Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

ista
26. júl 2007

Ahoj Denousek, tym,ze Ti nevidno brusko sa netrap, kazda baba je inak stavana a maternica sa moze roznym sposobom ulozit. Mne zacalo byt vidno asi cca posledne 2 tyzdne a aj teraz to viem v pohode skryt,ked je treba 😀 A vobec to neznamena,ze je nieco s babom, mne doktroka vsetko zistovala a je to OK,povedala,ze pri prvorodickach je to normalne. Bud rada,aspon sa stale zmestis do beznych siat 😀

ludik
26. júl 2007

Ahoj Denousek 🙂
Myslim, ze mozes byt uplne v pohode,mne zacalo brusko vykukat az okolo 20tt.A kedze pises ze mas aj tuk tak to urcite zakryva.Ja som to brusko mala tiez rano ine ako v priebehu dna,pretoze to babo sa vie skryt do tela a potom ked stojis a sa pohybujes tak sa vysunie dopredu - do bruska. 😀
Drzim palce pa 😉

tinax
26. júl 2007

denousek, pripajam sa ku kockam. Mne zacalo vystupovat az po 20tt. A hlavne minuly tyzden som mala pocit ze kazdy den je brusko vacsie a vacsie. 😀

onno
27. júl 2007

Ahoj též nemám bříško jen takové zatím nafouklé.Zatím jsem nepřibrala nic.Ale když to tady čtu,tak je na tom více budoucích maminek stejně.Hodně štěstí a ať vám pěkně roztou miminka. 🙂

zucha
27. júl 2007

mne brusko vyskocilo tak koncom 17tt. Teraz v 20tt sa mi zda, ze ho vidim rast z hodiny na hodinu 😅 a zacalo sa to ukazovat trosku aj na vahe. Zatial mam +2kg

s.arik
27. júl 2007

tak já teda jím úplně stejně jako dříve, kvalitou i kvantitou 🙂 a přibrala jsem zatím jen pět kilo (žádné zvracení)
celkově jsem nepatrně spíše zhubla, samozřejmě kromě bříška, které roste jako z vody 😉

katulka1
28. júl 2007

Ahoj tehulky, ja som v 14tt, a pribrala som 3,4kg,nevracala som, zdá sa mi to dosť veľa na to ako sa stravujem, snažím sa jesť zdravo, žiadne blbosti a večer max. jogurt.Je pravda,že vždy som mala problémy s váhou, tak si dávam pozor celý život. ☹
Máte niekto skúsenosti, nie je to veľa, nechcem počas tehu veľa pribrať.
Ďakujem za odpoveď 🙂

chechta
28. júl 2007

katulka, myslím, že je to úplně vpoho. Já mám teď 12kg nahoře doufám, že do konce těhu nepřekročím 16kg.

susanh
28. júl 2007

Ahojte tehulky, v nejakej brozurke som citala, ze normalne je pribrat asi 20% z povodnej hmotnosti.

biba12
29. júl 2007

Ja som doteraz pribrala 11 kg. A pevne dufam, ze 15 kg neprekrocim. Zacinam obmedzovat sladkosti. Moja povodna vaha bola 55kg, vyska 171 cm. Teraz mam 66 kg. A bola som na nejakych vysetreniach na Antolskej a tam by doktorka povedala, ze co by som chcela, ze to je dobra vaha.... Neprejedam sa, jem normalne.... a aj tak priberam. Ale chudnutie budem riesit po porode. Kamoska pribrala 15kg a po 1 mesiaic mala spat svoju povodnu vahu... Mne islo vsetko do brucha, trosku do zadku, tak verim, ze sa toho zbavim. Nikdy som nedrzala ziadnu dietu, mam to stastie, ze zjem/som zjedla/ aj slona a nic na mne bnebolo vidiet, tak dufam,ze moj metabolizmus sa spamata po porode.. Alebo zacnem citat clanky o dietach..

marinka
29. júl 2007

susanh, to je zajímavé, tak to bych měla přibrat 9,8 kg 🙂 No zatím mám nahoře 6 kg, tak jestli se to na závěr nějak rychle nerozjede, což je ještě možné, tak bych to možná mohla splnit 😉

danuska24
29. júl 2007

Ahojky, ja som zatial na tom s vahou dost biedne, od zaciatku tehotenstva mam o 6 kg menej, no uz sa nam podarilo kilecko nabrat. V poradni na mna krivo pozerali, no co hlavne ze mimco je v poriadku. 🙂

kkatrina
29. júl 2007

babenky je to úplne individuálne ja som pred 3 rokmi pri prvom bábätku pribrala za celé teho 9 kg a išlo mi to len do bruška. Teraz som v 30 tt a už mám 8 kg navyše a poriadnu celulitídu na stehnách. Až od 6. mesiaca som začala priberať do bruška - ale teraz ho už mám statné 😀 Tiež ma to štvalo, ale som si povedala že schudnúť sa dá vždy, takže úsmev na perách a keď mám chuť na sladké, tak si v pohode dám kúsok čokolády.

anjelik85
29. júl 2007

Ahojte, ja som v tehu pribrala len 4kg. Malá mi po narodení vážila 4020g. Deň po pôrode som mala o 5 kg menej ako pred otehotnením.

monik111
29. júl 2007

Ahojte,
tak já přibrala 27kg,měla jsem skoro vše v břuchu,takže jsem se poslední měsíce sotva nesla.Při porodu mi popraskalo břicho jak blázen.Přitom než jsem šla rodit tak skoro nic.No a jsem tři a půl měsíce po porodu a stale mám ještě co schazovat 😠 .Mam ješte 8kg a nějak se to stoplo.Takže travím hodiny na kole a posiluju břicho osto šest.Jenže ta vygajdaná kůže....no nevím co si s nou počnu 😢 .Ale holky hlavně že jsou mimiška v pořádku.Tak žadnej stres.Ty kila nějak sundáme .Tak přeju klidný těhu,rychlej porod a hodný mimča 😉 😉

ditta
29. júl 2007

ahoj,já jsem přibrala před 13 lety ,kdy jsem byla poprvé těhotná 16 kg,teď jsem těhotná podruhé jsem v 38.týdnu a přibrala jsem jen 4kg.Jím úplně stejně,ani málo,ani moc,nic zvláštního.může to být tím,že je pokaždé jiný taťka?

certica
29. júl 2007

ditta, to asi nie (ten tatka 😉 😀 ), skor si myslim, ze by to mohlo byt rozdielnou pociatocnou vahou pred tehotenstvami (ale nie je to samozrejme pravidlo)

marinka
29. júl 2007

ditto, taky bych to viděla na jinou váhu před těhu..

ditta
29. júl 2007

možná máte pravdu,teď jsem přeci jenom začínala a vyšší počáteční váhou,no není mě už dvacet,že! 🙂 🙂

drobec120
31. júl 2007

ahojte,ja som v 27tt a mam o 9kilo viac.doktor mi hovori ze to sa mi nadmerne uklada voda v tele.do 20 tt som nepribrala nic a potom 9kg za 4tyzne.na bokoch sa mi urobili strie a ich pocet sa zvysuje.ziadny krem mi nepomaha a uz zacinam byt zufala.neviete mi poradit nieco ucinne

zuzannas
1. aug 2007

ahojky drobec 🙂 natierat, natierat a este raz natierat a zacni hned teraz...ja pouzivam na brusko detsky olejcek - Aviril + krem Bonela z lekarne, je to presne na strie v tehotenstve, stoji okolo 100,- a skus si obcas zacvicit (2-3x do tyzdna) napriklad gravidjoga je vyborna alebo si chod zaplavat na pol hodku..

lubkaaa
1. aug 2007

drobec120

na strie: dobre vyšúchať kožu froté uteráčikom alebo kefou (taká ako bábetku na vlásky-napr.; alebo takou drsnou rukavicou-nasucho) a potom olejovať a masírovať-dobre vtierať do pokožky a nechať "vsať".
inak ja som do 20,tt pribrala 1kg (ale 1kg som aj schudla-takže v podstate nič) a teray som bola v 24,tt u MUDr. a pribrala som 5kg.. len povedal (a škaredo na mňa pozrel 😠 😀 ) že to je naraz veľa.. aja som sa opýtala tak nevinne či to nie je len voda.. a on že nie, voda nie, veď boli horúčavy a potila som sa.. tak ja neviem.. ako sa dá rozoznať že je to len voda??? (asi až po pôrode.. 😅 )

emyska
1. aug 2007

Ahojky, jakou mají nové strie barvu??? Teď se mi na břiše objevily fialový čárky, ale vypadají jako popraskaný žilky... tak nevím. 😒 Jinak jsem ve 34 týdnu a připrala jsem 11 kg. Není to ideální, ale snad to není žádná hrůza... s váhou mám problémy celej život, musím se i normálně hodně hlídat. Hned na začátku těhotenství jsem přestala kouřit, tak jsem čekala, že přiberu ještě víc... Ty cigarety jsem nahrazovala bílou čokoládou. 🙂 🙂

emyska
1. aug 2007

malá oprava... přibrala jsem 11 kg, neeee připrala 😀

katika1
1. aug 2007

emyska, ja mám stzrie po celom zadku a sú fialové.. potom vyblednú a budäú biele 🙂 11kg v 34tt je super! Ja som v 38tt a mám +19 😝 😅 😀

bejca
2. aug 2007

ahojte tehulky 😀 ja som v 13 tt a pribrala som uz 7 kg ☹ ale nevadi mi to xixi ja som priberala tusim od prveho dna ako som zostala tehotna 🙂 a dufam ze teraz to uz ustane a pojde len pomalicky 😎 ale ak nie tak co uz no nie 😉

drobec120
2. aug 2007

ja mam tiez fialove,na celych bokoch a uz aj na yadku,stale pribudaju a natieram a masirujem sa kazdu chvilu no nepomaha to.

drobec120
2. aug 2007

mam divnu klavesnicu namiesto y pise z a opacne 🙂 takze nie yadku ale zadku

lubkaaa
2. aug 2007

jj, čerstvé strie sú fialové a potom časom vyblednú..

nanika
6. aug 2007

Ono je celkom fajn sa pravidelne natierat cimkolvek, ale velku zasluhu ma na striach genetika, takze niekto sa nenatrie cele tehu a nema nic a niekto sa natiera troma kremami naraz a ma vela strii.
Ale ja som mala strie z rychleho rastu uz pred tehu, tak par jazviciek ma predsa nezabije 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre