Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

juliett99
27. mar 2009

jankaw ... takze som zacala nejako moc priberat??? 😀 😀 🙂 😒

katka1981
27. mar 2009

pilotka2, ja mam teraz 6,6 kg a zajtra zacnem 30 tt.tak dufam, ze pojdem v tvojich slapajach. Dakujem za info, velmi si ma potesila 😀

deniskajakubko
27. mar 2009

Ahojte holky, tak ja som zatiaľ pribrala 10 kg a zdá sa mi to už dosť. Pri prvom som pribrala celkovo 18 kg, ale to teraz nechcem v žiadnom prípade, no asi to bude podobná váha. 😠

kesinka
28. mar 2009

Tak babulky, ja teraz priberam raketovou rychlostou. Co tyzden to kilo. Uz som prekonala 15kg. Ale faktom je, ze strasne puchnem. Doktor uz sa nad mojou vahou ani nepozastavuje, len dodal - ze je to vela co tyzden to kilo, ale ze to suvisi s tym opuchanim. Tak som zvedava, kedy sa to naberanie skonci. Ci az pri porode? To sa uz nebudem vladat ani pohnut.

k.ate
28. mar 2009

tak včera jsem se vážila (15 + 0tt) a pořád nic nahoře, spíš mi váha jde pořád dolůůů, nechápu to, břicho mi narostlo, jím stejně jako před těhu, občas si dopřeju i něco navíc a nahoře zatím ani deko, od začátku těho jsem shodila přes 3 kila... Ve středu se musim na poradně poptat... 😕 Je fakt,ž e tukovejch zásob před těhu jsem měla dost 😀 takže to snad bude tím... 😀

inka04
28. mar 2009

aj ja od 36 tyzdna kilo za tyzden🙂 doteraz som pribrala 15 kg, ale startovala som na 47kg, do 3. mes. som schudla vracanim na 44kg...mne lekar povedal, ze to je v poho 😉

kesinka
28. mar 2009

Inka, ale pri takej vahe ako mas ty, ze 47 kg 😕 by si si mohla dovolit pribrat aj 20 kg 😵 . A to si uz v 38tt. Ja som zacinala na 59 kg ( ale meriam len 153cm) a som len v 35 tt. Ako na to takto kukam tak zvladnem aj tych 20 kg 😢 .

deniskajakubko
28. mar 2009

kesinka nestraš, veď koľko ja priberiem, keď som len v 30 tt? tak to asi tiež potiahnem ešte riadne kilovo hore 😒 😖

scandya
28. mar 2009

Vy tu placete nad kileckami a co potom ja? , mala som kraaasnu sportovu postavu a teraz som ako gula som na zaciatku 34tt a mam na sebe 26kg extra. pochvalte sa aj take co viacej pribrali. ved od 10-15kg je uuuuuplne normalne a zdrave.

deniskajakubko
28. mar 2009

scandya ja mám 10 kg navyše ale som len v 30 tt, takže možno Ťa dobehnem

veruska72
28. mar 2009

Scandyo, jestli tě potěší mých krásných 7 kg nahoře v 19tt 😀 😀 😀 - u obou dětí jsem přibrala 20 kg, tak to teď po letech nebude jiný - možná horší, ale doufám, že to vykojím, jako před lety 😉

scandya
28. mar 2009

cafte :D, aj tak mam z vas najviac :((( ani by nevadilo, len sa citim nemotorna, bolia na nohy, kosti klby, tazko sa mi dycha, ledva chodim. ale vysledky malinkej mame super :D

brisalek
29. mar 2009

Taky se pridam do diskuze v 23tt jsem mela v poradne 5kg navic. Do 13tt jsem nepribrala nic, v 13-15tt to bylo 1kg, 15- 19tt dalsi 2kg, 19-23tt zase 2kg. Ale nejim rozhodne vse na co mam chut, to bych nic jineho nedelala hlavne od 5 odpoledne do tedoby nez jdu spat🙂. Doufam, ze to takhle pujde dal a skonci to na nejakych 12-15kg.

brisalek
29. mar 2009

Ale mimi melo ve 21 odhad 487g a brisko ve 23tt 26cm. A puvodni vaha byla 69 pri 181cm.

kesinka
29. mar 2009

daniskajakubko, ja ta nechcem strasit. Mozno ty budes patrit k tym par tehulkam, co nepuchnu a uz nic nepriberes. 😉 .
Scandya - tak aj ked som este neni na 20 kg - tak presne sa tak citim ako pises. Ledva chodim, doma sa mi smeju ze fucim ako niake zviera, strasne ma bolia klby,....ale babenko sa ma dobre 😵

andrea12737
29. mar 2009

Ahojte, ja som sa na jednej stranke docitala, ze priemerne navysenie sa vahy zeny pocas tehotnosti je od tych 5-20kg. Ja som pri prvom pribrala 20kg, pred polrokom zisli dolu. teraz cakame dalsie, je to vsak divne, koncim druhy mesiac a uz som nabrala 2kg, zda sa mi to dost, a nemozem povedat ze sa stravujem nejako inak ako pred otehotnenim, tak uvidime kolko toho naberiem za cele tehotenstvo... 😵

kajra
29. mar 2009

Ahoj andreo. Já mám 4 kg navíc. Taky se mi to zdá moc, když jsem teprv na začátku. dnes jsem 17+1. A taky jím pořát stejně. Řekla bych i pravidelněji. Nepřejídám se , jím na co mám chuť, pohybuju se. Tak to taky ve mně hlodá....

tehula
29. mar 2009

scandya> uprimne mi je luto najam tych klbov, Ja uz nadavam jak nikdy.....mam sice 7kg navyse, ale klby to nejak nezvladaju. po vcerajsej kratkej prechadzke sa mi opat ozval kolenny klb, chodim jak kripel a zrejme sa to pribudajucimi kilami zacne zhorsovat.
Kocky drzte sa 😉

katka1981
29. mar 2009

aj mna bolia klby uz asi dva dni, krize, ja naivne dufam, ze to povoli a este budem moct normalne chodit a neobmedzovat sa v pohybe. Kaslem na skoliozu, ved do porodu je este daleko.

kesinka
29. mar 2009

Tehulky, uz asi 3 tyzdne mi puchnu nohy, ruky, tvar. Moc by som z toho hlavu v smutku nemala, ale az na dnesny den. Od rana mam nohy ako stlpy, neviem kde mam clenok, koleno. Neviem, co ma to napadlo, sla som sa odvazit a 😲 od pondelka do nedele ( cize za 7 dni ) som pribrala 5,5 kila. A mne sa ti nezda normalne. Co vy na to?

babullka1
29. mar 2009

Kesi to je veru dost vela za tyzden 😠 A uz mas konecne tu nemocku vybranu? 😀

kesinka
29. mar 2009

Babulka, akurat dnes ma zase domotali znamy, ktory mali pri porode Pecinu a nedali na neho dopustit. Ze super. Uvidim ako vlastne este skoncim. Zajtra mu asi kvoli tej vahe zavolam, lebo uz zacinam mat strach.
PS: ale vidis ze stale zistujem aj IL aj TN 😵

tehula
29. mar 2009

kesinka, uff, je to dost, asi sa ti zacina super zadrziavat voda.
Moje dieta je dnes nejake az prilis nepokojne........pri sporaku ma tak koplo, az ma ehm presne tam dole pichlo jak v krcku.........skoro som sa hodila rovno na plamen 😠
Podme sa vystriet a oddychovat

babullka1
29. mar 2009

sak prave ze ta vidavam aj tam aj tam 😀 Zavolaj mu isto lebo to je dost vela za tyzden:(a daj potom vediet dobre ze co ti povedal

kesinka
29. mar 2009

NO ako sa poznam a najdem v sebe odvahu mu zavolat, povie pridite - ja pridem a nozky budem mat ako manekynka 😖 . Ja neviem, ale nech mi je hocico, ked sa konecne rozhodnem ist k doktorovi, tak sa citim ako najzdravsi clovek na svete. Len tie kila asi o niecom hovoria. A to som sa utesovala, ze uz asi prestanem aj priberat - lebo uz o moc menej jem - uz mi tak nechuti.

babullka1
29. mar 2009

Kesi istomi daj vediet co ti povedal jo?

kesinka
29. mar 2009

neboj, isto dam vediet - len aby bolo vsetko OK.

babullka1
29. mar 2009

neboj kesi,isto bude vsetko ok.ja mam stale strach ze ma doktor supne do nemocky,koli tomu castemu tvrdnutiu brucha.

kesinka
29. mar 2009

babulka, ja som sa toho tiez bala. Dokonca mi tym aj otvorene pohrozil ale stale sa akosi drzim rukami nohami doma 🙂 . Sice cele moje okolie mi tvrdi, ze som tam uz davno mala byt, ale si myslim ze doky prihliada aj na psychicke postavenie zeny doma a v nemoske. Ja by som sa asi v nemoske zblaznila. Na jednej strane by som bola rada, ze som stale pod odbornym dohladom, ale na druhej strane doma je doma.
A stale ma depta ten pocit, ze nemam vsetko nachystane, oprane, pozehlene.....stale sa mi zdalo, ze mam cas ( teda hlavne svokre ) a teraz zehlim cely den a vysledok - 10 ozehlenych plienok 😀 . To bude ale ucet za elektriku 😝 .
No a kebezy si nenakupujem veci v predstihu, tak teraz urcitu nekupim nic. Ja prejdem 30 mestrov a nevladzem, strasne fucim a kvoli tym opuchom ledva stojim na nohach.

katka1981
29. mar 2009

kesinka, zbehni radsej k doktorovi, a podla mna ti povie, ze drz neslanu dietu. Nic ine, ved taketo nalievanie je v tehotenstve normalne, zial, dufam, ze mne sa vyhne. Nemas sa preco bat, nato sa v nemocnici nenechava. Porad sa s nim ci mozes praslickovy alebo urolohicky caj. Ten sa v tehu nema, p;rave preto ze odvodnuje, ale ty mozno odvodnit potrebujes. Porad sa s doktorom a budes kludnejsia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre