Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

salikova
6. mar 2009

Ahoj,holky!Kdyz to tady ctu,tak se musim taky pridat.Nikdy sem nebyla hubenour a musela sem se v jidle krotit a taky sem hodne cvicila..A ted?Jedine,co mi fakt chutna je vsechno sladke.Mam 4kg nahore,citim se strasne nafoukla a na jakekoliv cviceni nebo prochazky sem strasne utahana..Hruza.

katka1981
6. mar 2009

Prvy trimester je taky, ja som len spala a lekar povedal, ze nech spim. Potom som uz bola cula ale stale cakam kedy mi pride chut na cvicenie, DVD pre tehotne mam stale nachystane ale obavam sa ze si ho odlozim az budem tehotna nabuduce 😀

k.ate
6. mar 2009

salikova - já se ted schválně zvážila a od začátku těhu ještě nemám ani kilčo nahoře (spíš jsem shodila oproti váze po vánocích...)... Je fakt, že jím míň, než jsem jedla dřív, stačí mi málo a hned se přejím a skoro nemám chuť na sladký a různý tyčinky, jen jednou za čas (když nepočítám piškoty)... Ale břicho mám teda pořádný... ☹ Až se mi nechce věřit, že jsem ještě nepřibrala 😀 Ale nedělám si iluze a čekám, kdy se ty čísílka na váze začnou posouvat k vyšším hodnotám, každopádně se nechci dostat přes metrák, takže jsem ráda, že je to zatím tak, jak to je...
Ale unavená jsem teda taky a řádně... Schody, co jsem dřív vyšla v pohodě teď funím a sotva popadám dech ☹

kesinka
7. mar 2009

Ja som do 5-teho mesiaca bola v poho. Pribrala som velmi malicko, ale brusko som mala riadne. No ale potom som ostala PN a uz sa to zacalo. A zrovna od decembra - ked boli sviatky. No a nemozem to zastavit. Ja mam tiez dvd cvicenie pre tehotne, aj som bola na takom cviceni, ale mam zdravotne problemy a mam zakazane cvicit ( nie ze by mi to vadilo 😀 ). Mam zakazane chodit von, nieco robit, nemam vychadzky - mam len lezat a maximalne sa mam prejst po byte 🙄 . Byvame v RD a uz mi robi problem prejst po schodoch na druhe poschodie.

katka1981
7. mar 2009

Ja som za posledny mesiac pribrala len 1,2 kg a teraz za 4 dni 2kg, fuj. Posledny trimester sa pribera najviac?

kesinka
7. mar 2009

Katka, ja sa utesujem, ze mozno je to tym, ze zadrziavame v sebe vodu 😀

katka1981
7. mar 2009

kesinka, ja mam vahu co mi ukaze percenta tuku a vody a voda to u mna nie je, To vidim ake mam pekne nozky, pestovana celula

nini19
7. mar 2009

no katka1981 to je ale blba vaha........ 😵

katka1981
7. mar 2009

nini19, 😀 ale vies ako vie potesit, ked mi ukaze menej ako pred tromi dnami? Dufam, ze nenecha na seba dlho cakat. Teraz som sice napraskana ale dufam, ze dnes vecer budem mat lepsiu zabavu ako tlacenie do ust. Vzdy mi to robilo dobre a mala je asi po mne. 😀

salikova
7. mar 2009

K.ate,ja chodila po schodech do 7.patra i ctyrikrat denne!Ted me ani nehne..

aponchie
7. mar 2009

tak ted uz to pofici u me at jim nebo nejim proste dite pribira na porodni vahu ..ja fakt nechapu jak nekdo nepribere ani deko za cele tehu jak tu nekdo psal,prece dite voda palcenta krev to vsecko vazi kila to nechapu teda 😅 😀

nini19
7. mar 2009

aponchie-ja to tiez nechapem,ale asi su take typi....... 😀 katka1981 no ja som tiez teraz napraskana,ale ako dlho nam to vydrzi? 😅 .....

katka1981
7. mar 2009

nini, mne dlho, ja som sa napraskala zas 😀 ale ked som robila na obed take svetove cestoviny s fazulkou, tak musela som ich dojest lebo chutili senzacne. A teraz len dufat, ze dnes uz len ovocie alebo nic. Ale ozaj netusim ako to dopadne.

aponchie
7. mar 2009

nini ja tomu neverim 😀 mam pizzu a je mi ze vseho akorat tak blbe uz zase..

hilaris
7. mar 2009

ja som do 34. tyzdna pribrala krasnych 10 kil a uz som myslela ze do konca tehu to budu max dalsie 3 kila hlavne kvoli bedrovim klbikom a srdiecku ale tie tri kila som nabrala v priebehu dvoch tyzdnov!!! Tak uz radsej nemyslim na to kolko budem mat na konci...

kesinka
7. mar 2009

katka1981, ja mam tiez taku vahu, ale funkciu % tuku a vody v tele mam vypnutu 😀 . A babky, treba sa vazit rano, vtedy je vaha najnizsia. U mna to funguje 😎

katka1981
7. mar 2009

Jasne a po vyprazdneni, vtedy su vysledky najkrajsie 😀

aponchie
7. mar 2009

proc se trpi v tehotenstvi tak nadymanim?ja mam pocit,ze mi bricho prdne samo od sebe 😀

katka1981
7. mar 2009

joj ja uz totot neriesim, to skor v prvom trimestri. Fandila som si, dnes sa nebudem fotit, lebo som nafuknuta a zajtra bude brusko urcite mensie 😀 a tak moje prve tehu foto vzniklo minuly tyzden 😀

katka1981
7. mar 2009

ale tolko fazule, cibule, cesnaku a asoje ako mi teraz chuti..... ale aj predtym by chutilo, lenze by ma stvalo o zdute brucho, predsa teraz mam alibi.

nini19
8. mar 2009

.......no mne zas strasne chuti mliecko a mliecne vyrobky a nie polotucne,ale tie plnotucne.mlieka by som vypila.......aj z toho asi tak priberam........

aponchie
8. mar 2009

sem zezrala jako cune celou bonbosku s alkoholem sem mela silenou chut proste se nedalo ,ale uz jsem byla 3x na wc tak snad se to nejak porovna 😀

andykov
8. mar 2009

apo, jdu Tě podpořit. Já dostala asi 200g čoko berušek a dneska jsem je všechny zdlábla, k tomu haribo medvídky a perník. Sice postupně a místo svačin, ale to stačí 😀

aponchie
8. mar 2009

heh to zni taky dobre ,ale ja to pokazde musis necim mastnym slanym neutralizovat tak sem si dala pecene brambory na plechu s mlikem 😅 se asi po.. 😀

nini19
8. mar 2009

....no babenky len chute tu robite na to sladke.......ja si asi krupicovu uvarim.......taku chut na sladke ste mi urobili.....

k.ate
8. mar 2009

salikova - já to mám k nám jen jedno patro a i potom prostě funím, ale je mi blbý jezdit výtahem 😀 Zas si říkám, že aspoň trošku se hejbat musím, tak aspoň to jedno patro si vyjdu, ale i tak z toho mám dost ☹ 😀

salikova
8. mar 2009

Tak ja sem dnes tech 7 pater vysla petkrat-mame psa,tak na prochazky a do obchodu..Nefunim,ale mam obycejnou lenoru-nejlip je mi vleze u televize.Do vseho se musim premlouvat.A bez toho pohybu se zas nudim a sem pak bez nalady,otravena a strasne unavena,

kuratkol
8. mar 2009

ahojky holky, jen jsem se chtěla zeptat, jestli jste viditělně ztloustli do 3 měsíců těhotenství? Ptám se kvůli svatebním šatům... Když byste chtěli jít na nemocenskou po zjištění těhotenství, napsal by vám to doktor? díky

aponchie
8. mar 2009

do 3ne ale ve 4uz jo a hlavne prsa!!bacha na to me presivala pani 2x saty pac sem mela kozy jak vozy 😀

katka1981
8. mar 2009

Ja vas uz nebudem citat, vsetko znesiem, ale ty s tou krupicnou kasou, ved mi sliny kvapkaju az na klavesnicu. Joj dufam, ze si si na nej pochutila ja za mna, ale zajta si ju asi urobim ja.

Kuratkol, mozno este schudnes, na mne nic nebolo vidno do 5.,6.mes. a v teplakoch a volnom tricko to dnes na mne nevidno a nie som twigy, neboj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre