Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

ewisam
20. máj 2011

Ja zacinam mat pocit, ze nepriberam, alebo mam pokazenu vahu? 🙂 ked sa ma okolie vypytuje, co za chute mam, (kysle uhorky, slahacku a zavinace, bebe keksy s treskou) len sa 🙂 pretoze takeho chute ma nechytaju....a nie ze by mi chybali, ale zistujem, ze mi nechuti jest, castokrat zjem len 2-3 rozky a 3 jablka za cely den....viem ze musim jest, preto jem casto aj na silu, ale keby ste sa ma spytali na co mam chut, tak na nic ☹

mysti
20. máj 2011

@kiribaby ja presne uvidim buduci tyzden v poradni, to budem v 17tt, ale myslim, ze viac ako 4kg od zaciatku na sebe nemam...rifle obleciem aj ja, tesne nohavice som radsej aj ja odlozila, sikne velmi nenosim, lebo moja postava nie je velmi idealna... 😀 no a podprsenky-to je aj moj problem-obvod je v poriadku, ale ako pises Ty, aj ja si budem musiet kupit asi s vacsimi kosikmi, lebo mi tiez otlaca kosticu 😠 zase moj manzel neporotestuje, ze sa este zvacsili 😝 ja by som chcela tiez pribrat tak max.8-10 kg najviac, viac iste nie...ja mam teraz 75kg (172cm). takze idealne to nie je, mam problem, lebo mam siroke stehna... 😠 😖 po porode tvrda dieta 🤐

miss_stanya
21. máj 2011

Dievcata, keby vam muzi tvrdili, ze priberate prilis vela, pozrite sa na nich 🙂 http://dietatko.wordpress.com/2011/05/21/s-teho...
😀 😀 😀

ianitka
22. máj 2011

ja som v 19 tt a mam - minus 1 kilo od zaciatku tehu, podotykam pocas celeho tehu som zvracala asi 3x....
ale do vacsiny oblecenia sa uz nezmestim... 😉

preshibana
22. máj 2011

ja som v 13 tt a zatial som pribrala 3 kg, neviem, co je to zvracanie a kombinujem take sialene kombinacie, ze samej sa mi rozum niekedy pozastavuje....pri tom mnozstve jedla, co zjem v praci a potom doma by som mala pribrat aspon raz tolko.....ci? 🙂

dazdovka
22. máj 2011

Ahojte, ja som len v 9-tom tyzdni a uz mam 3kg navrch. Inac pri prvom tehotenstve pred 11-timi rokmi som pribrala 23 kg a vsetko som bez namahy zhodila do pol roka. Vobec som vela nejedla, akurat tie kombinacie podivne - palacinky s horcicou, zavinace s babovkou a aj tak sa na mna hrozne nabalovali kila. Ked budete kojit, v noci vstavat k malemu upircatku, cez den vela prechadzok, tak zhodite ako nic 🙂
Teraz pri druhom tehotenstve som len v 9 tt a pribrala som uz 3kg, aj brusko mam uz vypukle (a to cely zivot mam skor lavor ako kopcek). Predtym som vobec do bruska nepriberala, vyhuplo mi az v 8. mesiaci, nebyvalo mi zle od zaludka, mala som furu energie, nebolo mi na odpadnutie. Nechapem ako mozu byt dve tehotenstva jednej zeny tak odlisne.

tehuli
23. máj 2011

@ketrinka29 koukám, že toho, co tak čtu máme dosti společného🙂 banán s mlékem miluju nebo s jahodami🙂 a buchty taky můžu maso si taky dám kuřecí, rybu, krůtu,ale v podstatě jen k obědu normálně s polévkou a přílohou k masu🙂brambory, těstoviny, rýži cokoliv je🙂
vitamíny moc nejím jen železo a hořčík s vápníkem prý sou po nich velké děti tak nevím či je to fáma🙂
já už taky nic neobleču🙂) pár triček ale kalhoty mám nový a nebo těhu🙂 i 3/4 jsem si koupila přímo těhu jsou lněné a strašně vzdušné a pohodlné🙂 takže taky chodím po nákupech jako ty🙂 tak musíme se přeci líbit ne??i když trochu kyneme;)
podprsenku už nepoužívám ani jednu🙂 ze všech mi lezly bradavky:DD tak mám velikost C už🙂
já po dnešním vážení ve 25.tt + 7,2 kg🙂 ..co už🙂 všichni mi říkaj, že se vlezu do max 14🙂 tak snad jo..s tím sem tak nějak počítala byla jsem drobek🙂

tehuli
23. máj 2011

@ketrinka29 jo a zmrzku taky tedka můžu v těch vedrech🙂 na půl jsme s drahým včera dali carte dor🙂 čokoláda višen🙂)

tehuli
23. máj 2011

@ketrinka29 jo a zmrzku taky tedka můžu v těch vedrech🙂 na půl jsme s drahým včera dali carte dor🙂 čokoláda višen🙂) s tou psychikou máš taky pravdu..můj přitel mě ted taky více obletuje..:( ale spíš je to ve mně on mi říká jak jsem krásná jaká mám prsa a zadeček krásná samo sebou..ale já měla potíže se zhubnutím předtím a ted sem se jen bála, že se zpět nevrátím:(
a tak se tady povzbuzuju🙂a dodávám naději, že jsou holky co jsou na tom hůře a nabraly už více a jsou v pohodě;)

tehuli
23. máj 2011

@ewisam to je divné🙂 já neměla chut na nic jen tak první dva měsíce.🙂 a ty jsi nepřibrala ještě nic?

veronicka1901
23. máj 2011

Ja chute nemam (skor nechute), ale jem viac ako pred tehotenstvom, lebo ked som hladna, je mi zle od zaludka. Ale take sialene kombinacie, ako pisete vyssie, tak to je wow 😀.

juliakocka
23. máj 2011

ahojte kočky, tak ja som v 23 tyzdni a pribrala som zo 67 na 73, takze 6 kil, co je menej ako pri prvom tehotenstve, ale aj tak som nervozna z toho, lebo este po prvom tehu mi ostalo 6 kil a predtym som bola baculka, no najviac som nervozna z toho, že mi praskaju stehna, boky, brucho, prsia mam vytahane a popraskane po prvom dietati, a najhorsie zväčšovanie babatka este bude v auguste a septembri......som z toho chorá, a už sa snažim nejesť, aj ked vraj diety netreba držať, ale uvážte, pri výške 155 cm by som mala mať tak 45 kil, maximálne 50 a ja mám 73 čo ešte nie je koniec priberaniu..........maličku si fotíme a ja sa foťaku vyhybam ako sa len dá, je mi z toho na grc, že je vonku tak krásne a ja nebudem mať s maličkou spoločnú fotku, poslednú mam z februára, ked mala rok 😖 už sa neviem dočkať porodu a hned taku dietu nasadim, že konec, musim schutnut aj napriek tomu, že budem riskovať kojenie, ako sa vraví, šťastná matka šťastné dieťa, a tie rečí múdrych ľudí, že hlavne myslieť na bábatko, blbosť, pretože ak ja budem mať depresie poporodne zo seba, ako strašne vyzerám, tak 2 deti budú nešťastné 🤐 tak dúfam, že už nepriberem, maximalne 5 kil do konca tehu , bo ma porazi

ketrinka29
23. máj 2011

@tehuli ...však to si v pohodičke s kg, zmestíš sa do tých 15kg za celé teho, to by som chcela aj ja, no uvidíme, ako to vypáli.
Som si povedala, že musím zjesť aspoň jedno jedlo za deň teplé a plnohodnotné. Možno to bude teraz v lete ľahšie s jedlom, lebo v tom teple moc nechutí, len samé ovocie, zelenina, šťavy, jogurty... ale aj tá zmrzka, šejky...len ono tá váha vraj ide aj sama, nemusíš sa ani napchávať.
Aj ja som počula, že od vitamínov sú detičky väčšie, ale neviem, či to tak je, lebo ich odporúča lekár a teraz mi porodili dve kamošky a brali ich celé teho Calibrum babyplan a potom materna a váha detí do 3.5kg, čo je normál. Na druhej strane je to fajn výhovorka, že si toto obdobie môžeme dopriať viac, než kedykoľvek, tak ak ma chytí mlsná, idem do toho!!! 😉
Sú ľudia, čo majú rôzne alergie na jedlo, cukrovku atd., musia sa v jedle obmedzovať a zdravý si nedopraje? To je nevďačnosť a hriech. Nehovorím, že to treba preháňať, no dať si trošku a uspokojiť chuťové poháriky a psychiku pomáha viac, ako odopieranie a potom sa návalu žravosti aj tak nedá ubrániť! 😖
Telo si samo vypýta, čo potrebuje, tak ho treba počúvať. 😀

@veronicka1901 ..ak ti býva zle, treba jesť. Ja som prvý trimester mala žalúdok ako na vode, všetko mi páchlo a nemala na nič chuť, ale čítala som, že je to o tom, aby ti neklesla hladina cukru v krvi, tak papaj každé 2-3hod.malé porcie. Už som to tu písala. Vždy maj po ruke nejaký keks, piškóty, banán...nejedz kyslé ovocie na lačný žalúdok. Fajn sú zemiaky, ryža s maskom, zeleninka, vločky v mlieku, maces...daj si na čo máš práve chuť. Ja som sa najskôr bránila, no potom som nabehala do potravín a ruská zmrzka, horalka, brumík a pribináčik som natlačila a zrazu mi nič nebolo. No nemusí to tak fungovať u každého. 🙂

barca127
23. máj 2011

@juliakocka ahoj mno ja dobre viem o čom hovoríš...ja som začínala tehu na 74 kg pri výške len 162cm (veľa som pribrala keď som bola prvý krát tehu, ktoré sme nedotiahli do konca) teraz mám 13kg + v 32 tyždni...a to nemám pocit že by som sa nejako prejedala, skôr jem ešte menej ako pred tehu, mne sa vždy ukladal tuk skôr na brušku a teraz na stehnách vnútorných, na čo som nebola vôbec zvyknutá, tak sa už nemôžem na svoje nohy ani pozrieť a to ide teplo čas krátkych nohavíc :(( ale snažím sa naozaj na to nemyslieť a počítam s tým že po pôrode to bude teda tvrdý boj s kilami

tehuli
23. máj 2011

@ketrinka29 jj pravda..taky si to ospravedlnuju🙂))
a říkám si, že pak to zhodím🙂) já furt první tři měsíce jedla kyselé a slané..a ted bych se utloukla po sladkém ..po obědě si musím dat aspon čoko tyčku snickers nebo minonky nebo zmrzku cokoli🙂 a nekdy si dopřeju i večer s přítelem on je hubenour a rád hřeší právě zmrzlinky a podobné sladké věci buchty a koláčky, čokoládky:DDtak si nedej když se vedle tebe večer v 7 dlábí🙂)

tehuli
23. máj 2011

@ketrinka29 a jinak ty si taky v pohodě ne?tys psala že si měla v 19.tt 4,5kg nahoře?tak ted to budeš mít tak 5 ne?5,5? já nabrala za 14 dní tak 1-1,5kg🙂 a to jsem třeba jedla jen salátky a méně sladkého🙂 takže to fatk není jen tímto..pak jsem jedla sladké a nepřibrala za celý týden nic🙂 ani blbé deko🙂

ketrinka29
23. máj 2011

@tehuli ...práve som zbúchala pribináčka a kúpila ešte do zásoby. 🙂 Ja to nechcem brať tak tragicky, poznám sa a som zvyknutá na sebe makať, cvičím celý život- 🙂 tak od 15tich. a viem , čo na moje telo zaberá, mám rada ten Rollen/ rolletic proti celulitíde, napína kožu, odburáva tuk, to funguje, tak po pôrode začnem dražť stravu podľa Mačingovej, cvičiť a chodiť na anticelulitídové kúry. Vyskúšala som aj vakupres, a štúdio so strojmi na cvičenie ako vacushape a ešte mám aj trénera, len teraz nechodím nikde, bojím sa, dieťa mi je prednejšie. 🙂
No myslím si, že budem mať tých 5,5-6kg ku koncu 20tt. Asi sa mi zadržuje veľa vody v tele, idem po práci na masáž a objednám sa aj na lymfodrenáž ručnú nôh, lebo som prišla v ihličkách a sedím v šlapkách v práci a keď som sa chcela prezuť, tak pravú topánku som neobula ☹ Je to už tu, opúchanie nôh v teple. Beriem len magnézium a natieram chladivými gelmi na opuchy...no aj tak to moc nepomáha. Ja opätky nosím len pre formu, do auta z auta prejdem pár metrov do práce, tam sa prezujem a späť zas opätky ale len do auta, nepreháňam to. 😀
Čo sa týka sladkostí, tak ja jem celý život len sladké, nepotrebujem niekedy ani nič iné, ale potom ma to prejde a zas normál- kolobeh!!!

tehuli
23. máj 2011

@ketrinka29 tak to jsi jako já sladké a sladké🙂) pribináčky taky můžu:DD já měla ránko makovej koláček a musli s jogurtem🙂 pak banán, pak polévku zeleninovou a kuřecí salat se zeleninou a takovej mini rohlík celozrnej k tomu salátku, a tedka na svačinku mám takovej tvarohovej řez míša🙂 jednu tu kostečku🙂 polité čoko🙂 a večer dělá přítel tunákový testovinkový salátek 🙂)tak si dám to🙂 a pak uvidím zda bude zas hřešit zmrzkou🙂 zítra dělá zkoušku tak asi bude jak my tomu říkáme prasit:DDDD

tehuli
23. máj 2011

@ketrinka29 jinak já také cvičím ..dělala jsem lektorku spinningu a alpinningu celkem tak 5krát týdně a měla bych od půli listopadu zase začít🙂 tak sem zvědavá🙂 sice jen dvakrát tydně ale stačí na rozjezd🙂

tehuli
23. máj 2011

@ketrinka29 snad se do těch 14-15max vlezem co?🙂)
pak se budem povzbuzovat🙂

ketrinka29
23. máj 2011

@tehuli ...a keď nie, tak bude tvrdá disciplína a makačka okolo dieťaťa a ešte fitko. Ty budeš v predstihu o mesiac, tak budeš písať zážitky. Ja som zvedavá aj na pôrod, budeš mať muža na sále? Kočík a výbavičku už máš?
Ja mám objednaný kočík a všetky náležitosti k tomu, no ostatné až v auguste, keď budem už čerpať dovču a pomaly materskú. Inak už mám predstavu, čo kde a aké kúpime. Ešte to doladíme farebne podľa pohlavia. 🙂
A cvičiť stačí tak 2-3krát/týž.to už má svoj účinok, len to vždy treba zladiť aj so stravou, hlavne brucho je o strave, len ktovie, ako to ide po pôrode. Ja si doma zacvičím aj teraz na dvd s fitloptou, Kynychová-češka-cvičení s betynkou, tam čaká dvojičky a je tam aj cvičenie v šestonedelí. Len ja som bola zvyknutá na poriadnu makačku, ako tae bo, činky...tak sa budem mať na čo tešiť, prcka si zoberiem všade so sebou, bude taký malý výletník. 🙂

tehuli
23. máj 2011

@ketrinka29 jéé to se mrknu. na to šestinedělí🙂 ona je dobrá Hanka Kynychová tu mám ráda🙂
já se bojím porodu:( ale bylo to horší...ted se čím dal víc těším aby byl už venku🙂
jj chci tam mít mého snoubence,ale nevím no..snad to zvládne...🙂 on hrozně chce;)

tehuli
23. máj 2011

@tehuli jj já ho taky budu brát sebou, u nás ve fitku, máme dětský koutek nebo budou fungovat babičky🙂 a na hodku pohlídaj a dvakrát v týdnu odběhnu🙂 makat..pak ještě prochajdy s kočárkem a máme to dole🙂 máš v albu fotky?musím mrknout🙂
aha nemáš že?🙂) já mám pár...

kočárek máme ten zelenej camarelo Q12 co mám v albu ten tmavší, ale je tam složena záloha a druhou půlku při převzetí až v srpna..uschovají nám ho tam do porodu🙂)

tehuli
23. máj 2011

jj já ho taky budu brát sebou, u nás ve fitku, máme dětský koutek nebo budou fungovat babičky a na hodku pohlídaj a dvakrát v týdnu odběhnu makat..pak ještě prochajdy s kočárkem a máme to dole máš v albu fotky?musím mrknout
aha nemáš že?) já mám pár...

kočárek máme ten zelenej camarelo Q12 co mám v albu ten tmavší, ale je tam složena záloha a druhou půlku při převzetí až v srpna..uschovají nám ho tam do porodu)
@ketrinka29 já to poslala sobě haha:D

tehuli
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mysti
23. máj 2011

ahojte kočky, ja som sa vcera u nasich vazila (doma vahu nemame) a od zaciatku tehu mam na sebe +4kg, zacinam 17tt. Takze zatial je to v pohodke. Vo štvrtok idem do poradne, tak to budem vedieť presnejšie... 🙂 ja dufam, ze viac ako 10kg nepriberiem... 😠

veronicka1901
23. máj 2011

@ketrinka29 : Vdaka za radu, ja som este 2 tyzdne v prvom trimestri, tak hadam potom to bude lepsie. Problem je v tom, ze by som jedla, ale nemam na nic chut 😒. Ale pribrala som zatial 2 kg uz, lebo naozaj, ked som chvilu hladna, tak idem zomriet, co ma tak zaludok boli a napina ma na vracanie. Teraz mi zacali chutit zeleninove salaty a ovocie, tak som vcelku rada 🙂.

ewisam
23. máj 2011

@tehuli nie priberam, jem, ale nejem tak ze mam chut tak si to dam... jem,lebo si poviem drobec potrebuje a sup do seba spenatovu polievku.... 🙂 Zatial som pribrala zhruba 5 kg

marry_ann
23. máj 2011

no ja mam zase ten problem, ze cele tehu som sa drzala, ale teraz , ked som v 34 t, tak dostavam doslova zachvaty pazravosti, az sa sama cudujem...som zvedava, na kolko kg sa dostanem...

tehuli
24. máj 2011

@ewisam tak to je akorát🙂 ale je blbé že nemáš chut a Dr. ti na to nic neřekl?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre