Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

veronika1417
2. jún 2011

@kiribaby ja som zatial v 16tom ale za posledny tyzden a pol mi tiez riadne vyykuklo brusko 😕 az som z toho mimo lebo dovtedy nic a zrazu je vidiet ze som tehotna 😀 ked mam volnejsie tricko tak to nie je velmi vidiet ale v tesnejsom mi normalne zacina hned pod prsiam az po podbrusko 😉 ked sedim uz aj mam gulicko z neh a citim ze mi az zavadzia takze si neviem ani predstavit ked bude vacsie 😀

ketrinka29
3. jún 2011

...baby, treba si uvedomiť, či chcete byť modelky, alebo matky detí. 😉 Asi každej z nás bolo jasné, že k tehotenstvu toto všetko patrí a každá to samozrejme bude mať iné, inak zvládať a prežívať a aj váhu. Nemyslel si snáď niekto, že to dieťa vypadne z ucha?!!! 😀
...čo dnes v živote ide podľa tabuliek? Toto by sa malo, tamto nie...realita je však väčšinou iná a treba sa s tým zmieriť a hlavne sa tešiť na to, čo bude. Treba rozmýšľať pozitívne a hľadať to dobré,veď môžeme byť šťastné, že v nás rastie nový život, naša krv a budúcnosť. Mali by sme byť vďačné a robiť všetko, aby to dieťa bolo hlavne zdravé a mali sme preto psychickú pohodu!!! 🙂
@kiribaby ...teraz ti išla váha možno rýchlejšie hore a ďalšie týž. sa ti to zastaví, je to fakt individuálne, netráp sa tým, ale mysli na to, že drobček v brušku rastie. Keby si priberala rapídne, určite ťa aj lekár upozorní, lebo to tiež nie je zdravé, preto sú tie poradne, tak uvidíš aj podľa toho. Veľa šťastia.

lucy56
3. jún 2011

@ketrinka29 super nazor, riesit kila na to mame po porode casu dost, teraz je najdolezitejsie babo

dana3262
3. jún 2011

Za posledni tyden mi hodne vyrostlo bricho. Uz me i pustili sednout v mhd. Ale mam porad -2kg. Vubec se to nehybe. Jestli do tydne nepriberu aspon na 58kg (ted mam 57,3kg), tak uz nevim. V patek jdu na utz, tak uvidime, co mi reknou. Taky budou delat test na cukrovku.

veronika1417
3. jún 2011

Tak holky dnes som bola u doktorky a pribrala som 1,5 az 2 kila!!! A to len za dva tyzdne odkedy som sa u nej vazila. Najprv vaha klesala a klesala a teraz ze buuum a takyto prirastok, tak hadam to aj vela nie je 😕 som v 16tom od nedele v 17tom tt.

ketrinka29
3. jún 2011

@lucy56 ... Ďakujem...jéé, máme takmer rovnaký termín pôrodu. Nech si nikto nemysli, že aj mňa občas nenapadne, že sa zväčšujem, veď to vidím na oblečení a chcela by som cvičiť a robiť všetko ako pred tým, no na druhej strane som rada a veľmi vďačná, že som tehotná a splnil sa mi môj sen. Zas to nie je taká dlhá doba, tých 9mes., že by sa to nedalo zvládnuť a ujde to ani sa nenazdáme. Ja som sa na toto obdobie vždy tešila a bola zvedavá, aké to bude. A teraz to prežívam a jediné, čo je iné, že priberám, tak to nie je nič. Uvidíme, čo ešte príde, ale teším sa aj na kopance, funenie, gúľanie...

lucy56
3. jún 2011

@ketrinka29 ja som tiez velmi stastna ze cakame babo a tie som chcela chodit cvicit,ale kedze som na rizikovom nemozem tak aspon sa snazim na prechadzky chodit vela , veru uz sme v polovici a na drobca sa tesim a dufam ze ked budem po porode okolo neho behat schudnem co som nabrala

kukus
4. jún 2011

tak ja som estelen v 12tt a uz mam 5kil navrch.takze ja budem riadna buchta do toho 9teho mesiaca.ale pred tehu som si stale musela davat pozor co a kolko zjem aby som si udrzala 52kg.teraz to neriesim tak to tak aj vyzera a uz vidim tie strie co sa mi porobia.my to mame v rodine.uz teraz sa zacinam mierit s tym ze uz to nikdy nebude co to bejvavalo.ale ved pre drobca vsetko hlavne nech je ono zdravucke

ankajocka
4. jún 2011

@kukus udrzat si 52kil- tak to si potom stastna zena- sice neviem aku mas vysku ale si stastna🙂
ja som pri vyske 175cm stale kolisala od 70do90kil.. pred tehu som mala 71,5 a som v 7tyzdni a mam 75 😒 ja sa budem dokonca tehu asi gulat...

ale kilecka zmiznu hlavne je aby babo bolo v poriadku🙂

mojdend
5. jún 2011

caute baby, ja som v 31tt a pribrala som doteraz 8kil 🙂 necitam velmi tabulky, ani sa nesledujem, citim sa fajn a preto si nerobim tazku hlavu, ale tak chcela by som sa zmestit to tych 15, kedze kazdy vravi, ze posledne 2 mesiace este priberiem asi najviac.

kristinka86
5. jún 2011

Nooo..Ja som v 23. tyzdni a moj doterajsi prirastok na vahe je 4-5kg..Nemyslim si, ze to je nejak vela - tiez nesledujem tabulky. 😅 Mne sa to rozklada nejak rovnomerne, takze kto neviem, ze som tehu, tak pri volnom tricku by to ani nepovedal.. :D Ale brusko uz je podla mna dost vypukleeee.. 🙂 Len nech pekne Drobcek rastie, pribera a kopka ako doteraz! 😉
Stresovat kvoli vahe v tehotenstve? Urcite nieeee! 🙂

zizaka
5. jún 2011

No ja som dnes ukončila 32 tt a doteraz som pribrala 12 kg, a celkovo si pripadám tak normálne, kilá riešim, pretože pri prvom som pribrala 25kg a to už nebolo dobré ani pre mňa ani pre malého. tak uvidíme ako to dopadne tentoraz.
Je tu niekto v podobnom týždni nech to porovnáme?
PS: ale vôbec sa neobmedzujem v ničom na to mám dosť slabú vôľu....

tehuli
5. jún 2011

tak já mám 8,5 kilo nahoře a začínáme 27.tt tak snad v pohodě🙂 a už mi konečně vykouklo bříško🙂) furt nic nic a ted je mnohem větší🙂), a ted po obědě ještě víc:D, akorát se mi pod bradavkou udělali asi dvě malé strie:( to mě rozesmutnilo protože se pravidelně mažu olejíčkem🙂 hold se kůže prostě napla a vyrostly mi prsa🙂tak mažu raději dvakrát tolik a radši i pupík více..

smazja
5. jún 2011

Ahojte 🙂 ja som pribrala necelé 4kilá a som v 28tt.... 😖 ale nikto nič nehovoril, že by to bolo zlé....tak uvidíme...

smazja
5. jún 2011

a tiež papám všetko čo mi pod ruku príde 😀 ale samo že s rozumom......nejak sa mi to samo delí ako chce 🙂 hlavne som nikdy nejedla sladké a teraz ho žerem podla mňa na kilá 😀
Tabulky tiež nesledujem takže v poho 🙂
Strie nemám....bruško konečne mám 😀 aaaaaale tak ja som spokojná, len sa mi čudovali, perčo ma tak príšerne bolia kríže keď ani brucho nemám 😖

mamabiba
7. jún 2011

Čaute kočky, ako tak čítam, riešite priberanie na váhe a gúľanie sa. Moja pôvodná váha bola 50kg a meriam 170cm. Ale ja mám ten problém, že neviem pribrať. Ale dnes som bola na poradni a vážim 64kg, takže 14kg hore a teraz práve nastáva obdobie najväčšieho priberania. Ale bruško mám vraj malé, tak neviem, kam tie kilá idú 🙂

mojong
7. jún 2011

Ahojte kočky, ja vám tie kilá normálne závidím, ja som pred tehotenstvom vážila 70kg (výška 180cm) .....teraz som 19 týždeň a mám momentálne 70,8 kg.....a v jedle sa neobmedzujem teda vôbec..... nechápem to, lekár sa k tomu ešte nevyjadril ale bojím sa že to nie je dobré pre bábo, že nepriberám skoro vôbec.... 😒
čo si o tom myslíte?..... poraďte niečo....

sirene
8. jún 2011

ahoj @mojong , no tak ja ked som bola v tvojom tydzni, tak som mala dokonca menej ako bola moja vaha na zaciatku tehu a teraz v 32.tt mám plus 2,7kg k tej prvotnej vahe. (mala by som mat cca plus 7-10kg)..Doktor nehovoril nic, sestricka takisto, ze je to v poriadku. Len sa mi zda divne, ze babulka ma z toho vraj 2,5 kg podla ultrazvuku a mala by mat nieco do 2kg, takze sranda, ale to su vraj uz len orientacne (nepresne) merania 😀
Neboj, onedlho ta caka ultrazvuk a uvidis, ze vsio bude v poriadku 😉 Ono sa to priberanie este len bude rozbehovat...

dana3262
8. jún 2011

@mojong ja mam taky mene nez na zacatku tehotenstvi.. O 2kg. A vaha se snad zasekla nebo co.. 😖

zuzka17
8. jún 2011

boze to ja som mala pred otehotnenim 50 a teraz som v 14.tyzdni a uz mam 3 kg na sebe. Mne strasne chuti jest mi je zle ked som hladna. Vam zavidim co nepriberate

anicka87
8. jún 2011

Ja som v 18tt a uz mam na sebe 8kg 🙂 Nastastie mi to ide len do bruska a postava je rovnaka, mudr povedal ze to je ok a robi to hlavne voda 😒 Tak som zvedava ako budem vyzerat na konci, ale co tam po vahe, nech mam aj 100 kil, hlavne nech je babo v poriadku 😉 Ved pri takom malom certikovi pojdu kila raz dva dole 🙂

mojong
8. jún 2011

diky kočky @dana3262, @sirene za povzbudenie, dneska som bola na kontrole a zdá sa že všetko je ok, potešilo ma že aj krvné testy sú v poriadku, aj keď lekár na moje počudovanie nerobil sono napriek tomu, že mi sľúbil že mi nabudúce povie čo to vlastne bude.....ja v očakávaní a on že za 2 týždne choďte do nemocnice na ultrazvuk ešte aj doporučenie mi dal...tak snáď mi tam povedia aj okrem toho že je všetko OK aj to či to bude chlapček alebo dievčatko.....
dneska ma dorazilo ešte to, že som sa postavila v ambulancii na váhu a na nej že 70,3kg..... mám pocit, že to dieťa vo mne levituje keď váha nič neukazuje že pribúda a bruško pritom rastie....

martavatar
8. jún 2011

Ja jsem v 1. trimestru zhubla o 8 kg, a ted jsem v 29. tt a teprve jsem se dostala na svou normalni vahu 🙂 .. Moje kamarádka pribrala 19 kg a po porodu to bylo hned dole.. myslím, že je to u každé jinak.

nosoroztek
8. jún 2011

ja mam dnes iba o kilo viac, ako som mala na zaciatku tehotenstva, moja mamka napr. so mnou pribrala az 20 kil, kamoska pribrala len 6 a z toho mal jej maly 4,5 kila 🙂

olivija
10. jún 2011

@ketrinka29 Vidíš, to je pravda, to ma takto vôbec nenapadlo🙂

dana3262
10. jún 2011

@mojong ze levituje, presne! Ja mela ted cely mesic 57,3kg a predevcirem uz jen 57kg. Brisko mam fakt uz docela veliky. Vzdyt i samotny dite musi mit asi 0,5kg. Taky to nechapu. Ale doktor se nad tim moc nepozastavoval. A mimi se tak strasne hemzi, ze to neresim, ale divne mi to prijde..

petula25
10. jún 2011

Ahojte dievcata..ja som teraz v 29.tyzdni a na vahe mam plus 6kil.. ta vaha sa mi drzi uz asi 4-5 tyzdnov, ale na poradni bolo vsetko v poriadku, tak sa neznepokojujem🙂
Baby, vy co sa znepokojujete, ze chudnete, alebo ze nepriberate a brusko rastie..tak je to ok, ved babo si berie z vasich zasob, takze ono ma vsetko co potrebuje🙂🙂 DRZTE SA🙂

m_o_n_c_a_k
10. jún 2011

Vobec Si baby pre pana jana nerobte hlavu ci ste pribrali malo ,hadam nechcete aby bol drobec po porode nepokojny.a debilne tabulky uplne ignorujte.netreba jest bez rozmyslania vsetko mastne, ale s mierou.netreba jest dva krat tak vela ,ale dva krat tak zdravo ale to neznamena ze zdrava je len ovocie a zelenina. A ked mate chut neoberajte o to drobceka. A tie co priberaju malo ...ak je to moc urcite bude mat co k tomu povedat lekar. A ak sa do vas viac nezmesti tak treba jest jedla bohate na vlakniny, mlieko, syry, a ine potraviny bohate na vitaminy a mineraly.a netreba sa tyrat ze ste vela pribrala ved prh drobcovi to schudnete. Kazda pribera inak, nikdy sa neporovnavajte s druhymi maju inu postavu a aj apetit.myslite vzdz na drobceka ak ma chut treba mu dopriat,ved komu doprajete ked nie svojmu babatku.

janka19872
13. jún 2011

oj vsetci priberame.ja som v 31.tyzdni pribrala som 18 kil.... 😒 dufam ze to potom zhodim...vie mi niekto priblizit predstavu kolko este priberiem a kolko necham v porodnici?dik za info

mamabiba
13. jún 2011

@janka19872 všetko je individuálne. V pôrodnici toho veľa nenecháš a priprav sa na to, že z nej budeš odchádzať ešte v tehu veciach. Ja som pri prvej nechala v pôrodnici asi 4kg. Ale nesmieš sa moc obmedzovať s jedením ani potom, pretože potrebuješ mať mliečko...teda ak chceš aj kojiť. A tie kilá pôjdu aj sami dole, lebo pri babatku budeš mať poriadny telocvik. Neboj, dáš to dole ani nebudeš vedieť ako 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre