Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

luciakorky
7. apr 2007

cafte, ja som momentalne 28tt, a uz mam 11kg hore. 😖 A to ide nejako samo, papam vela zeleniny, len ked vecer lahnem do postele mam neuveritelnu chut na Bebe 🙂

escada17
7. apr 2007

baby, ja si neviem pomoct s haluskami a z tycn fest priberam 😉

milly333
10. apr 2007

Ahoj holky,
jsem ve 24 týdnu a už jsem přibrala 7 kilo, také se stravuji dost zdravě a mám i dost pohybu, začínají se mi pěkně tvořit pěkné červené strie, nevíte co teď v těhotenství na to použít?Myslím že 7 kilo ještě není konečná🙂bude hůř, ale slyšela jsem že by to pak mělo jít po porodu rychle dolů???

sjuzi
10. apr 2007

Ahojte, myslím, že teraz po Veľkej noci sme na tom viaceré dosť zle. Tým koláčikom sa vôbec nedalo odolať... 🙂
Ja mám doteraz +9 kg, strie zatiaľ žiadne. Mastím poctivo, ráno krém od Vichy a večer olej Bubchen.

miska11
10. apr 2007

ahojte babenky. tak to vam všetkým tu závidim. ja mam k dnešnému dnu +25kg a koža popraskaná a dost skaredo. Dnes mi doktor predpisal mast proti svrbeniu myslim že je to fenistil gel.Inak kremujeme sa 3xdenne 😖

katy27
10. apr 2007

ahoj 🙂 ,
ja som v 35tt. Cakame prve a doteraz som pribrala 11kg.Takže asi tak optimálne.
Brucho mastim s kremom Bonella a zatiaľ žiadne strie, iba na prsiach. A to sa mi vôbec o veľa nezväčšili😠 .

escada17
10. apr 2007

miska, ale ty cakas dvojicky, to sa pribera zrejme viac, ze? Ja som prve tehu len pri jednom dietatku pribrala 23 kil...teraz som v 19 tt a 4 kg a sa stavim ze nakoniec aj tak pekne vysoko vyjdem...

myschka
10. apr 2007

No já měla strašný strach jak dopadnu protože s váhou válčím už od puberty ale zatím super. prvni tři měsíce jsem hodně zvracela tak jsem zhubla 5 kg a teď ve 30tt mám přesně svojí váhu jako než jsem otěhotněla takže navíc budu mít až to co naberu od teď. poslední týdny ale nemám vůbec hlad, malá se roztahuje a tlačí mi na žaludek.

aeroaero
12. apr 2007

já jsem ve 31tt a mám nahoře 10 kg.Jím opravdu všechno nna co mám chut a nijak se neomezuju...doufám že ted už to moc nahoru nepujde a skončím na těch 15 kg.

froschka
12. apr 2007

miska jeeej ty si uz 35tt to je super ze sa drzis.
Ja som zatial pribrala 13kg,no brusko praska len v okoli pupka kde som mala kedysi piercing....ale teraz rastie strasne rychlo takze sa striam asi nevyhnem ale kaslat na ne hlavne nech su mimi ok

janada
12. apr 2007

myschka to teda obdivujem,ja mám +6kg,z toho asi 3kg som pribrala na prsiach,ked si dám na seba bundu nikto nevie že som tehotná

dobromila
13. apr 2007

caute, ja hlasim cerstvych +9 kg, a to zacinam este len 28. tyzden, resp. siedmy kalendarny mesiac 😝 Ale to bude zrejme aj tou Velkou nocou, inac by aspon jedno kilecko este pockalo s nalepenim sa na mna 🙂

No a strie na bruchu zatial ziadne, co ma vsak prekvapilo - okolo pravej bradavky mam cely cerveny vejar! Mastim kazdy vecer poctivo, prsia od 3. mesiaca nemenia velkost a len tak zo dna na den si vsimnem toto!

vedvies
13. apr 2007

ja som vcera zacala 27.tt a mam uz +9kg - takze dobromilka si lepsia 😀

mirka9
13. apr 2007

bolo by to krásne, keby som pribrala to, čo je optimálne, ale žiaľ, všetko sa na mňa nálepí a tých 18kg ešte pôjde hore 😠

chechta
13. apr 2007

Ahojte,
já v prvním trimestru zhodila 2kg a teď jsem tři nabaral takže mám 1kg navíc 😀

megie
13. apr 2007

ja som čítala, že optimálne je medzi 9 a 12kg. Ale ževraj norma podľa doktorov je od 5 (čo sa mi zdá málo) do 20 kg. (čo je už dosť veľa, podľa mňa), tak neviem. Ja som hned od začiatku pribrala 1,5 kg. Ale to bolo asi preto, že som viac jedla, nie z tehu. Ale teraz som to zas schudla. (všetko v priebehu cca 2-3 týždne. Tak som zvedavá, koľko budem vážiť pred pôrodom. 😀

marcelana
13. apr 2007

Ahojte holky,jsem v 7tt a už jsem přibrala 3kg je to hodně,co?No asi nesmím tolik papat 😀

morusa
13. apr 2007

Holky, já vás uklidním 😀 Já mám nahoře 23,5 kg a to tipuju ,že se to ještě nezastavilo. A opravdu jsem se nijak necpala a pohybu mám stále dost, prostě si to tělo dělá, co chce.

rainbow
13. apr 2007

morusa a kedy is pribrala najviac?

morusa
13. apr 2007

Rainbow: Do pátého měsíce nic moc, ale od šestého se to začalo pěkně rozjíždět. Je fakt, že spousta lidí mi těch 23kg nevěří, protože jsem vysoká(180cm), ale bohužel mi to šlo do zadku a do stehen docela dost, takže budu mít co dělat, normální kalhoty obleču tak do půli stehen, výš ani náhodou.

zlatka
13. apr 2007

Moruso, souhlasím s Tebou, já jsem přibírala měsíčně tak průběžně pořád kolem dvou kil a myslela jsem si, že ke konci to zvolní a ono to v tom 8. -9.měsíci narůstá nejvíc, je to ale individuální, si myslím.

veronika13
13. apr 2007

ja som do 6. mesiaca tehotenstva pribrala len 1kg a dokonca som to dobehla na 12 😀

lenchita
13. apr 2007

Holky, co přibíráte hodně, nic se nebojte! Já jsem přibrala 23 kilo a malá ještě nemá ani 3 měsíce a mě chybí shodit už jen tři kilča, abych byla na původní váze. Kojení funguje, nějak se v jídle moc neomezuju (ale taky nepřežírám🙂

morusa
13. apr 2007

Zlatka: já si se svým životním stylem naivně myslela, že nepřiberu víc jak deset kilo, jsem vegetariánka a ani nemusím nijak sladké, ale když už to bylo na patnácti kilech, tak jsem si říkala, že by to mohlo přestat, u osmnácti jsem si pobrečela a ted už to fakt vůbec neřeším, odevzdala jsem se a jenom počítám dny do porodu.

morusa
13. apr 2007

Lenchita: já se bojím dost, jelikož normálně mi každé shozené kilo dá sakra zabrat. 😒

eli88
13. apr 2007

ahoj moruso 🙂 jak je?
čoveče nejsi v tom sama já mám taky 180 cm 25KG NAHOŘE...

veronika13
13. apr 2007

tiež som tú váhu nijak neriešila, každý vravel či mi niečo neni, ked nepriberám, tak som len povedala, že niekto priberie len kilo iný 20, no a nakoniec som nabrala 12 a už sú aj fuč a to som preto ani prstom nepohla 😀

morusa
13. apr 2007

Eli88: no tak jestli se sejdem v tom Podolí, tak můžem spolu brečet. 😀 A šlo ti to taky všude nebo to máš převážně v bříšku?

peha
13. apr 2007

tak ja som pribrala celkom 23, a najviac to slo v od 7. mesiaca, dovtedy som mala len nejakych cca 7 kil a potom som sa zalievala vodou a tukom.
teraz som 3 tyzne po porode, a 13 kil je fuc, tych 10 zostalo ako priklincovanych 😀 a hlavne brucho a stehna sa premenili na jedny obrovske sunkove polia ☹ 😀

eli88
13. apr 2007

moruso to budeme,protože mě to štve čím dál tím víc.. 😒
zadek mám jak valach,stehna se mi dřou o sebe při každým kroku a na bokách mam už strie...než jsem otěhotněla,tak mi všichni nadávali jak jsem vychrtlá a teď?To že jsem dala fotky sebe na tohle fórum mi dalo dost přesvědčení 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre