Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zuzizuz
3. dec 2007

kristina, presne tak. Jedine co ma momentalne zaujima je, nech je bambulko zdrave a v poriadku. S nadvahou sa budem zapodievat potom neskor, aj ked pravda je, ze cokoladu a pod. veci by som naozaj kazdy den nemusela hehe

miriamka
3. dec 2007

Urcite je to priberanie individulane...ja mam teraz +2,5kg,ale este ziadne brusko...asi aj to je individualne 😉

katka_25
3. dec 2007

baby ja sa strašne divím stále som mala nábeh na priberanie, furt som si musela dávať pozor... začiatkom roka som skúsila jednu dietu, no zdravú výživu nie diétu, aby som bola presnejšia a krásne som schudla z 83-84 na 68 kg a túto váhu mám až doteraz....napravil sa mi aj metabolizmus...ale ma trápi to že mi veľmi nechutí jesť....a predsa vitamínky, výživu do tela treba...a divím sa, lebo ja som svoje bruško mala veľmi rada stále 😀 a teraz nejak nič... no snáď ked sa to spustí, že to nebude naberať na obrátkach 😀

huncut
3. dec 2007

No ja som dnes začala 25 t.. a zatiaľ mám +4,5kg...teda mám 47,5 kg 😉 niekto mi hovorí, že je to málo...aj sestrička povedala že mám nejaké mini bruško....no ja neviem...posúdte vy

katka_25
3. dec 2007

to pred tehotenstvom si vážila kolko? lebo vychádza mi velmi málo...

huncut
3. dec 2007

no vážila som 43 kg, ale meriem len 162cm... ved pozri albumčok...

katka_25
3. dec 2007

no hej, napadlo ma, že môžeš byť útlejšej postavy....ale aspoň nebudeš pri sebe 🙂

huncut
3. dec 2007

no človek nikdy nevie...moja mamina bola tiež chudunká....a pri mne pribrala neuveriteľných 46 kíl....to je čo... takže neviem od čoho to závisí....

katka_25
3. dec 2007

to vážne??? už som počula všelijaké "pálky" ale tolko? hmm..zaujímavé 😎

huncut
3. dec 2007

veru veru...pred tehu vážila 52kg...a do pôrodnice šla ako 98 kilová...to je čo....lenže to bolo pred 25 rokmi...bola dosť nalata vodou...teraz sú kadejaké vitamínky ktoré tehulkám pomáhajú, doktori ich sledujú, no vtedy to tak nefungovalo...všetci z rodiny tety, a pod. pribrali vyše 30 kíl...takže naozaj neviem či sa vtedy prejedali alebo čo....

many
3. dec 2007

moje mamka měla o 33 kil navíc 😉

katka_25
3. dec 2007

😀 no može byť, je pravdou, že vtedy neboli také "vymoženosti" ako ultrazvuk, na ten chodili, len keď si poriadne vybavili a podobne....no je to iné ako dnes to je pravda..

iduda
3. dec 2007

moja sestra tiez pribrala 35 kg, co bolo strasne vela ..ja dufam, ze to udrzim pri 10-12, zatial som pribrala 3 kg, kazdy mesiac jedno, som zvedava, kedy sa to spusti..

katka_25
3. dec 2007

jaj baby nestrašte....ja zatiaľ nič, no uvidíme, kedy to začne...ale radšej nech je ako ma byť...len aby bolo bábo zdravé, a druhoradé su kilá...

huncut
3. dec 2007

no je to individuálne, veru ani kadžý mesiac žena nepriberie rovnako...niekedy vôbec, niekedy trošku... ale hlavne nech sú maličké v poriadku, no nie....ved to nejako potom zhodíme...
ked to svoje drobča cítim ako sa krásne hýbe a kopká ma tak mi je veru všetko jedno, je to ten najkrásnejší pocit.... už sa neviem dočkať až ho budem držať na rukách

katka_25
3. dec 2007

ja by som už tiež chcela niečo také cítiť

iduda
3. dec 2007

huncut, mas uplnu pravdu..nech je zdrave, to je prvorade..
katka,neboj sa , to priberanie pride a aj chute..

huncut
3. dec 2007

neboj...dočkáte sa... ináč som bola nahnevaná, lebo ja som prvé pohyby cítila už v 17 t ...sestrička ma presviedčala, že to nie je ono, že prvorodičky až v 20 t..ani svokra mi neverila...jedine manžel, ten ich cítil tiež..také jemnunké.... ale pravdou je že chudšie babenky, aj prvorodičky cítia phyby aj skôr...takže sa máte veru na čo tešiť...teraz sú intenzívne, sa prevaľuje a pravracia... vydúva bruško...joj sa nasmejem toľko...lepšie ako domáce kino je pozerať sa každý večer na bruško... aj teraz mu je asi tesno, lebo kopká....to zvykne stále ked smedím pri PC

iduda
3. dec 2007

to moze byt super pocit, uz sa tesim..u man by to malo vsetko zacat na Vianoce, tak sa tesim na prve pohyby, bude to najkrajsi darcek pod stromcek 🙂

katka_25
3. dec 2007

😀 to je milé....teším sa s Tebou

huncut
3. dec 2007

veruže je to zlatunké...vtedy pri tých prvých pohyboch som si vlastne uvedomila, že naozaj som tehotná 😵 že niečo vo mne žije... a neboj možno aj skôr sa dočkááš než na Vianoce...
to si treba večer ľahnúť a dať si ruky na bruško... najprv je to jemnunké, také ako letmý dotyk.....

iduda
3. dec 2007

a ty Kati ako prezivas tehotenstvo? nie je ti spatne? mne na zaciatku bolo dost, teraz sa to uz trocha zlepsuje

cibule
3. dec 2007

Holky, jen k těm pohybům, já začla pohyby taky cítit brzo, asi v 17-18 tt 😉 A jsem taky těhotná poprvé. Někde jsem i četla, že to tak trošku záleží i na tom,jestli je žena hubená.(Kvůli síle břišní stěny a nevím, co to tam ještě psali) Že prý hubený cítí pohyby dřív. 😉 Ale nevím, jestli je to pravda, jen jsem to četla 😉 Já byla před těhu jak tyčka, tak možný to je, fat nevím..... 😕

stastna
3. dec 2007

cibule...ja som ich tiež cítila okolo 17teho 18teho týždňa....no a ktej paličke som pred tehu mala teda dosť ďaleko 😀

cibule
3. dec 2007

Stastna: No, já to jen četla 😉 Jak říkám, nevím, co je na tom pravdy 😉

stastna
3. dec 2007

cibule...veď jasné....ale v podstate je to úplne individuálne...ja byť mimčom, tiež sa s pohybom nejak neponáhlam - by som len spala a jedla a spala a jedla 😀 lenivec lenivý je zo mňa 😝

gerta
3. dec 2007

Ja dnes zacinam 17. tyzden a mam +4kg. Brusko mam uz velke ako kolegyna ktora je v 29. tyzdni!!! Je to moje druhe dieta, vraj brusko rastie skor. Zda sa mi ze jem vela, ale cely den beham v praci a ked si rano nedam 3 krajce chleba s lekvarom a jogurt tak mi okolo 11-tej tak zdviha prazdny zaludok ze mam fobiu z toho aby som sa nahle nepovracala na nejakom nevhodnom mieste. A vecer sa mi uz viackrat stalo ze ma cestou z prace tak napinalo od hladu, ze som musela zastavit autom na kraji cesty a vracat do prveho sacku co mi padol pod ruku. Teraz mam poruke stale nejake keksiky, no a potom aby som nepriberala....

xena22
3. dec 2007

Katka_25,prosim ta aku dietu si to drzala???Potrebujem zhodit tiez nejakym zdravsim sposobom,mam velmi pomaly metabolizmus a dietami a jojo efektami som sa tiez dopracovala k peknym kileckam,teraz by som chcela este jedno dieta (tretie) a nemam odvahu prave koli mojej vahe 😖 tak sa pokusam zhodit,takych 10kg by mi veru bodlo dat dolu aby som potom v tehotenstve nezakotvila dakde na 90-100kg 😀 ,kedze som pro oboch tehu utesene priberala 😉

adrina
4. dec 2007

čafte...ja keď tu čítam, že ako málinko priberáte..chytá ma depka 😉
v prvom tehu som pribrala nejakých 32kg...a zhodila som z nich 20-23kg, a pri druhom už len 25kg 😉 xixi..a nabalila som sa opať... 😀 😀 😀
teraz pri treťom nechcem prekročiť magickú hranicu 15kg..len neviem,či to dokážem..však ja sa budem len kotúľať...xixi..som síce vysoká, mám 184cm..ale aj tak..

xena22
4. dec 2007

No ono ani tak nezalezi kolko clovek priberie,ja som pri prvom tehu pribrala 20kg a schudla 10,pri druhom som sa drzala na uzde a pribrala len 15 😀 😀 😀 a schudla som len 5...a tak som mala pekne 20kg navrch,skratka clovek tu vela nenataktizuje,priroda je mocna 😀 , no a co cert nechcel,nejake kilecka som este prihodila ani neviem ako,jest mi chuti 😀 ,hybem sa len tolko co musim,takze nic ine som ani nemohla ocakavat...teraz si vravim,ze ak nahodne zostanem tehotna,tak jedine co ma moze zachranit je "nic nepribrat a po porode 15kg zhodit" 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre