Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

nanika
26. nov 2009

Inak, ja sa nemam s kym v rodine porovnavat, konstrukcne som uplne ina ako mama a jej kg zostali po kazdom porode. Sestra je anoreticka, pochybujem, ze vobec cele tehu nieco zjedla. Takze ako to so mnou bude tentokrat je akurat vo hviezdach...

k.a.t.k.a.
26. nov 2009

ale suvisi voda s vahou .. ja som posledny mesiac prveho tehu mala nohy jak storocne duby, aj hlava sa mi zväcsila 😅 ... vtedy co den to kilo navrch 😝 nic som neobula 😝 a to som mala dobry metabolizmus .. ja som vtedy zacinala s vahou 52kg a rodila som 82kg 😔 Bol to teda riadny zaberak na organizmus, som sa z tej vahy potila jak prasa, nohy sa mi uz triasli 😝 preto som sa bala ist aj do druheho tehu, ze skoncim tak isto 😒 .. ale teraz som uz 32tt a navrch 5kg a zacinala som na 55kg

martinaho1
26. nov 2009

Ahoj tehulky, jsem na tom s prirustkem podobne, necpu se a nestacim se divit. Ta voda muze za cast prirustku, na konci tehu mame o polovinu vic krve, telo nestiha a otika, to je normalka 🙂. to jen male uklidneni. Muj gynekolog mi sam rikal, ze po porodu cast normalne vymocim, tak to bude prekvapeni, na kolika se vaha pak zastavi.

verisek
26. nov 2009

ahoj holky, ja mela pred tehu tak kolem 47 kilo, merim 160 cm, jsem hodne drobna a byla jsem hubenour, zadny prsa, bricho.. ted jsem v 18 tt a uz mam 4 kilca, nepreziram se, proste jsem zacala normalne jist, driv jsem jedla fakt malo, nejsem ve stresu..telo ma najednou vetsi prijem, tak si hold uklada na horsi casy 🙂 taky si obcas rikam, jestli nepribiram moc, ale kazde telo je opravdu jine, zalezi jak kdo pred tehu jedl, byl zvykly cvicit atd..i kdybych to pak vse nezhodila, myslim, ze staci aby na sobe clovek trochu zamakal a postavicka se mu vrati 🙂 ja moc bricho nemam, ale dziny co jsem nosila jsem zahrabala na spod skrine a doufam, ze je budu moct zase vytahnout pristi rok

medena
2. dec 2009

Ahoj děvčata, tak jsem tak zběžně pročetla, jak na tom která jste a alespoň jsem se trochu uklidnila 🙂 Já jsem teď začala 17 týden a přibrala jsem zatím jen cca 2,5kg, z toho většinu ještě v prvním trimestru, teď mi přijde, že nějak nepřibírám. Bříško taky moc nikde, akorát večer, to se to vykulí, když se celý den krmím 🙂 Na posledním utz jsem byla tuším ve 14 tt a už bych asi potřebovala znovu, abych měla klid, že je mimi v pořádku. Asi si budu muset pořídít něco domů, abych ho mohla pořád sledovat 😀

kukucka26
2. dec 2009

no zienky ja som iba na zaciatku ale som taka naliata a brucho mi rastie akoby som bola vo stvrtom alebo 5 mesiaci

adelaine
3. dec 2009

😢 ja 9 tt a 3 kg navyse :(( mam strasnu chut na vsetko, neustale som hladna...

mate niekto skusenosti s tehu vitaminmi a s ich naslednou podporou chuti do jedla? ja uzivam femibion, ktory je okrem acidum folicum nadopovany celou radou vitaminov, hlavne B ckom, ktore sposobuje zvysenu chut do jedla, alebo je to tym tehulkovanim ako takym a zmenami hormonov?

nanika
3. dec 2009

Adelaine, nesuvisi to... Ak sa mozem opytat, podla BMI si asi kde, baby skor na zaciatku normalu, alebo pod normalom na zaciatku naberu viac, je to preto, ze telo si to pyta. Ak si baculka, byva to zriedkavejsie, ale dobra sprava je, ze to coskoro pominie, aby sa to po par mesiacoch zasa vratilo 🙂

sixtine
3. dec 2009

Adeline, mne lekar odporucil femibion tak max kazdy druhy den, prave kvoli tomu, aby som zbytocne nepriberala. Inak je vseobecne zname, ze vsetko, v som je B vitamin (hlavne B6) zvysuje chut do jedla.

adelaine
4. dec 2009

nanika,
podla BMI som uplny normal, i ked chuda nie som, baculka tiez nie , na 165 cm som mala 60 kg vahu...
tak dufam, ze mas pravdu, ze sa to unormalni s tou mojou zravostou 🙂

sixtine, hovoris,ze to uzivas obden? a to staci? ja beriem momentalne ten 800 mg...a som pocula, ze aj babetka z toho rastu ako dive, mozno teda aj mamicky 😒 jaj boze, budem buchta ☹

janyka
4. dec 2009

Tak mne povedala sestrička u gynekológa, že som riadna extrémistka 😅 Mesiac pred prvým otehotnením som schudla zo 70kg na 65kg(pri výške 175cm). Rodiť som išla 92kg! Druhé tehu som začínala na váhe 58kg! Teraz som 29tt a mám 71kg, čiže od začiatku priberám 2 kilečká za mesiac 😀 neprejedám sa, jednoducho som len začala normálne jesť, tak ako som jedávala pred prvým tehu a držala si tak roky váhu 70kg. Keď som si chcela potom držať váhu 58kg, tak to bolo fakt o odriekaní. Jedla som len naozaj toľko, aby som prežila 😵

crawler
4. dec 2009

adelaine: přivedla jsi mě na zajímavou myšlenku - strašně rychle přibírám - byla jsem na tom stejně jako ;) teď ve 20.tt mám již 7kg nahoře, což mají některé maminky před porodem - žádné extra chutě nemám, jím jako před otěhotněním ALE jím vitamínky. V prvním trim. mamavit a rázem 5kg hore, pak jsem je dobrala a než začal 2.trim. tak jsem asi 3 týdny nic nebrala a zhubla jsem kilo - opět při tom stejném jezení. Teď jsem začala jíst calibrum mami a za týden mám nahoře 2kg!!! V životě by mě nenapadlo, že by to mohlo být z toho, ale??? Co si o tom myslíte? Já je teď přestanu brát a uvidím, zda se váha zastaví nebo dokonce začne klesat - jsem z toho docela zoufalá, páč mám pocit, že tloustnu ze vzduchu... Co si o tom myslíte vy???

adelaine
4. dec 2009

crawler...ja uzivam lieky, kde mnozstvo kys.listovej je 400 mg, mam ho uzivat denne....
pritom ked si kupis v lekarni obycajnu krabicku acidum folicum, kde je cca 10 mg...pre tehotne to udajne staci, pripadne sa uziva kazdy druhy den...tak potom neviem, preco je nutne dopovat sa 4 nasobnou davkou?

no a tak teraz budme mudre ☹
kocky, ktora je mudrejsia, ako to je? ako ste na tom ostatne?

nanika
4. dec 2009

brala som femibion tri mesiace, nepribrala som nic. teraz beriem calibrum, mam dve kg, ale uz by sa aj patrilo, nie? o tom raste babatiek to bolo pred rokmi, dnes to neplati. baby, ste tehotne, mate v krvi take mnozstvo hormonov, ze sa telo ide zblaznit, preco hladate dovod, preco priberate, ved je to uplne ok 😉

raduzkaaa
5. dec 2009

K těm vitamínům, já brala kyselinu listovou pro těhule půl roku před otěhu, Omnibiontu celé těhu (u nás Femibion), protože jsem vegetariánka a na vitamíny bych přibraná kilča nesváděla 😉 Celé těhotenství jsem aktivní, chodím cvičit, jím víceméně zdravě 😀 , přežírací období, kdy si tělo říkalo o častější nášup a větší přísun čokoládiček bylo ve druhém trimestru, teď je miminko hlavou nahoře, tlačí do žaludku a pod žebra, takže jím jako vrabec 🙂 . Mám 9kg nahoře a mám z nich radost, to je asi jediné co můžu dělat, beru to jako normální věc, se kterou se poperu až po porodu, díky cvičení nemám otoky a tlak i nálada jsou v pohodě. Některé kamarádky měly velké otoky a hodně zadržovaly vodu třeba už od 4.měsíce, ale pak nechaly v porodnici třeba 15kg, takže fakt, žádnej stres, každá jsme jiná a všechny to zase shodíme a budeme supr čupr maminky 😀 Souhlasim s "nanika" jsme prostě těhule a užívejme si to 😉

sixtine
5. dec 2009

Baby, asi som sa zle vyjadrila.Samozrejme, ze vitaminy nemozu za to, ze naberas, to je v tehu dost normalne 🙂 Ale ak je tam B6, tak minimalne mate odpoved na to, preco vam zrazu viac chuti 🙂

petka55555
5. dec 2009

baby ja som v 18tt a schudla som 8kg...ale este stale trpim nechutenstvom a neni som ziaden prutik, takze dufam ze to bude ok... 🙂

tehula
5. dec 2009

sixtine> ja som B6 uzivala samotnu v poslednom trimestri na lepsie vstrebavanie Fe a za posl. trimester som pribrala asi len kilo, co mi nechutilo absolutne nic. Takze z toho isto vaha nepojde rapidne hore

crawler
5. dec 2009

no, každá jsme jiná...některé přiberou hodně třeba po HA a přitom někteří mudři tvrdí, že to není možné...Já bych taky neřešila přibírání v těhu, kdybych sama neměla nahoře už téměř 10kg a přitom se má začít přibírat víc až v 2.polovině těhu...☹ A pokud bych se cpala sladkým a jedla 10x denně, tak ano, ale když jím někdy i míň než před otěhu, tak to prostě deptá, no...☹

nanika
6. dec 2009

Crawler, ak jes primerane a bez sladkeho, po porode to pojde rychlo dole, netrapkaj sa, uvidis 🙂 menej ale nejedz, lebo aj to moze byt dovod, preco nakoniec priberies viac, telo jednoducho chrani babo, bude drzat kila a setrit energiou pren...

crawler
7. dec 2009

nanika: no v to já doufám, že to půjde snadno dolů, tak uvidím...můžu se zeptat těch, které již mají mimi, jestli hubli i díky kojení? není to jen babská pověra, že někdo zhubne jen díky tomu, že kojí?

nanika
7. dec 2009

crawler, niekto chudol, niekto priberal, tak si vyber. Niektore jedli za troch a popritom este chudli, niekto sa zivil jednym rozkom za den a priberal :(

crawler
7. dec 2009

nanika: áchich - to dělaj asi ty hormony, ale je to zoufalé, když to nejde ovlivnit 😢

nanika
7. dec 2009

nejde :(

olusenka
8. dec 2009

Crawler. ano, já jsem slyšela, že po umělých vitamínech, které se berou v těhotenství se přibírá.

V 1.trimestru by to mělo být max. 1-2kila, ještě není proč přibírat, ideál na celé těhot. je prý 12 kilo.
no, mám kamarádku, která přibrala 5,5 kila!!! 🙂 Miminko mělo 2,9. To je myslím akorát.

crawler
8. dec 2009

olusenka: znám tyhle tabulky, jak by to mělo být ideálne, ale když to nemůžu ovlivnit? Jsem v půlce těhulčení a už mám 9kg nahoře, přitom se nepřejídám a chutím vyhovím jen minimálně. Mám vůli, ale když vidím, že to stejně nikam nevede, tak je to hodně demotivační...Moje mamka přibrala za těhu taky jen 8kg a z toho setra měla přes 4kg, ale u prvního těhu přibrala přes 20kg a jídelníček měla u obou stejný...Co se týče těch vitaminů, tak je zkusím teď měsíc nebrat a uvidím, zda to nějak váhu ovlivní...Zajímalo by mě, zda s tím má někdo zkušenost...No, hlavně aby bylo mimi zdravé, no 🙂

olusenka
8. dec 2009

Crawler: Přesně tak, pokud víš, že jíš jak máš, tak si z toho nedělej hlavu. Důležité je, jak se cítíš a ne nějaké tabulky.

natalia777
8. dec 2009

Caute kocky, tak ja som pribrala prve 2 kg az v 18 tyzdni a to vitaminy som brala uz take 4 mesiace pred tym, takze si nemyslim ze je to z vitaminov, skor je to u kazdej kocky inak 🙂 a teraz mam dokopy 10 kg navyse 😅 ale je to uplne normalne preberat, predsa aj to malinke rastie a pribera nie????

lujza123
8. dec 2009

Ja som pribrala 30..po necelych 3 mesiacoch mam 26 dole

nanika
8. dec 2009

Lujza, si super, presne takuto motivaciu tu potrebujeme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre