Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

marinka
6. sep 2009

Leo, velkáááááá gratulace k Vanessce 😵 😵
Tý jo, to je teda macíček, úžasná váha i délka 😀 Kolik že jsi to přibrala ty??? 😀 😀

lea132
6. sep 2009

dakujem...no ja som pribrala 7,5 kg 😀

zuzka11
6. sep 2009

leo velká gratulace! A pak ze my "nepribiralky" nemame velke deti! 😉 😀 Moc moc gratuluju, malou opusinkuj a prid se na nas zase kouknout!

tunylyk
6. sep 2009

zatiaľ som dve kilečká schudla... no v prvom tehu to bolo podobne...

marcela22
6. sep 2009

Leo, mooooooc gratulujem k malej!!!!!! A želám Vám obom veľa zdravíčka a aby ste si na seba rýchlo zvykli 😉
A nie si teraz náhodou pod pôvodnou váhou??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Zuzi a Ty ešte nič? 😉

ywonnee
7. sep 2009

Marcelka22 tak uz sa mi to pomali rozbieha... no ze by prave tym spravnym a vyvazenym jedlom ani by som nepovedala... zacala som mat hranolkove obdobie ale maso stale nemusim ani citit... predtym moj jedalnicek vyzeral takto
ranajky: kava a jogurt
desiata: ovocie
obed: niekedy polievka ale ziadny vyvar
olovrant: ovocie
vecera : nic alebo zas len ovocie
teraz je to uz lepsie zjem na ranajky aj rohlik aj chleba a mam pocit ze ste ma nakazili tou skoricou... uz 2 den veceriam skoricove osie hniezdo... ale rucicka sa zatial este nehybe co som aj dost rada...

zuzka11
7. sep 2009

Marci ahooooj! No, predstav si, ja jeste nic:((( Vcera jsme zacli s "vypuzovacima manevrama" - holky moje, jak ja zavidim vsem, kdo si i v tehu uziva sex 😔

Ywon - ty jis teda sakra malicko 😕

Marci, marinko - jak vy se mate? Co vase jidelnicky? 😉

ja porad resim rozbitou lednicku, uz me to pekne stve 😠 A vyrizuju jeste veci spojene se stehovanim, papirovaci opruz....ale nechci to nechavat na P., a co kdyby se Gyrosek rozhodl konecne prijit, tak toho delam moooooc 😉

alexandrah
7. sep 2009

ahoj lea, moc gratulujem!!
ja som dneska zatial na 3 jablkach a 1 manerkach ... zase mam nadchu!!

lea132
7. sep 2009

dakujem za gratulacie 😀

marcela: radsej som sa nevazila uz, ale hned po porode som bola na povodnej vahe 😎

zuzka: aj doktori sa cudovali, kde sa v mojom mini brucho skrutila taka baculka 😅

zuzka11
7. sep 2009

Jej, tak to jsem fakt zvedava ja, ja jsem trosku zhubla - asi 400g, podle vsech "tehu knizek" bych mela do 10ti dnu rodit - tohle zhubnuti prislo pred cca tydnem a drzi se i pres cokoladky a medovniky,takze mam porad cca plus 6,3kg.....a tipuji mi kolem 3100g.....uzavirejte sazky, jestli tam neni nakonec oooobr 😀

jmisa
7. sep 2009

Zuzko, ty si ještě neporodila? 😀

marinka
7. sep 2009

Ahojte holky,
no Zuzi, nekecej, že ještě hubneš 😀 Já tipuju, že bude mít prcek 3,20 kg, jako Anička 😵

Jinak já mám teď hrozné chutě na sladké a jím ho dost, ale váha zatím dobrý, furt + 5 kg 😵
Dnešek je taky hóódně sladký:

snídaně: kousek štrůdlu co zbyl z víkendu
svačina: byly jsme v mateřském centru, tak jsem akorát po Aničce dojedla asi půlku koblížku a půlku Brumíku 😀
oběd: zase sladký, mamka mi dala žemlovku s jablíčkem, tvarohem a švestkama, byla mňam!
sváča: broskev, pár lžiček Pribináčku po malé
večeře: houska s tvarůžkovou pomazánkou, zeleninka
u telky: u Superstar bude želé kyselé rybičky 🙂

betka1
7. sep 2009

ahojte, tuto temu som doteraz velmi nesledovala, ale je tu niekto taky, co za vyse polovicu tehotenstva nic nepribral? Ja som schudla kilo a pribrala ho naspat a uz som v 25tom tyzdni. Stravujem sa normalne, len sladke mi chuti menej, ale aj tak ho jem dost.
Verim, ze je to normalne, lebo sa necitim byt chora ani podvyzivena, ale cudujem sa ako je to mozne.

marcela22
7. sep 2009

Ywone, no vidíš, tak už sa lepšíš 🙂 A ešte budú všelijaké obdobia - zdravé aj menej zdravé, ono sa to nakoniec aj tak tak nejako "vyrovná" a čo pokazíš napr. hranolkami napravíš na druhý deň ovocím alebo zeleninkou, ktorá Ti príde na chuť...
Ale je super že Ti konečne začína chutiť jesť, lebo si jedla naozaj málinko. Uži si to tehotenstvo trochu zo všetkými jeho "hriechmi" 😀 😀 😀
No a mne stále tvrdí jedna známa, že budem mať určite chlapčeka, a ešte aj tá škorica do toho....ojooooj, čo ja budem robiť s vecami po malej??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅

Zuzi, ahojky, tak Ty ešte stále tu? 😀 Chladnička ešte nie je hotová??? Teda, ako keby ste nemali kopec iných starostí a vybavovačiek, čo? Dúfam, že už sa to s ňou rýchlo vyrieši!
Vypudzovacie manévre - krásne si to nazvala 😀 My občas tiež "vpudzujeme" máme teda ešte čas ale predtým sme mali dlho obmedzenie kvôli krčku a placente teraz sa to nejako ustálilo tak si občas "doprajeme" ale opatrne iba...no ale lepšie než nič 😉
A s tým chudnutím u Teba je to teda dobré, ako keby si mala z čoho, čo? 😅 Tak už snáď každým dňom porodíš a konečne budeš mať malého u seba! Už som zvedavá u ktorého mena ste nakoniec zostali 😉

Alexandra Tebe sa to papanie tuším ani nestihne rozbehnúť 😨

Lea super teda 😎 Škoda že už končí leto, mohla si skočiť rovno do plaviek 😀

Marinko aj ja som nejaká ujetá na sladké a vlastne na všetko jedlo v poslednej dobe....ale snažím s akrotiť, bolo by to ešte horšie...

No a napr. dnes som zjedla:
raňajky: jogurt, trocha mlieka so Ciniminis
desiata: polovica Antivira čokoládového po malej
obed: kurací vývar, zapekané kuracie prsia so zemiakovým pyré, na šalát som absolútne nemala chuť 😕 , potom ešte jedna malá porcia Tiramisu a asi 6 perníčkov v poleve (hanbíím sa 🙂 )
olovrant: nič bola som u doktora
večera: asi 1kg melóna, teraz pol misky Ciniminis

Váha teraz stojí na +8kg a malinké váži po dnešnom meraní 2418g. Za posledné 3 týždne pribralo 618g 🙂

zuzka11
8. sep 2009

Dobre ranko!

Ano Jmiso - ja jsem porad jeste tu 😀 cim dal vic rozlamanejsi - od vcerejska me boli "pipinkova kost" - jako prase 😕 😔 takze chodim pekne po rozmyslu a ze siroka 😉 Dneska kontrola, ale az vecer, tak uvidime.......uz zacinam byt takova ta otravena, zpruzena budouci matka, ktera chce ABY UZ 😀

Marci - i ja jsem na sladke, ted jsem o vikendu pekla podle mimibazaru jeden tvarohovy kolac, a co myslite - ujidam hlavne ja........btw.co je Antivir? Mame to taky v Cechach? 😕 Jinak velka gratulace k pribirani miminka, uvidime s tim pohlavim......ja skorici az tak nemusim a je to co? Snad podle vsech UZ taky chlapisko 😀

Mari - tak 3200g? Pisu si 😉 Ja to tipuju taky tak nejak, kolem tech 3 kil, ze ani nebude prekvapko, ale abych se nespletla a jako Lea nemel "obricka" 😀

marinka
8. sep 2009

zuzi, neboj, už jen pár dnů a dočkáš se 😵 Ale úúplně chápu tvé pocity, já jsem byla na nervy už tak 14 dní před termínem a letos se budu snažit prcka vyhnat o trochu dřív ještě víc, protože mám termín 27.11 a manža 1.12 nastupuje na tříměsíční školení a bylo by pěkně na sviňu, kdybych zrovna porodila a on musel být doma s malou 😒 TAkže se budeme snažit prcka vyhnat aspoň o ten týden dřív 😅
Jinak na váhu u nás jsem taky móóc zvědavá, ještě mi nikdo žádný odhad na utz neříkal, ale teď půjdu nějak v tom 32 tt, tak uvidíme.. Anička měla ve 32 tt 1900 g a nakonec měla ta tři kilča dvacet..

zuzka11
8. sep 2009

Mari a mas nejaky vyhaneci tip? 😉

jmisa
8. sep 2009

Zuzko, tak to jsem nakonec ráda, že jsem porodila v 37+4 (podle PM) 🙂 Bylo to dost překvápko, odpoledne jsem si vyblejskla pupek a konstatovala, že je jinej než dva týdny nazpět, uvařila jsem odpoledne segedín a ten už jsem si na oběd nedala 😀 😀 Takže jsem nemusela praktikovat žádný vyhánění.

zuzka11
8. sep 2009

Sakra Miso, to jsou ale tipy, segedin neumim a ani na nej nemam ingredience 😉 A svym kachnim krokem do samosky nejdu, bude kuskus, ktery mam doma, pekne od vcerejska, jen jen si ho dat 😀

Ale "zavidim" - taky uz bych to fakt chtela, bricho velke nemam, nijak me neomezuje, ale to okolo.......a taky se ve me ozyva princezna paradivka, vcera jsem na ceste po Praze - vyrizovala jsem nejake formality sla do jednoho doporuceneho second handu, jako ze se podivam, co pro gyroska...a koupila jsem SOBE super tricko a svete div se, je mi kratke 😀 jak ja se tesim az si ho oblecu a ne porad to jedno tilko, jedny saty, jedny dziny.....Co noveho u tebe a Alexe, uz mate rezim, jak to zvladas?

jmisa
8. sep 2009

Zuzko, no režim - jíme po 2apůl hodinách a snažíme se dodržet něco jako, ráno po snídani ještě musí do postýlky, snídám já, pak sváča, jde se ven, oběd, jde chrnět, pak si pohrajem, jídlo, jdeme ven, pak jídlo, hrajeme si, jde si schrupnout, jídlo, hrajeme si, koupání kolem 21 a pak jídlo a jde chrnět. Ono se to každý den mění, podle toho, kdy vstaneme. Spíš se snažím držet ten rytmus než přesný čas. Chci, aby byl schopný být sám, ikdyž nebude spát. Teď třeba je sám v postýlce a nespí, huláká tam na hračky a obrázky zvířat na mantinelu postýlky 😀 Ale jinak to zvládáme, jde to, vždyť jsem na to tak dlouho čekala, tak si to užívám a držím se hesla - bordel v bytě, spokojené dítě 😀 😀

ladida.l
8. sep 2009

Ahoj, jestli můžu, tak se přidám 😅 😕 🙂
Já už bych taky rodila až bych brečela, asi půjdu uvařit ten segedín, ten já ráda 😀
Jinak jsem přibrala do začátku těhotenství 8 kilo...

zuzka11
8. sep 2009

Podle me to mate hozene super! A reaguje a zabavi se Alex s hrackama i jinyma nez na mantinelu? my totiz skoro zadne nemame.....mantinel pujceny od kamaradky - modry a snad drobne kyticky a pak ma plysoveho sobika a od jedne kamaradky maleho plys.medveda....a kolotic, ale zatim nepridelany 😔

nikush4
8. sep 2009

ahoj baby, ste tu niektore aj taky pripad ako ja? ja som do 18tt pribrala 1,5kg a vcera som bola v poradni a za necely mesiac som pribrala plus dalsich 6,5kg... co je podla mna strasne rychlo a vela... za 3 tyzdne.. pritom jem stale rovnako..dost malo...

ladida.l
8. sep 2009

nikush4: já si myslím, že pokud nejsi oteklá, nemáš vysoký tlak a bílkovinu v oči, tak to snad nějaký velký problém není...

zuzka11
8. sep 2009

Niki - kazdy to fakt ma jinak, jak pise ladida, pokud je zdravotne vse OK, tak to neres, urcite se to zase stopne....ja byla typ, ketry pribiral od zacatku tehotenstvi a ve 24tt se to zastavilo a ani ranu navrch......

ladida - uz to mas za par, co? A koukam, ze obe cekame kluka! Psala jsem ti IP ohledne jineho tematu, kdyz bys mela chvilku, mrkni na to prosim, ja jsem z tech papiru jelen 😕 😔

ladida.l
8. sep 2009

😉 zuzko IP

zuzka11
8. sep 2009

Moc diky!......K memu dnesnimu jidelnicku nemam slov 😔 ted jsem ke svacicnce zbodal tri kusy kolace, ano, porad ten tvarohovy a to jsem chtela jit na prochajdu a zacit s "vypuzovanim" 😀

zuzka11
8. sep 2009

Hlavne nepiste, ze jste dneska vsechny na salatu, to bych se citila jeste hur 😀

ladida.l
8. sep 2009

zuzko: na uklidněnou - já k snídani tříbarevný koláč, k obědu kuřecí řízek a brambory 😀

zuzka11
8. sep 2009

Ach, diky 😀 Doufam, ze tomu nepomuzu jeste cokoladou, kterou ma v lednicce 😉

Vecer jdu na kontrolu, tusim, ze jak me strasili s predcasnym porodem, tak dneska budu pro zmenu zabetonovana 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre