Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

saza007
11. jún 2009

niekto tu pisal, ze vaha ide v tehotenstve hore len vdaka kaloriam - absolutna blbost, optimalny prirastok vahy je mininalne 12 kg a kazdeho je to individualne.

priemerna vaha babatka pri narodeni - 3300 g
narast maternicoveho svalu - 900g
placenta, ktora vyzivuje babo - 600g
zvacsene prsia 400g
zvacseny objem krvi 1200g
plodova voda 2600g
zasoby tukov 2500g

Tak si to pekne spocitajte, samozrejme, udaje su priemerne a u kazdeho je to indi vindi. Posledne, co by som si zelala by bolo, aby som pocas tehu pribrala minimum a potom moje telo muselo cerpat z vlastnych zasob. Taktiez nie som zastanca jedenia za dvoch, ale je mi jasne, ze pocas tehu musim trosku zvysit prijem kalorii.

maska1
11. jún 2009

ahojte babenky 🙂 chcem sa vás opýtať, či je normálne, keď na začiatku tehu som schudla 3 kg a zatiaľ som ani tie nenabrala naspäť, nedá sa mi pribrať a to jem normálne ako aj predtým 😒 čiže som od začiatku tehu stále -3kg už aj sestrička sa ma pýtala, či doma nedržím diétu 😖
ako to bolo u vás, či sa tu nájde taká, čo do polovici tehu vôbec nepribrala ani 1 kg a potom naraz áno 😕

lilili2
11. jún 2009

maska1: mě to právě tvrdila sestřenka, že ze začátku pár kilo schudla protože ji bylo blbě a že začala přibírat až od 6 měsíce těhotenství. Takže se to asi stává 😉 . Říkala, že potom od toho 6 měsíce těhotenství to šlo šupem nahoru.
Já jsem v 19 tt a mám už nahoře 4 kg. Já mám právě stach jestli to není moc. Ale furt si říkám že je hlavní aby se prckovi dařilo. 😀

maska1
11. jún 2009

lilili2 ďakujem ti pekne, si ma upokojila 😉 len dúfam, že potom naraz nepriberiem 20 kg 😀 ale aj tak mi to je jedno, hlavné je, že maličké rastie ako má 😵
a ja si myslím, že si pribrala tak akurát, lepšie je asi priemerne priberať postupne ako potom naraz 10 kg, ako to bude asi u mňa 😉

lilili2
11. jún 2009

Malý když se jí narodil vážil 3,90. Tak se neboj. Všechno doženete. 😉 😉 . Ale neboj pupek se jí nátáhl v pohodě. Neměla ani strie (což se divím).

kvakulka
11. jún 2009

Brisal- dík za normální názor!

murinka
11. jún 2009

ja som počas tehotenstva pribrala presne 15kg-a domov z porodnice som prisla o takmer 10kg lahsia 🙂 ale stale to nie je ono!vecer,kedy by som uz nemala jest ma vzdy prepadne neskutocny hlad-a zacne sa rabovacka!mam velmi velky apetit-ovela vacsi ako pocas tehotenstva 😅

kuchy
11. jún 2009

brisalek...😀 konečně sem tam někdo normální, kdo nevyšiluje s 60 kg.... já vím, ty dotyčné mamči si řeknou ty bachyně se vymlouvají a jen valí. 😝 ...no,mají holt štěstí ,já když nedržím celoročně dělenou stravu tak se po 70 kg nedostanu...ani omylem 😢 😢 😢

Podle doktora,vzhledem k mým sklonům bachratět se v těhu držím pěkně a ve zdravé míře, bez diet a přežírání.
Do 15 kg za těhu se nevejdeme ,ale snad to 20 nebude. 😀

A v těhu omezovat ovoce a večer nejíst je blbost nad blbost, to pak doháníte asi tabletkama ne?Ty vitamíny 😝 a metbolismus a hormony neošidíš. Holt má někdo štěstí 😀
Já jsem sice bachyně,ale pro zdraví miminka klidně 😎
parvitas : děkujeme 🙂

spimira
11. jún 2009

Brisalek má pravdu, je nesmysl trápit se tím jestli přiberu o 5 kg více nebo méně než některá jiná, každý má přece jenom jiný metabolismus a výchozí váhu. Kdo chce miminko musí přece počítat s tím, že určitě přibere.Saza007 to moc pěkně rozepsala.
Myslím že nabrat v těhotenství 12 - 15 kg je úplně v pohodě. A přijde mi úplně ulítlé, abych si musela dávat ovoce jen dopoledne, když mám na něj chuť tak si ho dám i klidně večer.
Takhle porcovat a rozdělovat jídlo snad musí jen holky co mají těhotenskou cukrovku, ano ty musí hlídat příjem cukrů.
Taky nejsem zastáncem přejídání, ale takto se hlídat je nesmysl.
Jím vše nijak se neomezuji a zatím jsem přibrala 6 kg.Myslím že podle křivky v těhu průkazu je vše OK, přesně jak píše brisalek.
Já to ale stejně neřeším, důležité je že je mimi spokojené 😉 a zdravé.

kajra
11. jún 2009

Ahoj. Taky nechápu, že tady některé holky řeší 3, 4 kg navrch.... Přibírala jsem už od začátku těhu a to mi bývalo špatně...Na minulé konmtrole jsem se zděsila, protože mi váha celkem skočila nahoru. Ve 24 tt jsem měla 9,5 kg navrch. Ptala jsem se doktorky, zda nepřibírám moc. Říkala, že dobré, že mimčo pěkně roste a že je to normální. Dneska su 27 +5 a mám teď 10 kg nahoru od původní váhy. Tak doufám, že to nebude nakonci 20kg. 🙂

ywonnee
11. jún 2009

brisalek uplne s tebou suhlasim.... tiez niesom zastanca prejedania a ani pri prvom tehu som sa neprejedala a aj tak som pribrala skoro 30kg... neprejedam sa ani teraz a aj tak idem s vahou hore.... skor sa dam na rozumne cvicenie nez na dietu,aby aj toto mimco sa mi narodilo uplne zdravunke ako moja dcerka...

allinka79
11. jún 2009

ahojte, som v 11 tt a vaha je taka, ako pred tehotenstvom... to je v pohode, ci by som mala viac papat? som prvykrat tehotna, a tak neviem... obcas sa bojim,ci malo nejem a ci by som nemala viac.. hoci mam dojem, ze kazde dve hodiny sa mi spusta nieco do zaludka a ze uzby som sa mala uuuplne gulat...

mmaattuuss
11. jún 2009

To je v poriadku, ze si este nepribrala. Niektore zeny dokonca aj schudnu, lebo vela vracaju. Ja som teraz v 14tt a dnes som sa vazila v poradni a pribrala som 1kg. Doktorka povedala, ze je to v poriadku. Ono aj zavisi asi od tvojej povodnej vahy a od toho, aku si mala postavu pred tehotenstvom. Nemusis vobec vela pribrat a ani extra vela jest. Mne tiez niektore veci nechutia - napr. maso, isty cas mi nechutilo skoro nic alebo pecivo. Ja sa tiez nejako neprejedam. Jem to, na co mam chut. Ovocie, zeleninu to stale aj vtedy, ked mi nic nechuti. A este ani raz som zatial nevracala - klop, klop. 🙂

allinka79
11. jún 2009

mne sice byva zle, ale som nevracala... 🙂 uz snad teda ani nebudem... tiez jem, co mi chuti, sranda je, ze cokolada mi asi mesiac nechutila, teraz pomaly dochadza na chut keksikom... 🙂

marcela22
12. jún 2009

Ja som v prvom tehu pribrala 14kg a to mám v tehu aj mimo neho "zvyk" od šiestej večer nejesť. Kedysi som mala nábeh na priberanie a to dosť veľký, doteraz keď niečo zjem večer, tak z toho hneď priberiem a ani to tak ľahko zo mňa nezíde. Ale po príchode z pôrodnice som mala ešte +7kg a do dvoch mesiacov som to schudla, dokonca som mala ešte o kilo menej ako pred tehu. teraz som v 21tt a pribrala som zatiaľ 3kg, doktor to nekomentuje, ale sestrička mala nejaké poznámky o tom že nepriberám a to si myslím, že to je úplne v norme. Viem však ( a myslím, že to vieme všetky ), že ak nezadržujete vodu, ktorá po pôrode rýchlo z tela odíde, tak nikto nepriberie 30kg iba tak...

luka04
12. jún 2009

ahojte babenky 😉 ja som v 16 tyzdni dostala crevni chripku a skoncila v nemocnici na infuziach, lebo som stale len vracala a vracala..schudla som vsetko co som dovtedy nabrala /asi 4kg/...vratila som sa s plochym bruchom..ani mi neverili ze som tehotna..ale pomalicky pekne krasne, nam zacalo chutit 🙂 a uz sa to vracia spet..mozno aj kilo naviac...zajtra zacinam 20 tyzden a po zaciatocnych stresoch to prestavam riesit, ci priberiem 15kg aleb 20kg..co ma byt, bude...ved bude dost prilezistosti zhadzovat okolo malinkeho :D hlavne nech je zdravucke...drzim vam palceky vsetkym a netrapte sa zbytocne 😎

allinka79
12. jún 2009

marcela... tiez som mala zvyk po 18 nejest... ale teraz, ked sa najem, tak mi byva trochu lepsie, takze som si zvykla jest aj neskor.. zatial nepriberam, ale bojim sa, ze to raz pride a ze to nezastavim... 🙂 som prvy krat tehu, takze vela toho neviem a som doslovne Alenka v risi divov...

katka82
12. jún 2009

Marcelko taky mam zvyk po 18 hod. nejíst 😉 jen teď v těhu to úplně na 100% nejde 😅 😀 a jinak mimo těhulení mám to samé hned jdou kilča nahoru 😉
Teď mam 14 do termínu a nahoře 20 kilo,ale hodně otejkam takže dost z toho bude voda 🙂
Ale jinak jak píše Luka hlavně ať jsou miminka zdravý a v pořádku 😉 jinak na ničem nezáleží a tak přeju všem ať přiberete jakkoliv ať máte zdravé potomky a jste v pohodě 😉 🙂

monyz
13. jún 2009

My pomaly končíme 3 mesiac a musím sa priznať, že do teraz som rozmýšľala len nad tým ako nepribrať, aby som nevyzerala ako "mamut" 😉 No nejako som sa posledne dva dni ustálila a už si z toho nič nerobím, síce jem menej ako pred tým, ale určite si doprajem to, čo mi chutí. Fičím na posných rožkoch - neskutoče ich v tomto období milujem 🙂 no a tiež neodmietnem ani posnú knedľu 😀 Divne, ale prečo nie...Inak na sebe nebadám nejaké iné chuťové zázraky - čokoláda a chipsy 😖 Ale možno aj to príde, kto vie...Zatiaľ som ešte nepribrala.

allinka79
13. jún 2009

monyz, neboj este to pride. Vaha nejde, a co brusko, rastie?

monyz
13. jún 2009

Jáááj, veď to že to príde..Snáď nenaberiem nejakých 20 kg.... 🙂 bruško rastie, už mi ho trocha vidno 🙂 je to skvelý pocit.

allinka79
13. jún 2009

prvy krat? ja ano... mam dojem, ze kazdy vecer mam bruskoo 10 cm vacsie, do rana to vzdy padne...

monyz
13. jún 2009

🙂 áno prvý krát...no ja mám presne také isté pocity 🙂 teraz po 12 týždni to už bude síce viditeľnejšie, no ja si myslím, že už je ľuďom čo ma poznajú všetko jasné🙂 bruško mám také okrúhle. Pozerám, že termín máte nejaký týždeň po nás 🙂

emamamamu
13. jún 2009

ja jsem v sedmem a mam nahore asi 2 kg 😀 😅

allinka79
13. jún 2009

ja sa dostavam teraz na vahu spred tehotenstva...
uz by som chcela byt kusok dalej, lebo mi este byva trohu zle, niekedy viac, niekedy menej, ale v podstate ok... je to take zvlastne... cele 🙂 a krasne
ludia o mne to uz vedia, v robote som povedala, aby ma trochuodbremenili, takze tak

monyz
13. jún 2009

aj zvraciaš? je ti blbo?

allinka79
13. jún 2009

nevraciam, len mi je blbo, obcas ma napne a som unavena, mam pocit ze mam teplotu a atak

monyz
13. jún 2009

aha, no ja mám občas tiež také stavy...popri tom čo prežívajú moje známe, tak ja som na tom výborne...len dúfam, že to nepríde, aj keď všade čítam, že nevoľnosti a všetko okolo toho trvajú do konca 3 mesiaca. No a únava? Keby som mohla, prespím celé dni, ale to je vraj dobré pre bábo, vtedy najviac rastie, takže len spinkajte 🙂

allinka79
13. jún 2009

v robote sa neda, a inac povacine len lezim a oddyhujem. Tiezdufam, ze to nepride neskor, ale snad teda nie.
ozaj, mas niekoho v okoli tehotneho? teda tehotnu? Ja ee, som sama....teda o nikom znamom neviem. Bud su po alebo pred...

monyz
13. jún 2009

Áno mám...Niektoré už idú rodiť, no niektoré sú len mesiac dva predo mnou, takže ma "učia" že čo a ako 🙂 Je to dobre mať niekoho po ruke. Veľa viem práve zo skúsenosti kamarátiek. My už sme si aj pôrodnicu museli vybrať, teda nadštandardnu izbu, lebo tu su normálne poradovníky. 🙂 V utorok ideme na prvý 3D ultrazvuk, tak dúfam, že bude všetko OK a potom ALFA odbery, ešte tých sa trocha bojím, ale verím, že malé je v pohode. Inak mi všetky testy vyšli výborne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre