Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

nice202
22. apr 2010

ja som pribrala uz 18 kil, nejak to na mne nevidno a ani sa neprezieram. vlastne papam ako pred tehotenstvom. 😨

mamama11
22. apr 2010

tak to ti závidím, že to na tebe nevidno, ja som bola ako hroch, tak možno budem zas, ale ani ja som sa neprejedala, aspoň pri druhej teda nie, ale aj tak to skákalo len tak hučalo, no nevadí, len nech je bábo zdravučké 😵

lujza123
22. apr 2010

Ja som bola tiez ako hroch. V den porodu som mala presne 30 kg navyse, nohy take opuchnute ze som neobula ziadne topanky ani ponosky a do porodnice som sla v zabkach napriek tomu ze vonku lialo. A to som nemala ziadne stavy zravosti, nejedla som ani sladke, mastne.....proste ta vaha vyskocila ani som nevedela ako.
Teraz 7 mesiacov po porode mam chvalabohu svojich povodnych 55 kg....a uz teraz sa desim 2 tehotenstva. Preistotu si to finale naplanujem tak nejak na koniec zimi, zevraj to opuchanie mohlo byt sposobene aj teplom

mamama11
22. apr 2010

tak to si na tom dosť dobre, keď po siedmych mesiacoch to máš dole 😲 to ja som sa trápila rok a potom ďalšie tehotenstvo a pri ňom zas 21kg, tak znova som sa trápila, ale to som už zhodila rýchlejšie a dokonca nie len 21 kg, ale 28kg 😵

katarina.banska
29. apr 2010

je normalne tesne pred porodom strasne vela jest?
mne to teraz nejako rychlo spaluje, neviem sa dojest. stale nieco jem. dnes som zjedla uz polku chleba slnecnicoveho aj ked takeho maleho co pecu v kauflande, no zhrozila som sa nad sebou 🙂 ked strasne mi chuti........ jooooj co mam robit.
taketo zravky som nemala ako teraz. som zvedava kolko som pribrala, lebo naposledy som mala o 14kg viac ako pred tehotenstvom. 🙂 ako ste na tom boli vy pred porodom? mozno to mam zo stresu z porodu... alebo 😖

strapanik
30. apr 2010

ja som v 24tt a pribrala som 6 kg, zrazu mi velmi vyskocilo brusko. Za posledne 3 tyzdne som pribrala 3 kg, co sa mi zda dost vela. Ak to takto pojde dalej, tak skoncim ako velryba!

pepsyna
30. apr 2010

ja som do 20tt pribrala 5 kg, ale odvtedy ani neviem ako a zrazu mam o15 kg viac ako pred tehotenstvom... ☹ takymto tempom neviem neviem.....asi skoncim ako velryba 🙄

figurka.m
30. apr 2010

ahojte
ja som pri synovi pribrala 28kg, ale za 8mesiacov to zislo dole, lenze to bolo leto, vela pohybu, zeleninky....teraz som uz nabrala 6kg, takze to vidim minimalne rovnako, ibaze mam 38 rokov co je o 8 viac ako pri synovi a maly sa narodi na jesen, takze nas caka dlha zima, no mam celkom obavy 😕

andelka
30. apr 2010

katarina.banska: Já myslím, že je to normální, tělo se připravuje na zátěž. I se doporučuje jíst před porodem víc a hlavně sacharidy, aby měl člověk energii na porod. Já jsem za poslední měsíc přibrala přes 2 kila (což je u mě moc), ale je mi to jedno, vždyť za chvilku už nám těhu skončí, tak co se budem omezovat a trápit, no ne? 😉

masabi
30. apr 2010

Ja som pribrala cca 10kg som v 27.tt,a brusko nosim pred sebou dosť velke,každy sa čuduje ako to je možne...no ja neviem ale povedzte veď keby sme to mohli nejako kontrolovať tak to robime.Samozrejme že su extremy keď ženy priberajú veľa,ale čo už nespravime pre maleho krpca pod srdcom ...ak sa dobre citime váha nie je d§ležitá,veď nie sme modelky .Tak pekne tehuľky papkajte,neprežierajte sa a doprajte si čo potrebujete...a po pôrode tiež mliečko sa z vody a suchych rozkov asi robit nebude...alebo bude ale ta jeho kvalita....
Prajem Vám aby ste pribrali len toľko koľko potrebujete.

sylvka
30. apr 2010

masab,já měla taky obrovský břicho a asi 16kg hore,bylo to tim že jsem měla hodně plod.vody 😉

mima89
30. apr 2010

baby ja som v 31tt a mam uz 6,5kila hore....je to vela alebo malo??

lutsine
30. apr 2010

ja som v 28 tt a mam 7 kg hore....takze asi ok.

andelka
30. apr 2010

mima: Je to normální - ani málo ani moc. Já mám momentálně navrch 7,5kg. Nikdo mi na to nikdy nic neříkal. Miminko má teď cca 3kg, takže naprosto OK.

zuzanockamt
30. apr 2010

ja som 21 tt a pribrala som zatial len 3kg ... takze dufam, ze do konca nebudem mat viac ako + 10 kg 😅

zaneta8
1. máj 2010

heliik- ja som tiez odstrasujuci pripad, ked som cakala mojho syna, pribrala som 35kg. A to mam len 152cm. Tak si viete predstavit ako som vyzerala. Miesto chodze, to som sa kotulala 😀

ituska
2. máj 2010

ja som za tehu pribrala 12 kg, posledny tyzden pred porodom som kilo schudla..ale najviac som pribrala posledny mesiac alebo 2 pred terminom ,kedy som lezala doma , lebbo mi dost tvrdlo brucho. PO porode mi ostalo 10 kg- lebo som uplne spuchla na nohach -zavodnena, kvoli nedostatku bielkovin -tvrdili lekari, lebo sa tvori mliecko..ale ked mala mala 2 tyzdne uz som pekne o 6 kil dolu.. a teraz mam este stale 4 navyse a nie a nie zhodit ☹

krivka5
3. máj 2010

ahojte
no moj najvacsi problem v tehu je priberanie ☹ uz mam 18kg navyse a aj sa tak citim ☹ zle sa mi dycha,rychlo sa unavim , bolia ma klby a hlavne nohy 😒 a to som len v 18tt!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ak mate nejaku dietu pre tehotne sup sem s nou, lebo zachvilu sa budem gulat 🙂
figurka...tak ty vyzeras uplne super 😉

lulu4
3. máj 2010

krivka: no dietu teraz pocas tehu to sa neodporuca drzat, hlavne papaj menej sladkeho aj keby ti neviem ako chutilo, vzdy je lepsie ako cokolada si dat radsej hrozno alebo tak, ale pozor v ovoci je tiez dost cukru takze s mierou...
co sa tyka jedal tak radsej viacej porcii za den ale mensich na malych tanieroch.... a celozrnne pecivo, nie vela mastnych jedal... takto by to malo zabrat...z coho si kazdy mesiac pribrala kilo? papas vela naraz, alebo vela sladkeho? to mi nejde akosi do hlavy

mamama11
3. máj 2010

krivka, veru dieta by teraz nemala byť, ale ako píše lulu, skús menej a častejšie jesť, medzi jedlom by nemali byť väčšie pauzy ako 3 hodiny a ide leto, tak skús nahradiť sladké tým ovocím, hlavne melóny, aj keď to tiež obsahuje cukry, ale isto menej ako sladkosti 🙂 ja som v prvých dvoch tehu pribrala po 21 kg, po prvom mi ostalo 11kg až kým som nedokojila, ale potom som nasadila diéty a cvičenie a za 2 mesiace som bola na pôvodnej váhe a po druhom pôrode mi hneď išlo dole 11kg a potom kým som kojila som zhodila každý mesiac 1 kg, takže som za 10 mesiacov bola na svojej váhe 🙂 a teraz som mala už navrch 1 kg, ale ako mi začalo bývať moc zle, už je to dole, tak uvidím, ale snažím sa neprejedať a jem častejšie a maličké porcie 🙂 tiež by som nechcela moc pribrať, tých 21 kg bolo dosť veľa a tiež už nemám 20 rokov ako vtedy, ale hlavne nech je bábo v poriadku, ja si už potom nejako poradím 😵

mirka285
3. máj 2010

krivka naozaj sa zacni stravovat ako radia kocky,ja som pocas prveho tehu tiez extremne pribrala,a uz nikdy by som nic take nedopustila,mala som strasne problemy potom po porode,nemohla som dychat,brucho mi strasne viselo,no des...mne chutilo jest,tak som jedla a to bola velka chyba..treba jest,ale s rozumom hlavne ked sa na tebe nalepi kazde kilo...drzim palce 😉

mandylion
4. máj 2010

Ahojte, ja som pribrala 10 kilov, som v 28 tyzdni...a doktorka ma dost zjazdila, ze to je vela, takze od minuleho tyzdna sa riadne drzim ... davam si pozor, nech nejem vela sladkeho...a poobede uz ani ovocie nejem...:( a ja som myslela, ze aspon pocas tehotenstva sa nebudem musiet obmedzovat...:(

majkoalucka
4. máj 2010

ja som pribrala pri prvom 14kg a pri druhom len 9kg....podla mna je to uplne normalne kolko zena priberie v tehu,,,, 🙂

mirrrkaa
4. máj 2010

Ja jsem pribrala v prvnim tehotenstvi 13 a půl kila a během sestinedeli byly vsechny pryc 🙂

lucika09
4. máj 2010

Ja som pribrala 25 kg, lenže to som bola strašne naliata vodou, nohy ako papuče... v pôrodnici som nechala 15kg, doteraz som chudla 5 kíl a už len 5 a budem zas na pôvodnej váhe 🙂

petulka_
5. máj 2010

ja som teraz v 20tt a zatial som pribrala len 1kg..a to jem viac ako pred tehotenstvom..asi mi to dobre spaluje 🙂

julianne
5. máj 2010

Ja som pribrala 20kg. 😒 Keďže som ešte k tomu drobec (157cm), je to o to ťažšie, nosiť toľkú váhu. 🙄 Lenže som nenormálne opuchnutá, ako taký obrovský balón naplnený vodou-nielen členky a ruky, ale aj celé nohy, ramená, tvár a ešte aj pery mám akoby napichané botoxom. Tak hádam po pôrode väčšina kíl opadne. Bruško už mám 2-3 týždne klesnuté až tak, že keď sedím, mám ho medzi stehnami, takže maličká asi bude zachvíľu von 😅

pepppe
5. máj 2010

ja som v 31tt a uz som pribrala nejakych 15kilov,,mna to strasne trapi,lebo som pred tehu nebola stihla,tak o ot viac ma to trapi,ze pojdem do porodnice,ako slon,,,ale tak hadam nieco aj vynde zo mna,aspon 10kil a ostatne by som uz dole nejako dala,hadam 🙂

ika33
5. máj 2010

ahojte, ja som v 17tt a zatial som pribrala 1,5kg, dúfam, že sa mi podarí nepribrať veľmi veľ, aby somsa vedela lepšie hýbať. 🙂

norikk
6. máj 2010

zienky kolko sa ma pribrat do 20 tt??? ja som pribrala 7-8 kil 😨 😨 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre