Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

heppu
7. máj 2008

oraia ja uz nepracujem som doma uz dva tyzdne a som rada lebo doma je klud a aspon si to tehu mozem uzit

oraia
8. máj 2008

adri...to ti zavidim ze vladzes, ja mam problem hlavne rano vstat.... 😅

heppu....ja si to doma uzivam od zaciatku...a je to fakt poriaadne uzite teho 😉 ....pri prvom som robila do siesteho mesiaca a potom som jedneho dna v praci sla do jedalne na obed a dosla som tak akurat na gyndu kde som uz ostala v do porodu....z tohto tehotenstva nemam dokopy nic... tak aspon teraz

heppu
9. máj 2008

oraia. ja som tiez do siesteho robila a robila by som aj dlhsie ale nedalo sa to zvladnut teraz si to uzivam, vcera sme domov doniesli kocik tak to ste mali vidiet aka som bola z neho hotova uz aby tam bola mala

apfele
9. máj 2008

Začínám 22tt a mám 4 kila nahoře 😒

chell
9. máj 2008

apfele a to ti jako prijde amlo nebo moc... nejak nechapu vyznam toho smajlika. podle toho co mam za grafik u sebe by optimalni vaha navic mela byt 4,5kila v 22tt

apfele
9. máj 2008

chell: přijde mi to hodně

chell
9. máj 2008

to teda nechapu.. proc myslis ze hodne vzdyt to je uz pulka tehotenstvi a z ceho by to miminko asi tak rostlo..
rika se ze optimalni prubeh je do nakyho toho 20tt pribrat ca 4 kila (+rozmezi individualni je 0 - 7)
do 30tt optimalne + 9 od puvodni vahy tj přibrat ca 5 kilo (v rozmezi 5-13kg od puvodni vahy)
a podlednich 10tt optimalne na tech + 12 od puvodni vahy tj ca dalši 3kg (v rozmezi 9-20 dle individulani konstituce🙂)
takze idelane za cely tehu nabrat 9-20 optimalne kolem 12ti... co je pod a co je nad by mi delalo starosti ale ty si uplne idelane nabirajici osoba tak neblazni...
to ja nabrala hrozne rychle a mela v 20tt 9 kilo navrch to je hodne...ted v 33 mam kolem +15ti

oraia
9. máj 2008

heppu...aj my sme si uz kupili kociarik a len chodim okolo neho obzeram ho z kazdej strany, tiez by som uz najradsej ho sla vyvetrat aj s malou na prechadzku.. 🙂

tamka84
9. máj 2008

ahojte, som tu nová, a čítala som tu o tom priberaní. Aj ja s tým mám problém. Som iba 9tt a už mám o 10kíl navyše. To je fakt vela. A tiež nejem vela, ale predtým som vždy držala nejakú diétu a kedže teraz nemôžem, tak sa mi to asi všetko vracia, jojo efekt.

chell
9. máj 2008

tamka bud v klidu ja taky nabrala rychle a postupne se mi to ted rovna proste telo potrebovalopribrat driv nez si doktori usmyslej dokonce sem kilo zhubla za podelni mesic..
v 9tt je to divny ale tak jestli si drzela diety a ted si jak urvana ze retezu tak se nesmis divit 🙂

katarinkad
9. máj 2008

Ahojte. Tak ja som do 15 tt mala len 1 kilecko navyse. Tak som sa vytesovala, ze aka som stale stihla a aha ho potom sa to rozbehlo. 😕 Teraz som v 20 tt a uz mam 5 kg navyse. Ale neberiem to nejak tragicky, ved babo rastie a musi z niecoho aj zit. 😉

tamka84, u teba je to asi fakt jojo efekt predoslej diety. Lebo je to fakt vela nabrat 10 kg do 9tt. Ale neboj ono sa ti to urcite zastavi a potom budes dlhsie stat na tej istej vahe.

heppu
9. máj 2008

oraia ani mi o tom nehovor ja som do nho dala nasu jazvecicku a ta v nom spi xa xa uz sa neviem dockat kedy s nim pojdem von

oraia
9. máj 2008

heppu.... 🙂 to muselo byt dobre .... som odfotila ten moj, je v albume a pridala som aj svoj pupok... 😀

tamka84
9. máj 2008

No dúfam, že sa mi to ustáli. Ja som vysadila antikoncepciu vo februári, a od tedy vlastne priberám.

num7976
9. máj 2008

ahojte tak ja som teraz v 30 tt a mam navrch 10 kg.. 😀

oraia
9. máj 2008

mum7976...hmmm to si stastna zena ...pri prvom som aj ja pribrala dost malo ale teraz..... ☹ hruuuuza

num7976
9. máj 2008

oraia hej celkom v pohode mam,len ono mi to teraz ku koncu nejako dost vyhuplo,dovtedy mi to slo pomalicky hore..a ty si kolko pribrala,pozeram,ze sme skoro rovnako dlho tehulky 😀

oraia
9. máj 2008

num7976...ja strasne vela, az ma lekaz sprdol a zakazal mi aj pit lebo zevraj moje telo zadrziava vela vody preto tolko priberam... ja som pribrala raz tolko ako ty.. ☹ ☹ ☹ .... a to som si vobec nemyslela ze sa mi to stane, kedze s prvym babom som pribrala dost malo...a teraz ako take prasiatko....

heppu
10. máj 2008

ano dam foto na konika je to sranda ...ja si pupok fotim kazde dva tyzdne aby som vedela ako rastiem

avanka
10. máj 2008

Oraia, jej aj my sme si kupili pre maleho x-lander x1, najkrajsi kocik na svete, ze? Len my ho mame v bordovej farbe, ak chces, tak mrkni do albumu 🙂
A brusko mas male, vobec nie je vidno, zeby si tak vela pribrala...
ja som dnes zacala 33tt a mam 7 kilo hore, z toho 1700 gramov vazi maly, tiez sa mi to zda vela, ale ja som nebola celkom stihla pred otehotnenim...vravi sa, ze stihle zeny naberaju viac

oraia
10. máj 2008

avanka... 🙂 ...ano to mas pravdu s tym kociarom, ked som ho zbadala povedala som si ze bude moj, nech to stoji co to stoji...bola to laska na prvy pohlad :o))))
...ja som vela pribrala do stehien a zadku (tie najhorsie partie) ...hmmm co uz a to sa ani neprejedam lebo mi praveze vobec nic nechuti.....

pipinka82
10. máj 2008

Oraia aj ja už priberám v tých partiách nohy a zadok ale aj bruško doki mi povedal že ho mám ako v 30tt xixi 🙂 a pritom sa ani ja neprejedám ale tá váha ide hore asi zo všetkého čo asi zjem 🙂

felixko
10. máj 2008

ja som zatiaľ asi najviac pribrala v prsiach, z ničoho je teraz až veľa, čo ma veľmi prekvapilo, pretože som myslela, že tehotenstvo to nedokáže až tak radikálne zmeniť. ale vidím, že hormóny si s nami robia čo chcú.

tunylyk
27. máj 2008

dávno som tu nenazrela a ako vidím,pekne priberáte,len tá moja váha nejak divne ukazuje konečne o kilo viac,ale +5kg na môj tt no neviem neviem,zajtra mám poradňu a ultrazvuk,tak držte palce...

heppu
27. máj 2008

ahojte ja som tiez dlho neprispela ja mma +11 kg zatial ale verim ze uz to nepojde moc hore lebo dnes som malo jedla v tom teple mi vobec nechuti a uz bude len teplejsie tak asi skor schudnem ako priberiem

avanka
28. máj 2008

tak ja som 35 tt a 9 kilo hore...aj ja dufam, ze to uz moc neporastie

petule.h
28. máj 2008

4kg nahoře 🙂

andy21
28. máj 2008

petule.h to máš teda malinko, já jsem zhubla o kilo a přítel mi nadává....... 😖
Myslíte, že to může mimču nějak škodit.....jsem docela hubená 😠 , ale jim normálně, jen toho do sebe najednou nenasoukám tolik, tak jím častěji....

jajajaja
28. máj 2008

ahojte ja som sice pribrala 3kg ale ziadne brusko este nemam tak sa bojim ci je vsetko v poriadku

mouse
28. máj 2008

Andy, to je v poriadku, ked si schudla v prvom trimestri. Neboj, uz budes len priberat 🙂 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre