Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zabka4
27. sep 2009

Ahojte baby, ja som prvy krat tehotna ale zatial som moc nepribrala mam 28 tt a pribrala som 5 kg. a stale ma všetci strasia ze v decembri priberem raz tolko..je to pravda?

marinka
27. sep 2009

Marcelko, téda, už 36 tt!!! 😕 😵 To je dobře, že už jsi sbalená do porodnice, taky si tašku za ten měsíc nachystám 😉 No 9 kg ve 36 tt je krása, to bych moc chtěla 😵 S těma surovinama to můžeme vyzkoušet, nebo že by to bylo Valašským vzdouškem?? 😀 😀 Ale řeknu ti, že když se mě někdo zeptá, kolik jsem přibrala a já řeknu, že skoro 6 kg, tak se všichni hrozně diví, že tolik! 😅 😕

zabko, určitě to tak být nemusí, že přibereš nejvíc na konci těhu 😉 Já jsem při prvním těhu posledních pět, šest týdnů nepřibrala už nic (a šla jsem rodit s + 8 kg) a nejsem tu jediná, Zuzka, co už porodila, šla rodit s + 6,5 kg a nepřibrala nic už od 26 tt 😀 (jestli si to dobře pamatuju) TAkže je to velmi individuální, ale spíš se konci už přibírá míň, to se píše i v knížkách o těhu, že největší přírustky jsou ve druhém trimestru 😉

zabka4
27. sep 2009

jeej tak to som rada...zevraj ked baba pribere viac ako 15 kil ide to dole tažšie ako keby pribrala okolo 10.ozaj a mam pouzivat tu fit loptu? prave na nej sedim a nic ine mi nenapada iba na nej skakat
samozrejme s mierou

marinka
27. sep 2009

zabko, kolem těch 10 kg je to nejlepší, i když někdy se to ovlivnit nedá, když je těhulka hodně zavodněná.. Ale těch 10 kg necháš pomalu v porodce 😉
Gymnastický balon je super, mně hodně pomáhá na záda, růžně se na něm protahovat. Dobré je taky kroužit pánví a pánev podsazovat..

ywonnee
27. sep 2009

ahojte, Marcelka prepac ale nejako som mala rusny vikend... mala odisla v piatok na obed,kamosky to vyuzili a vytiahli ma vonku,tak sme boli na vinobrani.prisli sme domov veeeelmi neskoro tak som v sobotu na zbere hrozna bola ako zbyty pes a o 6vecer som zaspala a dnes som vyliezla z postele az na obed... hmmm nastastie drahy navaril... ako sa citis?? ozaj pekna foto ozaj Ti to pristane... inak pribrala som uz spet vsetko to co som schudla az ma to desi 😅 no hadam sa to spomali ale hlavne je ze mi uz chuti...

alex aj ja by som rada niekam,naposledy sme boli v lete na opere vo Wiedni na radhaus platzi ale kedze je to vonku bola mi dost zima... a asi sa ani tak skoro nedostanem... 😢

inak sa mam celkom fajn,len mi je smutno za malinkou a draheho seklo v krizoch(zas) 🙄 tak budeme cely tyzden trcat doma,lebo mu nedali ani vychadzky a keby vyliezol von a sef to zisti s fleku ho vyrazi a to by nebolo teraz prave to naj... 😀

zabka4
27. sep 2009

moc ti dakujem marinka...a ako to vobec pomaha pri kontrakciach?

marcela22
27. sep 2009

Zabka naozaj sa neboj, nikto nemôže vedieť ako sa to rozbehne-nerozbehne s Tvojou váhou....ale ku koncu sa naozaj väčšinou priberá pomenej.
A s fitloptou opatrne, myslím že pohupovať by si sa na nej veľmi nemala, skákať už vôbec nie, skôr iba jemne krúžiť panvou a tak. Lebo skackanie a hopsanie na fitke sa robí skôr na vyvolanie pôrodu...
Skús sa pozrieť na nete určite nájdeš nejaké tehu cviky na lopte 😉

Marinka, som sa musela zasmiať že "tolik" 😀 😀 😀 Tí ľudia asi nikdy nevideli riadnu tehulu 😀 😀 9kg by bolo krásnych na Tebe, ktorá chceš po pôrode na sebe nejaké zostaté kilečko, ale ja by som chcela dosiahnuť svoju pôvodnú váhu čo najskôr (55kg), a možno aj mať menej....ale uznávam že sa cítim veľmi dobre, pri malej som mala v tomto štádiu už nejakých 12-13kg naviac a vyzeralo aj nosilo sa to horšie 😅 Teraz mám fakt iba bruško, väčšie prsia a možno trošku boky ale ujde to 🙂
No a odo dnes presne o mesiac mám termín, juuuuuj 😖 😀 (mám totiž 27 nie 28.10. ako v popise...)

marinka
27. sep 2009

zabko, někomu dělá při kontrakcích dobře to poskakování, ale třeba mě to vadilo, já jsem při porodu nebyla na baloně vůbec, to na něm víc poskakoval manžílek 😀

marinka
27. sep 2009

Marcelko, tak to máme termín přesně o dva měsíce od sebe, já mám taky 27, ale listopadu 😀 Dneska začínám osmý měsíc.. 🙂
No je fakt, že těch 6 kg připadá hodně hlavně bezdětným kamarádkám 😀 😀
Ty můžeš být určitě spokojená, stejně to půjde ještě dolů kojením, ne? Většinu necháš v porodce a zbytek bude dole za pár dní 😉 A máš nějaké strie? Mně se při Aničce udělaly na bocích a zadku, ale už si nepamatuju, v kolikátém týdnu to bylo. Teď zatím nic, tak se modlím, ať už se neobjeví 😉

ywonnee
27. sep 2009

marinka to hadam nemyslis vazne... ja by som asi miesto stonania pukla smiechom.... ja som balon nepouzivala a ani teraz ho nepouzivam... mam teraz dost problem sediet,dost ma nieco v bruchu tlaci a sem tam velmi pichne... ale inak je mi stale v hocijakej polohe dobre,a lepsie sa citim ked nieco robim nez ked len sedim a ta fit lopta chuda zapada prachom na skrini 😅

marcelka ako Ti zavidim... aj ja uz chcem balit tasku...

marinka
27. sep 2009

ywonne, on se nudil a vymýšlel blbosti 😀 😀

ywonnee
27. sep 2009

marinka, tak to moj sa nestihol.. mala som sice par dni kontrakcie ale ked ho zavolali tak sa ledva stihol prezliect 😀 , mne nedali ani loptu ani nic,len sprchu,radio a postel....

marinka
27. sep 2009

ywonne, my jsme tam byli od osmi ráno a porodila jsem v osm večer, takže už fakt nevěděl, co by vymyslel 😀 Mně stačila postel a to, že jsem mohla chodit, jinak jsem nevyužila vůbec nic 😅

ywonnee
27. sep 2009

marinko mne to zacali vyvolavat v 42tyzdni v piatok o 10 rano, okolo 16h muz odisiel,nic sa nedialo tak prisiel v nedelu na silne kontrakcie a zas musel odist lebo nie a nie sa otvorit a on na to nervy nemal, nakoniec az v pondelok vecer sa dockal... ale hlavne ja... uz som bola hladna a smedna ako pes... nikdy viac necem taky porod zazit,dufam ze tento bude ok... 🙂

ywonnee
27. sep 2009

kocky idem sa ja pomalicky ulozit do hajan,pretoze ma to velmi boli ked sedim a v inej polohe sa pri kompe neda byt... zajtra skocim k dokimu... tak sa zatial majte a drzte sa ... appa

marcela22
27. sep 2009

Marinko, hneď som si myslela že to nebudú maminky troch detí 😀 😀 😀
No ja hlavne dúfam, že kojiť budem, aj keby tým nezliezol ani gram...pri malej som to šťastie nemala, v pôrodnici ju hneď prikrmovali z flašky, mne nikto nič neukázal, neporadil a po týždni aj nejakých dňoch som o mliečko prišla definitívne...teraz si ale vyžiadam všetku pomoc z okolia 😉
No a strie - pri malej sa mi urobila jedna krátka na stehne, ale po pôrode sa mi spravili aj na bruchu - hneď ako ju vytiahli tak mi brucho popukalo, tak ich tam zopár mám odvtey, našťastie sú dosť dole. Ale teraz ako sa tá koža natiahla a oni sú také lesklé, tak ich je vidno, aj keď nové zatiaľ nemám žiadne...mám však na bokoch a zadku už z minulosti z čias keď som bývala "širšia" tak mi ani nechýbajú 😝 Ale natieram ako divá 😉
A môj manžel bol so mnou pri pôrode tiež 12 hodín ale nudiť sa teda nestihol-držal ma na nohách a to doslova 😝

Ywone, neboj, veď sa dočkáš a ani nebudeš vedieť ako 😉

No a na fitlopte mi sestrička vynadala že si tam stláčam hlavičku a že si to sama predlžujem. Sedieť mi zakázali celkovo 😠

marinka
27. sep 2009

Marcelko, tak to budu držet moc palce, ať to tentokrát s kojením klapne, určitě to bude v pohodě 😉
Já jsem měla pohodové kontrakce až někdy do pěti odpoledne, pak mi prdli vodu a to už byl maras, ale jen necelé tři hodinky, takže do té doby jsem pomoc manžílka nějak nepotřebovala. Teda byla jsem ráda, že si mám s kým pokecat 😀
Já se pro dnešek loučím, půjdeme koukat na Superstar 😵 Páá

alexandrah
27. sep 2009

mari, uz ma stves!!!!!!! 😒 ja uz ma 54 kg!!!!!!!!
ywonne - to ked ti zacali vyvolavat porod v piatok, si rodila az v pondelok????????? sak to ti mali davno dat sekciu, to je na zalobu!!!!!!!!! to je strasne, ja hned v prvej poradni asi poviem lekarovi, nech ma nenecha prenasat, alebo co najmenej!!!!!!!!
marceli - ako sestra? dopadlo to dobre? no my sme so sestrou neboli vobec kamosky, takze mi to ani nechyba. ale skoda, niekto ma so surodencami super vztah - moj muz - a ja mam smolu ... a som sa snazila cely zivot ... no neva, to neni dolezite, mam vela dobrych kamaratov...
my sme zvyknuti chodit do divadla, ale tak cca raz za mesiac, ale teraz si to chcem tak predohnat 😀 dneska sme nerobili nic, ja zacinam byt an posledny trimester nejaka unavena ... cudne ...mala by som sa citit lepsie, cely cas vravim, ze mam vsetko obratene 😒 😕 😨 dneska som mala aj slivkove knedle, aj ovocie, aj tender a tak.
mari - aj ja kukam superstar!!!!!!!!! vraj v cechach nema taku sledovanost, ale v sr hej!!!!!!!! sa velmi nasmejeme, s muzom to vzdy radi kukame!!!!!!!! ako sa ti paci??????

marinka
27. sep 2009

Alex, mě Superstar moc baví a tenhle ročník zatím asi nejvíc 😵 Je to super udělané, oba moderátoři parádní a porota taky, taky se vždycky nasmějem 😀 Fakt to u nás nemá velkou sledovanost?? 😕 U nás v rodině na to koukají všichni..Máš už svého favorita?

marcela22
27. sep 2009

Mari, ďakujeeeem🙂 A mne sa snažili prdnúť vodu už nejako okolo desiatej, ale nešlo to, tak potom o pol jedenástej a so pol tretej to teda už bolo ťáááááážkéééééééé 😝
Superstar ma tiež moc moc baví, je to fakt sranda🙂 No a mojim favoritom je asi taký ten chalan čo včera spieval Wiliamsa-teda ten čo bol doteraz taký nenápadný a včera sa "predviedol" neviem ak sa volá 😝 Ale hlas má teda super!

Alex, ďakujem za opýtanie, so sestrou trošku lepšie, uvidíme, ako sa to všetko nakoniec vyvinie. Dúfam, že dobre...ja mám ešte aj brata, obaja súrodenci sú odo mňa starší, ale s tým si veľmi nevychádzam. teda pokecáme a tak ale on má takú zvláštnu povahu že buď musí robiť všetko po svojom alebo je zle 😠 no a my sme sa vždy viac "žrali" lebo ja som mu hneď všetko "vytmavila" vždy, čo mi vadilo...ale máme sa radi, tiež si občas voláme a stretávame sa docela často (býva stále s našimi) ale už by som s ním nemohla byť denne, to by sme sa asi ozabíjali navzájom 😅 proste sme tvrdé palice obaja a to nejde dokopy🙂
A Ty asi riadne ulietavaš na Tenderke,čo? 😀 Ja som taký cvok do toho Antivira stále, by som ho mohla na litre piť...a to som čítala že by som mala obmedziť v tomto štádiu mliečne nápoje aby som zbytočne nepriberala...no čo už asi ešte priberiem 😀

alexandrah
27. sep 2009

jaj, marceli, tender, mnaaaaaaaaaam!!!!!!!! a este momentalne aj studentska pecat!!!!!!!!!§ milovala som nusini, ale nejak to uz nevyrabaju, z coho som bola patricne nestastna!!!!!!!! ale tender si kupim vzdy 😉
mari, a baby - takze, ten "robi wiliams" ma tiez vcera dostal, + aj ten thomas - anglican, podla mna ho baby zozeru, + dneska ta co spievala ta ciernovlasa cau lasko, to bolo super, + aj nejake blondiny tam maju dobry hlas, aj ten copaty, co mal blby zrak, + jeden, taky rocker, co spieval tusim v kosiciach, a inak aj ta co postupila, ze je pekna, patricia, ked som ju na sekundu pocula spievat, tak super, + aj tak silna urehotana blondina ... asi taki, co ich aj vela davali, uvidime na semifinale!!!!!! ale fakt radi to kukame, to mame s manzelom, ze pozerame spolu, tak taka pohodicka 2 krat za tyzden pred telkou 😎 a vy???
no moja segra je taka divna, raz sa s tebou bavi, potom nie, ako na hojdacke, raz hovori pravdu, potom klame, proste sa s nou neda, ako male dieta, tak to bolo vzdy, mamin milacik, a ked potom prestala byt, tak bolo zle ... no divne ...len fakt skoda, ze sa mi takto nepritrafil jediny surodenec, ale sak mi to vynahradia ini ludia, mam uzasnu svoju rodinku, manzela ktoreho milujem najviac na svete, uzasneho psika, a Riška samozrejme!!!!!!! 😀 😎

marinka
28. sep 2009

Jé, tak to máme stejné favority, ten co zpíval Robieho mě taky dostal, to bylo super a no a hrozně se mi líbí ten Thomas, přitom to vůbec není můj typ, ale má úžasné charisma, ten bude podle mě na 100% ve finále, tomu budou holky posílat sms jak divé 😀 Ten dlouhovlasý s brýlkama na castingu taky zpíval perfektně.. Nějak se mi letos líbí víc kluci 😀 Ale včera se mi móc líbila ta silnější černovláska, ta má perfektní hlas 😵 No už se moc těším na příští týden na semifinále, až budeme sami rozhodovat.. Nevíte, jak to bude probíhat??
Alex, my to taky sledujeme s manžou a baví to i Aničku, celou dobu sedí s náma na gauči a kouká na to 😀

A co dneska plánujete na obídek?? My jdeme k mamce a bude nějaká polévečka a kuřecí ražniči, to dělá mamka hrozně dobré, tak se těším. A určitě nějaký dezertík 😵

zuzka11
28. sep 2009

Zdravím kecalky🙂))

Jak si uzivate prodlouzeny vikend? Koukam, ze vam metriky leti, Marci uz je sbalena do porodky.....i kdyz neprispivam, snazim se cist a moc na vas myslim!!!!

Me manzel u porodu strasne pomohl, kontrakce jsem mela hned bez prestavky 😕 , po cca 4hod to byla minuta kontrakce, minuta volno a to jsem stravila dve h ve sprse prave na balonu a sprchovala se teplou voou a na manzela pri zacatku kontrakce rekla vyznamne"hm" - jako masiruj 😉 a na konci mene vyznamne "hm", jakoze konec 😀 ale zase pri tlaceni byl Adam na druhe zatlaceni venku, kazda to mame jinak.....

Marci - tak problemy se segrou? Drzim palce, at je to OK...ja bohuzel obcas zabojuju s rodicema, moc maji tendenci mi kecat do zivota a pokud nedelam neco podle nich, je to spatne.......

Cokoladka - taky miluju! Tender teda neznam, ale studentska pecet anoooooo

Mari - tak ulitavas na Superstar? vcera jsem nestihla, ale v nedeli, minulou jsem koukala.....

Moc moc vas vsechny zdravim!

andrejka.g
28. sep 2009

baby ahojte, ja som zatial tiez pribrala len 4 kg, ale vsetko by malo byt oukej, takze dufam ze babo je zdrave..

alexandrah
28. sep 2009

inak, aj ta baba, Monika, co bola taka 15 rocna, pekna s dlhymi hnedymi vlasmi, co povedal habera tomu chalanovi, nech sa jej drzi, tu tiez tipujem do finale!!!!!!!
dneska som akurat spraskala struhanu mrkvu so zalievkou (voda, cukor a citronova stava - super!!!!!). a vecer ideme na oslavu, tak tam budu chlebicky, ako vzdy ...dneska som spala od 3 v noci do 1 po obede!!!!!!!!

marinka
28. sep 2009

Alex, ty si žiješ s tím spaním 😀 😀 No ještě si tu užij, až bude prcek na světě, tak možná budeš vstávat každý den v šest ráno (u nás to teda bylo první měsíce v šest v lepším případě, spíš tak v pět 😝 )
Užij si oslavu a dej si něco dobrého 😵, já budu dělat na véču špagety se smetanovou omáčkou, mňam mňam 🙂 Jj, ta holčina bude taky určitě ve finále, tak je šikovná na to, kolik jí je 🙂

Ahoj Zuzííííííí, jsem ráda, že jsi zase nakoukla 😵 Takže porod dobrý? Anička byla venku na třetí zatlačení, takže taky pohodka 🙂 A co kojení, jak vám jde?? A fotečky nebudou? 😉

Andrejko, 4 kg na 29 tt jsou v pohodě, miminku určitě nic nechybí 😉

alexandrah
28. sep 2009

mari, a ta smotanova omacka - akak presne? smotana + co? robis mi chutky, ja tiez lubim spagety!!!! este som dnes moc jest nestihla, mali sme tu stolara, a co mala byt jedna izba hotova do konca novembra, aspon sme dufali, tak bude hotova uz tuto sobotu, nam skoro oci vypadli, malokedy natrafis na takych sikovnych a ochotnych ludi, ani to nebolo drahe ... tak sa vytesujeme. upalujem sa okupat, a na oslavu!!!!!!! jaj, mari, ja viem, ze budem vstavat, ja som aj zvykla vstavat na ranne treningy kraso o 5 rano, len potom na obed by som si potrebovala schrupnut ... uvidime vsetko!!!

ywonnee
28. sep 2009

ahojte kocky tak ja som sa dnes nejako rozjedla,robila som cukinove placky a dufala som ze ostane az do zajtra... ehm no mam pocit ze aj tie posledne 3 vo mne zahucia... mnam... a este som zhltla balik cukrikov a rano 2 jogurty... mnooo nie moc zdrave dneska 😅 😅

alex tak dlho som rodila preto ze mi to vzdy na noc ustupilo a rano mohli vyvolavat odznova,sekciu som moc nechcela lebo som po operacii maternice a to by som vraj uz nesmela otehotniet tak som radsej bola ticho,ale teraz ma moj doki ukludnil ze to bol urcite zle vypocitany porod preto som nevedela porodit malu... nastastie tento doki mi pojde aj k porodu a budem rodit aj v inej nemocnici....

🙂 🙂

zuzka11
28. sep 2009

Ahooooj!

Mari - kojeni jde, ale jen z jednoho prsu🙂))Ale staci, takze OK......

Holky mamky - meli jsme s detickama ve 3 tydnech ten rustovy spurt? ja mam nejak pocit, ze ho zaciname mit uz ted....kojim silene dlouho a casteji......

Ywonne - jak delas cuketove placicky, prozradis? Delas mi strasne chute🙂))

A jeste abych nezapomnela, Marci ,Mari chvalim novou fotku, moc pekna!!!

ywonnee
28. sep 2009

zuzka11 jednoducho,presne tak ako zemiakove len miesto zemiakov nastruham cuketu a jeden zemiak,vajicko voda muka sol majoran a cesnak... k tomu zvyknem robit kuracie sote ktore prelozim tou plackou a posypem syrom. mnamka... uz nam neostalo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre