Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

bejbypd
9. máj 2009

no moze byt moja mamina po porode mojho prveho brata cize jej prveho dietata vazila 52kg...a po mne to som bola tretie dieta 57kg...takze asi naozaj dedicne 😀

katka1981
9. máj 2009

bejbypd, Ty provokaterka jedna 😀

moko123
9. máj 2009

kočky ja si myslim že priberanie je individualne a vobec sa to nevztahuje na vahu babetka ja som priprala prvy krat 30kg a mala mala 2750g takže je to fakt na každej jednej a tiež si myslim že už vekom sa tak lahko nezhodi nakolko organizmus už tak rychlo nespaluje ale to je iba moj dohad , a myslim si že teraz po pôrode tak rychlo asi neschudem,,, ale nevadi ja si možem par kil dovolit a bude končit leto tak mam na to rok heheh

bejbypd
9. máj 2009

😀 ale nie baby urcite je to individualne ja samozrejme nechcem provokovat aj so mnou na izbe lezala babenka pribrala 25kg mala brusisko ako na trojicky a jej dcerka vazila 2 700g a mala 47cm..

duch
13. máj 2009

Ahojte,tak abych vás uklidnila,já mám nahoře už 15kg a to si nemyslím že bych se nějak přejídala...samozřejmě,že taky nějaká ta sladkost je...co týden to kilo nahoru ať jím nebo se hodně omezím,vždy je to stejné...

k.ate
13. máj 2009

Tak to já se teď začínám blížit svojí původní váze, ale je fakt, že ta byla docela velká... 😀

sacvi
13. máj 2009

holky já mám teď +6kg 🙂

wacinka
13. máj 2009

já mám +3kg 😉

pajinka23
13. máj 2009

bay ja som do teras pribrala 27kg a este ktomu sa mojmu drobcekovi vobec nece ist von 😀 😀 😀 😀 s ZBLAZNIM AK PO PORODE NEZHODIM ASPON ZO STEHIEN,,,LEBO NEBUDEM MAT ANI CO OBLIECT 😲 😲 😲 😖

katka1981
13. máj 2009

Dnes plus 10,8 kg.

babullka1
13. máj 2009

ja mam teraz +15kg 😠 a to sa mi uz zda dost nato ze este necelych 8tt pred sebou 😝

tehula
13. máj 2009

ahojte, ja dnes 62.5kg, plus 10.5kg. Ale strasne sladkosti tlacim ako chora....nastastie zatial stiham spalovat 😖

reni7
13. máj 2009

ahoj ,tak já sem 32+3 a mám asi 11kilo nahoře 😅 ale mám to jen v břichu,trochu cítím stehna a zadek,ale žádná hrůza,myslela sem že to bude horší 🙂
no ale ještě mám nějakej ten pátek před sebou že?jím normálně,žádný přežírání ani chutě

veruska84
14. máj 2009

Ahojte, jsem 25tt a mám 3-4 kg nahoře, takže je moje váha nyní 92 kg, ale buben mám jak blázen, tak fakt nevím...

mar26
14. máj 2009

Ahoj, ona ta váha je hodně zavádějící...opravdu záleží kdo kolik váží před těhu a tak. A taky když dvě těhulky naberou třeba 10kg,tak jedna to má jen v břiše a pořád vypadá štíhle,jiné se to vrazí všude a vypadá silněji.
A věřím, že to prostě pak musí jít zase dolů, když teď to šlo tak pěkně nahoru.
Já pak omezím ten šílený denní přísun sladkého...teď je to minimálně, dortík, čokoláda a sušenka nbo zmrzlina.
Jinak mám nahoře 8kilo (64kg),ale dva měsíce ještě před sebou...tak jsem zvědavá,zatím je to kolem těch 2 kilo za měsíc a to fakt jím mnohem víc jak předtím 🙂 ...asi malá dobře spaluje 😅

pilotka2
14. máj 2009

mar26,nechci sklamat tvoje nadšení, ale sladké neomezíš, spíš naopak. ja přibrala počas těhu 10,5kg, dva týdny po porodu(císař) jsem měla -12,5kg. nikdy jsem nebyla na sladké, ale chuť začala asi v 7 měsíci a pokračuje dodnes. nejraději sndám sladké a po obědě musím mít zese nějaký zákusek. ja zase doufám, že to skončí až přestanu kojit. a nejvíc jsem přibrala za posledné dva měsíce těhu asi 5kg. držím všem palečky, ať se těch kil zbavíte tak rychle jako já.

ozi
14. máj 2009

Ahojky, ja mám tiež 8 kilo navyše, ale musím obmedzovať sladké, lebo by bolo navyše aj 20, poznám sa 😝 .

mar26
14. máj 2009

pilotka, tak alespoň doufám,že ho omezím trošku. Já zase jiné chutě než před těhu nemám, sladké jsem měla ráda vždycky. No a místo 3 porcí sladkého denně si dám třeba jen jednu nebo dvě...prostě pak to bude o vůli a tu mám,teď si to v těhu prostě užívám 🙂 . A kdybych ještě přibrala 5 kilo, tak budu na 13 a to je myslím ok.

borocka
14. máj 2009

ja som oproti povodnej vahe pribrala 7 kg, a to som uz v 40tom tt. pravda vsak je, ze na zaciatku som vyvratila aj to, co som vobec nezjedla a schudla som dobrych 8 kil. Inak sa neobmedzujem, zjem co mi chuti a kolko vladzem...az sa niekedy nemozem pohnut. Ale narastlo mi len brusko a prsia,obcas mi pridu take tazke, ze sa nevladzem ani narovnat. no co, uz snad len posledne 4 dni a gro z toho zmizne.

jaja003
14. máj 2009

ja som uz pribrala 13kg, posledne tri tyzdne kilo za tyzden, dufam, ze to takymto tempom nebude az do konca, lebo by som skoncila s plus 20timi 🙄 ... dufam ze aspon nebudem prenasat a mala sa narodi do terminu 🙂

prasiatko30
14. máj 2009

baby ale raz boze pravda ze pri tom druhom to ide nejako lahsie hore - mne sa zda ze sa na jedlo len kuknem a uz priberam 🙄 a brusisko mam ako ked som prvu uz mala porodit a to mi chybaju este dobre dva mesiace a uz sa nevladzem ani zohnut - mna asi urve. na vahe je to nejakych 7kg ale este furt chyba dobrych 9tyzdnov proste sa mam na co tesit. 😠

hanipe
15. máj 2009

jaja , ty mas ternim presne jak ja pred 8 rokmi a narodila sa presne na termin ja som vtedy pribrala z 50kg na 80 kg. toje vaha 😲 a poviem ti dala som to dole do pol roka 54kg . teraz som pribrala uz 20 a nerobim z toho vedu lebo viem ze to pojde dole 😵 tak drzim palceky baby

jaja003
15. máj 2009

hanipe, tak to si ma straaaaaasne potesila 😅 ... hoci ja som mala omnoho vyssiu zacinaciu vahu, az 69... teraz mam uz 82 😖 ... ale ja verim ze do Vianoc urcite bude menej ako tych 69, mala mi urcite vymysli daky kondicny plan na chudnutie 😀

milka1503
15. máj 2009

ahojte ja som v 32 tt a pribrala som zatial 13 kil. urcite pojdu este hore. niekto mi hovori ze v poho, iny zase ze dost. neprejedam sa, skor manzel na mna krici ze nic nejem. ked si to zhrniem tak ma pravdu. nieje to o tom ako sa kto napchava. moja sestra papkala a to dost a pribrala len 7 kil. nerozumiem preco, len tolko. majte sa.Milka

perchticka
15. máj 2009

Já jsem začínala na své normální váze 61kg a teď máme 71 a to všechno hlavně bříško a prsa. 😅
Myslím, že důležité je hlavně to, jak se člověk cítí. Kila jsou hlavně čísla... 😕
Spokojená mamina = spokojený mrňousek... 😉

bastika
15. máj 2009

no ja a uz radsej mesiac nevazim, len mi dnes doc.Rusnak povedal, ze ala ma 2 kila, mna sa chvala bohu nespytal 😝

majula28
15. máj 2009

baby, ja som prvé tehu začínala s 58 kg (čo je pred ôsmimi rokmi)a pribralasom vyše dvadsať kíl, po pôrode mi zostalo ešte desať až doteraz. Toto tehu som začínala so 68 kg a zatiaľ som pribrala len desať, ale určite 😀 to všetko zhodím až na tých 58kg, dúfam 😀 😀 😀

poradvpohode
16. máj 2009

Na začátku těhotenství jsem se obávala kolik asi přiberu!!! Víc než polovinu těhu jsem proležela a nakonec to bylo + 10 kg. Hlavně jsem jedla vše a snažila se nepřecpávat, i když někdy to fakt nešlo.
U každýho je to jiný, tak se neobávejte přibraných kil a užívejte si svá těhotenství 🙂

fodorka33
17. máj 2009

ja som mala vahu pred tehu 59 na konci tehu som mala 82!!takze hrozne volaco a teraz necele 3mesiace po porode ma 66kg takze dufam ze druheheo tehu to zhodim ale zat kazdy vecer poctivo cvicim...

erikasedliakova
18. máj 2009

čaute baby, aj mňa trápila otázka priberania, som v 17. týždni a pribrala som 1 kg. Dúfam, že nepriberiem náhle za krátky čas. Mám pocit že prežúvam neustále, ale nie nezdravé veci, väčšinou ovocie, zeleninu, kukuričné lupienky atď.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre