Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lienockaa
8. feb 2008

adrina, veď mne to pripadá ako v pohode váha, že máš + 4kg..za celé tehotenstvo 5-6kíl mi nehrozí..som 34tt a mám + 10 kg..a ešte som istotne neskončila..🙂
ide to tempom cca 0,5kg za týždeň, keď tak pozerám..ale ja opuchnutá nie som, tak žeby to bola voda tiež nehrozí..
to všetko záleží veľmi od celkového typu tej ženy..

lienockaa
8. feb 2008

a pritom pred otehotnením som mala 55kg pri 170 cm výške..a teraz že 65kg.. 😝 toľko som v živote nevážila..

mien
8. feb 2008

ahoj baby, už som dávno nepísala, ja som na tom hrozne, momentálne sa nachádam v 23 tt a už som pribrala 12 kg, som z toho veľmi zúfalá, vôbec na nič nemám náladu a nejem za dvoch. Prosím poradte čo mám robiť, lebo naozaj sa necíti dobre, pred otehtnením som mala 55 kg a teraz 67 a v šietom mesiaci, ktorý som ešte neskončila som pribrala 4 kg

avanka
10. feb 2008

Mien, skus sa poradit s lekarom...

ja som vcera zacala 20 tyzden a zatial sa este len dostavam na svoju povodnu vahu, pred otehotn som mala 78 kg na 177 cm, teraz mam 77 kilo, ale mam hrozu z toho, ako to zacne nabiehat...

danca27
10. feb 2008

mien neboj to zhubneme!!! jsme na tom podobně, ale s tím rozdílem, že já žeru🙂sladký maximálně.....

danka86
11. feb 2008

ja mam tiez hrozu z priberania, aj ked si vravim, ze mam nato narok... nebojim sa, ze to nedam na povodnu vahu, ale toho ake budem mat ochabnute telo, ze ani do plaviek nepojdem.. ja som sa dnes vazila, mam +4kg.

huncut
11. feb 2008

Danka, treba to brať tak, že to nepriberáme my ale naše miminká...lenže sú teraz ukryté v nás, tak sa to odzrkadlí na našej váhe 😵
Ja som dnes začala 35tt a mám nejakých +7,5kg 😵 , to je u každej ženy individuálne

maryshka
11. feb 2008

ahoj, mne dnes zacal 19 tt a pribrala som doposial 3 kg....

majkabudka227
11. feb 2008

A ja uz mam 10,5kg, myslim ze to je tak OK. 😉

danca27
11. feb 2008

huncut no u nás to přibírám fakt a opravdu jen já😀...vždyt ta moje zmrzlina a Horalka to je něco🙂...salát fuuj no ten mi prostě nejede☹

maryshka super ....drž se🙂

vendeta
11. feb 2008

holky je to tady furt dokola....
Vždyt je to individuální a každej přibíra jinak. Tak už to furt neřeště. Moje kamarádka potratila v 25 týdnu. Furt řešila přibírání atd. Když potratila, říkalla že by klidně přibrala 30 nebo 40 kilo, hlavně aby měla mimi. Tak se nad tím zamyslete.Jsou důležitější věci, hlavně at je mimi zdravé. 😔 😔 😔 🙄

olivi
12. feb 2008

Ja to tiez neriesim... ja som pribrala 17kg ..uz to asi vysie nepojde 😅 Stihla som nebola ani pred otehotnenim... mala som obavy ze priberiem aj viac ako 20kg, ale nejako som si ani pozor nedavala, jedla som co mi chutilo...
Presne tak, hlavne ze je mimi zdrave! 🙂

mywiel
12. feb 2008

Ja som schudla 5kg v prvom trimestri a teraz som v piatom mesiaci a pribrala som zatial len 500g. Takze vsetko sa ukaze neskor, ja sa nemienim stresovat, len treba zdravo jest a davat pozor na tuky a ked priberiem 15kg ale nebude to tuk tak mi to vobec nevadi. 😉 Len sa bojim, aby ma pri velkej zatazi nebolel chrbat, preto chodim na aquagym pre tehotne, vrelo odporucam. 😀

lenka84
12. feb 2008

Ahojte!ja som 18tt a ani neviem ci som pribrala pretoze v 1.trimestri to bolo velmi tazke som zhodila okolo8kg pretoze som skoro nic nejedla,vsetko som zvracala.teraz uz som poslednych par tyzdnov na tom lepsie ale este stale nepriberam,jem uz dost tak dufam ze sa to zacne zlepsovat.brusko mi pomaly rastie.na sone bolo vsetko v poriadku.je to moje prve babo tak som zo vsetkeho vystrasena. ☹

bublinkajasminka
13. feb 2008

ja som stále na váhe plus 6 kilo a to som 34tt... takže málinko

sandrika
13. feb 2008

Ahojte takže už som z nemocnici doma, ale mám prísny kľudový režim , každých 6 hod musím brať lieky. Priprijatí som bola z dnu otvorená 2,7 cm a keď mi doktor pritlačil na LUkyho bolo na sone vidieť ako sa tlačí do pôrodných kanálikov teda krčka....z von som bola otbvorená na 1 cm. Po prísnom ležaní , nezvracaní , som sasíce z vnútra otvorila na 3,9 cm, ale pri stlačení Lukyho sa už netlačil dole ako predtým a z vonku som sa chvalaboho zavrela. Budú mi zavádzať pesar,lebo aj keď som podľa sona o 2 tt dozadu v mojom štádiu tehotenstva sa už serkláž nerobí.Som doma 3 dni a stav sa mi zhoršil takže musím fakt poctivo ležať , ajkeď do 16-tej som vždy len potom chodili návšťevy a tak takže na koníka budem chodiť len tak na 10 min denne lebo sedieť mám tiež vyslovene zakázané , skôr si asi prečítam len IP a každý deň sa tu ukážem po 38 tt kedy je už jedno čiporodím. Povedali mi že som prišla na poslednú chvíľu inak by som do rána porodila....Veľasom sa natrápila teraz som už v pohode ani by ste neverilikoľko detičiek som vydela narodených v rozpetí 24 tt až 33 tt sú to tak dokonalé bytosti také bezbrané a ponapájané na tisíce prístrojov , žijú,ale väčšina z nich nebudú mať normálny život. Odporúča sa vyčkať aspoň do 33 tt kedy už mimi určite prežije a nemalo by ostať slepé no pľúca sa aj tak vyvýjajú až v 36 tt pámoje
V nemocke som 1 kg schudla takže mám od začiatku +3 kg 😖

mywiel
13. feb 2008

Ahoj Lenka84, aj ja som presne v 18tt. 😀 To ze este nepriberas vobec nevadi, nestresuj sa tym, ja som pribrala len 500g a to som v prvom trimestri shodila 4kg a doki povedal, ze je vsetko ok. Este mame cas priberat, urcite to este dobehneme. Babu bije krasne srdiecko a brusko pomaly ale isto rastie. Hlavne klud nemas preco sa obavat, uzivaj si tehu ved je vsetko ok, neboj babo rastie aj tak. 😀

many
13. feb 2008

já už mám 11 kilo navíc 😀 😀 😀

danca27
13. feb 2008

sandri moc držím palce aby jsi byla ty i mimíšek v pořádku a aby tam hezky ještě těch deset týdnů počkal!!! 😉

e.k.t
19. feb 2008

tak já 26tt a konečně se zase kilčo objevilo, takže 103 ale je to proti otěhotnění -1kg, ale nevadí beruška roste dle tabulky tak je to fajn. jo a jsem docela trpaslík nějakých asi 162 cm 🙂

mirka8429
19. feb 2008

ahojte baby...ja som na zaciatku tehu pribrala 3 kila, potom som ich zhodila..z nicoho nic,,,a teraz som v 32tt a dokopy som pribrala 9 kil...neviem ci to nieje malo...ale citala som ze tak priemer je pribrat do 13 kg...vlastne mi je jedno kolko by som pribra hlavne nech je maly zdravucky 😎

micanek
19. feb 2008

Já jsem v 28 týdnu, a mám navrchu 4kg. Puík mám teda turbo. Doktorka mě za váhu pochválila, takže bych se nějak nestresovala, zda je to málo. Miminko si to důležité z vás vytáhne.

mamminka
19. feb 2008

my sme v 36tt a mam plus 7kg...ale zevraj na konci sa pribera najviac, tak uvidime...ale tipujem tak +9kg max., hlavne, ze malemu nic nechyba.... 🙂

danka86
19. feb 2008

su to normalne vahy, ja mam tiez +4kg a pohlo sa to len nedavno. do nejakeho 24tyz som nevedela, co je to priberat a vobec mi to neprekazalo, lebo lekar povedal, ze je to v pohode.. aj to ze sa na konci najviac pribera nemusi byt pravidlo... kamoska posledny mesiac schudla..

huncut
20. feb 2008

Ahojky..no po včerajšej poradni mám stále + 8kg a som v 36tt /teda posledné 2-3 týždne skoro žiadny prírastok na váhe/ mne sa zdá, že teraz to de pomalšie...vlastne u mňa to stúpalo pomaličky.... a počula som že v 36tt sa to má zastaviť... 🙂

danka86
20. feb 2008

no, tak to by som chcela byt v tvojej kozi 🙂

jarka70
20. feb 2008

tak ja som priberala na zaciatku tehu po 1kg,potom od 16t do 25t to bolo 8kg a teraz zas za 1mesiac 1kg dokopy za tehu som pribrala do teraz 13kg uvidime este co bude do konca 🙂

svetluska.l
20. feb 2008

holky ja uz mam 14kilo navic...hruza🙂

petka015
20. feb 2008

ahojte ja som pribrala uz 14kg nejako tie kilecka pribudaju neskutocnou rychlostou. 😢

martinka79
20. feb 2008

ahojky já 11kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre