Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

vendulka
5. jan 2009

no ale co mám dělat, když nepřibírám?

lyongirl
5. jan 2009

Tak mňa moja váha zaujíma preto, že keďže som v 1 tehu pribrala moc, mala som z toho zdr. problémy, takže aj naďalej sa budem zaťažovať ak budem moc priberať, viem, že to neovplyvním, ale s prepáčením rýchly prírastok na váhe ma serie....
vendulka - buď rada, že nepriberáš, bábo si zoberie to čo potrebuje aj od báb, čo moc nepriberú 😉

a práveže tie čo moc priberú majú moc tuku na sebe a ten je fakt zbytočný, keď som dokázala kojiť pri 45 kg, tak načo mať 60 Kg? A keď sa mi narodil drobec a ja som sa do ničoho nezapla a chcela som sa ísť s ním popýšiť von, tak ma to veru riadne hnevalo, neforemná postava, nič na seba a čo teraz? Von sa musí ísť, nebudem sedieť doma pol roka, kým sa do niečoho zapnem a zas na pol roka si kupovať šatník, na to nemám.....toť môje názory 😉

tehula
5. jan 2009

petka30: nemyslim si, ze budem kojit z previsajucich suniek na stehnach alebo bokoch.
Podla mna je dobre na seba davat trosku pozor a nenechat tomu volny priebeh, a zrat ze az bok vyvali len kvoli chutiam. A po striach tiez prilis netuzime ☹

lyongirl
5. jan 2009

a ešte sa poopravím - chcem pribrať, ale primerane, to by bolo tak 12kg a nie 25kg, čo asi priberiem......nakoľko teraz mám na sebe tých 12kg 😒

vendulka
5. jan 2009

já jsem zatím spokojená, když naberu těch 10 kg, tak je i nechám v pordnicia budu ráda....

jennna
5. jan 2009

ahojte, tak ja som v15tt a mám hore 3kg, určite tomu dopomohli aj sviatky, lebo 2kg šli hore teraz po sviatkoch, myslela som si ,že to je slušné, ale keď čítam o Vendulke, tak normálne nechápem... ale mne teda vôbec nebývalo zle, no nemám ani potrebu sa prejedať zatiaľ, dokonca mi odišla chuť na sladké a to som sa predtým išla zabiť.. dúfam ,že mi tieto chute ostanú.. som už v II.trimestri, tak to hádam nepôjde teraz nejak rýchlo hore, aj keď som čítala, že v druhom pripadá na týždeň 0,5kg hore...

vendulka
5. jan 2009

já teď snědla celou čokoldu.... 😀

ludmila007
5. jan 2009

Mne tie sviatky pomohli, ale opacne. Nic som nepribrala, dokonca som este aj trochu schudla. Mozno to bolo tym, ze som behala okolo hosti, ktori u nas boli... 😒

vendulka
5. jan 2009

já o svátcích taky ani deko...já na to sladké moc nejsem...cukroví sjem tradičně rozdala jako každej rok 😀

katka2808
5. jan 2009

ahoj zienky. ja koncim 4. mesiac a podarilo sa mi pribrat 4-5 kg doteraz. viem, ze teraz uz budem priberat rychlejsie, len dufam, ze dokopy to nakoniec viac nebude ako 10-12 kg. pocula som, ze zena pri porode zhodi cca 5-6 kg. je to pravda? cakam moje prve dietatko.

modrica
5. jan 2009

ja som zacala priberat niekedy v 4-5tom mesiaci - to som uz nezvracala, ale odvtedy som priberala rapidne prvy mesiac 3kg, dalsi 5kg...potom 2kg a teraz som zvedava o kolko to stuplo po sviatkoch, co bude do porodu, netusim 😝 😅

anavi85
5. jan 2009

ja som pribrala 1,5 kg a termin mam 28.7., tak neviem ci je to malo,alebo vela. Aj tak sa citim ako velka gula, podla vahy som vela toho nepribrala, ale podla oblecenia je to horsie, lebo obleciem len bedrove nohavice a uz pomaly pokukujem po tehu obleceni

fodorka33
5. jan 2009

ahoj katka...no ono to zalezi od viacerych faktorov,podla toho aj kolko vody tvoje telo zadrziava a pod...takze v porodnici niektore zeny nechali aj 10kg..zalezi aj kolko priberies,kolko ma babo,placenta a vsetko dokopy...

luccii
5. jan 2009

ja uz mam nahore 3 kila a porad se laduju, nejde odolat 😉

medeana
5. jan 2009

ahoj katka2808,
ja som na tom podobne ako ty.doteraz som pribrala len 3kg a za to mozem vdacit aj vianociam...
no pevne verim, ze sa budem moct spolahnut aj na genetiku a rovnako ako moja mama nepriberiem vela a rychlo sa tych kg aj zbavim 😅

luccii
5. jan 2009

vzdyt 3 kila do ted je dobre 🙂

sturnus_vulgaris
6. jan 2009

Teda holky, ja si tady pripadam jako vorvan, od listopadu (kdy jsem mela 56 kg) mam uz 4 kg nahore, chjo. Asi se na tom podepsala vánoční dieta. Pokud jde ale o obleceni, tak vetsinu v pohode stale obleknu, prusvih akorat nastane, pokud se moc najim nebo me nejake jidlo nafoukne, potom me kalhoty tlaci do bricha a musim si povolovat pasek, coz se mi driv nestavalo. Jestli to takhle pujde dal, tak priberu tak 40 kg. 😢

katka2808
6. jan 2009

ahoj medeana. ty urcite nepriberies celkovo vela, ked si v 19. tyzdni a pribrala si doteraz len 3 kilecka. podla mna sa nemusis obavat 🙂

fodorka33, dakujem za odpoved 😉

wsmoulinkaa
6. jan 2009

ahoj já jím taky a mám tak půl kila nahoře 😀 to teda nevím jak se to rozjede....uvidím 😉

reni7
6. jan 2009

ahoj,já sem měla před těhu 61,5kg a teď mám 64kg takže mám za 3 měsíce 2 a půl kila nahoru 😝 ty první 2 měsíce sem měla jen necelý kilo,ale o Vánocích během 14 dní sem nabrala skoro 2 kila 😝 tak jen doufám,že nebudu nabírat tak moc každej měsíc.Sama teda nevím jestli mám hodně nahoře nebo ne 😅

dominka11
6. jan 2009

katka, medeana ešte môže pribrat. Ja som mala v 20tt 3kg naviac a pribrala som celkovo 22kg. Posledné týždne mi to išlo 3kg za týžden. Ale bola som strašne zavodnena a opuchnutá, po torch týždnoch som mala 15dole.

reni7
6. jan 2009

dominka nestraš,že to ke konci leze tak strašně nahoru 😲 ale to zavodnění asi neovlivníme co?a já navíc mám termín 4.7.takže ještě to vedro tomu moc nepřidá 😖

mici11
6. jan 2009

Ahojte, ja som zatial pribrala 3,5 Kg. Som zvedava kolko to bude do konca 😅 Chcela by som nejakych 12, ale obavam sa ze to bude viac 😀 Teraz mam 57,5

zucha
6. jan 2009

reni, to je v pohode, ze za 3 mesiace si pribrala 2,5kg. Ja som sa este po sviatkoch neodvazila postavit na vahu, ale pozajtra mam poradnu, takze sa tomu nevyhnem. No hadam to ale nebolo viac, ako 4 kg, inak ma porazi.
Inak mne po prvom porode isli kila celkom pekne dolu a po siedmych mesiacoch som dokonca mala este o 2,5 kg menej, ako pred tehu, ale to som uz zas otehotnela 😅

babulka123
6. jan 2009

ja ked to tu citam tak si pripadam ako z inej planety.. ja ked som otehotnela tak som mala cca 90 kg, a bojim sa kazdeho deka ktore priberiem..
neviem ci su naozaj tehu len chude babenky alebo aj take silnejsie ako ja ale dost sa obavam toho celeho ze ako to bude... ak je tu nejaka tehulka baculka ozvite sa budem len a len rada...

zucha
6. jan 2009

babulka, myslim, ze je tu aj taka tema pre baculky 😉 Inak, co ja osobne poznam baculky, ktore otehotneli, vobec nemali problem s priberanim. Normalne pribrali velmi, ale velmi malinko. Asi si to babatko bralo ziviny z toho, co uz mamicky mali. V jednej teme je teraz tehulka, ktora dokonca schudla, ako je tehotna. Babatko je samozrejme v poriadku a aj ona sa citi fajn 😉

babulka123
6. jan 2009

zucha ... no ja som velmi zvedava.. kamoska pri prvej pribrala 23 kg, a pri druhom len 14kg.. tak dufam ze to nebude u mna az take... pocula som uz viac nazorov ze vraj baculky az tak vela nepriberaju .. tak uvidiem...

pajinkaa
6. jan 2009

Babulko, neplaš, třeba fakt přibereš jen minimum...
a myslím, že tohle je to téma, co myslela Zucha 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

sisulka7
6. jan 2009

babulka, ja som mala asi vahu nejakych 85 ked som otehotnela a tiez sa bojim, ze bude zo mna taky maly slon. Momentalne mi moc nechuti jest a mam stale kyselinu, takze uz som 2 kg schudla. Ale osobne si myslim, ze metracik asi budem. Brusko mi vylieza uz teraz. 🙂

chymenitta33
6. jan 2009

Ahojte🙂)

ja ked som zistila že som tehu som mala 66kg a keď som išla rodiť 86kg 😝 To je podla mna individuálne ako kto. Ale aj tak Vám chcem povedať ja som papala načo som mala chuť neobmedzovala som sa v ničom, dopriala som všetko drobátkovi🙂
Schudla som všetko ešte aj 4kilá mám menej. Teraz mám 62kg a je to oki. A to neviem ani ako. Ja len po pôrode som schudla 7 kilo. Takže sa netrápte to pôjde potom dolu🙂

A inak u baculiek je väčšia pravdepodobnosť že vela priberú a ked aj tak to schudnú, u chudých vyžlí to ide tažšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre