Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

ituska
24. feb 2010

kedze mi bolo na zaciatku tehu spatne ( az do zac.5mesiaca) schudla som 1kg a zacala som priberat v 15tt , cele tehu +11 kg, po porode dom sa odvazila a len -1 kg, za to som bola neskutocne zavodnena, nohy opuchnute..vraj nedostatok bielkovin , kvoli tvorbe mliecka...sa to upravilo az po 2tyzdnoch ..a do mesiaca od porodu -7kg

erca5
26. feb 2010

ahojte,ja by som sa chcela opytat,cim to je ze mi teraz straaaasne opuchly nohy,mam ich ako polena do kozuba,som v 37tt,a do teraz som nemala taky problem.Pribrala som sice 20 kil,ale nohy som nemala opuchnute.viete mi poradit ci by som mala viecej pit,alebo nejest??? ☹ 😖

crawler
26. feb 2010

erca: ale tak to prostě některé těhulky mají - už finišuješ a mimi tlačí na veškeré cévy, apod. možná ti trochu pomůže více pít, ale s jídlem to vůbec nemá co dělat...prostě až porodíš a tělu se uleví, tak voda opadne, neboj 😉

erca5
26. feb 2010

Crawler,dakujem ti za prispevok,trocha si ma upokojila...aj som sa bala ci to nieje aj vekom,ja mam 41 rokov,a mam uz dospeleho syna 18,tak som si myslela ci nahodou aj to nieje problem.Inak je vsetko v poriadku,vysledka su take ake maju byt,len tie nohy teraz...tak ti dakujem,pa,pa

jaaty
26. feb 2010

erca a doktor o tom vie? Opuchnuté nohy, zvýšený tlak a prípadne bielkovin v moči by mohli byť príznakom preeklapsie. Tá je "typická" hlavne pre "staršie" mamičky.
Ja som rodila v 35 r., mala som zvýšený tlak a na každej poradni bola kontorola moč a hlavne, či m i neopúchajú nohy. S tým som našťastie problém nemala, ale preeklapsia bolo dôvodom k cisárskemu rezu. Upozorni sa to lekára 😉 . držím palce

jaaty
26. feb 2010

mimochodom a k téme, ja som pribrala necelých 6 kg 😀 a z nemocnice som odchádzala ľahšia ako pred otehotením. POdotýkam, že som nedržala diétu a Hanka mala 4180 gr a 52 cm pri narodení 😵 . Ja vravím, že to bol taký môj malý príživníček 😀

poki10
27. feb 2010

no kocky...ja len teraz koncim prvy trimester a uz mam hore 4 kg. ale bohuzial, nemozem za to :( keby som si to mohla ustrazit, tak to ano. ale v praci sa nemam cas cely den najest a ked si konecne ukradnem chvilu casu, tak zbastim vsetko,co vidim. a potom ze aby clovek nepriberal....jaaty tak ty si potom tehotenstvom este schudla 😀 aj ja chcem tak. a este jedna vec. uz som pisala ze koncim prvy trimester, ale mne uz rastie brusko a uz ho mam aj celkom slusne velke. 😀 je to normalne? sestricka na gynde mi povedala, ze to nemam z tehotenstva, ale mne sa to brusko nejako gulati a ja som vzdy priberala do sirky. kedy vam narastlo brusko?

anajocka
27. feb 2010

mne brusko narastlo velmi skoro, hned to na mne bolo vidiet, hadam aj na konci 1.trimestra, teraz sa uz gulam riadne, tiez mam nohy hrozne tazke vecer, ako keby som mala stale svalovku a plus krce, ale mala som to pri vsetkych detoch, ale preeklapsiu ani nic podobne som nemala, len hrozne tazke a v noci nepokojne nohy

jaaty
27. feb 2010

aj s bruškom, tak ako s váhou je to individuálne. Susede sa narodil chlapček (mal normálnu váhu) koncom marca ja sa som muž začiatkom roka čakala, že už už porodí. Nám sa Hanka narodila v polovici mája a ja som do konca februára nosila do práce moje pôvodné kostýmy len s rozopnutým gombíkom 😉 ... a vieš ako ma to štvalo 😠 😠 😠 😠 . Ja som sa chcela pochváliť bábätkom a vedel to len ten, komu som to zavesila na nos.
A neboj, 4 kg sú úplne v pohode a teš sa môžeš pochváliť bruškom 😉

poki10
27. feb 2010

no mne sa to moje brusko velmi paci, ja obleciem vsetko, ale tiez chodim s rozopnutym gombikom 😅 ale to je rozdiel, lebo ty uz si bola skoro na konci tehu. no ale mne uz trici penkne, akurat sa bojim,aby som babatku neublizila tesnym oblecenim, potom ma boli v podbrusku ☹ . anajocka mne obcas trpnu ruky, a brnia, tak ze nemozem s nimi hybat a akoby ani neboli moje ☹ no a krce do lytok mavam

jaaty
27. feb 2010

poki, povedz to lekárovi, obyčajne sa na také kŕče a tŕpnutie dáva magnézium, takže to by si mohla aj ty 🙂

poki10
27. feb 2010

uz ho papam 🙂 a este som si kupila femibion - kyselinu listovu 🙂 a este sa dopujem zelezom. ale to magnesium a zelezo len sumive, pre istotu, nechcem to moc kombinovat a je pravda, ze odvtedy mi to trosku polavilo. dakujem za radu

anajocka
27. feb 2010

magnezium mne nepomaha, ale niekde som citala, ze aj vapnik moze chybat, mozno skusim to, lebo v noci spim tak od jednej do siestej, potom uz vstavaju deti a som unavena 😒 uz sa tesim ked bude koniec a tiez mozem zacat trosku sportovat, aj prechadzky s kcikom ma rychlo dostali do formy po porode

lji
27. feb 2010

ja mám dosť vysokú váhu a počas prvého trimestra som schudla 6 kíl 😕 ale to bola neustála nevolnosť a zvracanie. a napriek tomu že mám extrémnu váhu mi aj sestrička povedala aj doktor že síce si mám stražiť váhu ale aj aby som už nechudla... nevolnost už nie je taká silna ale teraz zacinam mat strach z priberania... ja si nemozem moc dovoliť pribrať tak dufam ze to budem vediet ovplyvnit... baby čo ste nekontrolovatelne pribrali si ste aj vedome ze to bolo zjedla alebo ste priberal aj "zo vzduchu"? 😔

zuzanockamt
27. feb 2010

poki ... ja som tiez 12 tt ako ty, ale tehu brusko este nemam ... len moje tuky stale 😀 ... a zatial obleciem vsetko v poho, len dvoje takych tesnych rifli nie ... ale tie by som teraz po zime neobliekla ani keby som tehu nebola 😀 😝

poki10
27. feb 2010

zuzanocka ja som mala tiez take male vankusiky, nebola som tucna, taka normalna postava. aj ja obleciem, ale ma potom brusko boli. no a volako sa mi v poslednom case tie moje vankusiky zmenili na brusko 🙂 kym je take male tak sa z neho tesim. akurat mi je take neprijemne, ked mi ho chcu vsetci hladkat. to potom neviem ako sa tvarit 🙂.
lji moje babo bude o mesiac mladsie od tvojho. ja si moc z toho priberania nechcem robit hlavu, ale mama je zdravotacka na novorodeneckom a hovori ze +4 kg su veru v prvych 3 mesiacoch dost.

anajocka neviem co je na tom pravdy, aj ja som cosi take uz pocula, ale co je na tom pravdy veru neviem

zuzanockamt
27. feb 2010

poki ... tak na mne zatial nevidno, ze som tehu ... a dufam, ze mi brusko zacne rast az neskor

poki10
27. feb 2010

zuzanocka ty mas o 1 den neskorsi termin ako ja 🙂 ja mam 14. septembra 😀 ale zda sa mi to straasne daleko 🙄

rebeka25
28. feb 2010

Ahojte kocky no ja mam teraz z tochto priberania paniku. Som na zaciatku 5 mesiaca a este som pribrala len 2kg aj to hned na zaciatku a posledne 2 mesiace nic. Nebyva mi zle stale nieco tlacim, kde je chyba?

poki10
28. feb 2010

rebeka, tak potom to asi babo spotrebuje 😀

zuzanockamt
28. feb 2010

rebeka ... bud len rada, ze tak malo priberas 🙂

ivanulienka81
28. feb 2010

rebeka, ak je babo velke ako ma byt, tak je vsetko v poriadku. Ja som pri prvom tehu zacala priberat len od 20tt a za cele tehu bolo +8kg. Zrejme vsetko co prijmes spotrebujete 😀 A snaz sa mat pestru stravu, ovocie, zelenina, masko, ryby atd.

mamama11
28. feb 2010

ahojte kočky, ja zatiaľ nie som síce tehotná, ale sa s manželom práve usilujeme, ale nedá mi to, aby som nenapísala. Stále tu rozoberáte váhu, či je v norme, niektoré sa s tým až príliš zapodievate a stresujete. Buďte rady, že čakáte bábätko, ak je zdravé a doktor vám povie, že je zatiaľ všetko v poriadku, nerobte si z nejakej váhy zbytočne hlavu. Ja už mám doma 2 krásne dcérky 10 a 7 rokov a teraz túžime po ďalšom bábätku. Prvú dcérku som mala v 19-tich a druhú v 22 rokoch. Obidve boli plánované a veľmi sme sa z nich tešili.Pri výške 177 cm som mávala 65kg, takže žiadna "suchotinárka" som nebola. Nemám zrovna ten dar, že môžem zjesť čo chcem a nepriberiem, práve opak. Večere nepoznám asi od siedmej triedy na ZŠ. Keď sme sa pokúšali o prvú tak som stihla pribrať 5 kg a ešte som ani tehotná nebola, lebo ma manžel stále niečim kŕmil, aby som mala všetko, čo treba. Takže som sa dostala na 70kg ☹ a otehotnela. Nemôžem tvrdiť, že by som sa bola prejedala, ale dopriala som si aj tú večeru a pribrala do konca tehotenstva 21 kg, takže rodiť som išla ako hroch Hugo 91-kilová 😢 . Po pôrode mi išlo dole len 10 kg a kým som kojila(skoro rok) ani deko.Potom nastúpili niekoľké drastické diéty za sebou a dostala som sa na 70kg 🙂 . Čo som bola celkom spokojná, lebo už som obliekla všetko, čo pred otehotnením. Za rok som bola znova tehotná a opäť 21kg aj keď som si už dávala oveľa viac pozor a večere som sa snažila nahrádzať ovocím aj tak to šlo hore. Ale s troškou námahy, cvičenia a odriekania som sa po roku dostala na 65 kg. Len pre informáciu moja 1.dcérka mala 3850g a 53 cm a druhá 4000g a 52 cm. Takže môžem poradiť len jedno nestresujte sa zbytočne s váhou, neporovnávajte sa, lebo ste každá úplne iná, hlavne nech je bábätko v poriadku a keď sa narodí , dokojíte, tak sa trošku viac posnažíte a bude to dole. Tým, že sa stále sledujete a stresujete váhou, alebo tým ako vyzeráte, neporspieva ani bábätku ani vám. Ja mám tento doslova zápas s kilami navyše už 2 krát za sebou a viem, že ak sa dočkáme ďalšieho bábätka, čaká ma to zase.Držím vám všetkým palce, nech sú bábätka aj vy zdravučké a viete ako sa hovorí, že keď nejde o život ide o ho... 😉 😉 😉

weri1
28. feb 2010

ahoj holky,promiňte,že jsem vám sem tak vpadla,ale jen jsem chtěla říct,že já jsem ve 20t a přibrala jsem 3 kila,což se mi nezdá moc.Ale každý mi říká,že od šestého měsice to letí nahoru,tak jsem zvědavá 🙂

zdeniii
28. feb 2010

Ahojky holky, já jsem ted ve 35 tt a přibrala jsem celkem 10 kilo. Myslím si že na váze nezáleží, stačí když se cítíte dobře a nemáte žádné problémy... někdo prostě nabere 6 kilo a někdo 25, to už tak prostě je a nijak to neovlivníte... stejně tak velikost bříška, někdo má malinké a porodí 4kolové dětátko a někdo má břuch obrovskej ale má v něm drobka... Takže hlavu vzhůru a užívejte si to a jezte vše na co máte chuť... Samozřejmě bych se nepřejídala zbytečně... 😉

rebeka25
28. feb 2010

Dakujem kocky no babo ma hadam vsetko lebo brusko mi rastie aj vsetko ostatne ( prsia tak ze sa mi na nich objavili take strie za sa ich uz nikdy nezbavim 😖 ) No dalsie sono kde krpate obkuknu bude az o mesiac tak mi len zostava dufam ze rastie.

katarina.banska
1. mar 2010

caute.
ja som v 30TT a pribrala som uz 10 kil. Do porodu mi ostava este 8 az 12 tyzdnov. Pocula som, ze najviac sa pribera ku koncu tehotenstva. Takze to sa mam pripravit na dalsich 10 kil 🙂 ?
ani sa velmi neprejedam, no mam stale velku chut na sladke. toto bude asi pricina... 🙂

nanika
1. mar 2010

Kati, skoro presne ako ja. Ja sa idem momentalne za sladkym zabit, ibaze aj si ho doprajem, ja krava sprosta. Keby som ho nejedla, asi by bola vaha o niecom inom :( Ja som najviac pribrala predchadzajuce tehu posledne dva mesiace, tak sa tesim :(

lji
1. mar 2010

mamama11 ja osobne stresujem kvôli váhe lebo už teraz ju mám neskutočnú a nemôžem si dovoliť vela pribrať 😉 vôbec by ma netrápilo bežné priberanie ak by nešlo skutočne o velku váhu ako je to v mojom prípade. preto som sa pýtala že tie čo aj vela pribrali, či je to aj viditelné na strave...

katarina.banska toto ma zaujalo. ani sa velmi neprejedam ale mam stale velku chut na sladke. znamena to teda ze sa prejedas sladkym nie?? 😅

fakt ma zaujíma iba to či vskutku ste priberali zo vzduchu alebo z jedla reálneho 😅

katarina.banska
1. mar 2010

lji.
no neviem ci sa to da nazvat prejedat sa sladkym. skor toho sladkeho jem viac ako predtym. no nie je to tak, ze zozeriem na posedenie celu cokoladu 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre