Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

pensadorcallisto
3. máj 2008

Dievcata... Tak, vcera si to odniesol moj manzel... Nemohla som si zapnut svoju oblubenu koselu. A citila som sa hrozne tucno... A preto som bola dost nervozna a zla.... Brrr... Chudak, len ma mlcky odviezol ku kamaratkam, kde som sa aj odvazila... A stale 54 kil.. Takze to asi bude tymi zvacsenymi prednostami. Ale potom som sa mu ospravedlnila, takze super. V podstate ja som ten kludnejsi clovek v nasej rodine. Ale vcera som uz mala dost. Po prvej dcere som sa stale snazila mat povodnu vahu 55. A darilo sa. A proste mam rada byt chuda. Citim sa tak lepsie. Preto presne ako felixko a oraia, aj ja sa tazko zmierujem s priberanim. Ale budem si musiet zvyknut. Aspon na par mesiacov

luciakubista
4. máj 2008

mne od zaciatku tehu nic nebolo,ziadne nevolnosti,zvracanie...ale mam pocit,ze som zacala nejako rychlo priberat.
Do 14tt som mala len 2kg navyse a teraz uz mam +7 !!!! a to nemam pocit,zeby som sa prezierala.Je pravda,ze som musela byt doma na neschopenke vyse 2 mesiacov,tak to budu pozostatky z gaucu 😅 . Je pravda,ze som nikdy predtym nevazila 67kg. Pri vyske 170 som mala od 58-60kg,pred tehu 60. Nepriberam rychlo,alebo je to normalne. Je pravda,ze prsia mam uz asi o 2 cisla vacsie

avanka
4. máj 2008

Luci, kazde priberanie je individualne, stihlejsie zienky priberaju viac, silnejsie vraj menej..
Ja som doteraz pribrala 6 kilo a zacala som naberat az v 22tt (od 13 do 19 tt som dodrziavala prisny kludovy rezim na PN), ale nikdy som nebola stihla...pokial sa neprejedas, tak to je O.K.....a keby to nebolo v poho,tak ti nieco povedia aj v poradni

luciakubista
4. máj 2008

avanka,tak dufam,ze to tak bude 😅 Dr sa zo mna smeje,lebo som furt v strese,ked mam stupit na vahu. Ja viem,ze to je individualne,ale nejak si na to neviem zvyknut 😅 ,i ked sa velmi tesim.

adrina
4. máj 2008

luci..ja som do 23tt pribrala 6kg...a teraz šup ho, vyskočili mi kilečka naraz....som v 28tt +10kg...sama pre seba som si povedala že ešte 5kg môžem..xixixi

heppu
5. máj 2008

adrina presne tak isto som na tom ja a tak isto mam ciel max. 5 kg.

stankatt
5. máj 2008

Tiez som do teraz pribrala cca 10kg 😒
Ja som si povedala ze este max 4kg, ale ako to mam ovplyvnit? Sak zacinam byt vkuse hladna...

heppu
5. máj 2008

podla mna sa to samo spravi ja uz napr. jem menej lebo nevladzem tolko a ked bude teplo tak budem len ovocie a zeleninku kedze nic ine vtedy nechuti a v osmom mesiaci sa zevraj ta vaha nejako zastavi

adrina
5. máj 2008

jejej..heppu..máme rovnaký termín..a aj princezničky v brušku..xixixi...
ja sa nespolieham že v 8.mesiaci sa to zastaví..ako u koho..v pevých dvoch tehu som bola ako malý sloník, a priberala som až do konca..ked ma vypísali v 32tt na MD tak som iste 5kg ešte pribrala...celkovo som pribrala 25kg...teraz mi moc nechutí..tak sa spolieham, že to bude len tých 15-sť kilečiek

mikulka
5. máj 2008

Holky, já jsem od mala dost štíhlá a nepřibrala jsem v 18 tt zatím nic. Naopak jsem ještě zhubla 3,5 kg. Od 21 tt by se už přibírat mělo, aby mělo děťátko sílu. Tak doufám, že přiberu.

numi, uklidnila jsi mě, že také přibíráš pomaličku.

Holt, někdo má starosti, že přibral moc, někdo zase, že málo, nebo nic. 😕
Mně právě ještě není zcela dobře, mám ještě nevolnosti, nemohu moc jíst, jen málo a sladké nemohu vůbec.

heppu
5. máj 2008

joj adrina nestras ja sa prave spolieham ze leto a teplo moje chute zastavi lebo nechcem viac ako 15 kg inak sranda ze mame rovnaky termin, aj dievcatka a aj rovnako kg

montinka
5. máj 2008

hmmmheppu ked uvidis vsetku tu zmrzlinu ja teraz zakazdym co idem do obchodu idem domov so zmrzkou v ruke..-D

heppu
5. máj 2008

tak to som ti presne chcela navrhnut zajtra po cviceni dat si tri kopce zmrzky xa xa a tiez uz mas 10 kg hore?????

montinka
5. máj 2008

hm neviem naposledy som mala 9 ale tak mozno uz bude 10

heppu
5. máj 2008

musis ma dobiehat aby som nemala depku z vahy xa xa

montinka
5. máj 2008

nooo to radsej nie uz minule ma sestricka sprdla ze som za tri tyzdne pribrala dve kila tak mam depky co mi povie teraz 15.5

heppu
5. máj 2008

ja som minuly mesiac za mesiac pribrala tri kg a teraz zas za mesiac tri tak neviem co mam robit a dovtedy som mala len 4 kg

montinka
5. máj 2008

ale heppu ved to je v pohode kazda priberame inak tak si tym nelam hlavku a po porode schudneme uvidis

heppu
5. máj 2008

no hej ale teba zdrbali za dve kila a mna nic ale ved jasne schudneme inak neviem kde tych 10 je ja to nejako na sebe moc nevidim

montinka
5. máj 2008

hm ale ved tak drobec nieco vazi,voda tiez,placenta tiez a tak

dididi30
5. máj 2008

no vraj to moze byt dokopy 13 kil , teda ta voda, placenta drobec , tuk .....ostatne je uz len tuk, takze ja uz len ten tuk naberam 😅

montinka
5. máj 2008

hm to akoze drobec voda a placenta maju dokpy 13 kg?

heppu
5. máj 2008

aha tak do 13 je ok ????a potom uz nic moc???tak mam este rezervu xa xa idem cosi zjest xa xa xa

montinka
5. máj 2008

hm veru to sme este dobre.🙂

heppu
5. máj 2008

veru kym to nie je 20- 30 kg tak som v klude

dididi30
5. máj 2008

monti hej.... 🙂
heppu no len neskac, este do 40tt daleko a na konci sa najviac pribera, ale samozrejma kto ako ☹ najviac ma zere, ze niektore idu do porodnice porodia babo a do mesiaca ci tyzdna su ako predtym, to nechapem, ja som sa dala do povodnej vahy po 2 rokoch 😔 ale asi preto ,ze som nekojila, teraz budem aj keby neviem co, len dufam,ze moj drobec nebude alegrik na mlieko ako moja mala 😖

montinka
5. máj 2008

hm veru ako tu niektore pisu ako rychlo zhodili vsak

heppu
5. máj 2008

ved ja srandujem ale idem si aj tak cosi dat....ja som z vahou nemala nejake vazne problemy nikdy a vzdy som sportovala tak po porodde sa chystam zes cvicit a bude to hadam ok a aj kojit chcem

montinka
5. máj 2008

hm no ja som mala problemy kvoli stitnej tak len dufam ze zhodim aj ja

dididi30
5. máj 2008

ale jest treba, len vyvazene

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre