Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

marcela22
22. aug 2009

Ojoj, ja mám zasa čokolády doma strašne veľa, kľudne by sa našlo aj do 5kg 😅 nedávno som mala meniny, nosia nám ich návštevy a tak...a ja som skôr keksíkovo-koláčiková....ale zasa keď sa do čokolády pustím tak sa neviem odtrhnúť 😀
No a začalo nám pršať, takže z grilovačky nič nebolo. Tak som zjedla už iba 2 nektarinky a bola som spokojná že sa neprecpávam 😀

zuzka11
23. aug 2009

Dobre ranko!

Dneska se hlasim konecne v rozumnou dobu, ano, spala jsem do pul 8 😀 A taky mam pro vas tajny tip, vcera jsem snedla pulku velke cokolady a hle - mam o 200g min ( jinak jsem normalne jedla), takze pokud to fakt fachci, vsem doporucuju Ritter Sport oriskovy, nejspis se po nem hubne 😀

Vsichni dneska drzte palce, P.ma dneska premieru v myti oken, ja budu "podokenni kibic" 😉 Preju krasny den!

marinka
23. aug 2009

Pěknou neděli kočky,

tak hlásím po 14 dnech půl kilečka navíc, + 4,5 kg 😵 😵

snídaně: 2 kousky štrůdlíku s jablíčkama a oříškama
svačina: byli jsme na prochajdě, takže jen půl koblížku po malé
oběd: zeleninová polévka, mandličky v čokoládě
svačina: zase štrůdlík,byl výborný 😀
večeře: kuřecí kung-pao s rýží, zeleninka
u telky: půl tvaroháčku po malé, několik malých oplatků

zuzka11
23. aug 2009

Ahooooj Mari! Dost, ze se tu ukazes 😉

majatob
23. aug 2009

Dobre ranko, vyslala jsem kluky na nakup, tak su zvedava co mi donesou dobreeeho 😀
mari, delas mi chute 😵 😵 😵 strudlicek, ty jo... 😵 😵 😵 😵

zuzka11
23. aug 2009

me taky 😀 Stejne je zvlastni jak strudl a vanilk.rohlicky pece kazdy jinak 😉 A nejlip chutna domaci....teda aspon me 😀

marinka
23. aug 2009

Zuzi, já štrůdlíky jedině peču, kupované nejsou ono 😉 Dávám jablíčka, rozinky a vlašské ořechy. Ještě tam mám jedno listové těsto, tak dneska zase upeču na zítra 🙂

Teď jsem udělala na obídek halušky ze zelím, to se zase naperem 😀

majatob
23. aug 2009

aaaaaaa, uz ticho o strudlickuuuuuu 😀 😀 😀 😀 😀

zuzka11
23. aug 2009

Mari kupovane ani nezminuju, ja myslela spis ze kazda rodina je dela jinak 😀 maji a uz mlciiiiiiim 😉

marcela22
23. aug 2009

Ahojte, tak mne sa priberanie asi zrovna rozbehlo, pretože som za posledný týždeň a pol pribrala takmer 2kg, takže už je to +7,5kg 😝 Už sa mi to prestáva páčiť, keď som nepriberala tak som si taaaak vychutnávala jedlo, teraz mám výčitky pri každom súste....ale asi tomu docela "odolávam" keďže zrovna cpem čokoládku 😀 😀 😀
usúdila som totiž že keďže jem každý deň skoro rovnako, tak to priberanie s jedlom asi až tak nesúvisí...a tiež som zistila, že keď vynechám večeru, tak takmer vždy vážim na druhý deň viac...nechápem to....

Zuzi tak to si musím kúpiť Ritter Sportku, ja blbá papám iba Milku 😀 Aby som za chvílku nevážila toľko čo tá kravička na obale 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A ako dopadli okná? 😉

Inak ja som zatiaľ dnes zmákla:
raňajky: malá pribináček, dva kúsky štrudličky
desiata:dve rajčiny
obed: grilovačka-kúsok kuracieho mäsa, jeden špekáčik, kúsok chleba, kopec šalátu🙂
dezertík: 5ks Koka keksov (dojedala som z minula🙂 ), dva pásky čokolády
na olovrant si dám asi ešte štrúdlu aby sa dojedla a už ma nepokúšala a na večeru asi nezmáknem nič iné ako melón🙂

zuzka11
23. aug 2009

Marci nedelej si z toho az tak hlavu, jist uplne v pohode, rozhodne ne nezdrave a zadne precpavani.......ja uvidim v utery , ale myslim, ze se mi to taky zase pohnulo........

Okna - jojo, dva pokoje jsou udelane, chvalim, chvalim, prehlizim smouhy a zase chvalim 😀 A jeste zbyvaji dve okna.........snad to muzisko dlouho nezapomene jaka je to prace a bude si toho pak doma vazit 😉

jsi amaterka s tou Milkou - do RitterSportu musis jit 😀

marinka
23. aug 2009

Marci, vždyť to je pořád krásná váha, určitě nepapej míň 😉 A večeři bych nevynechávala, když máš dlouhou pauzu mezi posledním jídlem a spaním, tak se naopak trávení zpomalí a přes noc spálíš míň kalorií, než kdyby sis něco malého dala 😉 Takže je to logické,že vynechaná večeře = vyšší váha ráno 😉

raduzkaaa
23. aug 2009

Ahoj holky, s tím přibíráním je fakt sranda já se zatím jen pořádně vyprsila 😀 z velikosti 75B jsou teď bez legrace 75D 😠 , a chutě mám hlavně na kyselé, jedu i v takových těch klasických octových zálivkách na salát, což jsem dřív nesnášela, naráz toho moc nesním, ale mám dojem, že jím hooooodně často 😀 No ale domácím závinkem nebo oříškovou čokoládou určitě taky nepohrdnu, jen už ji nezbaštím celou naposezení jako dřív, za to takovej sýr nebo tvaroh, toho sním vaničku jen tak, chro 😉

marcela22
23. aug 2009

Jeeeee, dnes sme ako v estetickej poradni - z čokolády sa chudne, z tvarohu rastú prsia 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ak chcete ja Vám poradím z čoho rastie zadok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Zuzi, asi som fakt len začiatočník, musím sa polepšiť a hlavne zmeniť značku 😀
Mne manžel v domácnosti pomáha len keď fakt musí, ale zasa s malou mi pomáha odjakživa, býval s ňou v noci hore, teraz si ju bráva stále von, odkedy mám kľudový režim tak ju každý večer kúpe...keby bol inakší tak si na druhé mimčo rozhodne ešte netrúfnem ale s ním sa dá zvládnuť snáď všetko 😉 A to pri malej a mne zmákol dvoje štátnice 😎

Marinko, aj ja to tak nejako "chápem" že vynechanie večere nie je dobrý nápad, ja ju nevynechávam úplne, ale dám si len ovocie alebo zeleninu...dosť často totiž vôbec nemám k večeru chuť jesť 😝 Ale je fakt sranda že v dni keď som o 8 večer zjedla grilované mäso so zeleninou som nepribrala a v dni keď jem o šiestej melón a spol. tak priberiem...musím to nejako "vykoumat" a prísť na to čo bude najlepšie 😉 Ale doteraz to naozaj nejako nebol problém, len tieto posledné dni sa na mne zachytí snád každý drobek...

Raduzkaaa, keby tak tie prsia potom aj také zostali, čo? 😉 Ešte Ti nevykukuje bruško? Mne začalo až niekedy po piatom mesiaci, dovtedy si nikto ani nevšimol že som tehu...zato teraz to tuším dobieham, ale veď za 5 dní začínam 8 mesiac, tak už treba 😉

raduzkaaa
23. aug 2009

marcela22
Já budu ráda, když se zase kozenky smrsknou do původní velikosti 😀 tohle už je nějak moc 😀 a pupendo se začíná večer špulit, po tom celodenním papkání se mimino pěkně vypodložkuje 🙂 , ale do rána zase mízí, však času dost, ještě si těch pupíků užijeme. No a ty na konci 7měsíce už máš sakra nárok, ne ? To já tou dobou budu jako hrošík 😉

zuzka11
23. aug 2009

Raduzkaaa - ja taky miluju basamico, davam si ho snad kazdy den do salatu 😉 Ale prsiska porad 75 B....jen hrudnicek je sirsi....podprdy zapinam ne na nejuzsi rozmer, ale nejsirsi 😔

Marci mozna ti to jen "dojizdi" o den pozdeji 😀 A ovoce vecer radsi min, spis tu zeleninku......ale myslim,ze zrovna ty si fakt hlavu nemusi lamat.....7,5kg ve tvem tydnu je super!

marinka
23. aug 2009

Marci, jj, tak to taky může být, jak píše Zuza, já to tak teda mám, že když jím hodně v neděli, tak v pondělí váha normálka a ukáže se to na ní až v úterý 😀

raduzkaaa
23. aug 2009

Holky nestresujte 😀 Já se vážím vždycky až před poradnou, jinak bych se z toho scvokla 😀 Jste všechny moc krásný a některý se až moc hlídáte, kdy jindy budete mít omlouvenku za to, že si dáváte za den už třetího nanuka 😀 .
Zuzka11 - jo, jooo, balsamico je nejlepší, jen si na něj vzpomenu a mám Pavlovův reflex 😀 😀 Manžel zase ujíždí na ledňákách Míša, ono ho to přibírání v těhu (ze solidarity) taky trochu postihlo, už se mu kapku špulí pupik 😀 😀.

marcela22
23. aug 2009

Raduzkaaa, ja som zrovna premýšlala nad tým že pri prvom tehu manžel priberal so mnou (našťastie pomenej, ale lepilo sa aj na neho🙂 ) a teraz nič....vďakabohu 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A možno budeš mať malý pupík, ktovie 😉 Ale každá riadna tehula má mať bendžo až po bradu 😀 😀 😀 😀

Zuzi, ja viem že na večeru by bola viac vhodná zelenina, ale keď ja mám na to ovocie strašnú chuť zrovna večer! Mám to naopak, doobeda a na obed zelenina, večer ovocie...ono je najväčší problém v tom, že melón si dávam len keď sa nechystám ďaleko od vecka 😅 Čo cez deň je ťažšie ako podvečer...
No ale melón má vraj minimum kalórií tak sa utešujem že z neho rozhodne nepriberiem 😀 (tuším to nie je pravda 😅 )

Marinka 😀 😀 😀 To je fakt zaujímavé🙂 Tak Tvoja váha je proste o deň pozadu...nekupovala si ju náhodou počas prestupného roka??? 😀 😀 😀

majatob
23. aug 2009

holky, prisla jsem na uzasnou vec 😵 😵 😵 😵 a tou je.....instantni polivka z automatu na bazene 😀 😀 😀 😀 mohla bych ju na litry 😵 😵 😵 😵

marcela22
23. aug 2009

Majatob Ty ideš na to priam gurmánsky 😀 😀 😀 😀 Tak si ju uži kým je teplo 😀
Inak ja mám chuť na vifonku snáď od začiatku tehotenstva, ale ešte stále odolávam, lebo sa mi zdá nezdravá...hlavne že čokoláda, grilované špekačky a ten minulý párok sú strááááááááááášne zdravé 😝 😀 😅

majatob
23. aug 2009

marcela, no to vis, mam vytribeny vkus 😀
co je vifonka? 😅

marcela22
23. aug 2009

Majka, vifonka je instantá "nudlová" polievka🙂 Taká tá "čínska"... 😀 Na chatách sme ju kedysi jedávali "po opici" 😀

zuzka11
23. aug 2009

Teda holky, instantni polivky 😀 Ale porad lepsi nez olizovat omitku nebo bastit hlinu 😉

marinka
23. aug 2009

No já jsem při prvním těhu na těch sáčkových polívkách hrozně ulítávala, čím slanší, tím lepší 😀 Teď na to naštěstí chuť nemám 😀

majatob
23. aug 2009

zuzi, s Tobikem jsem aj ty steny olizovala, strasn mi to chutnalo 😀 😀 😀 hlina teda ne-e 😀 😀 😀
marcela, jo taaak, vsak kdyz si ju das jednou, nic se nestane 😉
mari, no aspon nejsu jedina 😀

marcela22
23. aug 2009

Maji ale mne by raz nestačilo, vieš? 😅 😀 Tak to radšej vôbec, lebo by som sa ešte viac namlsala...ale zajtra ma čaká pravý domáci vývar tak sa tešíííím, už aby bol obed🙂

Našťastie hlina ani omietka ma ešte nenapadli, ale ešte mám čas, že ano... 😕

Teraz by som si ale dala nejaký zákusok....asi punčový??? 😅

majatob
23. aug 2009

prisla jsem na dalsi dobrotku, kterou muzu...Gravimilk 😵 mnam mnam mnam 😵 😵 😵

marcela22
23. aug 2009

Maji a ako to chutí? Ja som nemala odvahu, čo sa týka mlieka som dosť "fajnová".... ale Mamidrink mi celkom vezie a premýšlala som nad tým granulovým čajom (teda skôr nápojom) pre tehotné. Neskúšali ste niektorá???

atrami
23. aug 2009

Ahojte,
chvalabohu tehotenské chute už mám za sebou. Niekedy som sa divila aké kvantá jedla som dokázala jesť pri prvom synovi.
Pri poslednom synovi mi zasa chutili samé zdravé veci. Müsly s mliekom, ovocie, zeleninku..... tak som sa tešila ako moc nepriberiem. 😀 😀 😀 😀 do porodnice som išla s 76 kg. Na začiatku som mala 52 kg.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre