Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

xsuzzi
20. sep 2007

lubkaaa:nic si z toho nedělej!!!Já mám taky velký břicho a to jsem teprve na začátku 😅 a taky se našel někdo z rodiny co mi to dává najevo,ale nebudu si z toho dělat nervy,navíc ty si už v pokročilým stádiu,takže si z toho nedělej vůbec hlavu!!! 🙂

jzfr
22. sep 2007

ahojte mamicky, tehulky a aj vsetky ostatne babulky
ja ked som riesila s por asistentkou vahu a priberanie - kedze som mala mindraky, ze som vela pribrala -podla kniziek som mala takmer 1,5 - 2-nasobok toho co som mala pribrat - dnes mi uz ostava iba nejakych necelych 5kil
teda k tej asistentke -
1) tak ta mi vravela, ze pokial maminka nepribera dostatocne, tak si babo berie z jej vlastnych zivin - a ono sa to moze neskor odrazit na slabnuti kosti, ci oslabeni imunity
2) a navyse, ze maminky, ktore chcu kojit a priberu iba vahu babetka +voda+placenta - tak ze ich kojenie moze potom velmi vycerpavat a nemusia mat potom kvalitne mliecko
3) ze sme priberali postupne 9 mesiacov - takze nemame chciet byt stihle ako prutiky hned na druhy den - mame si dopriat pomale odburavanie hmotnosti (mne vravela, ze si mam dat takeho roka pauzu - ja som zatial nepodnikala nic extra - iba sa neprepchavam - ale na kolacikoch a na nutele si aj tak stale pochutnavam 😉 )

maca793
22. sep 2007

ja som pribrala pri duách extrémne veľa vyše 80kg!!!!!!!!!!!!!!!!!
pri Kajke skoro20kg!!!!!!!!!!!!!!!
a teraz mám ledva 50kg

maryam
22. sep 2007

maca nemyslis tvoju vahu + 80 kg, ze nie????
😅
Myslis 30kg, hej? No co chces, kazde babo 15 kg, to nie je take strasne... 😉

maca793
22. sep 2007

+80kg navyše čiže 52kg pred otehotnením + tých 80kg!!!!!!!!!!!!
ja som sa už nevážila, keď ručička prekračovala 130kg!!!!!!!!!!!!
a to som mala 2 týždne do pôrodu!!!!!!!!

maryam
22. sep 2007

maca, to nemyslis vazne!!!!!!!!!!
tak to si teda neviem predstavit ani vo sne 😲
a to preco az tolko? to si nonstop len jedla, alebo ako??
a lekari neboli zhrozeni?
nijak ti to neposkodilo zdravie?

maca793
22. sep 2007

neprejedala som sa. len sa mi držala voda v tele. ja ani neviem,prečo toľko. na zdravie to nemalo nijaký vplyv, len som mala zvýšený počet bielych krviniek v moči a vyšší tlak. ale nič vážne. mala som režim 24 hod. ležanie na posteli, ale ja som behala. ale to je už dávno. brucho som mala také veľké, že som mala problémy sa prehodiť na bok. musela som si ho podržať a prehodiť.sila, čo?

maryam
22. sep 2007

no to je teda sila... 😒
Ja som doteraz pribrala mozno 8-9 kg a zda sa mi, ze som tazka jak slon, porod musel byt pre teba oslobodenie, nie?

maca793
22. sep 2007

to hej. ani na stôl som si sama nevedela vysadnúť nieto na kozu. duá som rodila cisarákom, našťastie.
keď som si po pôrode nahmatala aspoň jedno rebro, bola som happy, ale zostalo mi´po pôrode navyše 30kg. tie som zhadzovala postupne počas 3rokov. ani neviem ako.

maryam
22. sep 2007

ale vidis, zhodila, to je super 😉

idem pomaly "oddychovat" 🙂
tak dobru noc prajem

lubkaaa
24. sep 2007

maca, to si musela mať fakt ťažké. ja tiež zatiaľ +10kg a mám v noci problém s otáčaním, tak si to vôbec neviem predstaviť.. inak baby, mali sme teraz oslavy, plno zákuskov.. a väčšina skončila v mojom žalúdku (resp. už sa pomaly lepia na môj zadok.. 😀 doteraz som nemala problém niečomu odolať, ale teraz sa neviem ovládať.. je to hrozné, už aby som porodila..

mirka21
24. sep 2007

no ja som pribrala 17kg a to za necelé 4 mesiace a mala so vyšší krvný tlak tak ma doki poslal do nmocnice tam mi nasadili dietu a pet krát denne mi merali tlak,už som piati deň v nemocnici a všetko mám poriadku tlak mám sto percentný a schudla som 3kg ešte čakám na výsledky moču a ak dobre dopadnú zajtra fičím domov takže moja váha je zatiaľ +14kg

garbage
24. sep 2007

Maca tak to je síla, to si fakt nedokážu představit 😲 Já jsem do 17tt přibrala 5kg , teď jsem v 21tt a mám a přibylo 1kg - a to na mě právě v tom 17tt přišly ty největší chutě. Je to fakt hrůza musím furt něco jest a mám hroznou chuť na sladký. Je to naprosto nezvladatelný - dřív jsem si dala čokoládu tak 1x za čtvrt roku a teď ju do sebe soukám skoro každej den 😅 . No jsem zvědavá na kolik se to nakonec vyšplhá.
Ono je trochu horší že jsem před těhotenstvím nabrala cca 4-5kg protoře jsem přestala kouřit no a ted dalších pět tak už se fakt necejtím. No bude to fuška dát se zas do kupy 😀 😀 😀 Ale nejdůležitější aby mimi bylo vpořádku 🙂

nanika
24. sep 2007

looooooooooooooooooooooooooooooooooooooool, tak to je sila, ja som pribrala 1,5 kg a neviem sa na tej posteli otocit tiez 😝

lajla
24. sep 2007

hm tak ja jsem nabrala plus minus 6kilo, to posledni za posledni tyden..strasne mi ted chutnaji nugety, a takove ty banany, orisky, atd v jogurtu, cokolade a karobu 😉 toho ja snim pytel denne, taky to leze do penez, ale nejde tomu odolat 😉 😝
jinak jsem na jidlo nemela moc chut..jsem se az divila 😉

marinka
24. sep 2007

Tak já už taky finišuju a přibrala jsem 7 kg, poslední týdny to nejde nahoru už vůbec..Čekala jsem, že budu mít tak +15 kg, tak jsem ráda, že jen těch 7 a počítám, že z porodky půjdu s původní váhou..

mangal
1. okt 2007

Ahoj, já nabrala 13kg z 53 na 66.

jul
1. okt 2007

ahojte,
tak ja som v 32tt a doteraz som pribrala 13 kil 😲 .Za posledny mesiac som pribrala 4 kila naraz,ale uz sa mi to zastavilo nastatie 🙄

gabba
1. okt 2007

21 týden a tak 6 kilo to bude konec tragicky 🙂 no pak se zase pochlubím nohy mě už bolí teď

janams
1. okt 2007

Nie som typickym a vhodnym prikladom, za cele tehotenstvo som celkovo schudla, hoci len 0,5 kg v konecnom dosledku, ale este v 7. mesiaci som mala -5,5 kg. No bolo to podmienene stresmi ☹ drobec mal 51 cm a 3450g, takze bol taky akurat. Nemala som problemy s kojenim, akurat kvoli stresom bol z mliecka maly strasne nervozny a tak sme v 3. mesiaci po doporuceni lekarky presli na umele mliecko. Dnes mam o 17 kg menej ako ked som rodila a citim sa ako vyflusnuta zuvacka ☹

zuzannas
1. okt 2007

ahojky kocky, tak ja doposial (39tt) +9,5kg, a posledne 3 tyzdne uz ani gram... 😀

lubkaaa
2. okt 2007

zuzana, a posledne tri tyzdne si spozorovala že aj menej ješ, (alebo menej sladkosti) alebo si jedla tak ako stale, len si už nepribrala?

daluri
2. okt 2007

Ahojky, já jsem zatím nic nepřibrala, tedy pokud nám dobře váží váha 😉 , příští týden jdu na kontrolu, tak se zvážím u dr, snad nedostanu "zprda". U těch svých třech jsem už přibírala a teď nic, tak snad je vše ok 😉

ssaara
2. okt 2007

Já mám nahoře zatím 2-3 kg.

kotatko.nejvetsi
2. okt 2007

no ja sem 14tt a nic sem nepribrala, a neni nic videt...asi mam opacny problemek

xsuzzi
2. okt 2007

tak já už mám nahoře 7,5 kg 😕 😖 😅

zuzannas
2. okt 2007

ahoj Lubka, mozno trosicku menej aj jem (lebo nie je uz ziadne miesto v brusku 😀 ) a ked sa viać najem, tak to tlaci ...a mam potom aj palenie zahy ☹

zuzannas
2. okt 2007

ale nie je to daky podstatny rozdiel...predtym a teraz

michaellinka
2. okt 2007

ahoj holky já se jdu k Vám přidat,ale trochu se stydim já mám nahoře už 15 kg jestli dobře počítám,to je pro mě hrůza,přitom každej se strašně diví když řeknu že mám tolik kilo navíc jelikož to prej na mě není vůbec vidět,no nevim nevim já už se teda cejtim jak koule hlavně když si uvědomim že mam tolik navíc,už aby byla malá venku,mám kamarádku která přibrala 17kg a po pporodu to prakticky hned shodila a ještě dvě kila navíc a prej jí taky hodně pomohlo kojení tak jsem zvědavá na sebe 😅 🤐

petasllov
3. okt 2007

Tak ja mám zatiaľ +5kg. Keby to takto pekne a postupne išlo do konca tehotenstva, bola by som šťastná. Najviac sa bojím toho, že ku koncu nenormálne veľa priberiem a potom budem mať problém to zhodiť. 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre