Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

weroni
1. dec 2007

babulky, ja som vyse 5 rokov nemohla zvysit vahu 55kg, teraz po troch mesiacoch tehotenstva mam 58 😀 😀 😀 🙂 🙂 som zvedava ako budem vyzerat na konci 😉 🙂

miriamka
1. dec 2007

Weroni...ved nejako to schudneme 🙂
Ja zatial 16tt,a mam +2,5kg ale citim,ze teraz sa to nejako rozbieha 🙂

lauritka
1. dec 2007

jeeej miriamka , ja mam vacsie brusko a som len na zaciatku 6. tyzdna, ja budem ako velryba bozeeeeee 🙂

svetluska.p
1. dec 2007

lauritka nebudes. teraz ho mas vacsie, lebo je nafuknute. ono to potom prejde. a bude ti dlho, ze preco nerastie 😉 😀 .

lauritka
1. dec 2007

joj svetlus dufam...ja mam od prirody nabeh na priberanie, takze si musim davat pozor 😔 ale zatila nemam chut na sladke, takze aspon to ma tesi.

svetluska.p
1. dec 2007

ja som na sladke nemala chut voobec. a to bol asi najviditelnejsi rozdiel proti stavu netehu, lebo ja bez cokolady neviem zit. a v tehu som vooobec nescela coku...

weroni
1. dec 2007

miriamka - ja praveze dufam ze mi nieco z toho zostane aj po porode 😀 😅 moj drahy sa totiz tesil ze konecne naberiem zenske tvary a nebudem vyzerat jak z koncentraku 😅

miriamka
1. dec 2007

Lauritka...ja viem,stale mam este len take "pidi brusko" ☹
Ona moja zmena oproti netehu stavu je ze ludim sladke,a to ja normalne vobec nemusim 😲

nanika
1. dec 2007

He he, babule, ked vas citam, ste ako ja na zaciatku tehu. Ja som o sladkom ani nechyrovala, zacalo sa to az po 30tt, ale celkom v norme, ziadne kila cokolady... V utorok som bola na kontrole a sestricka mi vravi, dobre, dobre, drzite sa, ale uz nic nepriberte, zle sa to zhadzuje. Tak som na nu kukala, ci sa mam teraz este mesiac do porodu zivit len surovou mrkvou, alebo co?! Lebo neprejedam sa, skor si davam pozor, aby som sa vecer necpala, ale niekedy to kilecko jednoducho skoci, ci je to voda, alebo sa nalepilo na babo, ci moje sunky, ale akosi to neviem ovplyvnit. A potom dalsi tyzden to kilo zmizne, o par dni sa zasa objavi...

Juj, zacinam mat predporodnu nervozitu, ved to moze uz prist kazdu chvilku 😀

miriamka
1. dec 2007

Nanika...tak Ti zavidim ze uz ides do finale a aj to,ze si sladke nemusela,lebo ja by som ho teraz mohla od rana do vecera.

cibule
2. dec 2007

Takže mě sladký začlo chutnant hned, jakmile mi přestalo být strašně zle 😝 😀 To mi nechutnalo nic. Když to tak vezmu, můžu být vlastně ráda za to, že jsem první 4 měsíce chodila celá zelená 😀 Ještě teď mě to občas chytne, ale fakt vyjmečně 😝 😉 Takže první 4 měsíce jsem jedla převážně ovoce, nejedla jsem maso ani vejce (nemohla jsem to ani strčit do pusy), mlíko mi chutnalo, ale bylo mi po něm vždycky blbě. No, od konce 4 měsíce sladký můžu a to ve velkým. Sežeru ho až moc 😀 Zatím jsem přibrala 5 kg, tak jsem zvědavá, jaká kulička ze mě bude na konci.... 😀 😀 😀

nanika
2. dec 2007

Ved to je na tom to najlepsie, ze nikto nevie, s kolkymi kg to nakoniec skonci 🙂))

Miriamka, nemas co, ja teraz zavidim tym, co sa este len rozbiehaju, mne bude za bruskom strasne smutno, ja som to tehu ani velmi nepocitovala, akoze negativne, mne nic nebolo, je to velmi fajn, ale co tam mam drobca zabetonovat, ci co?

miriamka
2. dec 2007

Nanika...tak ten pocit chapem,mne asi bude tiez brusko chybat aj ked je teraz len malinkate,ale tesim sa ako pomalinky rastie 🙂

audreyd
2. dec 2007

ja som pri prvom tehu pribrala 23kg 😖 a späť svoju váhu som mala po pol roku. teraz som pribrala zatiaľ nejakých 10... dúfam, že tých 23 už nedobehnem!!! 😲 sladké mi nechutilo, neprejedala som sa vôbec, len som ola vždy unavená ako keby som orala!!! skoro celých 9 mesaicov som prespala!!! teda okrem času, čo som trávila v práci 😉 teraz sa nabehám okolo malého viac než dosť, tak sa to na mňa toľko nelepí 😀

majcik
3. dec 2007

Ja som momentalne v polovici 22. tyzdna a mam uz 7 kg navyse. Zial, skoro stale cosi jem, pretoze, ked som hladna (aj hodinu po najedeni), je mi zle od zaludka, tak ho musim stale cimsi zamestnavat 😒 Ale snazim sa to neprehanat hlavne vecer - jem uz iba ovocie a idem si skoro lahnut 🙂

kristina_tvb
3. dec 2007

jo, inak som si spomenula, prednedavnom sa tu rozoberalo, kedy zacina siedmy mesiac. Tak som to pozerala v jednej mudrej knizke co mam, a oficialne treti trimester a teda siedmy mesiac zacina 28. tyzdnom.

kristina_tvb
3. dec 2007

hupsi, to som chcela dat do uplne inej temy 😅

kristina_tvb
3. dec 2007

ale ked uz som tu, no ja som zatial pribrala uz 9kg v 27tt, co sa mi zda dost. Ale rozpravala som sa s jednou porodnou asistentkou a ta ma upokojovala, ze to neni zasa az tak vela, ze je to ok. Tak neviem.

katka_25
3. dec 2007

ahojte...ja som zatiaľ nepribrala...cítim sa ťažko, ale na váhe nič...asi je to skoro, resp. u každého inak...

majcik
3. dec 2007

Katka - to je uplne normalne, netrap sa... ja som na zaciatku schudla 3 kg a zacala som priberat az od cca 4. mesiaca

katka_25
3. dec 2007

majcik...ďakujem...počula som, že u každého je to inak, ja som neschudla ale ani nepribrala, dúfam, že ked to začne, že to nedobehnem... 😒 zajtra idem na ultrazvuk, malo by už byť počuť ozvy....aj sa bojím trošku ☹ snád bude všetko ok

stastna
3. dec 2007

majcik...aj ja som pribrala 7...aspon niesom sama 🙂

many
3. dec 2007

ahoj maminy 😀 tak já už mám 4 kila navíc 😀

stastna
3. dec 2007

many .... len tak ďalej, doprajeme si 😀

mba
3. dec 2007

čaute baby. Ja už 2 týždne ležím v posteli a schudla som asi 2 kg. Myslíte si, že je to normálne v 7 mesiaci? Pritom jem ako predtým, akurát viac ovocia.

martinkamm
3. dec 2007

vobec sa nebojte ja som uz v 5.mesiaci a nepribrali sme ani kg len schudli 2kg ale je vsetko v poriadku tak si myslim ze to je podstatne tak si nelamte hlavku nad tym ci ste schudli alebo pribrali kazda sme ina 😵

many
3. dec 2007

mba - a kolik jsi nabrala 😉 no do porodu stačí mít o 12 kilo víc,to je prý taková normální váha 🙂
jinak já si myslím,že naberu možná i víc,ale to moc nechci ☹ holky já vážím 58 kilo to jsem nikdy nevážila 😉

zuzizuz
3. dec 2007

ahojte, ja som v dvadsiatom a pribrala som 6 kil. Je to vela alebo malo? CHuti nam uplne vsetko a to sa asi aj ukazuje na vahe 🙂.

many
3. dec 2007

zuzizuz - já si myslím,že je to akorát 😀

kristina_tvb
3. dec 2007

co som pocula, tak kazde babusko sa vyvija inak, preto je mozne, ze v niektorom obdobi pribereme viac, v niektorom menej, ale je to hrozne individualne, jedna mozme v 6. mesiaci, ina skorej, neskorej...hlavne nech su tie nase male prekvapenia zdrave

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre