Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

michaelal
22. máj 2009

Ahojky tak já mám v 39+1tt nahoře 11,5Kg, což si myslím, že je docela v pohodě🙂 Už aby byla malá na světě....

kacka11
22. máj 2009

ahojda holky..tak já jsem teprve ve 2.trimestru,ale přibrala jsem o dvě kila...takže z 56 na 58kg...

lienocka7
22. máj 2009

ahojte, ja som v 23 tt, v prvých 3 mesiacoch som pribrala 12 kg a teraz mi bruško rastie a ja chudnem 🙂 zo 46 mám 56

mar26
22. máj 2009

shpirti -ono je to jen kvůli tomu, že bys mohla mít vysoký tlak,ale jestli ten je ok,tak ty otoky nevadí...ale jsou nepříjemné. Dr. ti může napsat nějaké léky na odvodnění, předepisují se v těhu.
Já musím zaťukat,že zatím otoky žádné, snad to vydrží a horko mi nevadí.

klauduska
22. máj 2009

Ahojte,

ja som teda este dost na zaciatku,15tt a nepribrala som zatial nic a to papam naozaj vsetko....akorat mi poobede a k veceru moc nechuti.... 😒

lienocka....v prvych 3 mesiacoch 12kg???Uf,to si ako dokazala...aj to je zaujimave,ze teraz chudnes..... 😅

misskkaa
22. máj 2009

ahojky, no ja som v 19tt, a pribrala som 7kg, ale zatial vsetko obleciem. i ked z troskou nadskakovania 😅 ,ale obleciem. keby bola zima tak rifle urcite nezapnem. co sa tyka triciek a siat tak tie bez problemov.trosku sa vsak bojim ze ked som si to zratala ze kazdy mesiac tak 2kg,tak do porodu.. 😖 . uffff. to potom sa prihlasim na temu "co z kilami po porode?"

kacka11
22. máj 2009

klauduska:tak to jsme na tom skoro stejně...já k večeru taky nemám moc chutě...ale vastně od začátku se nijak nepřejídám..jím stejně jako než jsem byla těhotná,akorát ty večeře mi dávají zabrat.. 🙂

misa.cekatelka
22. máj 2009

Jééé,tak koukám,že vám tu mám co závidět.Už těhotná nejsem,ale když jsem byla,nejdřív jsem 2 kila zhubla,protože jsem měla pohyb,chodila jsem do práce.Pak jsem byla na neschopence,pohybu málo a HOP šlo to strašně rychle.Přibrala jsem 17kg.5 jsem nechala v porodnici,pak s úsilím shodila 2 a teď po 10 měsících mám nahoře stále 10.nemám na cvičení čas,přes den malá nespí a když ji dám večer spát,jsem ráda,že mám klid a sedím.Patřím k té části,která bude hubnout hodně dlouho nebo už neshodí nikdy.závidím těm,které šly z porodnice ještě hubenější než byly před porodem.Závidím maminkám,které potkávám s kočárky a jsou hubené jak proutky a mají o polovinu mladší děti než já.Mám strach z letního počasí,protože se stydím vylézt ven.

Ale vás to nepotká,podle fotek jste jak proutky!!!určitě budete mít to štěstí a budete patřit k druhé půlce.no co,důležité jsou zdravé děti,ne???? 😅

jamily
23. máj 2009

Ahojky 🙂 Tak my sme uz doteraz pribrali 13kg. Duame, ze to uz viac ovela viac nebude, lebo ma boli chrbat aj krize, ale uz nam ani tak nechuti, lebo bambulka tlaci a boxuje aj na zaludok, tak uz tolko nespapame 😉

lenkabm
23. máj 2009

Ahoj Míšo,
já jsem celé těhotenství proležela a cpala se hormonama,výsledek 33kg navíc,na cvíčo nebyl čas a pak už ani síly,ale pravidelné procházky a brusle s kočárkem vykonaly svou službu a já bez diet a hladu do roka byla už jen o 5 kg těžší.Teď jsem v desátém týdnuna rizikáči auž mám o tři kg více 😢 ,co naděláš,každá jsme jiná.Pa,pa a hlavně nestresovat nad váhou.

kajra
23. máj 2009

Ahoj holky. Ono se řekne nestresovat. Já nabírala už od začátku těhu a teď mám navrch 9,5 kg. Je fakt, že kvůli zaměstnání jsem musela zůstat od začátku doma. Sice se snažím hodně hýbat, chodit všude pěšky, ale taky jsem si žerynkala, na co jsem měla chuť. Teď mám výčitky svědomí. Doktorky jsem se ptala, zda to není moc kg navíc, a jí se to ,světě div se, líbí....Všichni z mého okolí taky valí oči, že je to moc. Z mého okolí přibírám nejvíc 😠 Už se v jídle snažím ovládat. Poradíte mi některá, jak se zdravě udržet na uzdě a aby mimišo netrpělo?

blackie26
23. máj 2009

ahoj jsem v 28 ttm na uz mam skoro 1o kg nahore...vsichni rijkaj ze je to moc jen doktor mi potvrdil z e je to normalni ze sem byla pod svojo vahou nez jsem o tehotnela tak sem mnela 59kg a 183 cm ted mam 69 a vsich ni rikaj ze mi to slu si ..tak to neresim...

marinka
23. máj 2009

blackie, ty jsi byla opravdu moc hubená před těhu, teď jsi kóča 😵 Určitě si nějaký to kilečko po porodu nech 😉

kajra
23. máj 2009

No to máš recht Blackie. Dokonce si troufnu říct, že při své výšce máš pořát podváhu. To se máš, že jsi tak štíhlá...

marinka
23. máj 2009

kajro, no chce to omezit ty kalorické dobrůtky, které mimču stejně nic nedávají a jdou akorát na kilča. Prostě klasika - míň sladkého a víc zeleninky 😉 Neomezovat se tak, abys měla hlad, ale zbytečně se nepřecpávat. Já mám teda hlad furt, ale mám štěstí, že mám teď chutě hlavně na zdravé, takže mám zatím nahoře jen necelé kilečko..

katka1981
23. máj 2009

Ukonceny 38.tyzden, +11kg. (kilo som schudla za 3 dni lebo som chora...)

mar26
23. máj 2009

misa já věřím,že to ještě shodíš...třeba bude i čas na cvičení a kdo ví. A kojíš nebo už ne? To mě jen tak zajímá, jaký to má vliv.
Já jsem taky od začátku doma na rizikovém, od začátku listopadu a musím říct,že se zas tak nehýbu....ale naštěstí váha skáče celkem rozumně...uvidíme jak to po porodu půjde dolů,ale máš pravdu...zdravé děti jsou to nej a váha? To je jedno z posledního,tak že se nestresuj a užívej si s malou léto 😵

marinka
23. máj 2009

mar, tak u mě kojení fungovalo brutálně na váhu 😵

mar26
23. máj 2009

marinka je zajímavé,že někdo rapidně hubne a někdo to má naopak, nechám se překvapit 😀

marinka
23. máj 2009

mar, to jo, je to zvláštní, že to má každý jinak..

misule82
24. máj 2009

Já mám zatím nahoře 6 kg a teď mi našli těhu cukrovku, takže doufám, že aspoň jediný plus bude, že moc nepřiberu 🙂 Ale řeknu vám, že bych měla radši nahoře 15 kg a mohla jíst svoje milované sladkosti podle libosti ☹

ajka27
25. máj 2009

marinka maš pravdu je to individualne, ja som pri prvej dcére pribrala cca 10 kg, pri druhom synovi 26 kg, a teraz pri treťom snad synovi (ak sa doktori nepomýlili) tak k dnešnému dňa 7 kg

jaja003
26. máj 2009

caute, tak moje tempo co tyzden kilo bohuzial pokracuje... dnes je to presne 15 kil co som pribrala od zaciatku tehotenstva... som myslela ze uz ozaj pojdem s touto vahou rodit 😒 ...

misa.cekatelka
26. máj 2009

mar26:já jsem za těhotenství nabrala 17 kg.5 jsem nechala v porodnici a 2 jsem zhodila,jak jsem přestala kojit-ty šly samy dolů.Teď mám při své výšce 163cm 70 kg,což je nadváha.do tohohle léta už s tím nic neudělám-no léto už je vlastně tady.ale snad do příštího 😢

abrcetle
26. máj 2009

Ahoj holky, taky se přidávám do debaty. Jsem ve 20tt a mám 2,5kg nahoře. Na to, že malý má mít cca 250dkg tak mi to přijde strašně mooooc 😖 ale podle doktorky je to pry normalni. Nicmene moje brisko je opravdu hodne velke a huste trci ven 😅.

mar26
26. máj 2009

jaja neboj,pak to určitě půjde rychle dolů 😉

Dneska moje váha 8,8 kilo....zatím přibírám tempem 0,5 kila týdně...kdyby to vydrželo vůbec bych se nezlobila.

miso to jsi nechala v podornici docela málo, viď? Většinou všichni říkají, váha miminka, plodová voda, plodové obaly.....řekla bych,že to musí být víc, pak se smrskne děloha, zmenší objem krve...no uvidím jak to bude u mě

abrcetle to máš v pohodě tu váhu 😉 , to bych ani neřešila...váha mimíska, plodovka, zvětšený objem krve...taky se ukládají tuky ke kojení...buď v klidu 😵

babulko
26. máj 2009

ahoj tehulky tak ja mam zatial naviac 12kg 😒 no len dufam ze uz vela nenaberiem co myslite je to vela uz alebo ako??

liona
26. máj 2009

minulý týden jsem v 31tt měla +9..tak uvidíme, jak to půjde dál

misa.cekatelka
26. máj 2009

mar26:taky jsem čekala,že tam nechám víc,ale hold asi to mám v genech 😢

kolka1
26. máj 2009

Babulko ale vsak cakas dvojicky. Ja si myslim, ze je to uplne v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre