Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

danka86
18. mar 2008

no to ti verim.. take cakanie to musi byt unavne..

helena
18. mar 2008

ahoj HUNCUT drzim ti palceky

xsuzzi
18. mar 2008

baaaf 😀
tak se jdu po delší době pochlubit s váhou!!! 😅
+ 19 🤐 😅

huncut
18. mar 2008

Joj ďakujem... už chcem mať malinkú tu pri sebe, nech sa to spustí nejako 😠

lenocka80
19. mar 2008

xsuzzi som na tom rovnako 🙂 taktiez +19 😝 😀

lienockaa
19. mar 2008

tak dievčatá, ja dnes 40tt /podľa koňa až zajtra/ a dnes na váhe zrazu ubudlo 1kg..čiže dokopy +10-10,5kg..už sa asi blíži deň D..🙂

xsuzzi
19. mar 2008

lenocka 😀 😵
maj se u Nás dobře ty Naši mimišci 😀 😵

lenocka80
19. mar 2008

xsuzzi tiez si myslilm 😀 A dufam, ze ked sa narodi, tak mu bude chutit papat, tak ako teraz chuti maminke 😀 a ze vsetko to navyse odide s mlieckom 😵

xsuzzi
19. mar 2008

no taky si to tak nějak představuju 😅
ale bojim se,že moje tělíčko nemá ty předpoklady na to,aby se pak rychle urovnalo do původní podoby a já budu jak kulička ještě rok na to 😀

lenocka80
19. mar 2008

Inak ja som tiez zvedava, co sa to so mnou bude potom diat 🙂 lebo pred tehu som mohla zjest hocico a hocikolko a mala som stale rovnaku vahu. A teraz na mne vsetko ostava 😀 Tie nase deturence si s nami robia co chcu 😵

capy
19. mar 2008

ahojte my stale +12. a nic nove

uz aby sme to mali za sebou. uz neviem ani poriadne spat ani nic. a doki mi dnes povedal ze tento tyzden to este nebude ☹ ☹ ☹

felixmama
26. mar 2008

Ahojte dievcata,
vidim, ze mnohe z vas uz finishuju resp. sa uz vytesuju z nedavno narodenych drobcov...srdecne blahozelam.
Dufam, ze sa tu najde este niekto, kto bude riesit tehosske kila 😉

Ja by som sa chcela spytat - som len v 6tt /moje druhe tehotenstvo/ a uz mam kilo navrch. Dost ma to desi, lebo pri prvom tehotenstve som za cele tehotenstvo pribrala len 5,5 kg /vychodzia vaha 58 kg/.
Teraz vsak zacinam s 54,5 kg...nemoze byt ten rychly narast hmotnosti sposobeny tym, ze teraz mam nizsiu predtehossku hmotnost?
Resp. nemate niektora skusenost s tym, ze by ste pribrali rychlejsie v prvom trimestri a potom islo priberanie pomalsie?
Mamicky, ktore uz mate 2 deturence - ako ste priberali 1.tehotenstvo versus 2.tehotenstvo?

apfele
26. mar 2008

Já měla výchozí váhu 52kg , nyní jsem ve 4.měsíci a už mám dvě kila nahoře, což se mi zdá hodně nebo myslíte, že je to ok?

avanka
26. mar 2008

Ahoj, ja som v 1 trimestri schudla 3 kg, vracala som a nejako mi nechutilo jest a priberat som zacala az v nejakom 20 tyzdni, teraz som 25+5 a mam navyse 3 kila

sandrika
26. mar 2008

avanka tiež tonie jebohviečo ja somdnes 36+0 😀 a mam + 4kg

marinka
26. mar 2008

apfele, průměrně se přibírá v prvním trimestru 3 kg, ty jsi ve druhém a máš jenom dvě, takže pohodááá!! 🙂 A navíc jsi hubeňour 😉

natali.m
26. mar 2008

no holky, jak to tady tak čtu, tak já se asi úplně vymykám...já měla před otěhotněním 49 kg, teď jsem ve 3.měsíci, kterému není zdaleka konec a už mám 4 kg nahoru.takže soudím, že se brzo asi neunesu... 😖

sandrika
26. mar 2008

natalin ale však ty si bolavyžlička ja som mala vďaka HAk pred otehotnením 62 kg a teraz 66

natali.m
26. mar 2008

sandrika snad máš pravdu, ono to na hubenějších prý jde brzo vidět, taky už mám bříško jak na konci 4.měsíce a né ve třetím 🙂

mywiel
26. mar 2008

Nelamte si hlavu nad kilami, je to individualna, tie co su chude mozu pribrat viac, to moze byt aj voda nie len tuk nebojte, ved aj babo musi zacat ukladat svoj tuk je to normalne. Tie co su chude mozu pribrat vela a tie co mali nadvahu uz pred tehu je to tak medzi 7-10kg ale to zalezi od povodnej vahy a vasej konstrukcie tela, takze sa tym nestresujte, nejedzte za dvoch ale kvalitne, ovocie, zelenina, cerealie, po porode vsetko zhodite, ved vela vody odide uz pri porode. Treba len davat pozor neprejedat sa nezdravymi jedlami a vela tukmi, lebo mozete naraz vela pribrat a budete mat strie ak mato malo elasticku kozu. Takze si uzivajte tehu a netrapte sa kilami. 😀

sandrika
26. mar 2008

natali toja nevyzerám, že idem čoskoro rodiť 😀

natali.m
26. mar 2008

sandrika, to by se mi taky líbilo, aby to na mě nebylo poznat...tak hlavně, aby ti to dobře dopadlo... 😉

majula009
26. mar 2008

Ahojte babulky, ja som doteraz pribrala 15 kíl. a este mam kolko pred sebou? 🙄 ..vzdy som bola ako prútik, teraz si pripadám ako spuchnutá buchta, povodne gate si natiahnem po stehná...a tak...pritom som až tak vela podla mna nejedla..bezne som jedávala viac ked som tehac nebola a teraz sa mi uklada este slahacka na ktorú sa pozeram cez sklo. Je pravda že sa nehýbem a nemám stresy, pretože predtým som furt niekde behala a lietala a co sa práce týkalo som bola na nervy...v permanentnom strese a teraz ništ. Takže idem sa donutit chodit na nejaké cvicenie aspon nech rozhýbem stuhnuté telo ktoré sa od novembra asi len gúla. A nebojte sa, urcite to vsetky schudneme...aspon ja sa tak utešujem.... 😀 😀 😀 😀

danka86
26. mar 2008

no ja zacinam zajtra 36tt a som uz +9kg. som zvedava, kam to este dotiahnem🙂 lebo sa mi teraz dari 2-3kg pribrat za tyzden🙂

sandrika
26. mar 2008

danka po 36 tt už veľa žien nepriberá vôbec dokonca týždeň pred TP schudnú

danka86
26. mar 2008

inac za posledny tyzden som fakt nic nepribrala, tak uvidim.. 🙂 lebo tyzden predtym som nejake 3kg za tyzden skoro som odpadla..🙂 10.3. som bola v poradni mala som +6kg a 8dni nato +9kg🙂

sorrelia
26. mar 2008

majula
to poznam ja som bola na tom rovnako 😀
ale ja uz mam nie o 15kg viac ale o 20kg 🙄 a este nekoncim urcite
tiez vela nejem, dokonca mam pocit, ze menej nez pred tehu
co uz asi to ma nasvedomi genetika 😀 😀 😀

majula009
26. mar 2008

sorrelia, som rada že nie som sama, 😀 😀 😀
asi máš pravdu bude to genetikou, moja sestra pribrala 20 kil. Mama iba 8 kg. Ale ked si uvedomim čo vsetko musela pocas tehu robit tak sa cudujem ze vobec pribrala. 😵
Aj ja sa vysplham cez 2O kg určite, ale neriesim, najviac ma vie nasrat sestricka v poradni: Aká je váha? Ja jej poviem že kolko a ona vždy tak zdesene: KOLKOOOO??? Ako keby neviem co som pribrala. Alebo aj niektore kamosky, ze boze ja som s takým bruchom isla rodit...noa ved to je normálne, niekto priberie menej niekto viacej. Poznám kocku z poradne co sedela vedla mna a ja len tak informacne sa spytam ci ide do poradne a ona ze ano, pritom brucho nikde tak si tak poviem AAAAA, zaciatocníčka, a potom mi povie že je v 21 tt. A ja posobim jak tesne pred porodom... 😠 ale vsak co sranda musi byt nie????

tara33
26. mar 2008

ja mam zatial + 12kg a to som tie tie posledne 2 kg nabrala za posledne 2 tyzdne 😕 tak dufam, ze teraz sa to priberanie uz zastavi 😉

sorrelia
26. mar 2008

majula
no jasne - sranda musi byt 😀 😀 😀
Inak poznam kocku co pribrala pocas tehu 35kg. Teraz ma jej maly rok a ona je na povodnej vahe. A dalsia pribrala 42kg a malicka ma 3 roky a jej mamina je kocka. Takze uz davno nestresujem 😀 😀 😀 . I ked ma dokaze vyviest z miery mamicka, ktora je v 42 tt stazuje sa, ze prenasa a ma polovicu z mojho brucha 😀 . Vtedy si pripadam ako veleryba 😠
Nebojme sa daco nechame v porodnici a daco pojde dole kojenim. A babatko tiez volaco vazi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre