Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

avanka
11. apr 2008

Ahojte, tak ja dnes koncim 28 tyzden a mam hore 4,2 kila....

sandrika
11. apr 2008

Ahojky ja som dnes 38/3 podľa dr 38/1,a le onnevie počítať 😀 a mám + 6 kg

lucka0122
11. apr 2008

ahojky ja dnes zacinam 35tt a mam +20kg.dost

mien
11. apr 2008

lucka, to nie je ešte veľmi veľa ,veď sú maminy, ktoré priberú aj 40 ja som počula už aj 50 a ty už podľa mňa nebudeš priberať, ale schudneš 1 kilečko, veď si už pred pôrodom
inak ja Z 55kg teraz mám 71 kg

felixko
11. apr 2008

ahojte. ja som v 17tt a mám navyše 4kg..už dosť, ale od veľkej noci som nepribrala ani kilo, už sa strážim a kontrolujem, lebo predtým to bolo dosť veľké prejedanie

dididi30
11. apr 2008

lucka dobre si aj mna to caka, bo uz teraz mam 13 navyse tento mesiac mi to ide hrozne hore a co bude do porodu..a to ani moc nejem..vsetko je v brusku 😀

danka86
11. apr 2008

no ja v 38tt som +12kg

evka681
12. apr 2008

ahojte baby,je to velmi individualne.ja som v 17tt a zatial som pribrala len 2kg.zavisi to od roznych faktorov,a kazda zena samozrejme pribera inak. 😅

heppu
13. apr 2008

ahojte ja zacinam 24tt . a mam 7 kg hore a to 3 kg som pribrala za mesiac nechapem preco ved nejem viac tak sa snazim teraz ovladat

sandrika
13. apr 2008

Ahojky ja som pribrala a tak mám v 38/5 + 7 kg 😵

mien
13. apr 2008

heppu ja som za tri týždne pribrala 6kg, tak si na tom ešte dobre, ani ja neviem ako som mohla toľko pribrať naraz

heppu
14. apr 2008

je to zahada ale asi to mala potreovala lebo mam to v brusku

danka86
14. apr 2008

baby, uz aj ta vaha mi je jedno.. jak som sa stale obavala vahy, tak uz ma teraz zaujima len kedy mala bude pri mne..

dididi30
14. apr 2008

dani presne tak nezalezi na tom kolko priberieme ale nech je babo zdrave...niekto ma take geny a niekomu staci voda a je o par kil tazsi, ja som tiez za mesiac pribrala 3 kila navyse a neviem kde ale mi to jedno, ved uz budem dvojitou mamou 😀

heppu
14. apr 2008

ano to je pravda kila nie su vecne ale babatko je dolezite.

nikoleta229
14. apr 2008

....Ahoj....Chcela by som sa opytat som v piatom mesiaci a nemam nejako velke brusko a moja kamoska je v stvrtom a ma dost velke...Cim to je???.... 😵

mien
14. apr 2008

nikoleta to je inviduálne neznamená, keď ty si v piatom mesiaci , to neznamená, že tvoja kamoška, kotrá je štvrtom mesiaci musí mať menšie bruško to je inviduálne nie sme rovnaké a isto nemáte ani rovnaké postavy

zuzanahc
14. apr 2008

Ahoj Nikoleta, to priberanie a velkost bruska je fakt individualna, zalezi od postavy, aj od organizmu. Ja som teraz v 26tt, pribrala som 2,5kg a brusko mi narastlo za posledne 3tt, dovtedy nic.A co mam kamaratku, tak ta mala vacssie brucho o domna v 4mesiaci, ja nemam take ani v 6mesiaci.
fakt to je individualne, hlavne ze babo je zdrave

kachnicka01
15. apr 2008

Ahojky ja mela velky brisko strasne brzy, taky jsem nejvic pribirala ze zacatku... celkem jsem pribrala 22kilo, ted jsem 14dni po porodu a mam nahore jeste 10, tak uvidime, jak se to bude vyvijet dal... a je pravda, ze kila zhubneme a miminka jsou ted nejdulezitejsi 😅 tak se drzte a hlavne se tim netrapte 😵

chell
15. apr 2008

tyjo koukam ze je to fakt u kazdyho uplne jiny 🙂 me na posledni prohlidce doktor silene vystresoval pac sem v 28 tydnu mela uz 15kg navrch a pro jistotu mi naridil at dodrzuju dietu jako pri cukrovce ackoli ta mi vysla dobre.. hrozne me to rosekalo a prorvala skoro celej den pac jim jako driv spis min protoze nemam porad na nic chut...
stalo se vam to taky aby vam rek ze preventivne mate drzet dietu..

me to fakt nastvalo pac uz kdyz sem prisla mu rikam ze nepozoruju ze bych tloustla do objemu ale ze potom co sem se zvazila (doma nemam vahu takze nemam jak to hlidat) tak ze sem se zdesila a ze mi to prijde divny ze nekynu a jen tezknu co jako stim a jeslti jako je to blbe nebo jak.. a on na me tu dietu a ani se nezeoptal a jak jite co jite a tak rovnou me zaradil do skatulky tehotna zere od nevidim do nevidim samy dorty a nazdar...

danka86
15. apr 2008

je to fakt individualne, ja som stale nepriberala mozno v 6mes sa objavilo prve kilo a brusko by som este hadam aj v 7mes schovala, ale co sa zacalo diat na zaciatku 8mes.. priberam jak z divych vajec. Teraz mam +13kg, mozno to nie je az take hrozne, ale ked si pozriem, ze som to pribrala za 2mes, tak uf... a to este nerodim... 🙂 ale moj manzel sa mi ponukol, ze bude osobny trener, kupi nejaky steper a mozem trosku na sebe po porode popracovat.. 🙂 ale aj tak uz chcem malu pri sebe a to bude dobra telocvicna hore-dole behat, prechadzky.. uz sa nato tesim 😀

sandrika
15. apr 2008

dani ja som zase za prvé 3 mesiacepribrala3 kg a od vtedy horko ťažko 4 kg potom som zase schudla a toposledné 1 kg behá hore dole teraz somhozase zhodila, čiže aktuálne + 6 kgzajtra začínam 39 tt

danka86
15. apr 2008

no ty si ukaz storocia 🙂 ale v dobrom.. to sa hocikomu nepodari.. ale za taku dan, ti to asi nikto nezavidi.. musi to byt neprijemne, ked ti je stale zle...

mien
15. apr 2008

jaj keby tí gynekologovia mohli byť tehotní, vtedy by vedeli, čo mi prežívame a, že nejeme až tak veľa

sandrika
15. apr 2008

danka 😀

xsuzzi
15. apr 2008

Tak holky já už mám po 😀
a jak jsem tu smutnila s přibranou dvacítkou,tak už mám 11 dole 😵 tak snad to bude v poho 😵

dadulienka2404
15. apr 2008

ahojte baby.neviem ja som pred mesiacom bola na poradni vazila som 75 a dnes na poradni 76 tak neviem neje to dost malo kilo za mesiac???

horallka
16. apr 2008

Dadulienka,
buď rada, že si pribrala len kilo za mesiac - do pôrodu máš ešte tri mesiace, takže ešte hrozí, že sa nejaké to kilo prilepí.Každá máme to priberanie individuálne a nemáme sa porovnávať s druhými mamičkami. Jedna moja známa za celé tehotenstvo pribrala ledva 6 kíl a takmer nič na nej nebolo vidno. Ja už mám teraz 17 kg na sebe. Sú ženy, ktoré priberú aj 30 kg. Takže - neporovnávaj, netráp sa a užívaj si tehuľkovanie

dadulienka2404
16. apr 2008

ahoj horalka.nie ja sa netrapim viem ze priberanie je individualne ved ja som pri kazdom priberala inac.len ma akosi zarazilo ze tolko jem a pribrala som len kilo.ale mysim ze babo si berie teraz moje tukove zasoby ktorych nemam malo.takze asi tak.a co sa teba tyka sak ty to budes za nejaky mesiac uz zhadzovat no nie??

evka681
22. apr 2008

ahojte ,ja som v 19tt. a doposial som pribrala 4,5kg.neviem, ci je to zatial malo ,alebo vela,doktorka je spokojna a ja tiez.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre