Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

gabuca
6. jún 2007

No ja som prave v 30 tt a pribrala som doteraz 6,5 kg. A to som sa na zaciatku tehotenstva bala, ze ako budem vyzerat na konci, kedze mam nabeh na nadvahu. kedysi som mavala 85 kg, ale pred tehotenstvo ( cca. 2, 5 roka som mala 58 kg ).

micinka22
7. jún 2007

tak čtu vaše prispevky ..a taky myslim že hubeny holky bez zasob špíčku priberou víc než ty co už uásoby mají(viz já 😀 😀 )..já měla 88/175 cm tedka mam 90 a 19tt,ale bojím se toho zlomového týdne jak píšete ..20tt 😠 doufám že to nebude tak hrozny...nechci rodit s metrakem(i kdyz to na me moc videt neni) 😢

megie
7. jún 2007

katika, takže neva, ked som zatial nič nepribrala, možno kilečko, ked tak čítam??? 🙂

micinka22
7. jún 2007

megie me taky znami co maji deti cerstvi rikaj at se moc neraduju ze to prijde ...ale kazdej pribere jinak a taky jinak zhubne

denisia
8. jún 2007

holky, a ako to robite, ze priberate len tak trochu? ja mam uz urcite aspon +5, a to cvicim kazde rano (cvicila som aj predtym a dokonca aj v prvom trimestri). mozno je to tym, ze mi vobec nebolo spatne, ani raz, chuti mi vsetko (ako predtym), a moje brucho, predtym krasne tehlickove, je zrazu ako basketbalova lopta. a to som este len 15tt. ale pohoda, hlavne, ze sme zdravi 😀. nie je nad dobre jedlo 🙂

lyzenka
8. jún 2007

Mozno to aj zavisi od toho, kto ma aku pracu....napr.ja robim v skolke.....a tam sa nezastavim celych 6 hodin.....stale chodim z jednej strany skolky na druhu, mam malakov (dokonca dvoch dvojrocnych), tak tam stale na nich musim striehnut a vzdy byt pripravena vystartovat.....takze ja mam teraz 55kg ....a pred tehu som mala tiez 55kg (na zaciatku som dve kila schudla a teraz som ich znovu dobehla)....takze mam tolko, kolko som mala.... :O)))

andilek
8. jún 2007

Ahojky, denisio, vždyť jsi jako z Dachau, není na tobě ani kousek masa 😲 Já mám nahoře 3 kg a moje váha je teď 55, při výšce 162. Takže žádná sláva. ☹

lyzenka
8. jún 2007

Andilek,

ja mam tiez 55kg a vysku 162, a nepripadam si teda vobec ale vobec pribrata...prave naopak....

andilek
8. jún 2007

Lyzenka, tak jsem se jukla na tvoji fotečku. Já mám teda ohromná prsa - D. Zvětšila se mi skoro o dvě čísla. Se mnou je to těžké, kolem sebe mám spoutu těhulek, co strašně málo přibraly - jedna pouze 5 kg (ta už porodila) a druhá bude rodit za 14 dní a má jen 5,5 kg. Tudíž mi moje 3 kg připadají ohromná. Jinak mám hroznou prdel a celulitídu na nohou - no hnus ☹

stefie
8. jún 2007

Baby,tak ked tak vas citam,nemam sa velmi co chvalit,ale predsa prispejem so svojimi kilami 🙂 Ja som pred tehu mala 46 kg a teraz mam uz 60../28tt a 3dni/..je sice pravda ze mne by nevadilo keby mi tie kila aj zostali,kedze mam 175cm,ale ja sa nebojim,ani keby som mala pribrat do 20kg do porodu..

denisia
8. jún 2007

Vraj z Dachau 😀 Andilek, ty si fakt andilek 🙂 🙂 🙂 Ja sa v podstate nestazujem, len sa mi zda, ze oproti ostatnym nejako viac priberam 🙂 inac ja mam dost atleticku postavu, takze toho masa mam vcelku vela.
Lyzenka, mas tam krasnu fotku 😀
Stefie, 46kg som naposled mala asi v 6. triede ZS, a to mam len 167cm ... myslim, ze par tych kil by si si mohla nechat.
cauky, a krasny vikend. Neprehanat to s vitaminom D.

ista
11. jún 2007

Ahojte, tak drobna otazocka. myslite, ze je normalne, ked na konci 4. mesiaca na mne este nic nevidno, dokonca som schudla kilko-dve? teraz je mi dobre, jem normalne, neprejedam sa,ale dam si aj vecer, aj o polnoci puding...sa nam to zda trochu cudne, ale citim sa dobre.

veva55
11. jún 2007

ista a nebyvalo ti nahodou zle prve mesiace? Moja znama v prvom trimestri schudla 6 kg, lebo stale vracala a az od stvrteho mesiaca zacala trosku priberat. Teraz je tusim v 5-tom mesiaci, ale zatial tusim nepribrala ani to, co za prve 3 mesiace schudla, cize je stale na povodnej vahe.

siskatan
11. jún 2007

ahojte, tak ja som pribrala za cele tehotenstvo 18kg, najviac asi v piatom a siestom mesiaci... no a po porode mi islo hned 10kg dolu a do pol roka som mala o 4kg menej ako na zaciatku tehotenstva... ono je to velmi individualne, kolko kto priberie, takze sa nestresujte, ked niekto nepriberie vobec a niekto velmi vela... hlavne to musi zhodnotit lekar, ci je priberanie resp. nepriberanie OK a nesuvisi s nejakou komplikaciou v tehotenstve 😉

zana27
11. jún 2007

siskatan, aj si nejak cvicila, ci len kojila, alebo oboje, pripadne nic z toho?

simus
11. jún 2007

ista já taky do 20tt skoro nic nepřibrala, ted mám +8kg 😀

siskatan
11. jún 2007

zana - len kojila 😉 a halvne som vela chodila s malym von s kocarom... dennodenne prechadzky 😎

zana27
11. jún 2007

Siskatan, moc si ma potesila, lebo sa pripravujem na to, ze cas na cvicenie nebude, ale na tie prechadzky a kojenie sa tesim, tak dufam, ze to vsetko zlezie aj zo mna. 😅

siskatan
11. jún 2007

jasne... pohoda 😉 a ešte nespanie a nočné budenie sa tiež pomáha 😉 ale neboj, dá sa to 🙂

cumacek
11. jún 2007

Ahoj, já jsem do dnešního dne přibrala 4,5kg.Jím úplně normálně, špatně mi nebylo...Tak teď čekám,jestli žačnu přibírat až teď nebo ne

zana27
11. jún 2007

siskatan, aj na nocne budenie sa tesim, vsak ten cloviecik ma bude potrebovat, tak spanok kvoli nemu ozeliem. Vsak ono sa to nejak vrati a urcite ten pocit, ked si male privinies na prsnik stoji za vsetky neprespane noci. Inak mas krasne dietatko a celkove ako rodina vyzerate strasne stastne a vyrovnane.

marinka
11. jún 2007

ista, určitě je to normální! První měsíce se nepřibírá moc, nebo vůbec, někdo dokonce hubne, jak píšou holky.. Já mám teď 3,5 kg a nabrala jsem to asi od 16 tt do současnosti..

adkag
11. jún 2007

babenky tak ja uz + 8kg, ja fakt asi skoncim na +25,ked to takto pojde dalej.som si povedala,ze obmedzim sladke,lebo to mi dost chuti.aj vecer hadam prestanem jestr,max. jogurt, lebo zase hladna by som nezaspala.

edimon
11. jún 2007

Ahoj holky, nedá mi to abych se nepřidala...

To snad ani není možné, aby všechny těhule byly tak hubené. Všechny moje kamarádky, které už byly těhu (a teď mají figurku jako proutek), tak přibraly 20 až 26kg...!!! 😕 Já jsem nikdy nebyla jako proutek, ale tak klasicky oplácaná...ale podle posudků panů a mého miláčka samozřejmě...hezká postava krev a mlíko. Tak teda holky, já mezi vámi asi budu vypadat jak buřt a docela mě děsíte....do 16tt jsem přibrala asi 3kg....a teď co jsem překlenula 16tt jsem už dohromady na 5kg!...nejím moc...spíše se snažím parvidelně...hodně jím ovoce a zeleninu...a ikdyž někdy zhřeším, tak nejsem požírač sladkéhoa ani tučných jídel...tak co dělám špatně? Koukla jsem do chytré knihy, kde píšou že od 16tt mamky začínají výrazně přibývat a od 20tt do 24tt by mamka měla přibrat asi polovinu celkového váhového přírůstku za celé těhu...tak já jsem asi učebnicový příklad...ale když to takle půjde dál, tak nebudu na 10 až 15kg, jak je prý běžný přírůstek ale na 30kg!!!! Kamarádi říkají, že mi roste jen bříško, že zadek a stehna mám stejné...i kalhoty pořád obléknu, jen přes to bříško ne 😉 ..tak kde mám těch 5kg...to bude moje noční můra ☹ ...docela vám zavidím 😉

sisstin
11. jún 2007

já mám nějakých 3-3,5 kg nahoře...přitom to je nabráno asi za poslední tři týdny..do té doby nic 😉 takže podle tabulek normoš 😉

edimon
11. jún 2007

...tak to já jsem asi nenormoš 😢

cumacek
11. jún 2007

Asi to je tak daný no.Já jím pořád stejně jako před těhu, je teda fakt, že se nepřecpávám, po 18hod se snažím nejíst, ale byla jsem tak zvyklá pořád.Jím hodně zeleniny a ovoce, ale zase si večer klidně dám čokoládu.Myslím, že nezáleží na tom, kolik která přibere, hlavně, že mimča jsou zdravý 😉

sisstin
11. jún 2007

edimon: to vůbec neřeš 😉 každá jsme jiná..mně sestra řekla, že nemám na to přibírání spěchat..když celou dobu nic..a pak najednou skoro čtyři kg..ale já za to taky nemůžu..jím normálně 😉

edimon
11. jún 2007

Holky, to je jasný, že nezačnu držet dietu...ale nechápu, že jsou tady samý mamči, co vůbec nepřibíraj 😅
Já jsem do toho 15tt přibrala cca 3kg...ale teď????..od minulého pondělí 2kg!!!...já po 18hodině taky skoro nejím...a když tak ovoce, zeleninu...max celozrnný chleba se sýrem...když je fakt hlad, protože mimi hlady trápit nebudu 😀 ...ale jinak moje klasika je...ráno jogurt, pak misku ovoce, max celozrnný rohlík s něčím, pak oběd...a to taky nesním celou velkou porci...no a pak max večer ten chleba..nebo samotnou rybu...čokoládo a sladký si dám občas, ale vžda tak třeba tři čtverečka čokolády...ani polomáčený sušenky nesním najednou...budu balon a to bez svého zapříčinění 😢

sisstin
11. jún 2007

edimon: holt jsi těhulka 😉 já na kg prdim..je mi to šumák 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre