Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

alexandrah
25. aug 2009

marinka - mnam, tie gratiniovane brambory, napis pls. recept - ako ich robis, ja si ich davam v restike, ale este som ich nerobila, nemoze to byt tazkeee. a tie zapecene, co v tom vsetko je?? dik moc 😀 😎 🙂

zuzka11
25. aug 2009

Mari ahooooj! Ja si to taky myslela, ze trosku plasi 😉

U me - bily jogurt s bananem a jahodama - ano, uz zase...... 😀
- ledovy salat s krevetama a cherry rajcatama, balsamiko + gumove medvidky
- svestky a kousek cokolady

veca se uvidi, dneska mam zobaci a mlsnou 😀

Jinak Mari ten syr a orisky - mas uplne moje chute 😉

alexandrah
25. aug 2009

no ked pisete - ja som mala dneska jablka - asi 2??, potom polievku kuraciu, a kusok pizze (asi 3 trojuholniky male). vecera este daleko, neviem, co si urobim ... 😒
zuzka - aj ten salat vyzera fantasticky, robite mi chute baby!!! 😉

marinka
25. aug 2009

alex, ty gratinované jsou úplně jednoduché, tady jsem kdysi dala recept na MMB: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=7849&user...

A co je v těch zapečených jak to tak zkoumám 😀 : brambory, kuřecí masíčko, trocha uzeného masa, cibule, hříbky a určitě vajíčko..A posypané pórkem a kolečky papriky. Má to hrozně dobře okořeněné, fakt mňamka, takové bych sama nezvládla 😉

marinka
25. aug 2009

Zuzi, taky mi děláš chutě, ten salát bych si dala, mám moc ráda krevety 😵 Ořechy jsou moje vášeň a se sýrem je to boží kombinace 😵

zuzka11
25. aug 2009

Mari i orisky jsem v tom salatu mela 😉 😀 jen jsem je zapomnela napsat....a dopolko diky kontrole jsem byla ve meste a zastavila jsem se na uzasne Frapuccino 😉 Musela jsem oslavit gyroskovu "vahu" 😉

Brambory jsou super tip, uz jsem je dlooooouho nedelala.

alexandrah
25. aug 2009

diky moc mari - hned si to otvorim a zapisem!!!! skusim urobit, zemiaky som dlhsie nemala!!! ozaj, je to aj niecim poliate, smotana, alebo posypane syrom?? ci len take, ja tiez milujem rozne kombinacie korenia, s tym je kazde jedlo ovela lepsie, fantazie sa medze nekladu!! diky!!!

marinka
25. aug 2009

zuzi, a kolik gyrosek má?

alex, myslím, že to je smetana s vajíčkem, sýr tam není, ale taky by tam byl fajn 😵

zuzka11
25. aug 2009

Mari jsem dneska 36+2 - Kun tyden pridava a merila ho "by oko" a ma vic nez 2600g, takze uz pry pohoda i kdyz by ted prisel 😉 A ja mam porad stejne....takze jsem rada, ze on si pribira.......

alexandrah
25. aug 2009

mnam mnam, asi zajtra alebo pozajtra urobim, uz som aj vytlacila tie gratinovane, na tom obrazku vyzeraju super!!!! nechcem moc varit v tomto horku, a to ma este zehlenie caka, tak sa snazim robit ked musim iba jednu vec taku co otepluje, dneska som vysavala fcely byt a umyvala dlazku, a utierala prach, tak zehlenie asi zajtra, a varenie - take riadne - pozajtra??? uvidim ...

marinka
25. aug 2009

Zuzi, tak to je paráda, to má krásnou váhu, to bude mít ve finiši kolem těch tří kileček a to je ideál na porod 😵 No ale jak ty to děláš, že tak dlouho žádný přírustek na váze, to nechápu 😀

alex, na těch bramborech je super, že je hodíš do té zapékací misky, zaliješ smetanou a šoupneš do trouby a už se to dělá samo, takže to není žádné pracné vaření a je to v těch vedrech lepší, než když stojíš u něčeho, co musíš míchat 😉

zuzka11
25. aug 2009

Mari ja jsem z toho taky paf, nejdriv jsem myslela, ze se to zastavilo na chvili, ale uz se to drzi od toho cca 24tt a ted mam teda za poslednich 14dni vic o 200g, ale to je podle me takovy prd, ze se to snad ani nepocita....to je jeden zachudek 😉 Jsem rada, ze Gyrosatko roste a je OK.....

Miluju zapecene testoviny, brambory, vsechno to je strasna namka.......

Marci, Leus - holky, kde vas mame? jak se mate?

marinka
25. aug 2009

Tak jsem ještě upekla jablíčkový koláč na snídani, jsem zvědavá, jaký bude 😵 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=17366

Zuzi, jsi fakt unikát, to jsem ještě neslyšela, že by někdo od 24 tt už nic nepřibral 😅

zuzka11
25. aug 2009

Mari vypada luxusne! Hned jak bude po stehovani, zveme nase - pristi vikend na brunch, tak ho taky upecu....napis, jak chutna, OK? 😉

marinka
25. aug 2009

Zuzi, tak je boží!! Můžu doporučit, už tu s Aničkou ochutnáváme a fakt mňamka 😵

marcela22
25. aug 2009

Ahojte ja že len nakuknem a ono tu samé papání 😕 Teraz by som si najradšej dala dokopy zemiaky so šalátom, polievkou a frapučínom a ešte to zajedla špagetami čo som zrovna videla v telke 😀 Jemine tak strašne mi z Vás vyhladlo že večer už sem asi ani chodiť nebudem 😀

Zuzi, gratulujem ku krásnej váhe malého a aj Tvojej 😉 Ja som teraz na +7kg uvidíme dokedy, za prvé mám posledné dni žravku a za druhé ešte uuurčite priberiem aj keby som nejedla...čo teda určite jesť budem 😀
A Vy už sa vo štvrtok sťahujete, že? My ideme k architektovi, konečne nám spravia stavebné plány. Moooc sa teším!

Ja som dnes mala taký divný jedálniček, fakt som to moc neustrážila, ale ani sa nedalo, hrozne mi chutili "blbostičky" 😅
raňajky: krajec chleba s maslom a slivkovým džemom, káva s mliekom
desiata: nič
obed: fazuľová omáčka s polkrajčekom chleba, 3 palacinky s vanilkovou smotanou
olovrant: pol perníka po malej
večera: pár zemiakových tyčiniek, kopec hrozna
Dnes som naozaj nemala žiadnu zeleninu, nejako nebola chuť, ale zajtra to určite dobehnem 😵

No a teraz ešte idem pozrieť tie recepty a idem spať🙂 Sladké sny všetkým!

marcela22
25. aug 2009

A Marinko ten koláč robieva moja mama a musím potvrdiť že je naozaj úžasný! 😉

alexandrah
25. aug 2009

mari - aj ja lubim vsetko zapekane, mas pravdu, to len vsetko mozne pomiesas, a das zapekat, a je to uzasne!!! vecer som este mala 2 slivkove gule, 2 male uhorky so solou, a pukance!!!

allinka79
26. aug 2009

baby ako vas tak citam, tak sa citim ako traktorik... mame uz +6 kg a to nemam pocit, zeby som vela jedla...

marcela22
28. aug 2009

Ahojte babule, kde ste všetky? Užívate si posledné dni prázdnin a možno aj tepla? My sme odo dnes do pondelka sami bez svokrovcov, takže supeeeeer 😀
Inak nejako prestávam chápať z mojej váhy, ale asi sa mi začína zadržiavať voda ☹ Behom dvoch dní mi totiž nabehlo skoro pol kila a to som jedla väčšinou len ovocie a zeleninu lebo mi nechutilo papať...takže teraz som "zasa" na +7,5kg. Po víkende to bude asi "nárez" - ideme na oslavu k mojim rodičom a tak sa vždy na mňa niečo "nalepí"... 😅

marinka
28. aug 2009

Ahojte!
Kde máme Zuzku?? Snad ještě nerodí 😉

Marcel, jestli nejíš moc,tak to bude určitě voda 😉 S tím si nedělej hlavu.. Oslavu si užijte, taky bych oslavovala, ale není co 😀 Teda mohla bych slavit začátek třetího trimestru 😀

Jinak já poslední dny taky nemám skoro vůbec hlad a chuť, to bude asi tím vedrem. Dneska je fakt pořádný pařák, dopoledne jsme si zajeli osvěžit se ke splavu, to bylo moc příjemné, projít se ve studené vodičce 😵

marcela22
28. aug 2009

Marinko, ahojky🙂 Zuzka sa sťahuje, tuším odo dnes sú znova naspäť v Čechách 😉
A dúfam, že to bude fakt iba voda, asi by ma moc netešilo keby to teraz začalo tak údesne naskakovať keď doteraz som pomaly stresovala že nepriberám 😅

alexandrah
28. aug 2009

mari, mas stastie, ze si sla von, ja trcim doma, v tejto horucave, uz ma chytaju depresie, dufam, ze zajtra sa ma ochladit???!!! ja mam furt 52 kg.

marinka
28. aug 2009

Marcel, vlastně jo, to jsem zapomněla s tou Zuzou 😉 Tak snad se brzo ozve, že je v pořádku, ale určitě jo 😉
A neotékají ti nožky nebo prsty?

Ahoj Alex, zítra by se mělo ochladit, snad jo!! 🙂 Letos se fakt těším na podzim 😉

marcela22
28. aug 2009

Alex, ty si teda držíš mušiu váhu? 😀 Ja som sa tak strašne dlho držala na +4,5kg, aj niekoľko týždňov, už si to presne nepamätám. Ale od nejakého 27-28 som pribrala po tých terajších 7,5kg...takže to začalo naskakovať dooosť rýchlo 😝 Ale uvidíme koľko budem vážiť zasa zajtra, vzhľadom na to že si chcem večer dať s manželom deci vínka anejaký ten syr atď tak to asi menej nebude 😀

Marinka, musím si ísť odmerať nohy a skúsiť prstene, inak opuchy nevidím, nie su nejaké veľké...ale mávam rozdiel pri meraní na nohách tak 1cm večer oproti ránu...som zvedavá čo namerám🙂

No a na ochladenie sa tiež strašne teším, ešte k tomu bývam na dedine a dnes nejako mali všetci okolo pocit že je najvhodnejší deň na spalovanie trávy a podobných odpadov, takže sme boli zamorený dymom celé poobedie...a v tom dusne mi z toho bolo dosť "blivno" 🙄 ráno ideme k našim, tak sa tešíííím🙂 Budem zasa s krsniatkom, má 3 mesiace a pri ňom si vždy uvedomím aké je to krásne držať to malinké stvorenie na rukách a starať sa oň...a keď ma stále budí tak si to zasa rozmyslím.... 😀 😀 😀 😀 😀

alexandrah
28. aug 2009

ahojte, je noc, a stale horko!!! ja to asi neprezijem!!!
marcel - to je peklo, ti susedia si asi pomylili pocasie, preco nepockali na trochu chladnejsie?? ci si povedali, ze ked uz ako v pekle, tak nech poriadne??
no ja priberam tak postupne, minule kilo za 5 tyzdnov, teraz kilo za 2 tyzdne, ja najpr priberiem aj kilo za 3 dni, ale potom ho drzim aj 3-4 tyzdne ... take cudne to je ...ale to je jedno, hlavne ze maly vazi presne podla "harmonogramu" 😀

marcela22
30. aug 2009

Alexandra, tak s anám konečne ochladilo, čo? 🙂 Žiadna sláva (teda aspoň u nás) ale už sa dá úúúžasne dýchať. A dnes ani nikto nič nepáli, takže paráda 😀 Tu je to celé také popletené, vieš, dedina na záhorí.... 😅
Mimochodom ulica na ktorej bývam sa volá Peklo 😀 😀 😀 😀 😀
Tak to polkilo nakoniec včera zasa nebolo, tak som skočila späť na +7kg ale uvidíme zajtra. Dnes ráno som s anevážila, boli sme u našich a nemala som tam svoju digiváhu. Ale doma som na ňu skočila oblečená a najedená a ukázala 1,5kg naviac tak dúfam, že som mala len ťažké oblečenie 😀 😀 😀 😀 😀
Ale oslava bola super, zasa to strašne ubehlo...

Kočky a prečo už nepíšete jedálničky??? Mňa to tak bavilo čítať, je to super porovnať si čo ktorej chutí - všetky sme v podstate "rovnako" tehotné ale každá to máme inak...ak sa Vám bude chcieť určite napíšte 😉

A Marinka, nenamerala som posledné dni žiadny rozdiel na nohách, takže asi neopúcham...aspoň nie na nohách.

marinka
30. aug 2009

Marcel, to je fajn, že jste si užili oslavu, my jsme měli o víkendu čtyři návštěvy, takže bylo taky živo 😀
Tak já napíšu jídelníček, o víkendu je toho hodně, tak se nelekněte 😀

sobota
snídaně: čokoládový šáteček
svačina: byla tu návštěva, takže pár sýrových tyčinek a sušenek 😀
oběd: halušky ze zelím (měla jsem tu ještě půlku zelíčka a manža si přál zase halušky 😀 )
svačina: byli jsme na návštěvě takže opět zobkání (oplatek, asi tři Opavia piškoty a banánový koktejl s oříškama a medem - mňam!!)
večeře: kuřátko s rýží, rajčátko

neděle
snídaně: Pribináček
svačina: výjimečně nic, vstávalo se pozdě
oběd: u mamky - slepičí polévka s nudlema, kuřecí řízeček v jogurtu s bramborem a kompotem, zmrzlina
svačina: honila mě mlsná, tak tyčinka Baunty, po malé půl rohlíku s Lučinou
večeře: bude polévečka od oběda, co mi dala mamka domů a broskev

a váha furt + 4,5 - 5 kg

alexandrah
30. aug 2009

mari - ked pises, co si jedla, hned mam na vsetko chut!! mnam halusky!! mnam pribinacik!! mnam polievka!! atd ... dneska bolo chladnejsie, tak som robila tie zemiaky gratinovane, boli super!! dokonca aj muz sa uspokojil iba so zemiakmi!!
marceli - veru, aspon ze uz je chladno!! strasne som si to uziívala, lebio uz som mala z toho tepla depresie, uz aj v noci sme mali v byte 27 stupnov!!! to bolo strasne!!!
ja ani neviem, co som dneska mala, asi:
1 jablko, gratinovane zemiaky, 2 jablka, a chystam sa na 1 kukuricu...
vcera som mala aj cerstvo upeceny chlebik cierny s maslom (banoveska natierka s bylinkami) + mlada zelena cibulka - mnam!! a robila som aj cesnakovu natierku, s hriankou, aha, tak to som dneska mala aj 1 hrianku.. no a caj ☹

raduzkaaa
30. aug 2009

Holky já se dneska rozšoupla 😀
Ráno jsem nemohla dospat a první padly za vlast tři obří nektarinky 😅
Svačinka, páč jsem hoodně uklízela auto po našem chlupatci a šůrovala celej byt: 2dalamánky, 2rajčata, jak se jmenuje taková ta tvarohovosmetanová věc...Lučina 😀 (půl kelímečku), tři plátky sýra se psem na pulana 😉
Oběd: talíř těstovin se zeleninou, Actimel, cola, dva listové šátečky (spíš šátky 😉 s jablečnou náplní 😠
Svačinka: našla jsem takový ty arašídový křupky, jedla jsem to naposledy v dětství, no a padlo půl pytlíku, no...
Večeře: tři nektarinky (celé léto je požírám ve velkém, prostě vášeň 😅 ) u mamky na návštěvě 1/2 dobré čokládky.
Ještě tu čtu ty gratinované brambory, jé to bych si dala taky, ale naštěstí se mi nechce je loupat a připravovat, tak zítra, teď už jen odfuním do sprchy a do hajan
🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre