Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

sasena033
1. dec 2011

no kocky ja veru asi budemmusiet sa obmedzit....som v 28 tyzdnii za poslednych 5 mesiacov som mala +5 kil fajn v 6 mesiaci na poradni za mesiac som pribrala 4,5 kila dost....takze uz mam nejakych 9,5 10kil navyse...stale bojujem zo sladkym to mi nenormalne chuti ale taktiez som stale hladna...bud.tyzden ma glukozovy test tak snad cukor nebude sarapatit.... no myslim z edo tych +20kil do konca tehu dam..pri malom som tiez pribrala 20kil al eto som tolko veru nejedla 😅

tina7729
1. dec 2011

ahojte baby,ja som v 15 týždni a mam 3kg navyse. som zvedava ako to bude dalej pokracovat 🙂 lebo cim dalej mi viac chuti papat,ale nehovorim ze sa prejedam,to nie.

veronika1417
1. dec 2011

@zuzikak Ahojky, tak ja uz mam tehu ukoncene krasnou dcerkou 🙂 tolko som sa bala kolko priberiem a nakoniec som pribrala 10-11kg takze uplna pohodicka 😉 pri porode zislo 5-6kg a uz len to trosku doladit a budem spokojna 😉 a to jednu dve sladkosti mam stale denne 😉 telo vie co potrebuje no treba si dat trosku pozor co si niekde povolime inde zase musime ubrat 😉

zuzikak
1. dec 2011

@veronika1417
takze babatka dievcence maju radi sladke ? Hovori sa, ze baby su maskrtne 🙂 Uvidime, co budem mat ja. Mozno tiez dievcatko. Ale mas pravdu- ono sa to casom vsetko doladi. Dolezite je nemat nadvaju a ziadne kila nejaky ten cas po porode. Ale myslim, ze aj kojenim a aj tou samotnou starostlivostou o babo tie kila zlezu 🙂
A k dcerenke gratulujem 🙂

veronika1417
1. dec 2011

@zuzikak dakujeme 🙂 no ako to je s dievcatkami a chlapcami neviem lebo ja som bola presvedcena ze budeme mat chlapceka a vyklulo sa dievcatko 😀 ja som ale na sladke bola aj pedtym a aj teraz som 😉 znova tehu by som vsak nemala byt lebo nemam z coho zial 😒 este musime cakat kvoli sestonedeliu 😠 ja som sa bala, ze vel priberiem lebo mam taku nestasnu postavu ale je to celkom fajn najlepsie je chodit na prechadzky a vtedy mozete papkat ked vam chuti len sa treba hybat a to ja som bola na rizikovom takze cca do siesteho som nemohla chodit nikam 😖 ale vy ked mozete babulky hybte sa co najviac dokonca sa budete aj ovela lepsie citit, brusko nenarastie az take velke co je hlavne v posledne tyzdne a dni velka vyhoda, udrzite si kondicku, ohybnost, ...

lucinka203
7. dec 2011

ahojte ja som v 26tt a pribrala som za mesiac 6kg doktor mi na to zatial povedal len to ze je to vela strasne ma to stresuje ale moze to byt podla mna tym ze som pred tym bola velmi chuducka ja uz nevem :(

zuzanamolnarova
16. dec 2011

@zuzikak ahoj, chcem ťa trošku potešiť aj ostatných z vás čo sa trápite s nabehnutými kilami.
Aj ja som sa celé tehotenstvo stresovala nad tým koľko na mňa nabehne, v 20tt som tiež mala 8 kíl naviac, v 34 tt +17kg a v 38tt až 24kg, ale môžem ti úprimne povedať, že to po pôrode naozaj zbehne dole, nestresuj sa 🙂

V nemocnici som nechala 8 kg, do 6 tt po pôrode som zhodlia +5 kg a teraz 9 tt po pôrode mám už len 5 do plusu. Takže nič hrozného, to už pôjde tiež dole, s cvičením a nepapaním sladkého 🙂
Takže kočenky žiadny stres, hore hlavou, po pôrode to pôjde dole samo 🙂 užívajte si tehotenstvo bez stresu nad nabehnutými kilami 🙂

lilla244
16. dec 2011

ja som pribrala 12kg
v porodnici som nechala 6kg
a pri tom behani okolo drobca som behom mesiaca mala dole dalsich 10kg.. ja si trufam povedat,ze mne ako prvorodicke velmi pomohol aj ten stres, co myslim stretne kazdu mamicku,ked sa domov vrati s babatkom...
prvych par tyzdnov som behala okolo maleho ako sialena.. sotva som sa stihala najest, a ak aj hej,tak to bolo vsetko casovo nenarocne cize susienky 😀 ovocie.. polievky
nebojte sa baby, kg pojdu same dolu !

zuzikak
16. dec 2011

@zuzanamolnarova
Dakujem za povzbudenie. Si zlata. Ono sa o tie kila tak trosku budeme trapit stale. Teda aspon ja. Ale nejde o to, ako vyzeram alebo ci je zo mna modelka. To mi je jasne, ze nie 🙂) Chcela by som sa citit v pohode a co najdlhsie vydrzat pri tom aby som nemusela po schodoch fucat akoby som prebehla 200 kilometrov 😉) ale tomu asi nezabranim. Kazdy vravi, ze to potom ide lahko dole. To teda asi bude pravda, no kym nezazijes, nevies 🙂

lubkaj38
27. dec 2011

ahojte baby ja som v 31 tt mala plus 13,5 kg a kde este do konca 🙂 ale zo zadu ani nevidno ze som tehulka vsetko sa skor uklada na brusko a stehna ma trapia 🙂)) ale nestresujem ja som povaha taka ze ked si po porode poviem cica nezer tak to uplne aj dorziavam 🙂 kila dame dole uvidite teraz je dolezite aby nase babatka boli zdrave! aby nam krasne rastli a priberali. Moja mamka pribrala pri mne 25kg a pred tym mala 55kg a dala po porode do pol roka vsetko dole. Snad budem mat gény po nej 🙂 a budem mat opat svoju vahu 55kg 😀
Ja sa uz citim ako slonica par schodov naviac a dycham ako stara babka, nehovorim aky mam problem vstat z gauca, obud sa, oholit nohy a pod. 😀

saronka
27. dec 2011

ahoj holky,myslim ze co se pribirani tyka je asi rozdil u hubenoura a u nas plnejsich 🙂 u dcery jsem pribrala 8kg ale to jen diky tehu cukrovce.ted ji nemam a mam tak 4kg navic po tech vanocich,a snazim se hlidat jim co 3 hod,vecere a pak uz jen pomelo nebo salat ale taky ne vzdy.mam rada sladke a tak. Ja po porodu tyden byla na sve vaze a pak slo dalsich 5,ale mam problem si to udrzet.brala jsem HA a slo to nahoru. Dokonce tak,ze ted byla moje startovaci vaha o 3kg min nez tesne pred porodem.nevolnostma jsem dala dolu 5kg.

saronka
27. dec 2011

nekde jsem cetla ze u silnejsich mamin by mel byt prirusek tak do 9kg u normalnich do 15. A velmi stihle vic.

miriam_
7. feb 2012

Kocky tak ja zacinam zajtra 17.tt a uz mam 5kg navyse. No ako vidim asi to je dost 😎
Nemavam extremne chuti na sladke, no uvidime ako zvladnem ten moj prirastok do konca tehu 🙂

tichackova
7. feb 2012

@saronka U normálních do 15 kg? Tak to se určitě nevejdu😝 Končím 6. měsíc a mám nahoře už 9 kilo☹ A to ty nejhorší měsíce jsou teprve přede mnou. Budu ráda, když se vejdu do 20☹

mates22
7. feb 2012

@tichackova no já byla spíš silnější maminka a přibrala sem 20 kg a bylo to v normálu, tak nevím - fakt je, že jsem měla břicho jako na dvojčata a hodně moc plodový vody, prý....

tichackova
7. feb 2012

@mates22 Tak to je potom v pohodě, když to máš v bříšku. Ale já to mám v bokách a zadku, to je horší☹

saronka
7. feb 2012

@tichackova no tak nevejdeš..tak co.. hlavně že je miminku u tebe dobře 🙂)

já mám 7kg ( +2kg oproti své startovací váze- ale já byla dost tlustá takže 5kg co jsem dala dolů mi fakt pomohlo 🙂)), chtěla jsem dát tak 10kilo max, ale 2 měsíce předemnou..to dám asi víc

tichackova
7. feb 2012

@saronka 🙂 Miminko se sice má dobře, ale maminka brzy bude jako vorvaň😀

nezabuddka
7. feb 2012

ahoj, moc by som to na vasom mieste neriesila, .....to priberanie...niekde som citala ze vtedy si aspon dieta berie potrebnu vyzivu z potravy a nie z maminy......ja mam opacny problem som v 17 a chudnem (-3,5kg) a to som bola dost chuda aj pred tym(podla bmi som uz podvyzivena), brusko ziadne ....tak mam z toho stresy, a etse z toho ze ku koncu priberiem naraz ako pukanec a budem mat strie vsade....

jitulik4
7. feb 2012

tak Vám holky nevím,jsem 32tt a přibrala jsem 4kg,u 1. dítěte 11,u 2. dítěte 7kg a teď taky nehodlám přibírat, vždy si vzpomenu na svých 129kg a teď normal pod 80 a nic nebude.Jím tak 5-6krát denně a snažím se víc hýbat.....zeleninu nemusim vubec v těhu a jím jen ovoce. Miminko si vezme co potřebuje vždy a kila se zhazují tloušťíkům špatně další dva roky

pokito
7. feb 2012

25tt a +13kg 😕

sisinka8
10. feb 2012

ja som pri prvom tehu pribrala15kg a teraz zatial2kg.

stanii
13. feb 2012

som v 29tyzdni a pribrala som uz 12 kg, este ma cakaju dva mesiace a bojim sa ze priberiem vela , chcem sa opytat ci to moze ohrozit moje babetko, lebo vsade pisu ,ze viac ako 12 kg by zena nemala pribrat, moja vychodzia vaha bola 50kg ,

salomee
13. feb 2012

@stanii To si myslím že vůbec, není čím. Leda by to bylo spojené s nějakým jiným problémem (otoky a vysoký tlak a já nevím, co ještě). Tabulky jsou tabulky, ale ne všichni se do nich nutně musíme vejít. Ono k těm padesáti kilům to asi něco chtělo, to je jasné, asi jsi dokladem toho, že s nižší původní hmotností se víc přibere.

stanii
13. feb 2012

@salomee tak to si ma ukludnila, ja sa citim dobre aj tlak mam v poriadku, cukrovku tiez nema , no vsak uvidim ako sa po porode popasujem s kilami aby sli dole 🙂 , je to moje prve tehotenstvo tak som v ocakavani ako to vsetko dopadne

jespera
14. feb 2012

ahojte, prve tehot. ukocene v 32 tt - vaha + 17kg, a pritom zdrava strava aj sladke jasne, ale na prechadzky som chodila doobeda a poobede, fakt som sa hybala....teraz 11 t a uz mam 2-3 kg hore, a s takou 20tkou ratam urcite....Ja obdivujem zeny co vyjdu z porodnice a maju - 10kg dole....ja tomu nerozumiem, ja som rok chudla....Ale mam pocit ze po prirodzenom porode sa lahsie a rychlejsie chudne ako po cisarskom.....

kattarinab
15. feb 2012

Ja som pred otehotnením mala 50kg ked som išla rodiť tak som mala 65, teda 15 kg som pribrala a hned pri porode odišlo 11 kg... ked som prišla domov z porodnice mala som 54kg - podla mna dobrý metabolizmus, ked mal malý 3 mesiace mala som 50kg - super - no dnes už má 5 rokov a ja 57kg 😖 upsss - už je pohodička tak to ide 😝

miki23
19. feb 2012

Ahojte babulky.Ja som v 24tt a pribrala som 12kg.Vobec sa neprejedam,az na to ze musim papkat sladke aspon raz denne.Nez som otehotnela som mala 58kg.Mam obavy kolko to bude do porodu ☹.Som z toho na nervy...

karlam
20. feb 2012

ahoj holky, já jsem v 17. týdnu a mám 5,5 kilo hore, čekáme sice dvojčata, ale tím to nebude, strašně mně teď všechno chutná 🙂

sante81
20. feb 2012

ja som pri prvom pribrala vyse 20kg, za 6 mes to bolo dole, zostali vtedy nejaké 2-3kg - miselin pneumatika okolo brucha sla tazko dole a teraz som v 21tt a pribrala som zatial 3kg a nemám pocit ze jem menej alebo viac. zálezi aj kolko vody zadrziava telo, mozno to práve dobehnem v lete ked bude teplo a zas budem jak hroch

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre