Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

susy
18. feb 2007

ja som bola teraz na poradni a od zaciatku tehu som pribrala +9 kg 😨 .no som zvedava,s kolkatimi kg skoncime 😅 .

kili
18. feb 2007

ja som pribrala 6kg. Ono to nie je veľa pri dvojíčkach, ale začína ma desiť, že začínam priberať kilo týždenne 😖 . Dúfam, že je to len niečo jednorázové a zastaví sa to. Ale mala by som sa asi začať krotiť aj s tým jedením, lebo sa mi zdá, že som začala jesť viac.

melory
18. feb 2007

mne sa to nezastavilo veru. ☹

kili
18. feb 2007

melory, nestraš 😕

melory
18. feb 2007

vlastna skusenost 😉

mirka4
18. feb 2007

kili to nezastavis 🙂, ja som doteraz +14 kg. A to v stredu idem ku doktorke a potom uvidim ci som este nieco pribrala alebo nie. Tiez dufam ze nie 🙂

tinaa
19. feb 2007

ja som v 22tt a pribrala som už 13kg a vôbec sa kvôli tomu nejdem zblázniť. Ale zase sa obávam tehotenskej cukrovky, či náhodou to priberanie nieje spojené s ňou. Na glukózový test ešte len pôjdem.

anett1
20. feb 2007

ahojte tinaa ja som v 22 tt mala asti tak 11-12kg a ked som bola na cukrovke tak som mala super výsledky takže si myslím že to stým nesúvisí. môžem sa ta opýtať kolko si vážila pred tehu lebo som počula že chudšie ženy viac priberajú aj ked tomu neverím ale ked môžeš tak prezrať.

tinaa
20. feb 2007

ahoj anett1, mam 176cm a mala som 60kg, no taka vychrtlinka 🙂 To že som tehotna, je vidno možno posledné 2 týždne. Už som bola nešťastná, že som toľko pribrala a brucho nikde 😀

luciaj
20. feb 2007

no ja som este len v 1. trimesri, ale uz mam 3 kg hore a pritom sa neprejedam, len som nahodila pravidelny rezim (5x na den), lebo doteraz som neranajkovala a jedla po 10tej vecer, tak som zacal zdravsie a dopadlo to tak, ze priberam rychlostou svetla 😠 😠 ... takze si myslim, ze 10 kg za cele tehu splnim uz v 20tt 😠 ale snazim sa tym nedepkat, lebo dolezite je, aby babo bolo v pohode.

kakula
20. feb 2007

ahoj těhule, já jsem ve 24tt a mam 10-11kg nahoře a připadám si jak slon.Tento tyden jsem si naordinovala lehčí stravu a zeleninu,ovoce.Jenže ja bych toho snědla kila a ono to není moc lacina zaležitost co.a mam hroznou chut na sladký!!! 🙂 a tomu se vyhýbam mam jít na cukrovku a DR mě říka né sladky snad už od 16tt

bielanevesta
20. feb 2007

ja som v 21 tt mala 5 kg hore. Ale predtým som v 1. trimestri schudla 4 kg. Tak asi tak. Zato mi kozmickou rýchlosťou rastie bruško(už skoro + 10cm) a to nehovorím o zadnici(+6cm). No jo no, malá si robí miesto. Asi to bude pekný macík. V 21 tt už mala 25 cm a 390 g 😀

erika153
20. feb 2007

haloooo halooo ak sa smiem pridat ja som mala 25 kg este pred dvoma mesiacmi a teraz mam 19 dole! takze si uzivajte tehotenstvo a pekne papkajte 😀

slucka
20. feb 2007

ahojte vsetky tehulky, mamulky a zenusky, ja som v 15tt a na vahe sa to sice nezobrazilo, co sa cudujem, lebo je mi vsetko uzke a mam peknu pneumaticku, taku malu Mischelinku, ale straaaaaasne sa tesim 😵 (asi mame pokazenu vahu 😝 )

anett1
20. feb 2007

ahoj tina tak to sme natom rovnako ja mám výšku 175 a pred tehu som mala 59 kg ako kedy niekedy aj 58kg podla toho ako som sa hýbala. no a teraz o bože je to des mne to bruško tiež nejako nerastie ako som si to predstavovala ale zato zadok a stehná tak to neskutočnou rýchlostou., ale čo už nejako to zvládnem len to e už sa cítim mizerne a ledva chodím hore schodmi.

anett1
20. feb 2007

ahoj bielanevesta no ja neviem ale moje bábo v 22 tt malo 54Og 😀 cm neviem lebo to my nestihla povedať pani doktorka ale dúfam že je všetko o.k. a nech my pekne rastie.

kili
20. feb 2007

anett, keď si bola taká štíhla, tak to si robíš len zásoby na kojenie. Neboj, po pôrode to pôjde dole 😉 . Ak si pozrieš moje fotky, tak ja som zase "buclatá" dosť, tak ja tak priberať nemusím. Pred tehu som mala 162cm a tiež 59kg.

anett1
20. feb 2007

ahoj kili tak to si ma fakt potešila ja si stoho nič nerobím len ma to štve lebo sa my už ťažko aj chodí a to nehovorím ked idem do kopca alebo po schodoch fučím ako slonica. to my najviac vadí a mám najradšej ked idem s manželíkom on sa rozbehne a ja sa len pri nom gúlam. 🙂

kili
20. feb 2007

joooj, to fučím aj ja. Ono je totiž v tehotenstve veľká zátaž na srdce a preto toľko nevládze. To vôbec nesúvisí s pribratými kilami 😉 chudé fučia tiež, spýtaj sa leili.

anett1
20. feb 2007

joj tak to som sa musela až zasmiať dobre spýtam sa leili či fučí aj ked je taká štíhlunká.

zuzana76
20. feb 2007

ahojte, fucim aj ja, hoci som stihla, som v 16 tt a horko tazko som zatial pribrala kilo mozno dve, dufam, ze babo rastie pekne

anett1
20. feb 2007

zuzna ahoj neboj bábo rastie a ty bud rada že tolko nepriberáš patríš medzi najšťastnejšie ženušky tak tigratulujem.

zuzana76
20. feb 2007

🙂 , asi je to dedicne, moja mama so mnou pribrala len 6 kg, potom sa to trochu rozbehlo, dalsie tehu 10 a 12 kg

anett1
20. feb 2007

tak to fakt bud rada moja mama tiež tak priberala ako ja teraz hlavne na zadku a stehnách a bola po pôrode dosť dlho baculka tak dúfam že mne to po pôrode pôjde dole 😎

tinaa
20. feb 2007

ja som pribrala hlavne do bokov a stehien. Už som pomaly širšia jak vyššia 😒

anett1
21. feb 2007

ahoj tinaa tak to si stoho nič nerob ja som nato tak isto.

mamacat
21. feb 2007

ja idem dnes do poradne a neviem ci mi nepovedia ze som pribrala az moc... aj ked tu v USA mozno je to ine...🙂 predsa maju iny standard na vahu ;)
pribrala som uz asi 10kg! citim to najma na bruchu, ako keby som uz isla pomaly rodit!
vcera som bola nakupovat nejake oblecko a to ma trochu zdeptalo... ☹ dufam ze sa mi tie kila podari zhodit po porode!

ninocka
21. feb 2007

baby uzivajte si to

bilushka
22. feb 2007

Ahojte, konecne som sa trochu ukludnila, ked som si precitala vase ohlasy, ja som si stale robila vrasky z toho ako rychlo priberam-som v 15 tt. a doteraz som pribrala 6 kg 😖
Nie ze by som z toho bola nestastna, ale myslela som, ze uz to snad ani nie je zdrave, ked sa to tak na mna lepi, aj doktor ma ukludnoval, ze ked mi nebyvalo na zaciatku zle a chuti mi jest, tak ze sa tym nemam trapit, ale clovek predsa len nad tym premysla, ked vycnieva nad priemer, predsa len vacsina zien v tomto obdobi ma na sebe tak 2-3 kg...

anett1
22. feb 2007

ahojte tak bilushka máš dobrého doktora mna moja doktorka na začiatku zjazdila že tolko priberám skoro my oči vyskočili z jamok ked my to povedala ako keby ja som zato mohla tiež my nebývalo na začiatku zle a ani som sa neprejedala a napriek tomu som priberala samozrejme ešte priberám 😅 ale nevadí my to až tak ako na začiatku nejako som si nato zvykla ale zase manžel ni 🙂 no bude musieť sa stým zmieriť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre