Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

kvakulka
24. apr 2009

Jsem ve 13tt a teprve teď mi začalo být vidět bříško- možná, že už i přes den- ale kdo neví, že jsem těhotná, tak by spíš řekl, že jsem břichatá nebo nafouklá.
Zatím jsem přibrala asi 2 kg, je to hlavně v prsou (o dvě velikosti), jinde na těle netlousnu (nebo se nějak zavodňuju)- jím pořád tak akorát, rozhodně ne víc, než mám výdej, naštěstí mi chutnají zeleninový saláty, který jsem dříve opravdu moc nemusela

kuchy
24. apr 2009

andreasek: snazim se 😉 ,vsude se snazim chodit pesky,ale mám omezené vycházky, po krátké chůzi mám hned tvrdnutí a bolesti břicha, dost se o mimi bojíme , měla jsem náročné zaměstnání před těhu a odrovnala jsem si snad celé tělo, to ted vypovídá. Křečáky už se těší pod kudlu pár let. Doktor řekl po těhu, má recht, je to ted horší, nohy jako konve 🙂
Budu doufat,že se to nabírání už zbrzdí . Cvičím na balonu ,kvůli zádům 😀 Alespon něco.

marielik78
24. apr 2009

Ahojky, ja som pribrala prve tri mesiace iba 1 kg, ale teraz za mesiac skoro 3 kg, najma za posledne tri dni cele kilo... Tak neviem, ci je to okay, spytam sa doktorky... Lebo takymto tempom budem ako slon o chvilu, ved uz teraz mam brusko, ako keby som nemala rodit v oktobri, ale aspon o 6 tyzdnov skor :D

mar26
24. apr 2009

kuchy taky jsem na riziku a necvičím a moc pohybu nemám,ale zatím mám nahoře 6,5 kila, začívala jsem na 56 při výšce 166...jsem prcek. A to bych řekla,že fakt jím hodně a hodně sladkého,ale jakž takž se to drží..
On to má každý jiný, někdo i kdyby se kdo ví jak hýbal tak nabere hodně a někdo se může celé dny válet a nabere jak nic.
Však ono to pak lítáním kolem prcka půjde dolů...teď je asi nejdůležitější spokojená maminka a nějaké to kilo navíc už je vedlejší.

juvimail
24. apr 2009

Ahojte, ja mam skor opacny problem a obavu ako vacsina z vas...cakam dvojcata, som v 12tt a nepribrala som este ani kilo...ono je to fajn, len sa bojim, ze nieco nie je ok ☹ male vyzerali byt podla UTZ v poriadku, no ved uvidime buduci tyzden na hlbkovom ultrazvuku, dokonca sme dobehli aj rastovy deficit co sme mali vo 8tt. Cim to moze byt?

misakulicka
24. apr 2009

já teď navíc pohyb nemám veškerý žádný-zatím má nízko nasedající placentu-takže se musím hodně šetřit...takže bych mohla jen jíst a přibývat na váze....tak kde to vázne ty moje váho? 😒

marielik78
24. apr 2009

Javimail, mozno ti byvalo zle, nebyvalo? Aj tym ide vaha dole a potom nepriberas, resp. iba dohanas, co musis... A neboj, ja som tiez ledva to kilecko pribrala po 12 tt 🙂 Aj to preto, ze som vela jedla :D

evena
24. apr 2009

Ahoj. Tak mě bylo první 3 měs. neskutečně špatně, jenže mám blbý zvyk, když je mi špatně, tak to přejídám, protože když jím, tak je mi líp, takže sem se cpala ikdyž jsem neměla hlad, chuť .. tak sem nabrala asi do 14 tt 4 kg. Teď už sem v 19 tt a mám navrchu 5 kg. Stravuju se kdy chci, klidně i večer, ale to něco lehkého, nijak se neomezuju, pohyb mám taky.

flavi
24. apr 2009

tak ja koncim 19tt a pribrala som asi 0,5 kg, napriek tomu, ze sa neobmedzujem. je pravda, ze sa vravi, ze ak si superstihla, mas pribrat viac a ak mas nejake to kilko navyse, tak staci pribrat menej, ale myslim, ze na najblizsej poradni sa uz dr spytam, ci staci, ked rastie pupok a vaha sa (zatial mi to teda nevadi :-P) nehybe....

mate tu niekto taku skusenost?

marielik78
24. apr 2009

Hmm, ja neviem, priberat by sa malo, niekto rychlo, niekto pomaly. Niekto priberie 10 kg, niekto aj 30 kg. Ja som mala pred tehu 47 kg, teraz mam 51... Asi to tak nejako ma byt, ze mam pribrat statocne vela 🙂

andrea12737
24. apr 2009

ahojte,no ja som v 12tt a pribrala som 2kg...ja osobne ratam ze do konca to dotiahnem na nejakych do 2Okg navyse, tak ako pri prvom tehu...uvidime.drzte sa 🙂

marielik78
24. apr 2009

Ano, drzte sa a priberajte menej ci viac, hlavne nech je to okay a nech rastu anjlikovia v bruskach 🙂 Papa

blondinka42
25. apr 2009

Ja som v tretom mesiaci,ale zatial som nepribrala nic,myslite ze je to ok?

marinka
25. apr 2009

blondinko, já jsem 10 tt a taky jsem zatím nepřibrala nic, určitě je to o.k 😉

lea132
25. apr 2009

tak ja som doteraz pribrala len 2 kila, aj to ked som oblecena 😝

mausy21
25. apr 2009

lea to nemysliš vážne? 2 kg?ja doteraz 20kg

nika
25. apr 2009

já do teď tj. 16 týden dle zdejších výpočtů shodila 7 kg, a to mi zle nebylo jen jsem začala více jíst, před tím jsem to flákala. ale teď mi nedovolí mimi být hladová, jím malé porce, a 5x denně. uvidíme co bude dál. 😉

perla200
25. apr 2009

no dievčatá myslím že na mna nemáte🙂 ja som 27tt a pribrala som už 23 kg....a obával sa čo bude dalej??????

babullka1
25. apr 2009

Perla a doktor co nato?mne nadava ze som pribrala 13kg 😝

katka1981
25. apr 2009

perla200, ale pokial sa ti Simonka narodi v termine, tak bude mat najkrajsi datum narodenia (moj), tak tie kilecka zato stoja.

gabulka26
25. apr 2009

ahojte tehulky.tak ja som zacinala pri vyske 172cm-52kg a teraz sme v 22tt a mame uz 60,4kg... 😀 pekne priberame a v pondelok ideme na morfologicky ultrazvuk a nevieme sa dockat.

perla200
25. apr 2009

katka dakujem ti.....no v tom teple neviem....ale viem, že sa narodí velká.....
babullka -dr. nič mi nepovedala...ale ja sa cítim zle...teda veľká.....ale inak všetko mame ok, bála som sa, že budeme mať zlé glukozové testy,ale tie boli v poriadku, inak mam bezproblémové tehulkovanie....

nika
25. apr 2009

¨perla to je nejdůležitější, že je to bez problémů 🙂

lea132
25. apr 2009

mausy: no vazne, ked som pribrala prve kilo, tak sa doktor tesil ako maly chlapec, ze konecne 😉 Ale mimco je v poriadku nastastie, sice neviem, kde tam vo mne rastie, komu som nepovedala, ze som tehotna, tak to ani na mne neuvidi...Ale uz sa pomaly zacnem rozbiehat si myslim 😝

babullka1
25. apr 2009

perla to mne moj doktor dohovaral ze tolko co mam teraz na vahe pribrane by som mala mat v 40tt a nie v 30tt 😠

marcelapetrikova
25. apr 2009

tak holky já mám +8 zatám ale znám jednu a ta je v 40 tt a má +1.5 kg 😀

kajra
26. apr 2009

Ahojte, tak já přibrala doteď 6 kg. Zdá se mi to dost. Přitom břicho velké zatím nemám. Otoky taky žádné, tak to nechápu.... 😒

poletucha
26. apr 2009

ahojky, ja mam plus 7kg ale posledny tejdny to fakt nejak naskakuje nahoru...docela se bojim kam az 😀

katka1981
26. apr 2009

Ja aktualne 8,8 kg.

katka1981
26. apr 2009

blondinka42, je to v poriadku, ja som zacala az asi v 18.t.prve 2 kila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre