Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

andy21
25. okt 2008

no jasně, jíst za 2 😅 takový řeči 😅
taky myslím, že každá jinak zadžujem vodu a tak...ale holky při malých to určitě shodí každá, co bude chtít, ty kila 😉

andy21
25. okt 2008

mywiel, jasně, vždyť mimčo potřebuje asi 300kcal, to je jeden smetanový jogurt 😅 ale chce to jíst kvalitně, zdravě..... 🙂

gabii83
25. okt 2008

mywiel, ozaj? no tak si hned objednam hnedy cukor. ja neidem, som totiz chora a berem ten 3ks- vy Sumamed. hoci je to aj pre tehotne, ale mam pri tom taky zly pocit.takze odteraz medik a ziadne umele slad. diky za typ.

mywiel
25. okt 2008

Gabi dobre urobis, co sa tyka medu a hnedeho cukru je lepsi aj pre tvoje babo ako umeliny a ma aj vyzivnu hodnotu, co sa tyka vahy urcite viac nepriberies ako pri umelom sladidle, samozrejme vsetko zmierou, ale vobec sa bat nemusis vaha sa upravi potom sama.

krista
10. nov 2008

janika7 • 23tt • Včera ve 22:49
Ahoj holky, chtela bych se zeptat, jak rychle a kolik pribirate. Ja jsem do 10tt mela asi 1,5kg nahore a myslim, ze hlavne kvuli tomu, ze jsem zacala jist prilohy, ktery jsem pred tehu nejedla. Ted ve 23+3 mam skoro 8 kilo nahore z toho 4kila za poslednich 6 tydnu. JIm normalne, nepreziram se, sladky skoro nejim, nebo malo. Tak nevim, jestli mi blazni telo, nebo jestli miminacek ted nejak dramaticky roste a pak se to pribirani zase zastavi, nebo jestli proste jsem tloustnouci typ a budu se muset omezovat a prestat bastit ty prilohy.Je fakt, ze nebylo videt, ze jsem tehotna a brisko mi vybehlo v poslednich 5 tydnech, do ty doby to nikdo nepoznal...Diky za zkusenosti 😉

vikula • 26tt • Včera ve 23:01
Ahojík Janiko,já jsem na tom podobně jsem 26tt a přibrala jsem asi 13kg.Zítra se budu vážit do poradny tak snad jsem zase nepřibrala 😒 Za posledních 14dní jsem měla 3kg nahoře a také se nijak nepřejídám,ale teď mimi roste hodně 😉 Já měla výchozí váhu 56kg a teď mám 69kg ☹ Ale nijak to neřeším.A ještě si pro sebe měřím pupíka a mám 87-88cm a večer někdy 100cm 😝

janika7 • 23tt • Včera ve 23:28
Pres pupik jsem se jeste nemerila..ted jsem to zkusila a 92! Teda doufam, ze mimisek je velikej, protoze jinak budu celej zivot hubnout 😀 Ja mela asi 59,5kg a ted mam skoro 68. Proste mi to prekvapilo, ze to vyletelo tak rychle. Kdyz jsem mluvila se sestrickou u doktora, tak mi rikala, ze se nic hroznyho nedeje a at si uzivam obdobi, kdy si muzu beztrestne dat dort. JInak mam skolu brisnich tancu a vedu jeden kurz, vic bych za tyden nezvladla, ale aspon se trosku hybam. Zkusim toho pohybu pridat vic, protoze myslim, ze v jidle to moc neni...

f.miracle • 28tt • Včera ve 23:46
Tak taky přidám svoje míry 🙂 Jsem ve 28. týdnu a přibrala jsem pět kilo, takže moje aktuální váha je 65 kilo. No a přes bříško to dělá 98 cm 😅

janika7 • 23tt • Včera ve 23:51
Zacinam mit pocit, ze se ze me stava novy druh velryby...

f.miracle • 28tt • Dnes ve 00:00
ale kdepak, je to naprosto individuální záležitost

luciejadr • 28tt • Dnes v 08:04
Jani a Viki, tak to Vás uklidním. těhu na mě začalo být vidět až ve 24tt a nahoře mám již 11kg. mám 183cm a začínala jsem na 64kg. takže věřím všem, co mi tvrdí, že mimi nemělo z čeho brát. a hlavně mám vše v bříšku a v pátek mimi vážilo 1060g 😀 hlavní je, že to přibíráme postupně. taky jsem začal přibírat od poradny k poradně vždy po max. 1kg-1,2kg.. a prostě ted nějak více. a vůbec se nepřejídám. naopak. jím moc zeleniny a ovoce (já vím,to je sladké), ale třeba chipsy a tak mi přestali chutnat.
no holt asi to mimi chce 😀
jen upřímně, přestla jsem chápat lidi, co žijou s 75kg. já se citím tak neobratná 😀
začnu měřit i pupík 😅

ivka76 • 31tt • Dnes v 10:44
Tak Vám sem pro zajímavost přidám svoje přírůstky. Teď ve 31. týdnu mám 13 kg nahoře a přes břicho tak 93cm. Ale mrňousové už mají každý cca 1,5 kg. Takže ještě je musím dokrmit aspoň do 2 kil 😉 Což bude asi docela mazec. Už teď mi to břicho přijde dost velké. A občas si říkám, že to bude fuška se dát po porodu do pořádku…. Ale to se zvládne 🙂

janika7 • 23tt • Dnes v 10:49
Lucko: to je prave ono, zaciam se citit pekne nemotorne a normalne kdyz vylezam z postele, tak citim tu vahu a nic moc to teda neni. No kdyz si domyslim, ze me ceka jeste tak 8-10kg a to v lepsim pripade, bude me manza asi muset nosit 😀

ivka76 • 31tt • Dnes v 11:03
janika: me se uz i spatne pretaci v posteli z boku na bok... se mi to v brise sesypava na hromadu a moc prijemne to tedy neni.

Lucko: presne, nedovedu si predstavit, ze nekdo s takovym pupkem zije normalne. Ja si mam problem si navlect i ponozky 🙂

petronelie • 27tt • Dnes ve 12:57
Ahoj holky, přibírat jsem začala od 20tt, teď mán 6 a půl kg nahoře. A žeru jak polskej zájezd 😀 Dle knih by mě mělo čekat ještě 30% z této doposud nabrané váhy. To není tak hrozný.

luciejadr • 28tt • Dnes ve 13:47
petronelie.. cože??? 30% ještě navrch z mých 11kg? a jajaj. i když zase na druhou stranu to nebude teda 20kg navíc, kterých se začínám bát.

i holky v práci mi dnes řekly - viděly mě po týdnu, že mi nějak narostlo břicho. od rána mě pne, horší je, že zácpu nemám, naopak co sním, to jde ven 😅 .. mám zakázané cvičit i plavat, tkaže dobrovolně jsem pořád na procházkách. funím jak lokomotiva. kdybych netušila, že čekám jedno mimi, tak mi připadá, že tam mám dvě 😀
a včra jsem se fakt smála, když jsem si ve vaně neuměla umýt prsty u nohou 😀

evulinkab • 31tt • Dnes ve 14:21
Holky, tak já když otěhotněla, jsem měla váhu 51 kg, ted mám po ránu 57, 58...takže mám nahoru zhruba 7kg- a to zítra začínám 32tt.Zdá se mi to málo, protože opravdu jsem celkem dost hubená a ani bříško nemám nijak velké.

marselina • 1d, 36tt • Dnes ve 14:42
holky jsem ve 36týdnu a mám navíc už 17kg,ani nevíte jak se těším až ty kila půjdou zse dole,nepřejídám se jím také normálně jako před tím a váha pořád roste a roste.
připadám si už jak hroch,nemotorná,z gauče mi trvá než se vůbec zvednu a nasadit si ponožky??to je i pro mě pomalu nadlidský úkon.

vikula • 26tt • Dnes v 15:18
Ahoj maminečky já jsem měla výchozí váhu 56kg a dnes jsem se po ránu vážila před kontrolou a mám 68kg 😕
Ale mám to nejvíc v pupiku 😉 Bude to kluk jako buk 😀

vikula • 26tt • Dnes v 15:23
to jsem hlupák já vám to včera psala 😝 Asi jsem už spinkala 😉 omlouvám se

aponchie • 1d • Dnes v 16:35
prvni trimstr -3kg 😝

wsmoulinkaa • 1d, 7tt • Dnes v 16:46
ahoj je tu někdo kdo nemá chutě jako jáááá??????hrůůůza, je nějaký čajánek na chut k jídlu????

aponchie • 1d • Dnes v 17:19
o nevolnosti je tady tema 🙂 😉 ne nemam chut na nic 😝

janika7 • 23tt • Dnes v 17:21
Tak jsem byla dneska u doktora, pres vikend mi zacalo dost tvrdnout brisko. Muj plan zacit se vic hejbat mi zatrhl a naordinoval klid, polehavani a magnezium. Kdyz jsem si dneska holila nohy, tak mi to brisko dost prekazelo. Jsem zvedava co budu delat za mesic-bud budu zarostla jako orangutan, nebo me manzilek bude muset kompletne opecovavat.

evco: presne tak to mela moje kamaradka, pribrala jen 8 kilo za cely tehu a po porodu mela min nez na zacatku. Myslim, ze jestli se citis dobre, tak je to v pohode 🙂 A uprimne ti to zavidim 😝

wsmoulinkaa: na zacatku tehu mi taky nic nechutnalo, tak jsem bastila jen to co mam nejradsi, treba krupicovou kasi nebo bagetku ze syrem🙂
Zmena príspevku kvôli Zruš

sisa.b
10. nov 2008

amaterky 😀 😀 😀

prve tehu + 30 kg
druhe tehu +30 kg
teraz v 41tt +22 kg, takze rekooord 😀 😀 😝 ale pozeram, ze sem chodia len tie holky, ktore malinko pribrali 😉
drzim palce vsetkym 😎

stellamiapiccola
11. nov 2008

ahoj tehulky

tak ja som zatiaľ pribrala 12kg no uvidíme kde to skončím.držte sa všetky pekný deň vám aj babetkám

zuzula25
11. nov 2008

ahojky.tak ja som pribrala 14 kilov, je to taky stred, ale este do konca nas nieco caka, ale kolkokrat sa pozastavujem, ze ako mozu taky baculkovia s bruskom zit.ved to sa neda nic robit, vsetko boli, klby tazko sa oblieka a vekly problem je si dat ponozky na nohy.uz teraz sa moc tesim ako uz budeme bez bruska, ale na druhej strane mi zas bude aj trosicku, ale len velmi malicko to brusko chybat-kde si budem vykladat ruky pri telke🙂ja si nemyslim, ze je dolezite kolko tehulka priberie, ale hlavne aby sa mrnou mal dobre a bolo zdrave

krista
11. nov 2008

janika7 • 23tt • Dnes v 10:18
Ahoj holky,
tak jsem se divala, ze nam nekdo uzavrel debatu. Teda nekdo...byla to nejaka Krista a jak jsem se divala, tak je to jeji oblibeny sport, udelala to snad 15ti debatam... 😲 Jenze my se nedame, ze ne 😀

andykov • 16tt • Dnes v 10:22
jani: Krista je admin a uzamkla to z toho důvodu, že toto téma tu už je a mám pocit, že nejen jednou... Pribiranie v tehotenstve

kukutska
11. nov 2008

Ja som teraz v 10.tt a uz mam 3 kilecka navrch 😀 Hlavne ma to vooobec neskrie, ako prislo, tak odide. Pri prvom som pribrala nejakych 17 kil a do pol roka som mala povodnu vahu... Tak naco sa stresovat dietami??? 😉

petka_s
11. nov 2008

ahojte,tak sa doplnam,v 33 tt,uz 9,5 kg.. 😅

munu
13. nov 2008

ahojte, poradte je to vela ak som v 24.tyzdni tehu a pribrala som 10 kg... lenze nikde len v okoli bruska...

adunka73
13. nov 2008

Ahoj holky,prvni tehu 8kg,druhe tehu 22kg a do pul roku bylo vsecko pryc.Nic jsem nedelala,necvicila,jedla co chtela,jenom jsem 6 mesicu sedela a kojila 20hod denne. 😉

munu
13. nov 2008

no ja len dufam, ze to pojde aj mne tak rychlo ako vam... tie kilecka dole 🙂

zmrzka1
23. nov 2008

ja by som sa chcela spytat ci niekto pribral iba tolko kolko ja lebo zacinam mat obavy, som na zaciatku 20teho tyzdna a pribrala som mozno 2-3kg od zaciatku tehotenstva...moze mi niekto odpisat?

dominka11
23. nov 2008

zmrzka, ja som bola na tom rovnako a teraz mám 16kg naviac. Takže sa neboj, ono sa to rozbehne 😉

zmrzka1
23. nov 2008

dominika11--- zlata si dakujem za radu ,lebo uz som sa veru zacala strachovat ci je to vsetko v poriadku a mam male brusko...a uz vies co to bude?

petrach
23. nov 2008

tak ja se taky pridam 17tt. +5kg,prvni tehu cele +8kg,což ted určite nehrozi,budu jak sud,ale veřte že to jde fakt rychle dolu,aspon u male mi to šlo samo
jo a k tem baculkam,ono je jine byt jen silná a jine tehotna,ja jsem teda dost baculka,ale hybat se mužu v pohode,ted v tehu je to děs,navic se pekne zadychavam

katuli
24. nov 2008

ahoj zmrzka .... o priberanie nemaj strach, ja som az do nejakeho 20 - 22 tt nepribrala ani kilo ... lekarka to nejako neriesila .... ono sa to ale potom rozbehlo ... zatial pomaly, ale uz som pribrala ... mam teraz +6kg ... este mi zostava nejakych 10 tyzdnov, tak uvidime ... ked mas vsetky vysledky a aj ultrazvuky v poriadku, tak prcek sa ma urcite dobre 😉
krasne tehulkovanie vsetkyyyym

lenule76
24. nov 2008

zmrzka: ahojky, neřeš vůbec víhu, protože kdyby byl nějaký problém, tak by to v pporadně a na testech poznali .. já sama čekám dvojčátka, jsme 25tt, a máme nahoře cca 2-3 kg. Ptala jsem se dr zda mám plašit či ne, ale prý vůbec, pokud je vše v pořádku tak není důvod, miminka si mají kde brát. Je tedy fakt, že nepatřím mezi štíhlounké maminky ... vždy jsem byla plnoštíhlá, ale od začátku těhotenství jsem byla nucená si upravit jídelníček, aby mi bylo co nejméně špatně. A to asi hodně udělalo, jím malé porce, více denně, sladké jsem vypustila skoro na mimimum, já závislák na sladkém 😎 po sladkém mi bylo špatně ještě více než po normálním jídle. Já osobně si myslím, že pokud je těhulka o.k. a nikde žádný problém, nemá smysl se užírat, že nepřibíráš. Tak hlavu vzhůru !!!! a je také pravda, že se to později rozběhne a určitě něco ještě přibereš.
Přeji všem krásné těhulkování.
Zdraví Lenka

zmrzka1
24. nov 2008

dakujem dievcence za rady -velmi ste mile a povzbudili ste ma este raz dakujem 🙂

onlika
24. nov 2008

Ahojte. Tak ja som uz pribrala 20 kg. Teraz sa mi vaha asi 2 tyzdne drzi, tak dufam, ze to tak ostane az do porodu. Inak som pribrala uplne vsade, vidno mi to aj v tvari 🙂. Dufam, ze tak rychlo, ako to slo hore, to pojde po porade aj dole 😀

misa.ottovka
24. nov 2008

Zmrzka, z toho bych si hlavu nelámala, já jsem 19tt a mám nahoře zatím jen 0,5kg. MUDr. na to nic neříkala, a mimi mělo už v 16tt 130g,takže pohoda.

marrrka
24. nov 2008

baby vy co nejete alebo jak? 😀 ja som zatial plus 10, som zvedava co dalej

misa.ottovka
24. nov 2008

Já jsem měla asi do 16tt takový nevolnosti, že jsem musela být na nemocenské a spíš jsem hubla než přibírala ☹

wsmoulinkaa
24. nov 2008

ahoj holky...prosím vás já mám hroznou chut na romadůr nebo syrečky ale ted furt píšou o té listerii obsažené ve zrajících sýrech.......no to fakt naštve....to mi neuškodí tak občas co?? To jsou hrozný chutě...snad vám není špatně. Já do ted moc nejedla a bylo furt nevolno a ted to přišlo!!! 😒 😅

zmrzka1
24. nov 2008

wsmoulinkaa-- ja som sa pytala mojej doktorky ci mozem modry syr-teda syr s modrou plesnou a povedala ,ze nie potom som sa pytala ci ani za tepla upraveny alebo na pizzi...povedala ak nemozem odolat tak obcas ano ,ale ona sama to neodporuca a za nasledky neruci-takze asi budes muset najst nahradu za neaky pasterizovany syr... ☹ ja mam velmi rada syry tiez no ,ale musime to prekonat 🙂

misa.ottovka
24. nov 2008

Já jsem dneska měla hermelín, miluju ho, ale zapečený s masem, po tepelný úpravě se ho tolik nebojim, ale: stejně si ho dám jen občas

wsmoulinkaa
24. nov 2008

ach jo to je pech...no raději ho jíst nebudu, dám si třeba nanuka!!! 😀 😀 to je škoda holky hmmm 😒 ☹

wsmoulinkaa
24. nov 2008

tak někdo říká ežer ho a někdo at ho nejím...hm tak to asi rozpočítám...... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre