Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lumimi
12. jan 2011

ja som pribrala 10 kg, po porode hned dole 6kg, a do mesiaca povodna váha, a teraz -4kg oproti tomu čo bolo pred tehu

macicka84
12. jan 2011

Uuufff ja jsem pribrala 16 😔 , ted uz vaha stoji, mno nevim za jak dlouho to dam dolu, ale musim 😠 .Sama jsem zvedava kolik necham primo v porodnici 😕 😉 ...

sussanah
12. jan 2011

je to fakt hodne individualni, ja nabrala v prvnim tehu skoro 20kg a do 3-4m jsem byla na puvodni vaze, dokonce bych rekla, ze na cm to bylo i mene, byly mi volne kalhoty, ktere jsem nosila pred tehu. A to nejsem zadny strizlik, takze ne ze bych dohanela nejakou vahu, do porodnice jsem jela s 93kg! A v tehu jsem se nijak neprecpavala, jedla jsem uplne normalne (sem tam nejake chute, to jo), zadne ladovani se od rana do vecera. Proste kazdy holt reaguje jinak 🙂

macicka84
12. jan 2011

@sussanah Vsak ani ja se naladuju, takze mam ciste svedomi aspon v tom 🙂 , telo si proste rekne, me spis zajima jak se zas ta kuze muze smrsknout zpatky 😕 ...

sussanah
12. jan 2011

@macicka84 no slo to pomalu, ale slo. Ani nemam nakonec moc strie, jak se zhubly ty kg, tak se strie ztratily. Ale rozhodne doporucuju po porodu stahovaci kalhotky na bricho a po 6-ti nedeli cvicit, cvicit a cvicit! 😉

sussanah
12. jan 2011

@macicka84 jo a v porodnici jsem nechala urcite dobrych 10kg (z toho 3,5 jsem si vezla domu 🙂 ) a dalsich 5kg bylo pryc po 6-ti nedeli. Poslednich 5 bylo nejtezsich, ale nakonec se i ty ztratily 🙂

macicka84
12. jan 2011

@sussanah No skvele jsi mi vratila optimismus do zil, kalhotky mam jiz pripravene a na cviceni se vylozene klepu 😉 ...

sussanah
12. jan 2011

@macicka84 tak s timhle elanem se vubec netrap, to ty kila pujdou dolu sama 🙂 Takze si ted jeste uzivej, ze se nemusis trapit, v sestinedeli se taky urcite neomezuj v jidle (mam na mysi nejake diety apod), at jsi psychicky v pohode a mas dost mlika a po 6-ti nedeli muzes zacit cvicit vic. Nam ukazovali nejake jednoduche cviky v porodnici na cviceni i v 6tinedeli, tak se kdyz tak poptej 🙂

acimedaca
12. jan 2011

tak já jsem v 18tt a mám 8 kg nahoře ☹ ale na začátku jsem vůbec nezvracela a navíc jsem měla problémy, tka jsem úplně omezila všechne sport a aktivitu a musela jsem jíst častěj,jinak jsem omdlívala......takže prvních 5 kg jsem měla během prvního měsíce ....no a ty další přes vánoce.....a to ani pupík není skoro ještě vidět, ale zadek mám příšernej....tak doufám, že to pak nějak shodím, už se fakt těším na pravidelný sportování

kacab
12. jan 2011

Neřešte ty kg holky , pokud víte, že se nepřejídáte, tak to stejně neovlivníte... Já při prvním nabrala 15kg a při duhém 3,5 (hlídala jsem tehdy stravu kvůli těhu cukrovce, ale NIKDY jsem nehladověla!!!) Můžete některé potraviny vyměnit za jiné, zdravější a méně kalorické, přidat na procházkách.... ale i tak to můžete nabírat vodu a s tím neuděláte asi nic moc!!! pokud to není nějaký extrém, za stres to nestojí!!!!
A jak řešítě ty strie... Já při 1. porodu neměla na břiše ani jednu a na konci šestinedělí plné břicho... mazala jsem, měla vhodné prádlo a stejně si to ta příroda prosadila... Ale když nic horšího....
Přeju zdravá miminka 😉

gabiku
16. jan 2011

Ahojky, já jsem ve 27. týdnu a přibrala jsem zatím necelých 6 kilo.

lemge
16. jan 2011

@acimedaca ahoj .tak ja som n tom podobne.16 tyzden a + 8kg ☹ a teraz cez sviatky som dost nabrala.mala som hrozne migreny skoro 2 tyzdne v kuse,a to som bola uplne odstavena.takze aktivita veskera zadna 😒 doktor ma samozrejme za to nepochvalil...povedala som si ze vecer uz ziadne pecivo a zacnem chodit plavat 😉 snad to troch pomoze...

petasllov
16. jan 2011

ja zatiaľ +5kg

dari
17. jan 2011

idem vas potesit....pri prvych dvoch +30kg a teraz som v siedmom a uz mam +30kg, takze na akom cisle skoncim som fakt zvedava 😒 asi sa ziadna tak netesi na porod ako ja 😀 ale nastastie to potom aj zo mna ide dole
asi sa to neda ovplyvnit, ani sa extra neprejedam

many
17. jan 2011

ahojky holky 🙂
tak já hlásím k 25t. 6 kg nahoře 🙂 u prvního jsem měla v tuto dobu už 12 kg 😀

many
17. jan 2011

jinak po pravdě,, při v prvním těhu jsem to dost přeháněla s jídlem 🙂 a hlavně se sladkým, teď už se tak sladkým necpu 😀 no uvidíme na kolik se to nakonec vyšplhá 🙂 u prvního jsem teda měla 23 kgnavíc 😀

anysek85
17. jan 2011

Tak já slavím první úspěch. V 17 tt mám konečně 1,5 kg nahoře, ale já nebyla žádná anorektička před otěhotněním 63kg/175cm, takže asi v pohodě. Mám pocit, že ty dvě kila mi narostla hlavně na prdeli 😀.

Jinak vím o jedné paní, co u prvního mimi do 36 tt přibrala 6 kg a mimi v pohodě a to je ta paní faaaaaaaaaakt hubeňour. Takže asi tak, pevně doufám, že zbytečná kila nebudou, v jídle se neomezuju, ale ani se nepřežírám, jím jako před otěhotněním.

many
17. jan 2011

@anysek85 moje sestřenka u druhýho nabrala jen 8kg, ona teda je a byla vždy hubeňoučká pěkně ale narodilo se jí 4 kilové dítě 😀

many
17. jan 2011

@anysek85 jinak míry máš super 🙂 já měla 173 a 59 kg 🙂 před otěhotněním 🙂 jinak 5 kg mi zůstalo z prvního těhu

tasmailla1
17. jan 2011

Ahojte,já v 16 týdnu jsem nic nepřibrala,ješte k tomu jsme o 2 kila zhubla....nerozumím tomu a podle kalhot cejtím,jak pribírám na obvodu břicha,stehen a zadku.... 😖 😖 😖

tasmailla1
17. jan 2011

Jéé zapomněla jsme dopsat,že jsem ani v 1 trimestru nezvracela.... 😉 😉

many
18. jan 2011

@tasmailla1 nevadí, začneš přibírat později 🙂 hlavně , že se mimču daří 😉

kamilka007
19. jan 2011

Ahojky, já taky patřím do kategorie překvapených, kolik už narostly.. ve 30.tt +13kg. Ideálních max. +16 je asi v nedohlednu, protože ke konci mimčo prý teprve nabyde. Ale přitom těhu džíny, co jsem si koupila ve 4. měsíci jsou mi přes stehna a zadek pořád stejně, nerozumím těm kilům, kde jsou. Pupek mám teda luxusní, to jo, tipujou mě o měsíc dál. 🙂

lucaju
2. feb 2011

tak ja som sa teraz vrátila od endokrinologičky a pribrala 11kg... 😢 ... je to dosť. a froschka nesúhlasím celkom

janicka
2. feb 2011

ahojky. Tak ja som v 22.tt a mam +7 kg. Snad je to v pohode 🙂
Len si netrufam odhadnut, kolko este priberiem. Pred tehu som mala 67 kg / 174 cm... tak snad to nebude velmi vela 🙂

zuveru
2. feb 2011

mno ja som zacinala na vahe 53kg a teraz mam 67kg, ale brusko nam vyskocilo a o prsiach ani nehovorim 😅

zuveru
2. feb 2011

@zuveru oprava 57kg 😝

xxveronikaxx
2. feb 2011

ja som pribrala asi 13kg a aj dcérka mala peknu váhu 🙂

briketa
2. feb 2011

To je velmi individualne. Ak niekto zo zaciatku len chudne, nemoze napbrat tolko ako niekto komu tak zle n.ebyva.
Ja mam zatial +4 kg a to som tehotna tretikrat a v druhej polovici tridiatky, kde sa uz nechudne tak lahko ako volakedy.
Pokial su deti zdrave ani nizsia porodna hmotnost nie je vobec na zavadu. Hlavne sa lahsie rodi 😅

xxveronikaxx
2. feb 2011

Ja som len do 5 mesiaca len vracala a nič som nejedla lebo mi bolo zle

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre