Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

faustina
17. jún 2008

Ahojte, práve som na začiatku 20tt. Na začiatku tehotenstva som asi kilo-dve schudla. Do konca tretieho mesiaca sa mi váha vrátila späť. Dnes som bola v poradni, mám o 3 kg navyše oproti váhe pred otehotnením.
Kamarátka má predne ten istý dátum pôrodu, ona na začiatku tehotenstva schudla 3kg, z toho sa jej 2kg do dnešného dna vrátili. Takže oproti váhe pred tehotenstvom má -1kg.

majula009
17. jún 2008

pinco, hehe no zo začiatku som z tej váhy mala taký stres že som sa cítila ako prasnica...ale ked som niekomu povedala kolko som pribrala tak každý že a kde? No ja viem kde....Mám vela vody, nemyslím plodovej ale celkovo v celom tele sa mi zadržuje voda, v nohách v rukách asi aj vo vlasoch...teraz už mám také brucho že ludia z okolia sa pýtajú...a počuj nemáš tam náhodou v tom brušku dve deti? Všetkých by som od jedu postrielala...nechápem ako sa to može niekto spýtať....
A preto to už neriešim....nech si každý vraví čo chce....najviac sa v tom vyznajú také alebo takí čo v živote nerodili a nič o tom nevedia, ale budú rýpať a uchechtávať sa ako pripečený....

tunylyk
17. jún 2008

majula ja mám zas opačný problém,každý má blbé otázky,či to fakt idem onedlho rodiť,ja som zatiaľ len 6kg pribrala.Ja sa zasmejem,že malý má dosť mojej slaninky a kašlem na to,podľa lekára je to ok.

majula009
17. jún 2008

Jasné bud v pohode, ja som bola nedávno v nemocke a bola tam taká zlatá baba, teda prišla k nám na izbu ležať, ja tak pozerám na ňu a vravím si v duchu že asi tak 20 tt, asi má problémy s otváraním alebo tak, lebo bola úplne chudulinká, my sa jej pýtame spolu s pacientkou čo sme boli na izbe že kvoli čomu tam je, a ona že prenášam týžden, my sme skoro odpadli. Pribrala 7 kg za celých 41 tt, a malá mala ked sa narodila 3, 5 kg...takže kašli na všetkých dôležité je že bábo je ok, a Ty bud len rada že nebudeš tolko vela chudnúť ako ja....Inak ja som nikdy problém s váhou nemala, tak som teraz zvedavá či to pojde po porode samé preč alebo budem musieť držat dietu.... 🙄

krasulka
17. jún 2008

ahojte, ja uplne nepatrim do temy zatial, ale vidim ze ste este tu tak by som vas chcela poprosit o odpoved ak budete vediet. Som uplne v rannom stadiu tehotenstva a boli ma brusko presne ako na menzes uz par dni...je to normalne? Je to priebeh tehotenstva? nemusim sa bat? Mate taku skusenost prosim vas niektora?

majula009
17. jún 2008

Krasulka ja si to už nepamatam moc, ale viem že som do 8tt sem tam aj krvacala, a bolesti ani neviem či som mala, kedze som do 6 tt ani nevedela že som tehu...ale neboj, hlavne nestresuj a bude to ok... 😀 bola si už u lekára?

krasulka
17. jún 2008

mjula, ja som v Irsku a tu je to na prd..este len tento tyzden som podla testov zistila ze cakam babenko 🙂 no tak som sa vybrala k lekarovi, obvodnemu lebo tu su neni tak gynekologovia ako u nas...som myslela ze mi zoberie krv alebo co a nic....povedal mi ze test je pozitivny, takze som urcite tehu...a ze ma objedna v nemocnici u gynekologa na krv a sono ale az okolo 20 tyzdna!!!!!!!!!...tak som pre istotu si kupila este jeden test aj ten je krasne ppozitivny....len ma boli to brusko ,ta keviem ci je to normalne alebo nie..ale verim teda ze je to v norme... ZAjtra skusim objavit aspon nejakeho sukromnika a dohodnut sa ci ma vysetri.

vanilka32
18. jún 2008

krasulka, ja som mala tieto iste priznaky prve dva mesiace, bolelo ma brusko presne ako na menzes, a znamenalo to iba to ze som tehotna 🙂 myslim si, ze sa nemusis znepokojovat, ale ak mozes vyhladat ineho lekara, lepsie sa poistit.

majula009
18. jún 2008

Krasulka, to je ale také zlé v Irsku? No to by som ani nepovedala, však Ti preboha musia urobiť ultrazvuk v 12 tt- tkzv screaning či ako sa to píše, či nemá bábo nejakú vývojovú chybu, a zobrať ti krv na alfafetoproteiny a na neviem co všetko ešte....V 20 tt sa robia ďalšie podobné vyšetrenia.....Skús si dohodnúť nejakého súkromného lekára určite.... 😅

holly1
18. jún 2008

krasulka, já mám taky zkušenosti s bolestmi v podbřišku u minulého těhu. Nemusí to nutně znamenat nic zlého, ale může, takže lékaři u nás dávají duphaston (utrogestan), který podporuje udržení těhu a měl by ty bolesti trochu zmírnit. Určitě bych se domáhala "řádné lékařské péče", pokud to v Irsku beru tak nějak jinak než u nás, asi bych letěla ke gynekologovi i domů, myslím, že se to vyplatí.

holly1
18. jún 2008

jinak k těm blbým neomaleným otázkám okolí - já mám taky zkušenost, i když opačnou než jak píše třeba majula 009 - dosud na mně není nic moc vidět, rozhodně ten, kdo mě nezná, na mně těhu prostě nepozná. Takže jsem se setkala s reakcemi jako "kecáš" "a kde to prosím tě máš??" apod. Nechala jsem se tak vystresovat, že jsem začala vážně pochybovat, že mimi je v pořádku a před poslední poradnou jsem měla šílené nervy. naštěstí na ultrz. bylo všechno v pohodě, mimi se má dobře, takže tyhle poznámky taky ignoruju a přecházím je s úsměvem a s tím, že mimi mám tam, kde má být, tj v děloze 🙂) Takže vykašleme se na ostatní a buďme v pohodě, protože to je skoro nejvíc, co pro naše mimi můžeme dělat.

krasulka
18. jún 2008

baby, dakujem vam za odpovede..ja dufam ze je to normalne do rana sa mi bolest zmiernila, uz je to skor len taky tlak v brusku..ale tak to asi ma byt ked tam rastie bebetko..Dnes idem pohladat njakeho sukromnika a zavolam mu ci my vezme.. Nech ma poriadne vysetri so vsetkym co k tomu patri.

lila794
18. jún 2008

Krasulka, neboj. Mna v podbrusku bolelo cele teho - presne ako na menzes. Ono je to iba z toho, ze babatko rastie a tlaci pomaly na vsetko, co tam mas. Roztahuje sa maternica a tak to boli. Tiez som sa stresovala, ale dr. ma ukludnovali.

A Holly? Mas pravdu? Ti ludia su niekedy nejaki divni s tymi ich reakciami!!! Mne tiez nechceli verit, ze som tehotna, tiez som sa bala, preco to na mne nevidno. Ale potom som im to nedarovala. V piatom mesiaci mi brusko tak veeelmi narastlo, ze mi nechceli verit, ze je tam len jedno babo. 😉 Takze sa drzkajte a na ludi kaslite!!! 😝

petruci6
18. jún 2008

ahojte ako vidim,tu mate opacny problem ako ja,ze nepriberate, mne kaźdy hovori ci necakam 2,ze mi tak rychlo rastie brucho,je to normalne?v albume mam foto,niektore baby v mojom tt nemaju ziadne brucho

lila794
18. jún 2008

petruci, ved to je u kazdeho individualne. Podla mna je lepsie, ked to naberas takto postupne. Ja, ako som pisala - brusko sa mi vyhuplo naraz a nasledky je poriadne vidiet - potrhana koza. Mohla som ho natierat aj 5x do dna. Kedze na konci som ho mala OOObrovskeee, tak nic som nemohla s tym urobit. Takze, neboj a uzivaj si ho!!! 🙂

petruci6
18. jún 2008

dakujem lila,niekedy si myslim,ci to druhe babo nie je niekde schovane 😀

lila794
18. jún 2008

Moj muz v to dufal dokonca - ked vzdy, ked sme boli na sone, tak vravel, ze ho tam nevideli 😀 a ked sa krtko narodil - "tak si mala pravdu" 😀 Ale to sa priprav, ze sa ta to bude kazdy vypytovat, ci nie su dve. A mozno, ze ten rast nebude az taky velky.

pinco
18. jún 2008

ahojte - no presne petruci, bud rada, ze ti rastie postupne, aspon sa ti tak nepotrha. A vobec sa s nikym neporovnavaj. Kazda sme ina. My si tu len tak potrebujeme povedat, ze ako na tom sme a ze sa vzdy najde niekto, kto je na tom podobne 😀
majula - ak vravis, ze sa ti drzi voda aj vo vlasoch 😀 tak to urcite po porode schudnes. Voda odide, tuky ostavaju 😀 Ja ked vidim svoje stehna, tak to asi voda nebude... Ale kaslem na to, ked mi chuti 😉

lila794
18. jún 2008

Pinco, aj to je individualne!!! Ja som pribrala 20kg - a priberala som poriadne aj na konci teho, co by sa uz az tak nemalo. Bola som ako sudok. A teraz som zhodila 23kg - ani neviem ako. Mozno tym kojenim. A jest uz az tak ako v teho nechuti. Takze, pekne papkajte, aby boli drobcekovia zdravucki. A ked ich budete mat v naruci, bude vam jedno ako vyzerate. 🙂

pinco
18. jún 2008

no tak to je super lila, aspon si nebudem robit vycitky, ked nabuduce zmastim celu cokoladu 🙂

majula009
18. jún 2008

petruci, jeeeeeej to aj mne vravia....to sú chorí ludia na hlavu, nič si z toho nerob....ja by som síce vraždila ked mi to niekto povie, ale vždy sa tvárim že čakám tri.....najviac ma nadchnú tí čo sa ani nespýtajú...a ako sa máš, zvládaš to? a bla bla, ale prvá otázka: KOLKO SI PRIBRALA? Poviem váhu a všetci no ty kokso to sa ti bude hrozne ťažko zhadzovať.....je mi z nich zle.... 🙄

avanka
18. jún 2008

Kaslite na ludi, nech si vravia, co chcu....je to vase tehotenstvo, nie ich....mne tiez vsetci hovoria, ze nevyzeram, ze idem v pondelok rodit (idem sekciou), ze mam male brucho a to som pribrala 10 kilo.....a mne moje brusko pripada akurat.....
Proste si ludi nevsimam

wien
18. jún 2008

petruci, aj mne bolo vidieť bruško veľmi skoro. Už v 12 týždni si na mňa v robote ukazovali, že som tehotná, ani som nemusela hovoriť 😉 doteraz som pribrala 14 kg a bruško rastie pekne postupne a bez akýchkoľvek strií. ale aj mastím. strašne ma svrbela koža hneď od začiatku, tak som musela.

katzi
18. jún 2008

holky, přidávám se k vám - taky mě lidi okolo štvou, nejen reakcemi typu: "to ti teda vyrostlo to břicho" (co čekají, že se v těhu bude zmenšovat?), ale i: "to bude holčička, to je vidět" (jako že holčička ubírá mamině krásu). Je to fakt docela nepříjemný jak se v tom těhotenství lidi víc zaměřujou na to, jak vypadáme. Když jsem nebyla těhotná, tak mě nikdo tak nezkoumal a to mi vyhovovalo. Každopádně si z toho beru ponaučení do budoucna, že těmato reakcema další nastávající maminy v mém okolí já otravovat nebudu, jen když ony samy začnou a budou to třeba chtít probrat.

petruci6
19. jún 2008

baby ste zlate,ja uz kaslem na ludi,nech si hovoria co chcu,hlavne nech je babo zdrave

tekvica
19. jún 2008

to je pravda, niektori su fakt blbi so svojimi poznamkami. mne vcera povedali, ze som sa zmenila , pritom mam uplne nezmenenu postavu zatial, kedze som nepribrala ani kilo, nic na mne nie je vidiet a keby nevedeli, ze som tehotna, tak sami nic nezistia.

som uplne rovnaka, ako predtym.

a tiez mi lezie na nervy tipovanie pohlavia- to bude chlap ako buk, to bude dievca.
cakam dieta, nie vytuzene pohlavie, niekedy mam fakt problem sa ovladnut, aby som nieco netresla, co by ich aj urazilo... ale asi sa dlho neudrzim 😀

andela1
19. jún 2008

ahoj tekvica!a v ktorom si tt???ja som v 12tt akurat dnes,ale nic som nepribralamam 50kg.chcem pribrat ale nejak mi to nejde.niektore baby hovorili ze je este cas,ale trosku bysom uz aj chcela aby sa dalo vydiet ze som tehul.a podla knizky sa stravujem tolko kolko je tam napisane.nestravujem sa naschval podla knizky len som si to zhrnula a vychadza mi niekedy aj viac ako je pisane.a nie pribrat. 😒

luciakubista
19. jún 2008

andela,ja som mala v 12tt kilo navrch a teraz mam pocit,ze vsetko co zjem sa mi uklada. Mam asi 12kg navrch a nepride mi,ze sa prezieram. pride mi to vela,ale dr vravi,ze to je ok a nemm to furt riesit. 😒

andela1
19. jún 2008

luciakubista atysi v kolkatom tt?ja ked som otehotnela som mala 51kg.potom som bola v nemocici 10dni a tam som mala tak 50kg.a teraz sa mi zadari tak na 49-50kg.no ale dufam,ze aspon do toho 14tt briberem aspon kilo dve 😵

helcah
19. jún 2008

Teda tak to já jsem opak. Mám už navíc 10kg a s jídlem to nijak extremně nepřehánim. No jsem zvědavá kolik přiberu do konce a jak dlouho to budu dávat dolu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre