsok a od 17 tt tak viac no niekomu zvlášť pri dievčatku do 5 mesiaca nevidno v§ôbec a mojej bývalej kolegfini nebolo vidno do 8 mesiaca tak vidíš aké je to..neboj narastie ti 🙂
adicka neboj pri kojení schudneš možno toľko, že budeš mať menej ako pred otehotnením to sa stáva..

bublinkajasminka
29. nov 2007

ja sm kočky 24tt a mám plus 3,5 kilo

zuky
29. nov 2007

..ja som v tehu pribrala 30kíl!!! /Pôvodná váha pred tehu bola 52kíl/ Je pravda, že som sa prejedala, mala som stále chuť na sladké..... 😝 no a po porode slo dole hned 7 kil, no a potom dalsie postupne, teraz mám 58... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre