Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

sue
16. máj 2007

Baby, ja som sa dnes zobudila s tým, že mi príšerne stlstli stehná, tak som vyrazila z postele k zrkadlu 😝 😲 😝 😲 ešte že to bol len sen... ale príšerný 😀

mucha_alex
16. máj 2007

sue: Aj ja mavam vselijake sny...najba s babom...

sue
16. máj 2007

Mucha, s bábätkom je to zatiaľ OK - prepokladám, že príšerné sny prídu tak dva mesiace pred pôrodom... teraz mávam najmä so sebou... tučnotou, striami, blinkaním a vyrážkavou tvárou 😝 (ale o to je zatiaľ radostnejší pohľad do zrkadla 😀 )

mucha_alex
16. máj 2007

No ja si pripadam ako nejaka kvetina, podla pocasia mam nevolnosti, ked som v robote mam vyrazky, ked mam volno, tak som krajsia...na vahe nepriberam, zato sa na mojich bokoch nabaluju nejake kopy sadla...strie radsej ani nekomentujem...a to, ze ked sa mi vzrusia bradavky, tak mi z nich vyteka nejaka svetla biela tekutina je klinec programu. Tak neviem, kto je na tom horsie 🙂

sue
16. máj 2007

Muška, ja si pripadám úplne najškaredšia na svete odkedy som tehulka ☹ takéto stavy som mala zvyčajne celý týždeň pred MS, teraz je to už asi tri týždne, ale popri tom, zatiaľ sa nič negatívne nedeje... ani nepriberám niekde, ani nemám akné.. nič... len prsia sa mi mierne zväčšili (ale to je dobre 😀 ) a celá som sa jemne nafúkla... takže neviem čo tie hormóny so mnou robia... ale nikam sa mi nechce ísť, lebo sa hanbím, že som škaredá 🙄 😀

mucha_alex
16. máj 2007

sue, AAAALE...pozri, ja nemam postavu modelky ani zdaleka a za chvilku si budme pripadat ako kinderko 🙂 a na tie flaky na tvari som si uz zvykla...casom sa to aj tak spravi. A prsia? Mam take cislo, co som v zivote nemala...

luciakorky
16. máj 2007

Sue, na to ani nemysli. Urcite si krasna, len tym ze priberame si pripadame ako baloniky 😀
Aspon ja. Aj mne sa tvori tuk na bokoch, ale zevraj to sa musi 🤐
Ja mam tiez poriadne prsia, len teraz ked je teplo, je to na porazenie 😕 Ale mojmu drahemu sa zevraj pacim aj taka pribratejsia, ale moc mu neverim 😀

mucha_alex
17. máj 2007

lucia: Mne to moj tiez hovori...vraj som velmi pekna, nuz ale mne sa zda, ze som ako kinderko 🙂

catherine214
17. máj 2007

Baby nevysilujte, uvidite ako sa budete citit po 30tt, to az potom budete jak velryby, a co sa tyka priberania, tak ja som na tom dost zle, pribrala som uz hrozne vela a neda sa to zastavit, stale ide vaha hore a hore 😖 😠 ☹

nikeske
17. máj 2007

klidek, ja som pribrala 25 kil, a bolo mi to jedno, hlavne, ze je drobec zdravy 😀

gabriell
17. máj 2007

ahojky. keď sa môžem pridať do debaty 😕 ... koľko ste baby pribrali to 26tt?

klararas
17. máj 2007

gabriell: já mám na sobě už 10-11kg

gabriell
17. máj 2007

klararas...pozerám, že máme rovnaký termín 😉 ja som doposiaľ pribrala 6kg... 😕

klararas
17. máj 2007

gabriell: ano máme stejný 🙂 . U předchozích těhotenství jsem přibrala za celou dobu jenom 6kg a teď čekáme chlapečka, tak asi tloustnu, asi to bude kus chlapa po tatínkovi 🙂 . Ale nějak tu váhu neřeším, před těhotenstvím jsem měla 8kg pod váhu, tak se třeba trošičku spravím 😉

gabriell
17. máj 2007

🙂 tak to treba brať. netreba sa v ničom obmedzovať, ale nie som ani zastancom tvrdení "som tehotná tak do seba môžem pchať koľko sa vojde" ja som mal na začiatku tehotenstva 54kg a na takú nejakú váhu by som sa po pôrode chcela aj vrátiť, tak na to myslím keď si doprajem čokoládu alebo chippsy 😅

klararas
17. máj 2007

já jsem měla na začátku 48kg na 174cm

lubkaaa
17. máj 2007

babenky a ako rychlo vam rastu prsia? a o koľko sa vám zväčšili? mne teraz začínajú byť mé košiky D a o 4 tyždne sa vydávam.. mám nechať kúpu podprdy do svad. šiat na neskôr..? kedy sa najprudšie zväčšia, v ktorom tt? (asi sa marne pýtam, lebo to asi zasa bude individuálne..čo? ) 😖

klararas
17. máj 2007

lubkaa: je to individuální, mě nejdříve prsa vyrostli na 70/B, pak pár týdnů nic a od 20tt to šlo rychle, snad každý týden o číslo, teď už mám 70/DD. Tak počkej a do svatebních šatů si kup podprsenku tak těsně před svatbou. Moc gratuluji a mnoho štěstíčka a lásky v manželství a s mimískem

lubkaaa
17. máj 2007

diki 🙂

klararas
17. máj 2007

rádo se stalo 🙂

kubkolucy
24. máj 2007

ahoj gabriell, čítam, že si pribrala do teraz 6 kg. Ja som na tom presne tak isto, takže som so sebou celkom spokojná. Ale tiež sa nijako neobmedzujem. Dnes som čítala, že na konci siedmeho mesiaca by prírastok hmotnosti nemal prekročiť 6 až 8 kg, pokiaľ nejde o viacplodové tehotenstvo.

luciakorky
25. máj 2007

Kubkolucy, ale to sa neda zastavit. Pozri, ja som na konci 8 mesiaca a uz mam na sebe 14kg. A to sa vobec neprejedam, davam si pozor, jedavam vela zeleniny, celozrnnych vyrobkov a priberam.Proste sa to neda zastavit. Je sice pravda, ze na zaciatku som bola ako podvyzivena, tak som musela nejake to kilecko pribrat, ale neratala soms tym, ze to bude az tak vela 😀 Co uz, hlavne je, ze maly je zdravy. Po porode to hadam zhodim 😵

kubkolucy
25. máj 2007

Veď ja viem, že u každého je to úplne iné. Mám kamarátku, ktorá je ešte iba vo štvrtom mesiaci a už pribrala 16kg. Tiež sa vôbec neprejedá, stravuje sa normálne. Po pôrode sa to určite vráti do normálu. Veď budeme stále musieť behať okolo bábätka a aj to nám určite pomôže. 🙂 No a samozrejme, že najdôležitejšie je aby sa detičky narodili zdravé. Ináč, chodievate maminky aj na nejaké tehotenské prípravky? Rozmýšľam, že sa na nejakú prihlásim ale neviem či je to dôležité alebo nie. 😒

luciakorky
25. máj 2007

ja som nechodila,tiez som chcela, ale u nas nic take neni.Ved pohybu mam dost, alena zahodenie to podla mna urcite neni. Ak nemas problemy, a mate nieco take v okoli, kludne sa prihlas,len ti to podla mna pomoze 😀

christine
28. máj 2007

ahoj holky...ja mam dneska hroznou depku z pribirani, sice kdyz kouknu na vahu, nemam nahore tolik (24tt, cca 4kg), ale ja se spis merim a mam pres zadek minimalne 5 cm vic, v obliceji jsem jak opuchla, stehna mam hnusne rozplizla, pres pupik mam zatim o 20 cm vic. Pripadam si jak koule, hlavne kdyz sedim, ale i kdyz treba jdu po meste a kouknu do vylohy, uplne se mi chce ze sebe zvracet. A vubec si nemyslim, ze kila po porodu shodim, za prve se mi jeste nikdy zhubnout nepovedlo, za druhe moje mamka taky nezhubla a pak me taky desi, jak spousta zen pise, ze po porodu zhubla, ale kojeni je na to jeste horsi. Omlouvam se za vylev, ale mam z toho dneska fakt nejakou depku 😝

smoulinda
28. máj 2007

Christine depku máš zbytečně. Ba naopak, většinou se po kojení pěkně hubne. Já jsem měla v tvém 24tt nahoře asi 12 kilo a nic jsem si z toho nedělala. Teď jsem ve 35tt a nahoře mám 23,5 kila.
Budeme muset po porodu podnikat co nejvíc procházek s kočárkama a ono to půjde dolů ani nebudeme vědět jak, uvidíš 😉

kacerka
28. máj 2007

Christi, určitě se nevidíš objektivně a zá se Ti to. 4 kg ve 24 tt jsou naprosto nádherný. Já jsem zatím přibrala 3,5 kg a zdá se mi to v normě, spíš asi o něco méně než by mělo být. Vůbec si s tím nedělej hlavu, určitě nebudeš mít problém s hubnutím.

christine
28. máj 2007

Diky za reakce, trosku jste me uklidnily 🙂

S temi kocarky to je pravda, k tomu se hodne upinam, snad bude letos hezky podzim jako loni, aby prochazkam pocasi pralo 😉

Ale jak tady tak sedim a jsem ze sebe znechucena, rekla jsem si, ze by mi mozna pomohlo trochu sportovat. Vecne totiz sedim u pocitace, takze pohybu mam malo a asi proto si pripadam rozplizle. Asi zkusim gymball, o tom pisou, ze je pro tehulky velmi vhodny.

chjo, jdu prostudovat dalsi diskuze typu hubnuti po porodu 😀

marinka
28. máj 2007

Christi, taky si myslím, že můžeš být šťastná jako blecha, že máš ve 24 tt nahoře jen 4 kg, je to krásná váha!

morusa
28. máj 2007

Ahojte holky, slíbila jsem ,že budu dávat vědět, jak shazuju, neb jsem nabrala v těhotenství 25kg. tak jsem tři týdny po porodu a chybí mi na shození přesně půlka, takže 12,5kg. První týden to šlo dolů samo, ted to leze hrozně pomaličku, tak mám hrůzu. Každopádně pokud máte některá nabráno celkově do těch patnácti kilo, tak bych se vůbec nestresovala, protože v porodnici necháte určitě kolem osmi a pak třeba další tři - čtyři kila jdou taky rychle.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre