Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zuzkaprofant
15. apr 2009

galulka ja snad do porodu aj tych 35 budem mat...xiixiix........do dnesneho dna mam 26kg a to som sa nikdy neprezierala nejedla som sladkosti snad ked daky cukrik ked som isla vonku ked mi prislo zle ale kg idu hore kazdym dnom je to take nepekne ale co uz hlavna vec ze maly je oki a ze sa mi to krati a ten tuk sa potom schudne bude musiet bo taka tlusta som nikdy nebola kazdy ze som velmi pekna tehulka s max velkym bruskom ved ma byt po kom moja mama tak isto tolko pribrala ako ja a aj moja svokra tak nik mi nemoze nic vycitat a nikdy to nie je o jedle co som sa poucila na valstnej kozi ja po 20hod voibec nejem a to chodim spat po pol noci a jem 4 krat do dna male dafky vela ovocia len som nemala pohyb lebo sa ani nedalo t
akze nechaopem ako niektore tu streszujete ked mate 10kg na porodnom stole ved to je normalne ved to sa aj pocas tehu musi nieco pribrat 😉

brisalek
15. apr 2009

Tak pridavam svoji vahu. Zatim jsem do dnes 15.4.=27+0tt pribrala 7kg. V 15tt 1kg, v 19tt 3kg, ve 23tt 5,5kg a 28tt 7kg. Puvodni vaha byla 68 pri 181cm. Myslim, ze je to uplne akorat a ze kdyz priberu jeste tak 4-6kg budu spokojena, protoze podle me (podle ruznych knizek...) je to to, co priberete miminkem, delohou, vodou, potrebnym tukem navic....(uvadi se 11-15kg)nic navic, co by pak samo neslo dolu. Je teda fakt, ze se neprejidam a nejim tak jam mam chute, protoze to bych jedla porad🙂, ale take NE zadne "diety", normalni zdrava strava 5x denne.

cetera
15. apr 2009

ja som bola pred dvomi tyzdnami na kontrole a mala som 55 kg na vysku 169. Vcera som sa vazila a mala som uz 57 kg. A to som ani poslednu dobu nejako moc nepapkala, nechutilo mi a ani na tieto sviatky toho vela neslo domna...takze zatial mam len tie 2 kilecka navyse no ked to takto pojde dalej tak neviem neviem....

terezka044
15. apr 2009

tak ja povodna vaha 60kg, teraz v 33tt 71kg... mam limit 75, tak snad neprezeniem 😖

bene
15. apr 2009

cafte baby je to fakt individualne, ja som 33tt a pribrala som 12kg, aj ked to jedno kilo hore dole raz je raz nie je. No ideal je vsade tych 12-15kg, ale je to uplne jedno hlavne nech je to zdrave a vyvinute ako ma byt. a taktiez kolko vase mami pribrali, myslim ze je tam predispozicia aj ked moja pribrala 22 😝 ale ja uz nestihnem dufam.
ufff kto by sa s tym vlacil 😀 aj 12 je uz vela pre mna 🙂

jirinkas
15. apr 2009

Ahojky, taky se přidám.... při otěhotnění jsem měla 66kg (170cm), pak jsem zhubla na 63, ted ve 29tt mám 11kg navíc. nejvíc jsem přibrala asi před měsícem - za 4týdny mi váha vyletěla o 6kg. Bohužel mám šílený chutě, tak jsem se začala drobet omezovat (sice pravidelná celkem pestrá strava, ale místo sladkýho ovoce a zelenina, fuj to mi to nechutná....). Sestřička před tím měsícem říkala, že je zvědavá na výsledky z diabetes, ty jsou ale prý ok. No a od tý doby mám nahoře "jen" 2kg..... Zítra jdu na KO, tak jsem zvědavá, co mi na to řeknou 😅

dianka3
15. apr 2009

uff takze co mam robit bojim sa o svoje babo stale vazim rovnako som ani neschudla a ani nepribrala 😔

bene
15. apr 2009

moja si 32 tt a to ti doktor nepovedal nic na ultrazvuku ci je babo v poriadku a vyvija sa ako ma?
ak ma vsetky hodnotz v norme a plodova voda je dostatocna tak sa nemas coho bat, a u porodnika si
bola? co ti on povedal? pytaj sa doktora ci to nie je malo a on ti musi povedat ze co a ako?
nemal by ti nic tajit ani dobre ani zle

jaja003
15. apr 2009

dianka, ako pozeram tvoj fotoalbum, brusko ti rastie 🙂.. si myslim, ze vsetko je v poriadku, ked citis pohyby, brusko je vacsie, doktor ti nic nepovedal... mozno ti ubudaju centimetre niekde inde, napr na nohach, rukach... 🙂

moko123
16. apr 2009

podla mna je to individualne už mam niekolko tehotenstiev za sebov a od 30 kg až po 14 pri poslednom takže pri každom inak teraz som v 20 t. a pribrala som iba 2,5 kg plus som 3 schudla takže spolu 5.5 kg ale neviem či sa tam rata aj to kolko schudneš a znovu naberieš,, schudla som prvy krát v tehu,,,,

a myslim si že vratenie sa do normalnej váhy je len na organizme každemu sa spaluje inak takže ja by som si hlavu dopredu stoho nerobila ked to do pol roka nepojde samo navrhujem delenu stravu ževraj je osvečena no umna nie v živote som nedietovala,, ale tak počula som že funguje,,, ja si myslim že v tehotenstve si ma maminka dopriat to načo ma chut a hotovo,,, vahu si netreba všimat,,,, len priberajte ved je to krásne,,,

kuchy
16. apr 2009

Některým vám závidím, já jsem si před těhu neustále hlídala sva pracně zhozená kila 😢 Celý rok držela dělenou stravu,ale ted v těhu to nejde a mám zpět všechno a půjde to výš. 27tt a 10 kg hore 😲 . Jen se uklidnuji tím,že já zhazovat umím a je to hlavně o pevné vůli 😉 😉 😉
Připadám si jak vzducholod a někteří závistivci z dřívějška mají hloupé poznámky typu: haha, na co jsi zhazovala, ted už to nezhodíš, my Ti to říkali,že to neuhlídáš a podobné. 😢
To mě mrzí nejvíc.
Pro mě je nejdůležitější správny vývoj a zdraví prcka...ne postava modelky.

tehula
16. apr 2009

Holky, ja sa chcem spytat, v ktorom tt vam zacalo take najrapidnejsie priberanie? Zacala som 32tt no zatial mam dojem, ze najviac som naberala okolo 20-27tt. Od 3trimestra ide vaha uz ozaj len pomalinky hore. Vsetky co mate skusenost ste ale pisali, ze na konci tehu je to masaker, lebo aj babo najviac pribera, aj opuchy a pod.....tak sa chcem nato psychicky pripravit, ze kedy to pride 😠

blka
16. apr 2009

Kuchy, tak takovým patří nabančit 😠 . Vůbec nic si z nich nedělej, ty jim pak vytřeš zrak, až zase shodíš 😉

reni7
16. apr 2009

tak já sem nejvíc nabrala běhěm 5.měsíce 3 kila nahoru,v 6 měsíci jen půl kila za měsíc a teď 2 kila za měsíc,no seem zvědavá naten 8-9 měsíc 😅 zatím mám celkově asi 9,5kila nahoru a sem ve 28tt,ale prý v 9 měsíci se moc nenabírá páč mimčo už neroste,tak uvidíme

helulicek
16. apr 2009

Kuchy, nechápu, jak ti toto může někdo říct??? Vždyť těhu je v podstatě o přibírání, jídlo je nutný jak pro tebe tak hlavně pro miminko.

Závidí ti hlavně tvou pevnou vůli!!!!! ale podle toho co píšeš, ty jim to určitě natřeš 😀
Já měla taky problém s kilama a cvičením to shazovala, když už jsem se dostala na pro mě uspokojivou váhu, tak hups a jsem těhu.....nejdřív jsem si s tím dělala hlavu, ale pak jsem se nato vykašlala a užívám si to. Přibírání mi nějak nevadí, vím, že se zbytečně nepřejídám a doufám, že porodem a potom tou honičkou okolo mimi půjde taky něco dolů...no ne? 😀
Ve 32tt mám asi 11 no možná po včerejšku (to jsem fakt baštila celej den, ale naštěstí je to jen občasnej úlet 😅) už skoro 12kg nahoře.

mandula
16. apr 2009

ahojte, pridam svoju novinku. Brusko mi uz konecne vykuklo, aj ked len uplne malicko, ale je tam 🙂 Ale ta vaha??? Ja stale chudnem, nie nejako rapidne, ale od zaciatku tehu som dala dole uz 6kg nohavice ochvilu stratim. Je to vobec normalne, ze stale nepriberam? Dokonca som opät za posledny tyzden dala 0,5kg dolu? A pri tom, za cele tehu som zatial vracala len 2x a v jedeni sa nejako velmi neobmedzujem. Je pravda, ze vecer uz velmi nejem, lebo mi nechuti, ale ze by som z toho tak schudla?

iinuska
16. apr 2009

Ahojte ja som do teraz pribrala 11 kg.

helulicek
16. apr 2009

No mandu, vím, že některý holky chudnou i v těhu ale to se mi zdá docela dost, ale nevím, pokud ti nato doktor nic neříká, tak je to asi v poho, no ne?
Tak nevím, jestli ti nezačnu závidět... 😕 Já jím taky tak naposled v 5 v 6, ale stejně váha mi pomalu roste 😉

kuchy
16. apr 2009

hedulicek. já jsem si svou váhu nažrala kdysi v dětství, od 6 třídy jsem byla boule bachratá, až ve 22 jsem se prostě rozhodla a do tří měsíců bylo 25kg dole, ale tohle hubnutí nic pro slabé povahy a kojící maminky, pěkně jsem si rozhodila metabolismus. ☹
Ted vím,co na mě platí,jen to po porodu pojmu rozumně vzhledem ke kojení,mimču a vůbec. Snad to půjde pomaleji a efektivně. 😉
Já bych se tak ráda vešla do těch 16kg,a le to asi nedám ☹
Ale manekýna ze mě stejně nikdy nebude, nejmín jsem vážila 68kg a to jsem neměla nahoře nic a dole mi boky 114cm stejně zůstaly, zadek visel na širokých kostech. Jsem prostě typ hruštička a ted v těhu typ věstonická venuše maxi 😀 😀 😀

mandula: Ty nebaštíš??? já první 3 měs. nepřibrala nic a pak hup....Ale břicho mám prý taky malé,spíš rozlité do boků. Tak nám tak nebude čnít.
....řekni budoucímu tatínkovi,at vás víc krmí,ten můj kdyby mohl,nacpal by do mě cokoli bych si řekla 😀 😀 😀

mandula
16. apr 2009

helulicek, idem k dr. v utorok, tak som zvedava, co mi povie, ked ma videla naposledy mala som dole len 3 kila, to bolo podla mna normalne. Uvidime, ci aj teraz sa jej to bude zdat normalne. Inak, mne to asi vsetko ide zo zadku do prs 😀 Ved ja uz som ako LOLO, mala som pred tym kosik D a teraz, nechci ani vediet, minimalne 2 cisla navrch. uz pomaly nic nezapnem. Zato, nohavice mi idu pomaly padnut. Nemusis mi zavidiet 😉 to ja zavidim vsetkym, ktore uz maju bruchooooo, aj ja by som uz velmi chcela. Chcela by som sa konecne prejst po meste a ukazat, ako mi to svedci 😝 moj priatel ma uz podozrieva, ci som si to nevymyslela 😀 Keby nemola fotka, ani neveri.

kvakulka
16. apr 2009

Holky, a to když takhle málo přibíráte, tak to asi jíte ještě míň než před těhotenstvím, ne? Já jsem ve 12tt, jím cca stejně jako dřív, jím, abych neměla hlad, protože pak je mi špatně- no a přibrala jsem 3,5kg- ale příjde mi to takové normální- hodně mi nabyla prsa, jsem jakoby víc provodněná, určitě to není samý tuk.
Na sladký nejsem, vlastně nemusím nic zvláštního, jím všechno, hodně ovoce, zeleniny, jogurty i celozrnné výrobky, maso- al eprostě přibírám. Nevadí mi to vůbec, jen se divím, jak moc asi musíte hladovět, když třeba v prvním trimestru nepřiberete a první kilo vám naskočí někdy v pátém měsíci...

helulicek
16. apr 2009

Kvakulko, já myslím během prvního trimestru přibrala 3-4 kg, jedla jsem normálně - což mám asi tak dodnes, nijak se nepřejídám, ale když mám hlad, tak se prostě najím. Poslední cca měsíc se mi váha držela na těch 10kg a teď to zas stoupá. Nehodlám to nijak řešit, prostě to k tomu patří a mám čistý svědomí, že se zbytečně nepřejídám....ikdyž přiznám, poslední dobou mě chytne mrška všežravost a to se mi musím trocha začít asi krotit. Možná proto mi ta váha stoupla 😕

Ty jo, kuchy, 25 kg dole, neblázni, to není zdravý! nedivím se, že to metabolismus úplně nezvládl. Příště buď fakt rozmnější. Já taky nejsem a nikdy jsem nebyla modelka 🙂 Při 170cm váha po shození kil 68-70kg, to jsem si nějakou dobu držela. No a teď taky nanovo.
Ale jak už jsem psala, mám čistý svědomí a pak se uvidí, co mi zůstane a co budu muset zas pracně shodit.

Teda mandu, to musí mít tvůj radost, že ti to jde do prsou. Já mám teď asi o číslo víc - D - a doufám, že mi to víc neposkočí. Manža by to ovšem určitě uvítal 😀 Popravdě, mě to bříško nebylo taky moc vidět, byla jsem spíš jakoby nalitá a bříško nic moc. Teď mi to ale dost poskočilo...

wacinka
16. apr 2009

tak já jsem momentálně ve 20tt a výchozí váchu jsem měla 64kg až do 14tt jsem hubla bylo mi zle a slezla jsem s váhou na 59kg teď mám 64.4kg. tak jsem docela zvědavá jak to půjde teď, zda pozvolna nebo rychlostí blesku 😉

mandula
16. apr 2009

kuchy, jasne ze bastim 🙂 Najviac ovocie, to by som mohla na tony. Velmi mi chuti acidko, bagety a zuvacky, pani, jak mne chutia zuvacky - sladke 🙂 A inak prave teraz sa napchavam gumovymi macikmi 😀
buduci tatinko nas krmi, neboj, ten by do mna tiez najradsej dostal vsetko, len mne akosi nechuti varene jedlo, keby som to nemusela, tak to vobec nejem. Mozno inak aj prave preto som schudla, pretoze jem same hluposti a dokopy nic moc.

helulicek, tak to mas teda pravdu, ten moj sa velmi tesi, ze mi ide vsetko do prs 😲 Je nimi az posadnuty 😀
Ale stale sa ma pyta, kde mam brucho, ze on uz chce vidiet svojho syna. On totiz velmi veri, ze to bude syn. Aj by som to inak chcela, ale je mi to jedno, len nech je vsetko v poriadku a nech zdrave, nie ako ja. Mne cely zivot nieco je a modlim sa aby to malicke bolo v tomto po tatinkovi, on je zdravy ako repa. Len vela fajci, ale to uz nezmenim.

No ale si zase nemyslite, ze je zo mna modelka 🙂 Pri vyske 175cm mam 70kg, takze ziadna slava, este je odkial zhadzovat 🙂 len nechcem zrovna v tehu, to radsej potom. Inak Kuchy, to viem, co to je zhodit tak vela. Ja som v 20 zacala tiez cvicit a zhodila som asi 15kg za 3 mesiace, tiez to bol brutal. Moje telo bolo uplne hotove, ale chude 😀 Teraz uz take extremy nerobim, mam uz 30 a nemienim sa cely zivot stravovat tak, ze si nemozem nic dovolit!!! Prestalo ma to bavit. Som aka som, komu sa nepaci, nech sa nediva 😀

mandula
16. apr 2009

wacinka, tak to je asi tak ako ja. Nebyvalo mi sice zle ale schudla som. Tak uvidim, napisem Ti v 20tt, mozno budem pisat: pomooooc, velmi som pribrala 😀
Inak vychadza Ti termin naozaj okolo 10. septembra? jeej, to je na moje narodeniny. Ja som sa narodila 11. septembra. A vybrala si si nadherne meno, ked som si ho precitala, az mi slzy vysli. je to naozaj krasne meno.

kuchy
16. apr 2009

mandu: já mám 177 a ted už 85 kg, je mě kus 😀 Ale nervovat se nehodlám, prýje to kluk a ve 21TT byl 4OOg těžkej,tak co🙂)) Roste rychle. A mě maso chutná od začátku moooc. Až ted si sem tam něco smlsnu sladkého ,ale ne zas moc. 😀 😀 😀

kuchy
16. apr 2009

A komu se nelíbím, at mi políbí. Maža je superkocour ,at žere,jak žere vypadá super a vybral si mě. On ty jak říká: oblečené žebříky alias oblečená vykoštěná kuřata nemá rád 😀 😀 😀 Tak snad mu to vydrží. Chci se líbit hlavně jemu a trochu i sama sobě...prý vypadám krásně maminkovsky,tak mě povzbuzuje 😀

kuchy
16. apr 2009

...je maža mělo být manža 🙂

mandula
16. apr 2009

kuchy, tak to bud len spokojna, naozaj sa Ti neoplati nervovat. Vies ono je to podla mna aj o tom, ze ty to mas v genoch, rychlo nabrat, ale zase dokazes aj rychlo schudnut, tak ako si pisala, takze uzivaj si tehu, nech mas silneho chlapceka a potom po porode to das dole jedna radost. To je nahodou krasne ze tak rastie, uvidis, aka budes potom stastna, ked zistis, ze mas silneho a zrdaveho chlapceka!!! 😀
Ja sladke tiez nejako extra nemusim, len sem tam / hlavne zmrzlinu a zuvacky 🙂 /, ale mäso - to mi velmi nejde. Este na grile, tak to ano, to by som mohla jest stale, ale na stave, to mi pride hned zle. Ja mozem ovocie, bagety, Mc Donald 😀 Snad to bude chlapec. kedy si to vedela?

helulicek
16. apr 2009

tak já mám při 171cm teďi 81kg, ale připadne mi, že to mám spíš v tom bříšku. Jinak zadek, stehna a boky mi moc nepřibraly, ale taky tam něco je, když jsem si onehdá zkoušela kalhoty, co jsem měla před těhu, tak jsem je sice oblíkla, ale bylo to fest 😅 ....sladký jsem nemusela, ale poslední dobou mám hroznou chuť na zmrzku a ledňáčky,sem tam na čokoládku 😀 Jinak masičko mňam, mňam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre