Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

liki205
30. mar 2009

zdá sa Vám normálne že som v 18 týždni a už som pribrala 6 kg? ☹

elian
30. mar 2009

celkom ano aj ja som v 18 tt a už mám o 5 kíl viac ako pred tehu 🙂 🙂 🙂 dúfajme, že je to OK

evkacka
30. mar 2009

katka1981, Babulka - tak som bola u dokyho. Ked ma zbadal, tak sa zhrozil. Dal mi tabletky na odvodnenie a vo stvrtok mam ist na kontrolu. Ale povedal, ze pokial je moc aj tlak OK, tak sa nemusim bat.
Babulka - kuk PB

evkacka
30. mar 2009

babky sorry - tu kesinka, len som prihlasena pod sestrou 😀 .

kesinka
30. mar 2009

tak uz som tu 😎

katka1981
30. mar 2009

avkacka, kesinka, 😀 tak super ze si bola, vidis dal ti lieky a urcite ti kazal obmedzit sol. Drzim palce aby si vsetko vycikala. Ja som strasne vela cikala tuto noc, tak som myslela na teba, ze chuda aj ty by si rada. Tlak je dolezity, pokial nemas vysoky, tak je fajn. Drzkaj sa.

kesinka
30. mar 2009

Dakujem Katka - som rada, ze tie opuchy nic nenaznacuju, len ma doktor dostal poznamkou pri prehliadke - toto asi nevydrzi 😲 . Asi sa teda mojho terminu nebudem moc drzat 😕 .

katka1981
30. mar 2009

kesinka, ale neboj, vela ti uz nechyba, za chvilu je babo krasne vyvinute a pokial budes psychicky v pohode a odpocivat, babo pocka, mozno este budes prenasat. Keby to bolo tak vazne, nepusti ta domov. Kolke baby puchnu od zaciaku tehu. Termin mas za chvilinku tak sa neboj.

shpirti
30. mar 2009

ahojky, o tri hodinky mam prehliadku,budeme sa aj vazit 😅 no uvidime 😀

blondinka42
30. mar 2009

Je na zaciatku siesteho mesiaca velmi velke brusko?Budem sa v autuste vydavat preto sa informujem.A co mam robit aby bolo co najmensie.

reni7
30. mar 2009

blondinka-mě teprve koncem 5.měsíce začalo být vidět,ale každej to má jinak,budete muset podle bříška přizpůsobit šatky,hlavně břicho nestahuj do šatů 😨 a proč se nevdáváš až bude prcek větší,když nechceš mít břicho v šatech? 😕

shpirti
30. mar 2009

blondinka,no ja mam uz brusko pekne velke,takze asi to je individualne...brusko urcite nestahuj!!inac,mne sa velmi pacia svadobne saty s bruskom 🙂

jaynee
30. mar 2009

Blondinka, já mám břicho přímo obrovské celou dobu, začalo růst hodně tak ve 4.měsíci (a to čekám jedno mimi a všechny hodnoty mám v normálu), ale už tak od 5.měsíce mi všichni hádají aspoň o 2 měsíce víc! Teď začínám osmý a nikdo mi nevěří, že nemám termín zítra... 😀 Ptala jsem se PA a prý je to strašně individuální, záleží na celkové stavbě těla a břišní stěny, jak se ti tam budou přesouvat orgány, jak mimi poroste, někdo má prostě minipupík a někdo je jak kdyby spolkl meloun. Rozhodně se to ale nedá nijak ovlivnit. 🙂

katka1981
30. mar 2009

blondinka42, to je velmi zla otazka, co mas robit aby bolo co najmensie. Nejedz potraviny, kt. nafukuju, nic ine ti nepomoze a aby si chodila pravidelne na wc. Ale rast babatka neovplyvnis a ani by si nemala. Ved to je to najkrajsie co mozes mat v brusku. Jedine co by som ja asi poriesila, su saty zviazane pod prsami, aby malo babatko miesto. Urcite nie ziadne korzetove saty. Mne tiez bolo brusko vidno az v piatom mesiaci akoby som bola nafuknuta. Ale len tak pre zaujimavost, ja som v osmom a moja svokra nechape kde mam brusko. No staci mat volne tricko a nebyt nafuknuta a nevidno ho. Je to individualne, pri druhom babatku ho bude vidno hned.

pajinka23
30. mar 2009

zienky ja som pribrala 23kg ☹ a to mam este 6tyznou do porodu 😅 😅 A inak blondinka42 ja som mala v siestom mesiaci malicke brusko,skoro nebolo vidno 🙂 🙂 ale neboj tehotenstvo je krasna vec a bjusko vyzera pekne aj vo svadobnych satach 🙂 🙂 🙂

andrea12737
30. mar 2009

No, koncim uz druhy mesiac, ale musim povedat ze v podstate uz potrebujem nosit tehotenske nohavice...nvm ako je to mozne. V stredu mam este len prvy ultrazvuk tak uvidime ci to sedi, ale brucho je ozaj velke na svoj ´vek´. nvm preco ale trochu ma to znepokojuje, lebo takto rychlo to pri prvom neislo....

shpirti
30. mar 2009

tak a je po kontrole..vsetko dobre dopadlo 🙂 ,aj to vazenie 😀 od zaciatku tehu je to 1.5kg ,doky hovori,ze fajn,a ze kazdy mesiac by to malo byt tak!nie viac ako 2kg!!!nieje to malo?

katka1981
30. mar 2009

andrea12737 , Andrejka kazda mamicka kt. caka druhe dieta, ma brusko skor ako ked caka prve. To je normalne.

blondinka42
30. mar 2009

Tak dakujem za rady.

blondinka42
30. mar 2009

Ja budem mat asi riadne velke brucho lebo som stale hladna,nieco take som este nezazila.Kazde dva hodiny musim daco jest.

andrea12737
31. mar 2009

Vdaka Katka1981 🙂 ...citala som o tom, ale ze je to uz mozne vidiet na konci druheho m.. nevadi, aspon sa s tym mozem ukazovat o nieco skor ako pri mojom prvom tehotenstve. Vtedy si to ludia prvykrat vsimli ked som bola v siestom mesiaci no pomaly v siedmom, pamatam sa ako som sa uz tych bruskom chcela chvastat, ale nemala som sa cim 🙂 🙂 , a teraz to vidno na moj vkus trosicku vcasne... 🙂 🙂 len dufam, ze mi dr.povie ze je vsetko v poriadku

kesinka
31. mar 2009

Katka1981 - idem sa ti pochvali. Lieky na odvodnenie co mi dal doky pekne zaberaju. Z tych 5,5 kila, co som pribrala za tyzden, mam za 1 den a 1/2 dna dole 3,8 kila. Uz sa citim lepsie 😵 , ale dufam, ze este niake to kilocko pojde dole.

spimira
31. mar 2009

Já jsem zatím pořád nic nepřibrala, ale břicho mám nafouklé.Je pravda, že nějaké menší tukové zásoby jsem měla,takže asi proto.Kalhoty zatím obleču všechny.Až mám někdy strach, jestli mimčo roste.Snad nebudou žádné komplikace. Holky v kterém týdnu už by to mělo jít vidět ?

shpirti
31. mar 2009

spimira,to je velmi individualne!u mna bolo dobre vidiet brusko uz v 4.mesiaci!inac som schudla,teraz mam len 1,5kg naviac!malu som vcera videla,je zdrava ako buk,velmi ziva-stale niekde utekala 🙂 ma374g,takze rastie jedna radost 😀

katka1981
31. mar 2009

kesinka, perfektne, si ma az dojala, joj aka som citliva. Skoro mi vybeh,la slza, velmi sa tesim.

evkacka
31. mar 2009

ahojte maminky, som kesinkina sestra, o 17,45 sa im dnes narodila Simonka, 46cm a rovne 3kg tak snad už bude len chudnúť 😀 držte sa, jupíííííííííííííí som tetááááááááááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀 😝

amona
31. mar 2009

Evkacka: Takže gratulujume!!!!! 😀
Já jsem začínala s váhou 65 kg, nyní jsem v 28 tt a nahoře je jen 6 kg. Bojím se ale aby to teď prudko neposkočilo dopředu! 🙂)

shpirti
31. mar 2009

evkacka,kesinka,GRATULUJEMEEEEEEEEEEEE 🙂

amartina24
2. apr 2009

ahojte babky.som v 23 tt pribrala som zatial cca 5 kg.obvod bruska mam 100 cm.je to dobre alebo je to vela? dajte mi to vediet. dikes 😒

blackie26
2. apr 2009

ahoj ja sem ve 2o tydnu a na zacatku jsem mnela 59 a ted mam 63.5 pri vysce 183 cm 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre