Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

alexandrah
30. jún 2009

ahoj pipinka 82, ked som si pozrela tvoje foto - uplne stihla baba, bolo mi neskutocne predstavit si, ze si nabrala 28 kg, moja fantazia vynechavala ...
ja zatial priberam asi tak akurat, aj ked ja som bola tiez musia vaha, som v 18 t, a mam hore 2 kg, ale zato som mala aj tak prsia trojky, meriam 160 cm, co sa este dalo, ked som bola stihla, ale ked mi nabrali aj prsia (este furt su, ale nafuknute trojky), tak by som ich najradsej vymenila za nejake mensie ... nepatrim k babam, co maju mensie, a tesia sa, ze v tehotenstve im naberu ... mam opacny problem. inak som tiez doma na pn, a zacali predavat kukuricu äiak vela nejem), ale bola som zvyknuta aktivne sportovat, co teraz nemozem - lekar zakazal, tak uplne neznasam svoje telo, meni sa, brucho, boky, prsia ..., proste sa v nom necitim dobre ... musim to nejk vydrzat, dufam, ze nepriberiem vela, lebo sak som aj mala, tak by som sa ani nevladala hybat, ani dychat ... nech uz je koniec... uz by som najradsej rodila a mala vsetko za sebou ...

mamkule
1. júl 2009

Holky ja pri prvnim tehotenstvi jsem pribrala cca 17kg, ted jsem opet tehu a jim jak prokropla, takze to vidim vic.Jenze se musim hlidat kvuli zilam, at mi opet nepopraskaji 😉

brisalek
1. júl 2009

Ahoj vsem tady. Mozna nekomu zkazim naladu se svojim prispevkem, protoze ja jsem zacala tloustnoust v 15tt- 1kv 19tt 3kg, 23tt 5,5kg, 27tt 7kg 31tt 9kg-rikala jsem jak je to v pohode-presne prumer, takze budu mit tak 13-14kg na konci tehu, protoze vsude pisou, ze 8 a 9 mesic uz se pribira mene (1kg za mesic). A ono najednou ve 34tt - 12kg(tedy za 3tydny - 3kg) a ve 38 16kg (zase za 4 tydny 4 kg) takze misto 1kg za mesic jsem zacala pribyvat 1kg za tyden ☹ ☹. A to se rozhodne neprejidam, spis jim mene nez vice(nejim vecer, jim nekolikrat denne, zeleninu ovoce, jogurty..,maso, zadne buchty...jen obcas cokoladovy bonbon...)Takze me to zase presvedcilo, ze telo si dela co chce a clovek s nim nic neudela🙂. Je teda fakt, ze jsem zacala byt hodne otekla, takze neco muze byt voda. Uvidime po porodu, jak to pujde dolu.

ela222
1. júl 2009

brisalek, ja si myslím, že v tvojom prípade to asi bude voda. Lebo ak sa ozaj neprejdáš, tak nie je možné, že by si kilo pribrala za týždeň. Tak hlavu hore.

evinka1232
1. júl 2009

Ahoj baby..ja som teraz v 39 tt a mám 13 kg navyše...keĎ boli tie veľké teplá, tak to kolísalo...mala som 68,5 kg...ked som prišla na poradňu,/počasie sa trošku ukľudnilo a prišli dažde/ tak som vážila 68 kg...doktorka mi hovorila, že to je tou vodou čo sa zdržiava v tele a teplom...takže aj u mňa platí, že sa vo mne zdržiava voda..čo som asi aj rada, že nie až tak veľa tuku..zo zadu ani nevyzerám ako tehu...a to som mala chorobný strach, že budem vyzerať ako zemeguľa...dúfam, že to pôjde aj rýchlo dole..

saska73
1. júl 2009

tehulky som v 19 tt a už mám 7 kg navyše, za necelé 2 týždne mi váha vzrástla o 1,5 kg a skutočne neviem z čoho, ked mi ani moc nechutí jesť, momentálne som hlavne na polievkach, ovocí a zelenine. Najviac som pribrala behom 1 trimestra - jedla som normálne, hlavne však mäso mi chutilo ale možno z toho, že mi absolútne nebývalo zle. Obávam sa, že na konci budem mať viac ako 20 kg ☹ čo by teda nebola sranda, lebo som mala v 2007 zranenú chrbticu. A všade čítam, že v 2 trimestri sa priberá najviac.

spimira
1. júl 2009

Já jsem v prvním trimestru nepřibrala nic. V druhém trimestru jsem začala nabírat od 17 týdne.Na konci II.trimestru jsem měla 7 kg nahoře.Taky by mě zajímalo kolik ještě naberu. Teď mám celkem 8 kg. Jím zatím vše, nijak se neomezuji, ale nepřejídám se. Když je teplo tak se mi taky zdá, že mi napuchají hodně ruce a otékají nohy, takže budu určitě zadržovat i nějakou vodu.

mar26
1. júl 2009

ono je to přibírání tak strašně individuální,někdo zadržuje vodu, někdo byl na začátku moc hubený...je to fakt různé. Já už se blížím do finiše a od druhého trimestru přibírám co týden to půl kila a mám to do teď. Jsem na necelých 11,5 nahoře...snad za těch posledních 14 dní to nevyletí nějak extrémně. Ale vodu nezadržuju a špatně mi teda bylo jen do 8tt a pak už jen papání...musím říct,že jsem se nijak neomezovala a toho sladkého za den co sním...se divím,že nemám už metrák. Jinak jsem začínala na váze 56kg/166cm..tak že žádná vychrtlina ani extra kilo navíc.

whoknows
1. júl 2009

Ahoj holky,
dle zkušeností z mého okolí se nedá říct kolik je "normální" přibrat a kolik už je moc. Znám dvě děvčata (obě před těhu méně než 50 kg) a obě přibraly přes 20 Kg. Naproti tomu moje mamka když měla ve čtyřiceti bráchu, přibrala jen 5 kg a před těhu měla nějakých 60 kg. A já už mám teď nahoře 10 Kg a někdy mám váhový rozdíl mezi ránem a večerem třeba dvě kila. Asi je to také tím, že moje váha díky dietám vždycky hodně kolísala a teď když jím pravidelně, tělo si ukládá do "foroty". Je to fakt u každého jinak. Důležité je s tím po porodu něco udělat, pokud to člověk neshodí sám od sebe. Hlavně se kvůli tomu nestresovat, holt jsme těhotný tak nemůžeme být hubený no 🙂

martucha79
1. júl 2009

Ahoj holky 🙂 Na tom váhovém přírůstku v těhotenství je zajímavé to, že vůbec nemůžeme vědět, co nás čeká, každá přibírá úplně jinak a i když se třeba snaží nepřejídat se, tak to najednou naskáče. Já jsem si na začátku těhu říkala, že bych mohla přibrat tak do těch 10 kg. Teď jsem 27tt a mám 7kg nahoře, ale brzy poposkočím dál, cítím to a váha taky už naznačuje 😀 Tak teď si říkám, že bych mohla přibrat tak do těch 12-13 kg. Do konce prvního trimestru jsem měla 1kg nahoře, za druhý trimestr jsem přibrala 6kg. Tak uvidím, co přinese poslední trimestr. Každopádně, s dalšíma kilama navíc už si vždycky jen povzdechnu, nejde s tím nic dělat 🙂 Já třeba nějaký čas nic nepřibírám a pak mám najednou ze dne na den o dvě kila víc. A už se vidím v devátém měsíci, jak vzpomínám na svoje předsevzetí s přibranýma kilama a přeju si, ať se vejdu aspoň do 20 kg navíc 😀

reruna
1. júl 2009

martu taky to tak mám, ted jsem dva týdny nepřibírala nic a dneska šok, za jeden den mám o 1,5 kg navíc! Celkově jsem zatím přibrala teda 7,5 kg. V prvním těhu jsem přitom přibrala jen 8 kg, takže tentokrát to bude stopro víc.

janula.k
1. júl 2009

Ahojte tehule 🙂 bola som dnes na kontrole a dnes som presne 14+0 tt. No doteraz som nepribrala ani kilo!!! Nezvracala som, len som mala od zaciatku nechutenstvo, ale to uz je prec a ja jem normalne. Je pravda, ze sa nenapchavam, ani nemam nejake extra chute ani nic take. Mam iba 49kg a vzdy som mala takuto vahu, sem tam kilo, dve hore, dole..Doktorka ma nastrasila, ze ked nezacnem priberat, nebude ani babatko priberat ☹ ale ja za to nemozem, ze ta vaha nejde hore.. 😔 poradte, co mam jest 😉

macalc
1. júl 2009

Ahojte.ja som mala dost kil navyse ale do teraz som pribrala 2 kg a mna tiez doki napomenul ale co mam robit ked mi najviac chuti ovocie a zelenina a maso nemusim nejako mi nechuti hmmm co uz.Drzvim vvam vsetkym palce aby sa vam darila a babetka boli zdravucke 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lubkaaa
1. júl 2009

janula.k nič sa neboj, babetko si vezme potrebné látky z Tvojho tela, nemusíš začať prudko priberať- ke´d máš vyváženú stravu, nič mu nemôže chýbať (iba ak by bola porucha niekde inde vo vstrebávaní al. podobne). Doktorka Ťa podľa mňa zbytočne straší. ja som síce nebola taká chudá ako ty, ale do 21.tt pri prvom tehu som tiež nič nepribrala, dokonca schudla..(a potom za 1mesiac 5kg naraz!- ale jedla som veľa ovocneho cukru-pred štatnicami) a okolo 6.mesiaca sa rychlejšie pribera, takže očakavaj prirastok 😉 určite sa nad vysokokalorickou stravou nezamyšľaj a nestresuj, ono to pride, babo vie čo potrebuje 😉

emily3
1. júl 2009

janula. nic si nerob z tej vahy, kazde teho ine a nie vsetky priberame odla tabuliek doktorov. ja som 4x tehotna a kazde teho som priberala inac...predtym som bola slonica a teraz som do 15-16tt nepribrala ani gram...potom som asi 4kg a zas sa to zastavilo...a teraz mam celkovo 11kg, pytala som sa dr. ze nepriberam tak markantne ako pri predoslich, ale mi povedal, ze ked babo rastie je to v poriadku..
takze ak si to 15tt nepribrala nic, to neva, ono to pride
je to o drzku , ked priberies vela doktorm sa to nepaci, ked nepriberas je tiez zle..tak neviem
a v tretom trimestri babatko zacina rast na vahe, potom to vybehne a budete sa zas stazovat ze ste pribrali vela 😅 😀 ...
tak drzimpalce vsetkym tehulkam aby sme mali zdrave babatka

sashie
1. júl 2009

janula k: ja som na tom bola podobne do 14 t som nepribrala ani gram. ked som bola v 16 t uz som mala 52 kg a kazde cca 4 tyz. {ako som chodila do poradne} 2 kg navyse. ked som bola v 28 t tak som mala 59 kg. za necele dva tyzdne {od 25. 6.} som pribrala zase 2 kg!!!! a to som si naivne myslela, ze priberiem tak max. 11 kg. aj preto, lebo brucho mi vybehlo von tak pred 3 tyzdnami, dovtedy nebolo ani vidiet, ze som tehotna. este som sa lekarky pytala, ci mi vobec brucho narastie. hovorila, ze ja ho velke mat nebudem, ale teraz som v stadiu, ze by som najradsej isla rodit, citim sa ako cisterna. a to mam este mesiac a pol pred sebou a teraz dieta najviac rastie, tak sa utesujem, ze pribera dieta a nie ja. citala som, ze zeny, ktore pred tehotenstvom vazia menej ako je priemer priberu viac. tak uvidime.

alexandrah
1. júl 2009

brisalek - ja co praveze som pocula, ze v poslednom trimestri sa pribera najviac, prave ze 1 kg za tyzden, a to aj chude baby. moja sesternica mala v polke 7 mes. 6 kil hore, a napokon skoncila za 2,5 mesiaca na + 14 kil.
janula - neboj ze nepriberas, ked je babo ok, bud v pohode, poznam babu, co za prvy trimester schudla 7 kil, to uz je ale peklo, no podla toho, kolko vazila predtym. ja som zacinala na vahe 46 kil, co je este menej ako ty, teraz som v 18 t, a mam 48 kil, a nestresujem, praveze si hovorim, nech to ide takto pozvolna, potom aspon budem mat rezervu, keby to malo nejak vyskakovat hore. a to som skor pribrala ani nie z tehotenstva, ale ze som bola zvyknuta na urcity rezim - kazdy den sport, co teraz nemozem na lekarske doporucenie. 😖

majkali
2. júl 2009

Ahojky, já jsem teď ve 30 tt a přibrala jsem 15 kilo, doktorka mi dneska vynadala, že musím snížit energ. příjem, že jsem nabrala moc, nejím nijak víc než před otěhotněním, tak nevím, do diety se mi moc nechce ☹ Taky mi říkala, že jím špatné vitamny, že je mám vysadit nebo začít brát Elevit, že po nich se tolik netloustne. Mám ještě dva měsíce do porodu a děsím se, kolik to bude nakonec. Už teď mě bolí kolena a natékají mi nohy (no v tomhle počasí se není čemu divit).

liki205
2. júl 2009

No ja som tiež pribrala 15 kg a to tiež nemám pôrod tak úplne nablízku, ale môj doktor povedal že je to celkom v pohode lebo pri mojej výške 174 že to neni veľa ked mám 74 kg ... tak neviem 😉

marinka
2. júl 2009

Já zítra začínám 20 tt a nahoře mám dvě kilečka.. Zatím přibírám úplně stejně jako při prvním těhu, půl kila za 14 dní 😉

vranka4
2. júl 2009

Ahojte,ja som pri prvom tehotenstve pribrala 24kg,pri druhom 18kg,ale do polroka som mala pôvodnú hmotnosť,dcéry som dojčila,nedržala som žiadnu diétu,pri treťom tehot.-dvojčatá-som pribrala 19 kg,z toho 13 kg som nechala v pôrodnici,ale tých 6 kg je ešte nalepených na mne 😀 ,napriek tomu,že som dojčila do 2 rokov,ale nestresujte sa pre hmotnosť,hlavne ,že drobčekovia vo vašich bruškách sú v pohode 🙂

nena669
2. júl 2009

No sa som počas celého tehu pribrala 15 kg, zjedla som všetko, čo sa mi dostalo pod zuby, asi som šťastná žena a týždeň po pôrode mám 3 kilá navyše, ako som mala pred tehotenstvom. Asi naliate prsia. A maličká nebola veľká, mala 49 cm a 2920 gramov.
Priberanie záleží od génov, niekto priberie viac, niekto menej. S tým nikto nič nenarobí. Len po pôrode je to väčšia drina popracovať na postave, ešte k tomu popri dieťatku... ktoré vyžaduje veľa času.

jmisa
2. júl 2009

Tak já jsem přibrala 19 kg, hodně tedy byla voda. Dneska, týden po porodu mám navrch necelých 6 kilo.

alexandrah
2. júl 2009

cafte baby, to ma teda dost ukludnujete, ja som si myslela, ze pri porode sa strati tak max. 5-6 kil, a vy tu pisete ze 15 a podobne ... to je super ...

marcela22
3. júl 2009

Alexandra to záleží od toho či máš veľa zadržanej vody, alebo či je to väčšinou len tuk. Voda Ti po pôrode odíde z tela rýchlo,ale ten tuk nie. Ja som v prvom tehotenstve pribrala 14kg a po príchode z pôrodnice som mala ešte 7kg a to mala dcérka 3800g a celú dobu pôrodnici som takmer nejedla...takže je to veľmi individuálne.

A aktualizácia mojej terajšej hmotnosti: +4,5kg a 24tt, ale už to asi začne stúúúúpať 😝

ana25
3. júl 2009

čaute baby, ja som v 27 tt doteraz som pribrala 8 kg, ale na začiatku som schudla 9 kg. Tiež sa bojím kíl navyše, hlavne preto že si myslím že tak rýchlo sa mi nepodarí dať ich dolu . . .

reruna
3. júl 2009

ana, tak to jsi přibrala vlastně jen kilo 😀 tak čeho se bojíš?? 😀 no já po porodu ihned shodila asi 6 kg, a pak to šlo celkem rychle při kojení, ale je to asi individuální, půl roku po porodu jsem měla ještě o 5 kg mín než před těhu, jsem zvědavá, jak to bude tentokrát

marcela22
3. júl 2009

Ana keď si na začiatku toľko schudla tak je myslím si "super" že si do 27tt pribrala len 8kg. veď si ešte stále o kilo chudšia ako pred tehotenstvom. O tom my ostatné tajne snívame 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A keď sa žena posnaží, tak rozhodne schudne všetko čo nabrala, či je to 5kg alebo 30kg, nezíde to samé, ale nie je to ani natrvalo prirastené k našej kostre 😀

ana25
3. júl 2009

O takom schudnutí som aj ja snívala, ale pred tehotenstvom 😖 . Dnes som bola prvý krát na cvičení pre tehotné a pripadala som si tam ako slon, aj keď ostatné baby boli ešte len okolo 15 tt. Moje sestry pribrali v tehotenstve max 15 kg, dúfam že ich nepredbehnem. A majú tiež veľmi zlaté a zdravé deti, takže dúfam že aspon trochu podobne dopadnem aj ja . . . Ty si na tom bola ako po prvom pôrode?

tehula
3. júl 2009

baby nebojte sa, kila odidu same. JA som neverila vlastnym ociam. Pribrala som +12kg a po tyzdni po porode mi ostali len +2kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre