Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

jitulik4
14. mar 2012

@stanii chce to se víc hýbat,ale stvojí váhou před je to jedno, ale abys to shodila budeš se trápit jěště celé kojení, je lepší se teď víc hýbat nejlíp chodit nebo to co ti vyhovuje

fitneskajanka
1. apr 2012

ahojte ja som vo stvrtom mesiaci a nepribrala som ani jedno kilečko... čakame s pritelom naše prve babo tak uvidíme ako to pojde...cvicim uz asi 7rokov fitko atd.. aj teraz sa snazím hýbat aj ked nie ako predtím...tak dúfam že veľa nepriberiem🙂ja odporúčam veľa zeleniny a ovocia ale aj pohyb ak je všetko vporiadku popripade aspon veľa prechádzky..

zuzkag2
4. apr 2012

@fitneskajanka ahojky...no ja som len v 3.mesiaci, a pribrala som uz cez 3 kila, a som z toho uplne na nervy.moja vychodzia vaha bola tak 50kg, +- pol kila, taku vahu som si drzala niekolko rokov, aj som mala zdy dost pohybu. teraz, ako som zostala tehu, a zostala som PN, lebo som mala nejake komplikacie, tak ide vaha hore ako blazon. problem je, ze nemozem byt hladna, lebo vtedy je mi velmi zle, ale ked si dam malicku porciu, akoby to mojmu zaludku nestacilo. ☹ ach jaj, bude zo mna vorvan 😢

garfie
4. apr 2012

@zuzkag2 Vůbec se kvůli tomu nestresuj-otrávíš si tím celé těhotenství. Výchozí váhu máme stejnou, u prvního dítěte jsem přibrala jen 9 kilo-jedla i hýbala jsem se normálně, půl roku po porodu jsem měla ještě proti původní váze dole pět kilo-už to ani nebylo hezké-a to jsem doslova žrala jako rakovina-denně jsem třeba snědla celou čokoládu, vůbec jsem se neomezovala!
Teď při druhém těhotenství jsem-jak píšeš ty-začala nabírat strašně rychle, v prvním trimestru pět kilo, no hrůza! Teď mám tak dvacet nahoru-hýbala jsem se teda určitě míň a jedla víc-ale nijak se necpu-jen že byly Vánoce a celkově přes zimu asi jíš trochu vydatnější jídla....už se taky bojím, jak to budu shazovat-navíc s věkem se pěkně zpomaluje metabolismus a už mi táhne na 40. Ale doufám, že to půjde, podle toho co jsem slyšela, je to prostě individuální. Snaž se omezit sladké (i když zrovna na tom jsem v prvním těhotenství ujížděla)-když tak si dej kvalitní čokoládu, hodně zeleniny a bílkovin. A neboj, třeba se prostě jenom zavodňuješ.... 😉

majcam
4. apr 2012

@zuzkag2 ahoj,přesně.mám to samé 😉 ,v prvním trimestru jsem taky měla 3 kila nahoře,taky jsem začínala na 50 kg,taky jsem zůstala na PN,a taky jsem nemohla zůstat o hladu,musela jsem se vždy nacpat 😉 ,no teď jsem ve 27tt a mám deset kilo navíc,no uvidim kam až to vyšplhá,ale už si z toho nic nedělám,malá je vymodlená a vše ostatní je pro mě už maličkost... 😉

zuzkag2
4. apr 2012

@garfie
@majcam
jeej baby, aspon trosku povzbudenia. dakujem moc. no snazim sa to neriesit, drahy je zo mna na nervy, ze sa kazde rano vazim 😀 najhorsie je, ze nemozem ziadne ovocie ani zeleninu ani citit. maximalne si dam rajcinu, ale hned mam z toho kyselinu. snad ked mi prejdu nejake tie nevolnosti, ze si dam aj ovocie a zeleninu, ze to bude lepsie.
majcam, ved ty nemas vela kilov navrch...zatial je to uplne v pohode, ja sa tak nejak spolieham na to, ze sa ten narast hmotnosti nejak spomaly, alebo co ;-D aj nase male je vymodlene a vzdy som si myslela, ze ked konecne budem tehula, ze nebudem takeho bykoviny riesit...no mas ma vidiet, strasna som ja zenska 😀

majcam
4. apr 2012

@zuzkag2 no na začátku 2trimestru jsem musela ležet,tak to šlo taky rychle nahoru,ale teď už mám víc pohybu, sice to stoupá,ale trochu pomaleji..prý štíhlé holčiny v těhu přibírají víc,prý mimču nestačí živiny,neboj to dáme dolu,a na tu váhu už nelez,akorát to stresuje.. 😉

zuzkag2
4. apr 2012

@majcam preco si musela lezat? co babatko vymyslalo? aj u mna to tak je, od 6tt som doma...otras, ziaden pohyb 🙂 no uz sa veru asi nebudem stavat na tu vahu, lebo to fakt stresuje, dnes idem na poradnu, tak som zvedava co povie doktor na to moje priberanie. 🙂

majcam
4. apr 2012

@zuzkag2 no začala jsem krvácet a pak jsem špinila,trvalo to určo přes měsíc,nic nenašli,no a teď mám takového elánu,furt něco uklízím...,a neboj dr.ti nic neřekne,mě taky neřiká,stále ještě patříme do kategorie štíhlých 🙂 ,přeju příjemné těhulkování a neboj chutě se ti srovnaj,ještě chvilku vydrž 😉

maki73
4. apr 2012

já myslím, že tohle je čitě geneticky dané, nebe ne geneticky, ale podle těhotenství a to o hubených že přibírají víc se mi moc nezdá, u nás spíše naopak, co mám kamarádky v mém věku, tak spíš méně, já za celé těhotenství přibrala šest kilo, kamarádky taky tak 5-10 max a doktor říkal, že to je úplně normální, že záleží i na věku, v jídle jsem se neomezovala vůbec a celé těhu jsem jedla nejvíc bramboráky, měla jsem na ně chuť i 2x denne :D a teď mám 53 kilo, takže méně než předtím, to jsem měla 55, já bych se jídlem nestresovala, z omezování je člověku pak akorát blbě :D tu váhu stejně ve výsledku neovlivníš, já chtěla přibrat víc, bála jsem se, že se po porodu složím a nic, i když jsem se ládovala celé dny, ber to tak, že budeš mít dost energie až se mimčo narodí 😉

zuzkag2
6. apr 2012

@majcam ahojky...som nejak nestihala, tak pisem teraz. bola som v poradni, a doki ma akurat tak dodzubkal, ze preco citam na nete take kraviny, ze kolko mam pribrat. a mojmu mm rozpraval, ako mi ma zakazat internet. som sa citila ako lahko retardovana ☹ ja som uz za tie dva ci tri dni pribrala dalsie 2 kila...nechapem tomu, to vyzera, ako keby uplne vsetko co zjem zostalo na mne...nepaci sa mi to ani trosku

@maki73
hm, ja uz som zas dve kila hore...a ked to takto pojde, nebudem mat pri porode a po porode ziadnu energiu, lebo bude zo mna kopa velika, taky tucko 🙂 ach jaj ☹

lucie255
10. apr 2012

Ahojte tak já jsem začala na váze 54kg a už jsem na 60kg. To jsem nabrala za poslední měsíc. Pořád jsem se strachovala jaktože nepřibírám a teď mám strach , že nabírám moc rychle...🙂 Mám pořád chuť k jídlu, sice se nepřejídám, ale pořád něco zobu. Tak snad se to bude dobře zhazovat 🙂

majkushka
11. apr 2012

@zuzkag2 ahoj ty si tehu ? Super gratulujem , ja pri prvom + 15 kg pri druhom + 25 kg a v pohode isli dole je tiež pravda že pri druhom som musela ležat takže tak , aj mne je zle a musim jest v malych davkach a často tak uvidim čo to terz sravi

brita
11. apr 2012

Ahojte babulky, ja som v 20. tyzdni a uz teraz som +7 kg, ale poviem vam, ze vobec si z toho nerobim hlavu 😉

zuzkag2
12. apr 2012

@majkushka ahoj Majusik, hej hej, aj ja som tehu, ja som uz videla, ze aj vam sa konecne podarilo, ked si dala testik na nastenku, aj som ti tam nieco tusim napisala. tesim sa moooc.
no ja dufam, ze sa mi to priberanie zastavilo. teraz za posledny tyzden uz tie kila nepribudaju, a zistujem, ze obcas sa mi drzi voda v tele, lebo mam nohy opuchnute. tak mozno su tie kila aj voda. a ty ako ? ako sa citis, a co drobcek? 🙂

majkushka
12. apr 2012

@zuzkag2 ja idem od dr vsetko ok srdiecko bilo o dusu, len mi je strasne zle inak v pohode vsetko nepriberam skor som este schudla ,2 kg aale mojim vracanim dost normalne drzkajte sa

zuzkag2
12. apr 2012

@majkushka juj chudatko moje, je ti zle...mna to uz preslo, ale tiez mi byvalo uplne otrasne...ja som do seba pchala lyzatka pre tehule proti nevolnosti, a cocculine...nevladala som ani chodit...asi v 10tt to preslo postupne...ale obcas sa este nieco trosku objavi, ale to je uz v poho...aj ty sa drzkaj...
a tesim sa moc z drobceka...🙂

majkushka
12. apr 2012

@zuzkag2 presne je mi hrozne iba ležim ako zdohlina , a nič nezabera ale že vobec tak sa modlim aby to prešlo ja som 9 tt tak keby to v 10 prešlo fu to by bolo super

tina7729
12. apr 2012

Ahojte, tak ja mam uz 13kg navyse. aj moja dr. ma zvozila ze tolko som mala pribrat za cele tehotenstvo.ze som uz vela pribrala. a to ani sa neprejedam. a teraz posledny meiac mi tie kila idu extremne rychlo nahor.

zuzkag2
12. apr 2012

@majkushka juj moja, uplne presne viem ako ti je, to vobec nemozes mat ani radost z toho ze cakas babatko ☹ ale vydrzkaj, to isto skoro prejde. men dost pomahalo, ked som nebola hladna. bolo ti takto aj pri prvych dvoch detickach?

jeny
12. apr 2012

@zuzkag2 ahoj, gratulujem k tehu, pamatam si ta z clostiliek 🙂 ja sa tiez vazim kazde rano a nestacim sa cudovat, uz mam +4kg takyto vahovy prirastok som mala v prvom tehu az v 30tt tak tiez nechapem preco to tentokrat tak rychlo stupa,ale tiez som pn a stale hladna tak som zvedava kolko to bude do konca tehu 😀

jedinecna
12. apr 2012

@tina7729 to sa Ti mozno voda drzi v tele ... nie si opuchnuta???? ja som za posledny mesiac pribrala asi 5kg - a to bola vsetko voda .... v konecnom dosledku som mala +18kg, aj mne na zaciatku tehu dr povedala ze mozem pribrat max 13kg, v porodnici mi primar povedal ze keby som k nemu chodila tak ze mam max plus 8kg - to by som chcela vidiet🙂

tina7729
12. apr 2012

@jedinecna nie,niesom opuchnuta,zatial 😖 dufam ze ani nebudem

jedinecna
12. apr 2012

@tina7729 tak snad nie, ja som opuchla tak v tych horucavach co boli minule leto a potom to vydrzalo az do porodu - sa to teda stupnovalo

majkushka
12. apr 2012

@zuzkag2 nie ani pri jednom mi takto nebolo

veronika1417
25. apr 2012

@majkushka mne prestalo byt zle az koncom tretieho a zaciatkom stvrteho mesiaca, dovtedy mi bolo brutal 😝 fuuu ked si na to spomeniem 😝 ale potom to prejde a mas pokoooj 🙂 navyse ked si prekonala taketo prve nevolnosti tak neskorsie Ta napriklad vobec neprekvapi palenie zahy to ine tehulky ktorim nebyvalo zle strasne zle niesli ale my vytrenovane, ktorim byvalo zle uz od zaciatku sme len mavli rukou, ze to je nic oproti zaciatku 😉

majkushka
25. apr 2012

@veronika1417 dakujem krasne sme 11 tt takže treti mesiac sme začali konči v 13tt tak ?

veronika1417
26. apr 2012

@majkushka takto 🙂

veronika1417
26. apr 2012

@majkushka jeeej ved Ty uz mas dve deticky takze skuuuusena 😀 a ja radim? ved ja mam este len jedno za sebou 😉 a dufam, ze ... teda zatial to jedno aj staci 😀 😀 😀

majkushka
26. apr 2012

@veronika1417 no mam ale že by som bola skusena teda neviem prve som mala v 18 ke ani neviem ako my bolo a pri druhom si nepamatam už je to sedem rokou hihih , a ty maš čerstve tak si pamätaš ako ti bolo , dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre